Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum
Ebben nincs precíziós OPA , nagyon leegyszerűsített kapcsolás. Ebben rejlik a pontatlansága is. Program írásban jártas szakik, sokat tudnának rajta javítani, nem csak dekoráció lenne rajta a kijelzés. Jelenlegi állapotában kijelző nélkül érdemesebb megépíteni, poti gombjának kalibrálásával. Olcsóbb, igaz nem ennyire látványos, de használhatóbb lenne..
Min múlik a pontosság? Mit kellene módosítani rajta, hogy pontosabb legyen? Nem lehet, hogy "csak" annyi a baja, hogy nem precíziós műveleti erősítő van benne a hőelemhez?
Értem, csak ne kábítsunk másokat.! PIC alapú megoldás ennél sokkal pontosabb beállítási lehetőséget kínál (na). Sokan azt fogják hinni, hogy ez az egyszerű kivite, pontos beállítás kijelzésére alkalmas. Érdemes megemlíteni, hogy ez a kapcsolás csak látvány, nem alkalmas kalibrált hőmérséklet kijelzésére!
Aztán nem volt túl sok időm és ki is ment a fejemből. Végül is nap mint nap forrasztgatok és nem zavar.
Idézet: Jó lenne ha csak ennyi lenne a különbség „260°C vagy 273,5°C a pákahegy?” Forrasztani tudsz ennél egyszerűbb megoldással is. Egyszerű poti köré beírt (kalibrált) (hőmérséklet is pontosabb mint ez. PIC nélkül is megépíthető ennél pontosabb hőmérséklet visszajelzés. Hónapokkal ezelőtt még Te is érezted , hogy ez így nem igazán korrekt. Méréseket , megoldást is ígértél. A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2012
Néhányszor tíz mA, a vezérlő egység. Leginkább az LCD háttérvilágítása zabál, meg nálam az előlapi led.
Alapból nincs számítógép tápom, aztán nem is szeretnék vesződni ilyen veszélyes átalakításokkal, stb. Jó nekem a jól bevált paneltrafó. Van is épp egy itthon, csak nem tudom, mekkora terhelhetőséggel kell bírnia az adott áramkörben.
Nálam a cél a kis méret és végtelenségig leegyszerűsített HW volt. Kis méretet, csak kapcsitáppal lehet kivitelezni.
A Te esetedben a külön trafó még egy dobozt és még egy hibaforrást jelent és a méret sem csökkenik. Egyébként, mi a gond az táppal? Könnyű megcsinálni és occó.
Jó, lehet, a paneltrafó megdobja, de a Weller pákatrafó az egy másik dobozban van már, a feszültséget csak egy banánaljzaton fogja kapni. Ha szerencsével járok, akkor lehet találok a Weller-es trafón egy olyan leágazást, ami a 10V körül van. Egy graetzet kell csak feloperálnom a panelra.
Miért ne lehetne...? Szerintem 2x ekkora lesz...
Nagyon fainos, de lenne 1 kérdésem: Ha én nem alakítgatok át semmi PC tápos, izzós cuccot, hanem a Weller trafóról kapja a 24V-ot a páka, valamint egy paneltrafóról a 8...10V-ot az is jó, nem? Nagyon tetszik alapjába véve az egész. Lehet, hogy méretben kisebbet tudok csinálni.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1017324.html
Az egész táp részt, az az 1 darab kapcsitáp csinálja egy pc táp traffanccsal...
Kapok egy kis tájékoztatást az állomásodról? Mire kell a takarékos izzó elektronikája? Szívesen megnézném közelebbről a kapcsolást és a nyákrajzot is, persze ha nem titkos.
Ellenben tudok vele forrasztani. Na de most komolyan! Nem tök mindegy, hogy 260°C vagy 273,5°C a pákahegy?
Én is megépítettem, sajnos a mért hőmérséklet értéke, sacc/kb.. kategória. Nem lehet pontosan kalibrálni. Így a kijelzés csak tájékoztatás jellegű (dekoráció).
Jól látod! Kicsi, occó és ami még fontos, kicsi.
Nem is rossz! De jól látom, hogy az valami takarékos izzó elektronikája? Vagy legalábbis arra hasonlít..
És ha nem szeded szét a pákát, hanem a nyákba aplikálod be a termisztort? Sokan nem a hideg pont hőmérsékletét mérik, hanem a környezetet, azt is csak bekapcsoláskor. Csak pár fok lehet a különbség, ha egyáltalán van. Gondolom a drága, esetleg nehezen beszerezhető alkatrészek nem tetszenek még. Na erre írtam, hogy nem árt áttervezni. Szerintem lehet kapni olcsóbb, és elterjedtebb precíziós műveleti erősítőt, legfeljebb pár alkatrésznek más érték kell. Ha semmiképp nem akarod ezt, akkor én az Attila86 féle Forrasztóállomás II-t építeném meg a helyedben.
Köszi, de a HE-n közölt, és Általad linkelt nem tetszik, több okból sem, főleg, hogy a pákát is szét kell szedni.
Valamit mást, esetleg?
Szia! Picit jobb helyesírással könnyebb lenne értelmezni, mit szeretnél. Pl az elmúlt 15 évben egész használhatóvá váltak az interneten a _magyar_ ékezetes karakterek. A képek sem abban a sorrendben vannak, ahogy írod.
A vákuum pumpát sokan autó központi zárjából szerzik, bontóból pár ezres. Lehet kimondottan kiforrasztó állomásba valót is venni 30.000-ért. Ha jól emlékszem, a gyári 500Hgmm-es, ez támpontot adhat. Úgy egyébként meg kivitelezhető, mert páran már megcsinálták. Hogy belefér-e a 20-ba, az más kérdés. Pl nem ártana valami combos trafót tenni mellé, ami akár a fele is lehet az árnak. Ha nem számolod a pákákat, akkor valószínűleg belefér. Ha beleszámolod, akkor kizárt. A páka még oké, mert 3.000-ért kapsz. Kiforrasztó pisztoly 10 fölött, forrólevegős lehet vagy 30.000. Viszont ha mindent összeszámolsz, akkor nem 80 ezer helyett 20-ból hozod ki, hanem 200 helyett 60-ból. Az is szép.
Én ezt javaslom, én is ezt fogom megépíteni. Esetleg áttervezheted nagyobb PIC-re, pl PIC18F2423-ra, 18F25K80-ra, ami talán még olcsóbb is, mint 16F88. Attila86 csinál egy Forrasztóállomás III-at, az még nagy durranás lehet, ha elkészül. A trafó el fogja bírni, 2A a páka, az elektronika meg másik trafóról fog menni. Nem mintha nem férne bele a maradék 0,5A-ba, de a 7805-nek picit sok lehet a 34V.
Sziasztok!
Én is szeretnék egy JTL-02 állomást. Mit ajánlotok, melyiket építsem? Mindenféleképp digitális kell , hogy legyen. Az is érdekel, hogy simán 24V, 2,5A-s Weller kattogó trafóról is lehet üzemeltetni? Várom a válaszotokat!
Hello
Volna egy uj projectem csak meg nem tudom hogy ajak neki es ezer elob hozzatok fordulok. Szeretnek egy kompakt kiforraszto allomast epiteni legfuvoval smd-ek hez es egy vakumos pakat ( 1 kep ) na jo persze eszt megspekelnem ketto darab digitalis kijelzovel en erre a vezerlore gondoltam (2 kep ) a paka az meg a 3 kepen lathato. A problemam leginkab a vakum pompaval lenne mert en erre gondoltam csak nem tudom h ez paszolna hozza. Melesleg az elso kepen lathato alomas 60-80 ezer Ft kornyeken jar en egy 20 asbol meg ki birnam hozni. Es most jojenek a kepek. A kerdesem meg az volna hogy ez az egesz kivitelezheto-e ? Segitsegeteket eloreis koszonom.
Úgy tűnik, az LT 1014 már nem beszerezhető. Mivel lehetne helyettesíteni? TLC 274-el lehetne?
Hello!
A kérdést a "PIC kezdőknek" topikban tedd fel, ott majd megmondják, mit kapcsoltál be programozáskor.. üdv! proli007
Tovább kísérleteztem, tehát, hogy érthető legyen:
Ha a forrasztó paneljában felprogizom, majd ráadom a forrasztó tápját és utána leveszem a programozót, vagyis nem szakad meg az 5 volt, akkor rádugom a pákát és működik tökéletesen az állomás. Ahogy azonban egyszer kikapcsolom vége, nem megy. A PIC-et kiolvasva ugyanúgy benne van a progi.
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy felprogiztam egy pic-et a forrasztó állomás kettőbe, de bennt a panelban, párhuzamos portról, előtte sokszor átprogiztam foglalatban. Most a panelban progiztam ICSP-n, többször jó lett, majd egyszer csak nem ment. Azóta az a jelenség, hogy felprogizom a panelban, majd a 12 volt levétele után ugye újraindul és megy szépen, amég az 5 voltot le nem veszem, ezután többet nem megy, az lcd-n kockák vannak. A progi kiolvasható belőle, ha megint felprogizom ugyanígy megint megy, amíg le nem veszem az 5 voltot, utána vége. Valaki hallott már ilyenről???
Örülünk, próbálj meg a műv. erősítő 3-mas lába és a gnd-re kötni egy 33 mikrós elkót.
Az 5V-nak meg 7805, bemenetén nekem 1000mikro elkó van, meg kell a 100nano is, kimenetére is 100nano, és 470mikro elkó. Jó szűrt legyen az egyenfesz.
Sziasztok, tudom nem illik ennyiszer írni.
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét! Sikerült beállítanom(a vizes módszerrel) a megközelítőleg 100 C fokot. A pákában található hőelem polaritása kissé megkuszált (30 percnyi, keresés után), de a kábelek felcserélésével működőkepéssé vált a szerkezet!Már csak a pontos 5V (vagyis 4,5V) előállításán kell gondolkodnom. Esetleg még, valami tanács arra hogy a valós értéknél a szám 10 C fokot ugrál, nagyábol fixálása? Köszönöm Sziasztok! |
Bejelentkezés
Hirdetés |