Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   712 / 2501
(#) PH-User válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Az 50W feletti teljesítmény csábító 12V-ról, szerintem azt.
(#) kadarist válasza dean01 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Hangfrekis erősítőnek nem jó. Bővebben: Link
(#) Mayan válasza dean01 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Azt csak rádióadókban használják / használták ha jól tudom.
(#) dean01 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
van egy erösitöm sioux hc-150 4 csatornás és a haverom müszerész ő mondta hogy ez C osztályú mert nem melegszik azért mert nincs nyitva a tranyo benne ,meg kis hangerön serceg az erösitö de üzemmelegen már jó...nem tudok utána nézni sehol se hogy dolgozik azért kérdeztem..
(#) dean01 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
olvastam már de állitja hogy ez c osztályu de érdekes modon a osztálynak van a legjobb hangja,de ennek is *** jo hangja van...nem tudom
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
A osztályban is lehet rossz hangja egy végfoknak. Sok múlik a kapcsoláson.
(#) nasgoon hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Szeretném megkérdezni mert nem vagyok teljesen biztos a "dolgomban".
A csatolt képen levő erősítőt építem. A táp bekötése gondolom a ">" jel és a föld. A HFR be, és a HRF ki csatolásokban nem vagyok biztos. Kérlet nézzétek meg a rajzot és segítsetek! Kösznöm!
(#) Doncso válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Jól látod, a nyíl mutatja a jel bemenetet a jelföld , az ugyanaz mint a táp föld, a négy csatiból a két szélső a kimenet, a két középső a táp. Egy + jel jelzi a pozitiv 12v-ot.
(#) djgombi hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Olyan problémám van az épített Quad405-el, hogy a trafóm 70V-ot ad váltóban amiből ugye olyan 98V-nak kéne lenni egyenirányítás után. De nekem nincs csak olyan 89 körüli fesz. Ráadásul teljes hangerőn vagy 10 voltot esik is. Ez szerintem nem jó így mert itt már nem jön ki belőle a 100 watt. Mitől lehet ez? A váltó fesz az még teljes hangerőn se esik, marad 70 V.
(#) nasgoon válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Köszönöm!
Akkor ha jól értelmezem: (csatolt kép)
(#) Doncso válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Így van..
(#) nasgoon válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2011 1 /
 
Köszi!
Ez a 70Wattos ( max szerintem 55-60W) fogaj hajtaniezt:mélyközép
(#) agressiv válasza dean01 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Az is lehet, hogy a hideg miatt eltolódnak a munkapontok és ezért nem működik rendesen.
(#) dave500 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok! Szerváltam két 30W-os Bass-Reflexes hangszórókat. SK 3000 Hifi-hez tartoztak, nagyon jól állapotban vannak. Ehhez szeretnék épiteni egy erősítőt.
Ezzel...? Jól működne szerintetek? De ezen hol lehet állítani hangerőt? Bocsi a hülye kérdésért.
(#) nasgoon válasza dave500 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Szia!
Nekem pont ilyenem van! Nagyon könnyű összerakni, és elég jó a teljesítménye. Az a lényeg hogy 4ohm-os legyen a hangszóró! A 20W az a RMS teljesítmény.
(#) dave500 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Igen, 4 Ohm-os. e a hangerőszabályzást nem nagyon vágom. Azt kell építeni külön?
(#) nasgoon válasza dave500 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Végfok elé, 2 db 50k-s logPotmétert tegyél be, nekem is az van benne.
(#) dave500 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
És hogy szól? Milyen hangszórókat használsz hozzá? A mély hangok is szépen kijönnek?
(#) nasgoon válasza dave500 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Nekem nagyon jól szól, mind a mély, mind a magas. Ezt használom hozzá: Bővebben: Link
(#) dave500 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
És mi lenne ha ezt építeném meg? Bővebben: Link Szerintem ezzel lenne a legjobb. És akkor ezt beleraknám az erősító dobozába?
(#) nasgoon válasza dave500 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Ez is jó! Ez egy kétpályás stereo potméter. Itt a két kört egyszerre állítod! Nekem azért van két külön csatorna, hogy a két kört külön - külön tudjam szabályozni. 1-es kör nekem kétutas hangláda, 2-es kör 30w-os SUBcső.
(#) dave500 válasza nasgoon hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Értem, köszönöm szépen. Szerintem megépítem azt a söntös cuccot
(#) Gyozo92 válasza dave500 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Ha rendesen sikerül összerakni, jó minőségű ellenállást találsz bele, akkor jó lesz. Egyébként nem kell stereo poti, ha külön-külön akarod állítani a csatornákat, akkor két mono potméter is megteszi.
(#) saraha hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok.Kis infóval szolgálnék PA 300 építőknek.
Eddig PA hangfalakon hallgattam,tesztelgettem,kínoztam(Még hídba is !Brutál.).Ma valami oknál fogva kicsit mégis rákötöttem a saját gyártmányú D'Appolito(100W) rendszerű hangfalaimra.
A végeredményt körbeírnom teljesen felesleges...,de aki megépíti azt hiszem nyugodtan használhatja otthoni (lakásmértékű) minőségi zenehallgatásra is és nem fog csalódni,sőt !
(#) Akashi hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Üdv.

Van (volt) egy gyakorló basszusgitárkombóm TDA2030A végfok IC-vel.
Nos, sikerült kinyírni az IC-t, rákötöttem egy hangfalat és felnyomtam a hangerőt. Két pengetés után, halk búgás....


Arra gondoltam ha már úgyis szétszedtem, tennék bele erősebb, jobb IC-t. Tudtok olyan IC-t ami kompatibilis ezzel, csak erősebb?
(#) Bassmester válasza Akashi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Tegyél bele egy másik 2030-at, esetleg 2050-et, bár ahhoz, hogy nagyobb teljesítménye legyen, magasabb tápfesz és terhelhetőbb tápegység is kell.
(#) pinyó39 válasza saraha hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
saraha! Mekkora tápról járatod? A gyári ajánlás, vagy kicsit megtuningoltad?
(#) rolitechno válasza Akashi hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Vagy ha belerakod az új TDA-t ,tegyél a hangszóró elé egy 5-10W os 2 ohm os ellenállást,hátha segít valamit abban ,hogy később hosszabb életű legyen.
(#) saraha válasza pinyó39 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Szia.
Erről megy oldalanként egy +-60V-os.
(#) Akashi válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Köszönöm. Neked is rolitechno, a tippet.

Egy 2*14V 0,5-A kicsi trafó van benne, tudom ebből nem jön ki teljesítmény. Csak azért kérdeztem mivel helyettesíthetem, mert ebben úgy tűnik nincs semmi védelem.
Egyébként tervbe vettem egy basszuskombó építését. Mélynyomó van egy Magnat 40-es, táp is van elég erős (2*55V 140W körül) dobozt építek neki, csak egy jó kapacsolás hiányzik.. Csövesben is gondolkodtam, de ahhoz még keveset tudok..
Következő: »»   712 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem