Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   295 / 1160
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Ez a TA7243 egy sztereó hangfrekvenciás erősítő. Sajnos adatlapot nem találtam hozzá.
(#) Tibi98 hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Ezt a trafót még régen termeltem ki egy szünetmentes tápból, így sajnos már nem emlékszem a bekötésére.
Dióda mérővel végigméregettem:
A (sejtésem szerinti) primer oldalon a fehér-piros-sárga vezetékek mind kapcsolatban állnak egymással (rövidzárat mértem). A szekunder oldalon a piros-barna-fekete szintén kapcsolódik, gondolom ez egy középmegcsapolásos szekunder lesz. A két kék szintén egy tekercset alkot, ezekhez van még átvezetve a primer oldali piros.
Kérdésem az lenne, hogy hová kössem a 230V-ot?
Előre is köszi!
(#) granpa válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Szia Tibi!
Mit értesz azon "rövid zárat mértem", ott (a primeren) néhány Ohmos ellenállásnak kell lenni! A piros vez. hogyhogy "át van vezetve", az közép kiv. (2x110V?). Ne köss 230V-ot, csak kisebb feszt, vagy izzón keresztül. Mérj áramot, és írd meg a Tr. méreteit /A;B;C; cm/(kb. mennyi lehet a telj.-e?).Rajzold le, hogy mértél!
Üdv: Kálmán
(#) Tibi98 válasza granpa hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Dióda tesztelő üzemmódban (a sípolós) mértem multiméterrel. A vasmag keresztmetszet 3x4cm. Most megmértem ellenállásmérő üzemmódban is:
A sárga-piros-fehér vezetékek között 0,2-0,3 ohm van, a két kék között 1.4 ohm, a másik csatlakozóba futó a piros-barna-fekete vezetékeknél pedig a fekete-barna 12ohm, fekete-piros 13ohm, barna-piros 1ohm. (valószínűleg nem az lesz a primer, amire én gondoltam...)
(#) Ricsi89 válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Szerintem erre a trafóra semmilyen körülmények között nem lehet direktben 230V-ot kapcsolni! Szerintem ez valami kapcsolóüzemű táp trafója lehet, mert elég kicsi, ahhoz, hogy ez így egyszerűen egy szünetmentesben legyen. A tekercs ellenállásértékei is ezt a feltételezést bizonyítják.
(#) vilmosd válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Fekete-piros a primer, a vastagok 2x9 volt, a masik csati 16-17v
(#) Tibi98 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Nem olyan kicsi ez, én a vasmag keresztmetszetét írtam 3x4cm-nem, mivelhogy a teljesítményt úgy tudom ez alapján számolják. A teljes vas paramáterei 10x8,5x3 cm.
(#) Tibi98 válasza vilmosd hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Köszönöm!
Tehát a piros-barna-fekete csatlakozóból a piros-fekete lenne a 230?
(#) Ricsi89 válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Én is hasonló méretre tippeltem és azért mertem szólni, mert hasonló méretű trafóm van nekem is, kb 80W teljesítményű, primer ellenállása majdnem dupla ennyi. Nos egy ekkora trafóból látszik, hogy 100W-nál többet nem igazán bírhat, így szünetmentesbe csak akkor használható, ha túl van gerjesztve, amit bizonyíthat a kicsi primer tekercs ellenállás is. Így bizony hosszabb távon nem használható, mivel eléggé melegedhet, és akár le is éghet, ha sima trafóként akarnád használni. Meg azt is tudni érdemes, hogy szünetmentesben bizonyára négyszögjellel táplálták, ami nem egyenértékű a szinusszal, ami a hálózaton van.
(#) Pixi hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Hali!

Kérdésem a következő!
Van egy SMD alkatrész amiről semmit sem találok!
Ez 3 lábú és egyik lábára megy a bejövő fesz, másikra GND, ezért gondolom, hogy talán stabilizátor.
A felirat rajta: 6620 A nyákon felette: ACE5 0733

Ha valaki tud segíteni hogy mi lehet akkor kérem írjon!

Köszönöm előre is! üdv PIXI
(#) rockersrac válasza Pixi hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Fotó róla talán segítene!
(#) Pixi válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Bal oldalon alul a tüskesor alatt.
Lábak:
bejövő fesz
GND ???

Itt egy kép:

vevő.jpg
    
(#) rockersrac válasza Pixi hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Lehet tranzisztor is, de lehet stab ic is, de én inkább tranzisztorra gyanakszom!
(#) marty hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy rossz laptopban találtam egy olvadt alkatrészt, szeretném megtudni hogy mi az. Az van rá írva hogy 10M van képem is róla. Sajnos nem tudom mi lehet ez talán egy kondi? segítsetek pls.

xsa.jpg
    
(#) tranzisztor válasza marty hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Hello !

Ez egy smd ellenállás ! Üdv !
(#) bbalazs_ válasza marty hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Sima multimeterrel nem biztos, hogy meg tudod merni, az alapjan szakadtnak is minositheted. Kosd sorba egy biztosan jo 10M ellenallassal es adj a ket vegukre 5V-ot, aminek a felet kellene merned a kozepen. Ha 5V-ot vagy foldet mersz kozepen, akkor az ellenallasod szakadt vagy rovidzarlatos.
De oszinten: mekkora aramnak kellene atmenni rajta, hogy megolvadjon?
(#) Pixi válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Hát én csak onnan gondolom hogy stab IC mert arra szokott bejövő fesz és GND menni!
Amúgy az IC ami a képen van annak tud valaki adatlapot? pontosabban hogy mennyi lehet neki a tápfesz igénye?
MCC 66XX-01
Ha ennek meglenne az adatlapja akkor többet tudnék!
Amúgy egyiknél a 6620-as jobb alsó lábán 1.8 voltot, a másikon 4,2 voltot mérek!
(#) sunraw hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Ezt mire lehetne használni? Illetve mit takar az alsó táblázat? Azt értem, hogy hűtésre szolgál.

Köszi előre is! üdv.sun
(#) kadarist válasza sunraw hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szia!
Az örvénycsőről: Bővebben: Link. Ennek a csőnek igazából semmi köze az elektromossághoz. Bővebben: Link
(#) sunraw válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Csak azért kérdeztem itt, mert úgy olvastam, hogy elektronika hűtésére is alkalmas.
(#) kadarist válasza sunraw hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Ja, hát ha úgy kapcsoljuk az elektronikához.
(#) sunraw válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
És a meleg az elektronika ellenesége...
(#) granpa válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Helló Tibi!
Láttam az előttem szólókat: hozzáteszem az enyémet. Trafó (lemezes, hálózati) telj. számítás: P=/(A/k)*2/x f; k=0.025 (1fáz.kis telj). "A"vas/oszlop axb/(m*2, f=frekvencia, P=kVA. Esetedben max. 115VA. Ezért ha terheletlenül 20 és 40mA közti az áram felvétel, nincs túlgerjesztve. Max. primer áram terhelve; 0.5A! Ha fél óra alatt nem melegebb kéz melegnél, huzamosabb üzemre alkalmas.A fek.-bar., fek.-pir. tekercseket sorba kell kötni, az a prim. 230V-ra. 100W-os izzón keresztül a hál.-ra, ahol kisebb a fényerő, az a jó kötési irány.
Sok sikert:Kálmán
(#) granpa válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szia István!
"Ledőltem" az örvénycsőtől! Honnan szerezted az infót, Te tényleg nagyon figyelsz! Sokadik hozzászólásod lep meg; miért nem gyűjtesz pontokat, már tőlem csak egy kazallal kaptál volna. :kalap:
Szia: Kálmán
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Vortex tube tükörfordításban: örvénycső. A gugli meg a jóbarátom... Hidd el, én is most hallottam róla először.
(#) sunraw válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Tudok adni kölcsönbe, kisérletezni, ha érdekel valakit.
(#) kovacspista hozzászólása Feb 4, 2011 /
 
Sziasztok! Egy VX PMR -ben van - szerintem a végfok - K2693 sot 223 N csatornás moszfet. Szerintetek mivel lehetne helyettesíteni? Van benne még a képen látható "kocka". A felírat rajta: RDO7MVSI 06XAM-G Ez mi lehet? Valami teljesítménnyel összefüggő lehet, mert a mellette látható mosfettel együtt hűtésen van.

12100147.JPG
    
(#) brato hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Üdv!

Esetleg meg tudná valaki fejteni milyen típusú lehet ez az IC ?

Snap1.jpg
    
(#) fater0827 válasza brato hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Üdv Brato
ATMEL AT na tovább én sem ! Napfény segít a festék alatti rész fényesebb maradt (idő gyémánt foga) ,ha forgatod látható lesz talán.
Üdv
(#) GyurikaBx hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, a mikrosütőben lévő nagy fesz diódán, nyitó irányban kell e mérnem nyitó feszt, mint a sima diódán?
Üdv.
Következő: »»   295 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem