Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   782 / 782
(#) jdani válasza szendi001 hozzászólására (») Szept 6, 2024 /
 
A baj hogy nincs itthon, és tegnapra kell
(#) diamik válasza user1914 hozzászólására (») Szept 24, 2024 /
 
Szia,

visszatértem a projekthez.
300V egyenirányítva oké (a diódáknál mérve).

C6-n a feszültség: 5,3V.

A kapcsolótranzisztor nincs benne az áramkörben, kiforrasztottam.
(#) user1914 válasza diamik hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Na arról az 5,3 V-ról nem fog elindulni az IC.
(#) diamik válasza user1914 hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Igen, én is így olvastam a dokumentációban.

Mit érdemes megnéznem?
(#) user1914 válasza diamik hozzászólására (») Szept 25, 2024 /
 
Én áramkorlátos külső tápegységről adnék ide 100mA max 12 V-ot. De hálózatot semmit!!!
Kikeresném mi az ami felveszi a sok áramot. (lehet az IC, vagy a trafók felé valami szivárog).
(#) ati790731 hozzászólása Okt 7, 2024 /
 

Kapcsoló üzem

Üdv mindenkinek!
Adott egy elektomos motor li-po akku töltője, amiben a vég tranyók és az előttük lévő 1-1 smd ellenállás elfüstölt, valószínűleg mert megállt a hűtés, bár ez csak tipp, mert a hűtőventillátor előtti 7812 stabkocka is kuka volt. Ez egy úgy gondolom rezonáns vagy valami hasonló kapcsolóüzemű ketyere , egy kisebb, és egy elég combos ferrit trafóval, 60 voltos kimenettel és kb 15-20 amperral. Kicseréltem a meghajtó tranziaztorokat, egy egy 2,2 ohm 1w os smd ellenéllást a tranzisztorok előtt és egy izzóval sorba kötve indítottam, az izzó felvillan, majd kialaszik a kondik feltöltődése után, a kimeneten, nincs feszültség, viszont, ha a szekunder trafó kimeneti egyenirányítójának (kettős dióda) egyik lábát földelésre, vagy csak a labortáp negatívjára, rákötöm akár kikapcsolt állapotban, egyből elindul, az akkut is elkezdi tölteni, de ahogy leszedem róla a csipeszt egyből leáll. Elvileg minden rendben lévőnek látszik, annyi, hogy a 2,2 ohm smd ellenálások, helyett 2,7 es volt itthon, így az került bele, és sajnos a tanyók is csak teljesítményre passzolnak, mert az eredetit nem sikerült beszerezni. A tápot egy tl494 igazítja az akku igényeihez, ez is cserélve lett. Ha a multimétert feszültség mérésre kapcsolva rámérek a kimenetre, akkor is elkezd indulgatni. Ha valakinek volna ötlete mit kellene megnézni, tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2024
(#) lorylaci válasza ati790731 hozzászólására (») Pé, 18:14 /
 
Tudnál fényképet küldeni a dologról, ha már kapcsolás nincsen?
Valószínűleg PWM félhidas lesz, nem rezonáns, valami visszacsatolási rendszerrel.
Következő: »»   782 / 782
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem