Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   428 / 727
(#) fishme hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Hello
Van egy HA31-422 típusú hangszóróm terveztem neki egy ládát a méretei (belső méretek):50*50*25 cm (Sz*Ma*Mé) az lenne a kérdésem hogy szerintetek ez megfelel-e ennek a hangszórónak. A hangszóró adatlapján olvastam hogy 30 Hz-re kell hangolni ehhez találtam egy reflexcső méretező programot ami a következőt dobta ki 1 db cső esetén 5,5 cm átmérőnél 9cm hosszú legyen ez reális ?
(#) galzotya hozzászólása Máj 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Soundstream EG-12X típusú mélynyomóm. Használtan vettem egy kis 30 literes, zárt ládában van.
A baj az, hogy nem megy elég mélyre.
Építeni akarok egy nyitott, legalább 50-60 literes ládát. Ilyen stílusút:Láda
A láda maximum 70cm(H)*40cm(M)*30cm(SZ) lehet.
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) Leadtek hozzászólása Máj 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Hangszórót szeretnék készíteni és ebben kérném a segítségetek. Mágnest, membránt, habszélt megoldom kivéve a pillével vagyok bajban. Nincs pont jó méretű ezért arra gondoltam, hogy készítek egyet. Hogyan lehetne legegyszerűbben egy kb 8 centis pillét csinálni és miből?
(#) Leadtek válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 17, 2012 /
 
Köszönöm az útmutatást, átolvastam a topikot de sajnos nem kaptam választ a kérdésemre úgyhogy még mindig él.
(#) ptesza válasza galzotya hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Keress hozzá, vagy mérj T/S paramétereket.

(QTS,QMS,QES, VAS, Re, SD)
(#) galzotya válasza ptesza hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Soundstream
EG-12X
RMS POWER (WATTS) :350
VOICE COIL DIAMETERS (INCHES) :2
MAGNET WEIGHT (Oz.) : 50 50 60
FREQ. RESPONSE (Hz) :25 - 1.1k
Fs (Hz) :33
Qes: 0.733
Qms: 4.963
Qts: 0.638
Vas (Ft3) : 1.84/52.07 liters
Xmax (INCHES) 0.413
SPL (dB) : 89
HOLE SIZE (INCHES) :11.125
OUTTER RING SIZE(INCHES): 12
WOOFER DEPTH (INCHES) : 5
Ezeket az adatokat tudom.
(#) ptesza válasza galzotya hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
(D/2)^2*Pi =SD

Membránközéptől-membránközépig mérjed az átmérőt.

Re-t te is le tudod mérni, ha van multimétered.Ne feledd kivonni a mérőzsinorok saját ellenállását.
(#) galzotya válasza ptesza hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Az egyik tekercs 3.7 ohm, a másik 3.6-3.7 ohm.
Membránközéptől membránközépig az átmérő: 28cm.
A képletet el tudnád magyarázni?
(#) szamóca válasza galzotya hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
A kör sugarát négyzetre emelve, és a Pi-vel megszorozva megkapod a kör területét. (T = r2*pi ált. isk. 7.) Ami nem egyenlő, de közelíti SD-t, azaz a membrán felület nagyságát.
(#) galzotya válasza szamóca hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
A kör sugara akkor: 14cm.
Ez négyzetre emelve:196.
Ez szorozni kell pi-vel: 196*3,14=615,44.
A mértékegységet sajnos nem tudom.
Most hogy így elmagyaráztad rémlik valami 7.-ből...
(#) szamóca válasza galzotya hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
Ha cm-ben adod meg a sugarat, akkor ez a hosszmérték, felületszámításkor cm2-re módosul.
(#) ptesza válasza galzotya hozzászólására (») Máj 19, 2012 /
 
61,85 literre számoljad ki a belső méretet , 1db 110-es csőböl , kell 241mm. Ha a cső és a hangszóró által foglalt térfogatot levonom akkor pont 55 liter hasznos térfogat marad. Az oldalalak aránya majdnem mindegy , de nem ajánlom a teljes kockát.

galzotya.pdf
    
(#) Robi85 hozzászólása Máj 20, 2012 /
 
Sziasztok.

Ismeri valaki az MNC Forever X2 25cm mélysugárzó*t? Hoztak nekem 2db-ot, hogy kéne belőle épiteni egy pár hangdobozt* szobai felhasználásra. Doboz* is van hozzá, de hogy is mondjam egy vicc az egész. OSB lap stb... Az a baj, hogy a VAS értékét nemtudom megmérni, mert nincs hozzá mérő eszközöm. És a neten se találni róla semmit. Szóval ha valakinek megvannak a T/S értékei beirhatná ide. Köszönöm.
MNC 4Ever X2 10"

*Mély-sugárzónak hívjuk azt a komplex hangsugárzót, amely jelen esetben egy mély-hangszórón kívül, tartalmaz az akusztikai rövid zár kiküszöbölésére egy téglatest formájú geometrikus üreges testet, (hangdobozt) esetleg egy passzív alul áteresztő kapcsolást (passzív hangváltó) hogy csak a kívánt frekvenciasáv szólaljon meg, csatlakozókat, ill. vezetékezést.
Ebben az esetben Te azt írtad le a hozzászólásodban, hogy két komplett rendszerből, ki akarod venni a hangszórókat, keresztváltót, vezetékeket csatlakozókat, hogy így készíhess két hangdobozt hozzájuk, amik vannak is csak OSB-ből, meg a szétszereltekből. El ne olvasd ami fentebb le van írva, és nehogy értelmezd, főleg ne használd!
(#) zitzaki hozzászólása Máj 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni egy F18 as ládát behangolni egy Beyma 18g550-hez. Nagyon megköszönném. Most 144,16 literes a hátsó rész ez csak a doboz merevítőkkel semmi más. 150-es reflexcsövet használtam 9,1 centi hosszan de nem igazán vannak mély hangok. (Legalábbis ugyan ezekkel a méretekkel csak egy Eminence Omega tányérral készült f18 nak sokkal nagyon és brummogósabb mélye van.) Valami megoldás lehet erre hogy a Beyma-val is legyen mély?
Nagyon megköszönném a segítséget.
(#) ptesza válasza zitzaki hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Le kell mérned a hangszóró t/s paraméterit. Építs egy ilyent. Ezzel meg tudod csinálni.

Bővebben: Link
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Lemérném de most ment tönkre a hangkártya a laposba meg valószínű úgy sem volt elég jó a kártya méréshez.
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Köszönöm a moderálást. Most már teljesen felvilágosultam a témával kapcsolatban.
Akkor még egyszer, hátha érthető lesz. Van 2db MNC Forever X2 25cm mélyhangszóró. Nem találok róla semmiféle adatot a neten. Ha valakinek megvannak a T/S paraméterei az adott hangszórónak, akkor kérném irja be ide. Köszönöm a segitséget.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Oké. De a Vas értékét nemtudom lemérni, vagy kiszámitani. Nekem csak egy mérőkábelem van. Ez az Arta Box nincs megépitve.
(#) Robi85 válasza ptesza hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Thiele-Small parameters:

Fs = 39.39 Hz
Re = 3.60 ohms[dc]
Le = 200.84 uH
L2 = 722.19 uH
R2 = 11.88 ohms
Qt = 0.78
Qes = 0.96
Qms = 4.10

Ennyit tudok mérni rajta. Ez csak az egyik tekercs. Gondolom a Vas az elengedhetetlen adat lenne, de sajnos azt nemtudom lemérni.
(#) ptesza válasza Robi85 hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Miért csak egy tekercset mértél? Sorosan vagy párhuzamosan kellene kötni attól függően ,hogy hogyan fogod majd használni.

A VAS értékét meg lehet mérni ,hozzáadott súllyal is. Használhatsz erre 100 ft-os érmét is annak a súlya ismert. Annyi sújt ragassz a membrán alsó felére ,hogy az fs értéke 20-50%-al változzon. Most megfog felelni ez a módszer is.
(#) Baxi hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Hi Mesterek!

Szeretnék építeni egy sztereó hangfal* párt.
Kiszemeltem a hangszórókat már bele:

*Biztos hogy hangfalat akarsz, és nem hangsugárzót?
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Mindkettő jó hír
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Lemaradt a fele, nem tudom mostanában vannak viharok az oldallal, nem?

Szóval ezek a hsz-ek lennének azok:2 db,1 db,1 db
Szóval nézegettem olyan gyári dobozokat amiben a sárga hsz-ek vannak az EVO2 szériából s egy mély középpel és egy magassal 50Hz-22Khz szépen átfedi a tartományt papíron. Szerintetek menyire lehet ez igaz, vagy nézek olyan hangszórót aminek van adatlapja is?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) ptesza válasza Baxi hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Ha már ennyit költenél rá , válassz egy kész projectet. Így nehéz lesz minden ,felkészültség ,műszer stb nélkül.

Ebben nem csalódhatsz, és így több energiát tudsz fordítani a külcsínre. A siker meg garantált. A tanulópénzt már megfizették páran, nem muszáj neked is.

Bővebben: Link
(#) Gabó hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Szeretnék építeni egy centersugárzót. Alapból két kérdésem lenne. Az első és legfontosabb a doboz lenne. Bővebben: Link van két ilyen hangszóróm ez lenne benne sorbakötve. Ehhez kellene doboz ill milyen magassugárzó lenne jó bele. Ez a másik kérdésem. A linkelt hangszórókon már nem tudok változtatni de a magas még nincs meg. Ebbe szeretnék segítséget kérni.
(#) Maros83 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a házimozink megfeküdt, de meg megmaradt a passzív mélye, meg a két frontsugárzó.
Rákötném egy 2X2 (A;B) sztereó erősítőre. Kérdésem, hogy hogyan tudnám rákötni, hogy pl: első kettőre (A) a frontokat, hátsó kettőre (B) a mélyet. Azt szabad e, hogy minkét kimenetet rákötöm a mélyre? Vagy ezzel esetleg rövidre zárok e valamit? Ha csak az egyik oldalra kötöm rá a mélyet, akkor nem lesz e fél oldalas a terhelés?
(#) r4pt0r hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Sziasztok

Meg tudjátok mondani hogy melyik programból van a kép?
(#) ptesza válasza r4pt0r hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Igen ez egy exceles tálba része.Unibox a program neve. Subvoice.hu oldalon találsz leírást is hozzá.
(#) zitzaki válasza ptesza hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Hali!
Megépíteném az Arta-boxot de ahhoz kell egy jó minőségű hangkártya is. Amik fel vannak sorolva olyan eszméletlen áron mennek hogy huu. Mert nekem csak integrált 5.1-es van (VIA VT1708B). Nem tudom ezzel lehetséges lenne-e.
Vagy tervezéshez elég lenne az impedanciamérés is?
Következő: »»   428 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem