Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   653 / 2499
(#) szamóca válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
mert én megszállottan harcolok a brumm ellen
Az Agresszv anti brumm man.
(#) agressiv válasza szamóca hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Idézet:
„Az Agresszv anti brumm man”


Eggyértelmű.
Addig nem nyugszom amíg ha berakom a hangszóróba a fülemet van benne brumm.
Van egy régi 3ohm-os hangfalam az a brumm teszter, meg persze az arta.
(#) oibacsi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Én is ilyen vagyok. Eddig ennek megfelelő megoldást csak a stab ic jelentett. A mostani tekercses sem áll messze tőle.
(#) agressiv válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Az erősítő bementén is jótékony hatással van a műveleti erősítő.
Úgy szoktam megcsinálni, hogy a bemenőjelet fogadja egy opamp ami kétszeresen erősít (vagy amennyit kell) utána a poti és utána még egy szimplán visszacsatolt műveleti erősítő ami nagy hangerőn nagyon sokat segít.
(#) agressiv válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Én csináltam már elmebeteg megoldásokat íme egy példa erre.
(#) szamóca válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Sajna nálam itt áll szétszedve egy erölködő, és tudom hogy a toroid bugás hallatszik be a hangba. De ez egy 750W-os toroid, ami drága, és csak a csere oldhatná meg igazából a problémát. Esetleg más ötlet?
(#) oibacsi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Nyugodtan beküldheted pszichológusnak is, "mit lát az ábrán" tesztre
(#) oibacsi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Az utóbbi cuccaimban azért használtam lm338-at, egyszerűen semmi nem tudta zavarba hozni
(#) agressiv válasza szamóca hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Át kell tekercselni a trafót. Ha túl vastag a szekunder az iszonyatosan megbúgatja az erősítőt. Én is áttekertem az enyémét (500VA Sedlbauer) Olyan brumm volt benne, hogy a hangfaltól 15 méterre is hallani lehetett, még szabadtéren is idegesítő volt.
Rátekertem egy jóval vékonyabb, de elméletileg éppen elegendő vastagságú szekundert és jobb mint a régi EI magos audió trafó!!!
(#) agressiv válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Az kemény.
Nálam sajnos nem lehetséges ez a nagy teljessítmény miatt, bár most nincs is rá szükség.
A melody féle 400W-os tranzisztoros erősítőt használom itthonra is meg buliba is 150mA-es nyugalmi árammal és ennél jobb hangú erősítőt még nem hallottam.
(#) oibacsi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Én agyaltam egy hidalt megoldáson, ha lesz lóvé, megcsinálom, oldalanként egy-egy opa2604 (+-24V-ról) és 2-2 irfp240-irfp9240, nem egy brutál teljesítmény, de nem lenne rossz szvsz
Az aktuális cuccomban is ez a fet páros van, a készülőben ugye meg nem.
(#) agressiv válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Én megőrülök a fetektől. Ami biztos, hogy a mélyük valami szörnyűség és nekem egyszerűen nem tetszik a fetes hang. Műveleti erősítőkből is elkerülöm a fetes bemenetűeket.

Pont most raktam be egy Parov Stelar CD-t és még mindíg sok egy kicsit az erősítés a lejátszóban Szethetem szét megint
(#) oibacsi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ez már szerintem egyéni ízlés kérdése
(#) bancsi15 hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Ezt a kapcsolást szerintetek lehet használni TDA2030A-s szetero végfok elé előerősítőnek? (persze 2db-ot építve).

Köszi

előfok.JPG
    
(#) agressiv válasza bancsi15 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Igen lehet, de nincs szükség ekkora erősítésre szerintem.
Max kétszeres erősítés bőven elég lessz szerintem.
(#) oibacsi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Biztos hogy stabil lesz olyan kicsi erősítésnél?
(#) agressiv válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Nemtudom mit értesz stabil alatt, de egy műveleti erősítő annál stabilabb minél kissebb az erősítés.
Ha arra gondolsz, hogy elég lessz e az erősítés az IC meghajtására akkor szerintem igen, mivel ezek az IC-k nem dolgoznak nagy bemeneti jellel. De ez függ attól is, hogy mi a jelforrás.
(#) saraha hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok.
PA-300-nál van egy CLIP kimenet.Ide direkt mehet a LED vagy kell valami előtét megoldás?
(#) hangszoros válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ez tévedés, mert többnyire a maxot 10x-esben hozzák
(#) hangszoros válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ha tetszik akkor hozzá ne nyúlj, mert bár müszakilag, elméletileg tök jó a koncepcio, nekem még sose jött össze.
Szétgörcsöltem magam mikor a filmes hangmérnökök hülyére dicsérték. ( Bopi néven futott náluk )
Gitára akartam használni, de tökcsöd.
Nagymenök is használják (Elton John a monitorjait ilyennel izgatja, SAE. Kifelé olcsóbbal nyomja )
A legjobbnak a Regentet tartom. Mindent zuz némi ügyeskedés után.
Elméletileg se lehet jobbat kitalálni
(#) hangszoros válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ezen miért csodálkozol ?
Ha egy kábel irányát is lehet halani, akkor egy zsák mindenfélét _ami egy IC-ben van - miért ne lehetne, vagy miért ne rontaná a hangot ?
(#) oibacsi válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Én nem csodálkozom rajta, igenis állítom, hogy jobb a hang nélküle.
(#) agressiv válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Igaz, de sokkal gerjedékenyebb egy műveleti erősítő nagy erősítésben én erre gondoltam amikor a stabilitás miatt kérdezte
(#) agressiv válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Idézet:
„nekem még sose jött össze.”


Hogy érted, hogy sosem jött össze?
(#) hangszoros válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Akkor rosszul fogalmaztam, mert félreérthető volt.
Vagyis egy akármilyen IC csak ronthat, és az egyebbek is.
Maximum egy nagyobb hibát lehet eliminálni, ezért úgy tünik, hogy jobb lett.
Abszolut azonban csak rosszabb lehet bármilyen + bigyó beiktatása, mivel tőkéletes alkatrész nem létezik
(#) hangszoros válasza agressiv hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Szó szerint. Nagy gonddal összerakott ilyen komplementer szimetrikus kapcs, nem igazán szólt jól.
Ez legjobban a gitár alkalmazásban jött ki. Feltehetőleg a tranziens torzitás miatt.
Ez adódhat a komplementer nem létezéséből is.
Primitivebb szerkezetekkel sokkal jobb eredmény volt
(#) agressiv válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
A végtranzisztorokra kell odafigyelni. 2SC5200-val és komplementerével használom, amik elég jó tranzisztorok, és elenben az MJ1500X tranzisztorokkal, nem a nagy teljesítményük miatt drágák...
Ami még gond szokott lenni a nuygalmi áram amire sokan figgyet hánynak, de még hangszóróval a kimeneten mérve is nagyobb áram szükséges mint műterheléssel, vagy terhelés nélkül.
(#) bereczk.jans hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Használt -e már közületek valaki LM833 kettős audio kiszajú műveleti erősítőt végfok, előfok készítéshez? ( Kedvező az ára, de milyen a minősége?)
(#) szamóca válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Jó. Én 10éve azzal építkezek ha ME-ős kapcsolás kell. :yes:
(#) dante01 hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Találtam egy mp3 lejátszóban egy MS6310-es DAC erősítőt.
Szóval digitális bemenete van.
Van ötletetek hol találok olyan digitális kimenetet amivel meg tudnám szólaltani?
Üdv:Laci

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/101339/ETC/MS6310.html

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/145268/MOSA/MS6310.html
Következő: »»   653 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem