Fórum témák
» Több friss téma |
Ja ! Azért nem hiányzott mert nem használom a belső órajelet . A 628 nál (egri leányka koromban) egyszer kétszer próbáltam , nem tetszett . Azóta csak külsőt használok .
Köszönöm mindenkinek. Így a osccon-nal megvan, értem, az adatlapon is megvan (megvolt, csak nem tudtam hogy kell beállítani). Pedig valami rémlett róla.
Köszönöm! Igen, elírtam a 12-t, szokatlan még.
És most hogy megoldottátok, megtaláltam a füzetemben is az osccon beállítás leírását. saját csecse kezemmel írva. Hogy az a......
Viszont lenne egy kérdésem, és azt hiszem, az 5-ös verziónál annó etr beszéltük, de sehol nem találom az írást.
PIC kiválasztása oké Belső óra oké Paramétereknél 8 MHz oké osccon= oké, a táblázata szerint. De! A flow fordításnál melyiket fogja befordítani? A c-be írt parancsot tartja mindig előbbre, vagy a paraméterben beálítottat? Arra emlékszem, hogy amikor a kazánvezérlőt terveztem, akkor szívtam ezzel. 6-ostól felfelé nem volt gond A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2021
Moderátor által szerkesztve
Nem egyértelmű a kérdés.
A chip beállításai külön területre kerülnek, ezek az ún. konfigurációs bitek. A beállítások ablakban, ahol kézzel beírod a frekvenciát, egy külön paraméter, ez is bekerül a programba, kb. így:
A helyes programfutáshoz, hacsak nem az alapértelmezett dolgokat használod, kell mindhárom paraméter.
Természetes, hogy kell a három paraméter.
De most már emlékszem, hogy anno a fordításnál nem csinálta helyesen, de az is igaz, hogy (és itt a válasz a kérdésemre), hogy a program paraméterében 8MHz volt beállítva, de a C parancsba 4MHz. Ez volt az 5-ös hibája, hogy az adott Pic esetén az Istennek nem tudtam rávenni a paraméterezésnél, hogy 4 Megára állítsa a kontrollert, és Mplabon kellett bebillenteni a belső órajelet. A 6-os flownál már nem volt ilyen bibi
Ilyen és egyéb furcsaságokat akkor tud csinálni az 5-ös verzió, ha menet közben kontrollert váltasz. Nem feltétlen jön elő a hiba de megeshet. Ebben az esetben másol-beilleszt módszerrel a blokkokat egy új projektbe kell illeszteni (egy-két perc) és mehet minden tovább.
Sziasztok
Át tudnátok ezt a pogit nézni? RTC órát szeretnék készíteni, és ahhoz nézek alapokat, ami tutira működik.
Innen próbálj meg elindulni: Bővebben: Link. A feltöltött program bonyolultabb már nem is nagyon lehetne. Vagy megérted az alapokat vagy kínszenvedés és hosszadalmas lesz minden egyes aprócska előrelépés.
SziasztoK! Néhány év kimaradt Flowcode használatból és akkor is kezdő voltam, most szeretném
újratanulni, ezért kérdezem: Melyik verziónál tartunk? Hol tudok legális programot venni? Ha vásárolok, jár-e hozzá frissítés a később megjelenő verziókra? És végül elérhető hozzá magyar nyelvű oktatóanyag? Leginkább felhasználók által írt alapokra gondolnék.
Már a 8 student verzió elérhető ingyenesen ha van egyetemista-vagy érettségiző ismerősöd akinek a nevére regisztrálhatsz (ha jól tudom 3 évre adják ... )
Frissítés ingyenes adott főverzión belül de a nagy lépések fizetősek. Jelenleg a v8-as a legújabb de sokan még az 5-ös verziót használjuk, annka minden előnyével és hátrányával.
Magyar oktatóanyag nem nagyon van Flowcode-hoz. Ha valamiben elakadsz, kérdezz itt, segítünk amennyire tudunk.
Köszönöm a válaszokat. 5-ös verzióm volt régebben. Újrakezdésnek elég lenne, megpróbálom előbányászni valamelyik elfekvőben lévő gépből.
Sziasztok szeretnék kérdezni. Hogy lehet ezekből a számsorokból tizedes értéket kihozni ? Pl. 4.25 V ,Vagy 3,542. Köszi előre is a segítséget.
1 verzió de a "Nagyoknak" ez tuti nem fog tetszeni..
Esetleg adc read float, utána meg A = FloatToString$( float ) //A= string//
Print A
Ahogy kokozo is csinálta a példában. Vagy a tizedesre a MOD-ot használni.
U=425 Ue=U / 100 Ut=U MOD 100
Szia .Nagyon jó, pont ilyen progira gondoltam. KÖSZÖNÖM szépen a segítséget.
Sziasztok. Megtudtál valaki nézni , hogy mit rontok el. Egyelőre csak a másodperceket szeretném kiíratni a lcdn-n. Csatolom amit össze tudtam eddig rakni. Köszönöm a segítséget előre is .
Szia!
Mielőtt kiolvasnál valamit mond meg neki hogy olvasni szeretnéd, hátha elárul valamit Nálam ez így működik: lásd kép.
köszönöm szépen a segítséget. Hasznos volt.
Találtam egy kódsort ami éppen elég is lenne egy ( általam elképzelt) infra vevőhöz
csináltam hozzá egy programot . Rá kukkantana valaki hogy logikailag működőképes lehet e ? Flow8 ban készült és megpróbáltam logikusan kommentelni ..
Sziasztok, tudna valaki segíteni a dátum , Óra , perc , nap , kiolvasásában és a kijelzőn megjelenítésében.Eddig idáig jutottam. ( Ami nem valami szép eredmény ) Ha tudna valaki egy felkommentezett progit küldeni azt nagyon szépen megköszönném .
Ott van 2 hozzászólással feljebb egy működő verzió. Ebben amit most feltettél sehol nincs olvasás (RECEIVE). Így semmilyen adatot nem fogsz megkapni belőle, mert hiába mondod meg neki, hogy óra leszel, de ha nem érdekel a válasz amit küld, nem lesz egyszerű. A kép alapján meg tudnád csinálni, csak le kellene másolnod és betenned a programodba...
Én más úton indultam nálam így működött a DS3231
Elnézést, de itt valami keveredés lehet. A programban SPI protokoll van de nincs használva semmi CS vonalnak, a DS3231-es IC pedig I2C kommunikációt használ.
Mutattam egy példát a 3231 re , mert az nem derült ki (vagy csak én nem találtam rá) hogy ő milyen rtc-t használ ..
A DS3231 (ha már arra akarsz példát mutatni) I2C protokollt használ, ezért nem értem, hogy jön a képbe az SPI.
Evvel a programmal megy a szöveges órám ha hiszed ha nem és még több másik is .... (csak a felesleget kivettem belőle hogy ne zavarjon)
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |