Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Ehhez kell egy spdif receiver IC is. Pl DIR9001 CS8412/14/16. De kár a befektetett energiáért, biztos ramatyul szól.
Köszi a választ.
Azthittem cd rom kimenet vagy pl ha van ilyen asztali dvd lejátszó akkor vele lehetne használni. További szép napot! Laci
Köszönöm a gyors választ! Próbáltam megkeresni szingli testvérét, de nem sikerült. Kérdés van -e mono testvére?
Valószínűleg ezekkel össze lehetne kombinálni, sőt. De nem érné meg.
Én is gondolkodtam már DAC cserén a CD lejátszóban, de nemigazán értek ezekhez a cuccokhoz. Mellékeltem 2 doksit max 5556 DAC és a CD lejátszóban lévő MN6627-es procit kellene valahogy beüzemelni.
Én nemigazán találtam a procin olyan kimenetet amivel működtetni lehetne a DAC-ot, ha valaki esetleg tudja, hogy lehetne ezt megoldani nagy királyság lenne.
Jól van akkor nem kínlódok vele
Csak kíváncsi voltam mi az az ic és megnéztem neten,és felkeltette a kíváncsiságom hogy rá tudom-e kötni valami digitális kimenetre ami a háztartásban megtalálható. Meg kíváncsi is vagyok a működésére hogy a 3 digitális láb közül melyik mi célt szolgál nagyjából. Utánaolvasni nehéz mert angolul nem tudok sajnos....
Nincs neki, ez a baj.
Nahh megvan a hangprocibekötése, megmértem szkóppal, küldi is a jeleket rendesen.
Viszont a DAC nem akar megszólalni, illetve csak nagyon halkan torzan lehet hallani a zenét, és nincs meg a 2.4V-os DC fesz sem a kimeneten. Na ilyenkor mi van?
Hello! Vettem egy erölködőt, 2x50W-os 8 ohm-on, A és B hangfal választós, tehát 2/4 kimenete van. Addig oké hogy 2 hangfalnál 2x8 ohm, de 4 hangfalas használatnál 4x 4 ohm,vagy 4x 16 ohm? Most fogok benne STK-t cserélni, valószinüleg nem megfelelö impedancia miatt szállt el elöző gazdánál.
Szia!
Szerintem inkább 2 hangfal-os üzemmódban 4-8 ohmig terhelheted, de 4 hangfal-os üzem módban csak 8ohmon. Bár jó volna tudni az erősítő márkáját és típusát addig nem tudom biztosra mondani. Jelenleg nálam is van egy hasonló erősítő egy Technics SU-v300 amibe szintén a a gazdája nem jól kötött rá és leégett.
Ez pedig Siemens RV300. Az újabb kiadásu, fekete müanyag előlapos. Neten nem találok róla használható leirást sajnos. Ja és STK4192 II van benne.
Látom interneten vetted meg amúgy ami benne van Végfok IC az STK 4192 itt találod meg az adatlapját. Adatlap Az erősítő hátulján 240W van írva és az adatlap szerint 2x80W add le 4 ohm-on. De mint láttam akitől vetted azt írja hogy a 30 lábas változat kell bele de az adatlap szerint meg csak 18 lába van.
Igen ott vettem, épp ma Adatlapbol egyértelmüen, csak az derül ki, hogy 35V-on 2x 8 ohm-al lehet terhelni 50W-on, és 31V-on 2x4 ohm-al 2x55W-on. Szerintem 35V-os tápot kap az IC, ebböl gondolom, hogy 4x 16 ohm, 2-2 párhuzamosan kötött kimenetek, és ugy végén kijön a 2x 8 ohm -os eredő. Szerintem
Valóban, a leirás kicsit zavaros. STK4192 II kell bele, 18 lábú sima, beszerezhető könnyen, plusz szó van egy LC7818-as analóg bemenet választó IC-ről is, az a 30 lábú cucli. Az nehezebben beszerezhető, de átmenetileg átkötéssel is kiváltható 1 bemenetre.
Szerintem meg van a megoldás. Még hozzá az IC adatlapja alapján gondolom én mivel azon az 5. odalán van egy Kimeneti teljesítmény-Táp feszültség ábra. Ami szerint a +-31V-on 4 ohm-on 80W add le, 8 ohm-on 50W add le. 4 ohm-nál 2 csatornás üzem módban 2x80W=160w add le ami 240W teljesítmény felvétellel jár 8ohm-on 2x50w=100W.
Viszont 4 csatornás üzemmódban sorosítja a 4ohm-os terhelést így megfeleződik és 4x 40W lesz 8ohm-on ami szintén 160W-t add le és 240W vesz fel. 4 csatornás üzemmódba ha 4 ohm-al terheled elszáll az IC. Remélem nem mondok nagy hülyeséget.A 240W felvétel = 160*1,5=240W
A nagy gond, azt is tartalmazta, hogy karakterisztikarajzolóval, nem gagyi tranyók összeválogatva, 3-4 dekádba. Az egyebbek is.
Egyébbként a kereskedelemben kapható tranyók nagyon esetlegesek, akármi is van ráirva. A Motorollától különösen tartozjodom. Csak ha megmérhetem merem megvenni. Nézd csak meg a 15000ásokat pl letörési feszültségre ! Vagy probálj komplementert guberálni egy nagyvégfokba ahová 7-8-at kell párhuzamban nyomatni alul felül ! Ami egézséges franko az kodszámmal megy a gyártóknak
Sikerült nem túl bölcs módon tönkretennem egyik végfokomat, 12 év működés után. Komplementer szimmetrikus végfok, HEX-FET-ekkel, HE. 98/10-számában közölt verzió. Kérdésem, hogy ha már belelesek, tapasztaltbb kollégák véleménye szerint mit és mire érdemes cserélni, valamint az eredeti IRF530/9530+BD139/140 maradjon-e, vagy váltsak típust.
Lehetséges hogy télleg igy van a dolog, egyébként ezek az IC-k miért szállnak el? Hő miatt? Tulmelegszik azt csitt-csatt? Vagy a belső áramerősség durrantja szét? Csak mert azt gondoltam, hatalmas bordája van, ráteszek 3db 8cm-es ventit egymás mellé, kényelmesen elférne, és akkor üzembiztosabban lehetne hajtani. És valóban 240W a telj felvétele a hátulján felvan tüntetve.
Mert nem 4Ohm tartós terhelésre vannak méretezve, mert a hőkontaktus megromlik borda és hordozó között, mert a forraszok körberepednek a lábaknál, stb, stb.
Köszönöm, akkor ezek maradnak. Tökösebb eddig sem kellett, ezek mindent kibírtak eddig, cserébe a gate kapacitás alacsony. Még a source köri 0,47Ohm-on gondolkodok: Az eredeti kapcsolásban ez azért lett "féloldalas", mert a P-csatornás nagyobb csatornaellenállását kompenzálták azáltal, hogy az ő source ellenállása rövidzár lett. Katalógus szerint viszont az N-csatornás 0,16Ohm, a P pedig 0,3Ohm, ehhez elég lenne 0,15Ohm-os ellenállat, ha esetleg a szimmetriára nagyon törekedni akarok ilyen megközelítéssel.
Sziasztok. Van nálam egy qvad 405 , az a problémám ,hogy nem tudom hány voltot agyak neki . Néztem már jó pár rajzot de nem tudom , hogy 2szer 50 volt megy neki vagy 2szer 25 volt .
Ez legfőképpen a végtranyók típusától függ.
Furcsa, hogy az STK-knak még nem láttam áramadatát, pedig sokszor kellett volna, a választáshoz
Hello! Méricskéltem az elvileg STK 4192-es végfok hibás erősitőmben mi a helyzet. Olyan adatokat mértem hogy az 50V-os Puffer kondikon 48V feszültség, az STK + és - között 98V. Ez vajon normális? Ja és nincs kiforrasztva az STK
Ja * bocs, nagy ökörséget kérdeztem, ez szimetrikus tápegység , és 2x 48V Viszont akkor az lenne a kérdésem, hogy az IC adatlapján az van hogy VCCmax 52V, akkor ez a 48V hogy fog lemenni 35V-ra amin elvileg üzemel az IC 8 ohm-on?
Szia!
Nem kell lemennie, mert ez a 48V még jó az STK4192-nek. Esetleg az erősítőn van-e hálózati feszültségválasztó kapcsoló? Ha van, akkor azt kapcsold 240V-os állásba és így lejjeb megy a feszültséged.
2x48V a GND és az egyik polaritás után, vagy a két kivezetés között simán a feszültség annyi?
Valamint egyenirányitás előtt?
A trafó szimmetrikus, + GND kötött 48V és a - GND között is 48V van. + - t mértem, az ugy 98V
Üdvözlet mindenkinek!
Foglalkozott már valaki azzal a kérdéssel hogy síkba csiszolja a félvezetők hűtőfelületét polírpapír és egy szép, sima sík felület segítségével? Néha eléggé homorú,vagy domború szokott lenni pl. a fetek hűtője,talán 1-2 tized is lehet az eltérés. |
Bejelentkezés
Hirdetés |