Fórum témák
» Több friss téma |
Hát igen, működik ez pc táppal is csak abban rengeteg felesleges dolog van, sok egyébb feszültség amire semmi szükségem és túl nagy helyet foglal. Egyébként is érdekelnek a kapcsolóüzemű tápegységek és gondoltam egy egyszerűbbel kezdeném az építést, pl egy szimpla 12v-tal mert ez még más célokra is felhasználható. Valahol el kell kezdeni!
Boltbajárni nem nagy dolog egy tápegységért, ha csak ezt akarnám akkor nem dobtam volna fel a kérdést! :circling:
Szia!
Akkor szerintem kezdheted egy fly-back típusú táppal, én vagy a TOP sorozattal kezdeném, vagy valamelyik UC sorozatú IC-vel.
Szerintem pont a flyback tipusú táphoz nehezebb a trafót méretezni és elkészíteni. Egy félhidas tápba meg akár egy roncs PCtápból kitermelt trafót is be lehet építeni, de egy saját trafót is könnyebb méretezni hozzá.
egyetértek..
bár igaz hogy ehhez az 50W hoz ágyúval verébre dolog egy félhíd de egyszerűbb életre kelteni mint egy flybackot (szerintem) eddig énis csak nyitóüzemű tápokkal foglalkoztam (meg buck & boost..)... csá
A fly- back sem bonyolult!
Annyi előnye is van bizonyos szempontból, hogy rengeteg leírás, segédlet van fenn a neten, mert most nagy divat a kis kapcsoló üzemű táp! Persze ízlések és ....
Szevasztok
Van valakinek szabályozható kapcsüzemű táp rajza kéznél, akinek van lökjön már fel 1et. kössz mindenkinek
Létezik ilyen, csak a megszabott feltétel értelmetlen kissé: miért szempont az, hogy csak 1 fet legyen benne? Nem feltétlenül az a legdrágább alkatrésze. Pl. általában nem a gomhoz vesszük a kabátot.
Azonkívül kb. olyan a kérés mintha piros autót akarnál venni a kereskedőnél, de kétüléses legyen ám Magyarul: elfelejtetted elérulni, hogy mekkora minimum és maximum feszültséget, mekkora maximális teljesítményt, és mekkora kimenő áramot szeretnél.
Ha ragaszkodsz az 1 fethez akkor a fly-back tápokat kellene alaposan tanulmányoznod. (#288504) lapose csatolt két doksit, kezdetnek jó lesz. Bár szerintem a félhíd a jobb irány, de ez biztos azért ven mert lusta vagyok , és szeretem azokat az áramköröket amik elsőre jól működnek, és nem kell sokat vacakolnom a méretezéssel. Persze a flyback is elsőre működik ha pont megfelelő alkatrészeid vannak hozzá... A trafókészítéssel elég sokat lehet tanulni, mire olyan lesz amilyennek lennie kell.
Skori!
Miből gondolod hogy egy fetet akar bele? Talán ebből olvastad ki? Idézet: „lökjön már fel 1et” Üdv.!
Basszuskulcs, mondasz valanmit... úgy látszik túl sokat ültem a gép előtt. Na megyek és stadby-ra kapcsolom magam
Sziasztok!
Én egy kis teljesítményű Step Down converter kapcsolást szertnék megépíteni a Lomexnél kapható TS2576 típusú IC-vel. Ennek a kimenetére kell egy aluláteresztő szűrő. Az induktivitás legyen 100uHy és bírjon 3 ampert. Ilyen méretben az úgynevezett "fojtó" tekercsek kaphatók. Kérdésem, hogy a "fojtó tekercs" miben különbözik a mezei induktivitástól? Jó lesz-e nekem? És mivel nagyon szeretném megtanulni az induktivitások és transzformátorok fajtáit, elnevezéseit és alkalmazási területeit, továbbá azt hogy tekercselt induktivitást ki készít rendelésre, ezért minden ilyen jellegű kicsit is rendezett információt szívesen fogadnék, mondjuk egy linkgyűjtemény formájában például. Vagy ha valaki tud könyvet a témában. segítségeteket előre is köszönöm Idézet: „Kérdésem, hogy a "fojtó tekercs" miben különbözik a mezei induktivitástól?” Alapvetően semmiben. Fojtótekercsnek szokták a nagyobb áramú induktivitásokat nevezni. Lehet eltérés a vas minőségében, mágnesezési görbéjében, az alkalmazható frekvenciában, egyéb paraméterekben. De azt a TS2576-ot a helyedben kétszer is meggondolnám. Nincs valami jó hírük a Taiwan Semiconductor termékeinek. Inkább LM2576-ot használj.
hi all
nemtudna walaki küldeni nekem egy +-70V-os 700W leadására is képes táp kapcs rajzát..... minden ötletet wárok....... Idézet: „hi all...nemtudna walaki...wárok” Beléd is. Mondjuk nézd meg Skori rezonáns tápját! De a 700W miatt azért kérdezd meg őt, nálam mondjuk 500-600W-ot bír szépen.
üdv mindenkinek én ezt a tápot LCD monitor üzemeltetéséhez szeretném használni 12-20 Vig 3A terhelhetőséggel ehez kérnék segítséget illetve jó e hozzá ez a táp vagy esetleg egy másik kapcs üzemű ha valakinek van valami tapasztalata egy kisméretű táp
Üdv,
Ha valóban 12-20V határok közt megfelel a tápegység kimenő feszültsége akkor bőven tökéletes lesz. Amúgy az ilyenekhez általában valamilyen stabilizált kimenőfeszültségű tápot szoktak, de ekkorka terhelésre alig esik a rezonáns táp kimenőfesze.
Üdv.!
Megint Skorit reklámozom, de van neki egy nagyon jó, kis teljesítményű, egyszerű és olcsó rezonáns tápja az oldalán: Bővebben: Link
Hello!
Skori önrezgő tápjába hol leht diak-ot szerezni? Egyáltalán milyen paraméterekkel rendelkezzen? :nemtudom:
Köszönöm, de ezt az oldalt én már néztem, még mielőtt ide írtam volna! Csakhogy ott van az alkatrész mellett egy sárga színjelölés, amely arra utal: "Csak információ, nem rendelhető"!
A lomexben szokott lenni diac, filléres dolog (11Ft+áfa). Bármelyik kapható tipus jó hozzá. De végső esetben hibás kompaktfénycsőből is bontható, kicsi kék színű üvegtokos diódához hasonló kinézetü szokott benne lenni.
konthában és Incompban is vettem már diacot DB3-at asszem.
Hello!
Hát most én vagyok színvak, vagy te, mert én zöldet látok. üdv! proli007
Bocs 1N5411 és BR100 én ezeket láttam! Nekem csak azokat hozta elő akkor, de most előhozott DB3-at is!
Azt hiszem a tönkrement kompaktfénycső jó megoldás lehet. Van kéznél pár db elektronika fénycsőből bontva. Köszönöm a választ!
Sziasztok, nézegettem cimopata tápját itt a fórumon, és érdekelne, hogy ami a PC tápokban van vasmag, 33-as, na attól egy kicsit nagyobb mag jó e lenne a tápba, azt hiszem 43-as talán, és álló, illetve ha oda kerülök akkor tudna e valaki segíteni a trafó menetszám kiszámításában, próbáltam elolvasni a cikket de egyszerűen nem értem azt a részét.
Üdv.
Hali Doncso
Az általad említett trafó szerintem megfelelő. Lényeg hogy mit a példában is rajzoltam laza csatolással kell kialakítani a primert és a szekundert. A méretezésél szükség lesz a trafód keresztmetszetére (Ae [cm^2]), a frekvenciára amin majd szeretnéd járatni a tápot. A többit pedig ismerjük ( Uprimer=160V, Bmax=0,2T)
Jó, akkor utánnanézek ,hogy hogy lehet szétszedni, valahol olvastam ennek a mikéntjét, szépen szétbontom és akkor elkezdem összeszedni az alkatrészeket a táphoz.
Ha találsz valamit a szétszedésről, akkor megosztod velünk is?
Thx :worship: |
Bejelentkezés
Hirdetés |