Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenwood KRF-V4070D erősítő probléma
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Söptei Pál hozzászólása Okt 4, 2011 /
 
Kedves hozzáértők!
Van egy KRF-V4070D Kenwood erősitőm és egy idő után működés közben recsegés közepette elhalgat rádióról vagy CD, DVD ről is, analóg és digi bemenetről egyaránt Ha átkapcsolom egy másik bemenetre és vissza, ujból működik. A védelem relé nem kattog és melegedés védelem sem lehet, mivel akkor nem működne újra. Ha le tudnám tölteni valahonnan a kapcsolási rajzát talán segítene, mivel van fogalmam az rősítőkről (persze csak analógokról) egy két erősítőt a BEAG- ban vagy 35 éve én terveztem.
Elöre is Köszönöm a segitséget. üdvözlettel: Spal38
(#) CHZ válasza Söptei Pál hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
Elküldtem a kapcsolást, (ide nem fért fel).
(#) imo.82 hozzászólása Nov 10, 2011 /
 
sziasztok lenne nekem egy olyan problémám hogy tönkre ment az 5.1-es ic a Kenwood krfv 4070d erősitömben és a javitása az 12000 ft.

nem tudnám ezt olcsóbban megúszni esetleg?????

vagy esetleg ha tudnátok nekem abban segíteni hogy hol tudnék alkatrészt venni hozzá???
(#) CHZ válasza imo.82 hozzászólására (») Nov 10, 2011 /
 
Alkatrészt?
Ez így kevés, leírhatnád pontosan mit keresel.
Végfok IC HQ, nem olcsó.
(#) imo.82 hozzászólása Nov 10, 2011 /
 
szervusz igen végfok ic az 5.1-es ment tönkre benne!!
(#) CHZ válasza imo.82 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
STKXXX, mi a típusa, csak így lehetne megkeresni.
(#) imo.82 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Ma elhozom a fusi szakíktol és akkor tudok rá válaszolni!! hogy milyen típusú ic van benne.

Addigis a türelmeteket kérném.
(#) imo.82 hozzászólása Nov 11, 2011 /
 
Sziasztok.
Front ic STK 443-070

köszönöm a türelmeteket!!
(#) CHZ válasza imo.82 hozzászólására (») Nov 11, 2011 /
 
Szia!

Így már egyszerű... Bővebben: Link
Így nem lesz 12000Ft, viszont nem szabad hibáznod, akkor drágább is lehet.
(#) imo.82 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) dragon0 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
helló mindenki ! az lenne a kérdésem ,hogy adott egy

STK443-070 IC 1 és a 4 lábon zárlat van ez normális -e
vagy eleve rosszul mértem kezdő vagyok ! Előre is köszönöm !
(#) dragon0 hozzászólása Feb 27, 2012 /
 
Helló mindenki tud valaki segíteni stk443-070 ic hogyan tudom be vizsgálni ?
(#) CHZ válasza dragon0 hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Mérsz a kivezetésein, ha a kimenetén nem 0V DC, akkor biztos, hogy rossz. Mivel a védelem letilt, így még bekapcsolás előtt csatlakozz az IC kimeneti kivezetésére és bekapcsolva nem szabad feszültséget mérned, akkor jó.
(#) dragon0 válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
szia ic rossz! Viszont kivéve az ic így is le kapcsol a védelem van valami ötleted mit nézek át rajta még esetleg, próbáltam rest is de semmi !
(#) CHZ válasza dragon0 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Másik végfok IC is van benne, elképzelhető, hogy az is rossz. Védelemben lévő tranyók is meghibásodhattak, érdemes megnézni.
(#) mrkevin hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy Kenwood KRF-4070D-m amiben kicseréltem a 3 csatornás végfokot (STK443). Most szól szépen, egy dolgot leszámítva. Nagyon nagy áthallás van a csatornák között.
Konkrétan ha nyomom a teszthangot, akkor teljesen mindegy melyik csatornára szól, mindegyik hangfalból uazt hallom. Max annyi, hogy az éppen aktuálisból picit erősebben. A sorroundból viszont sokkal halkabb hang jön, mint a frontokból (uazzal a hangszóróval). Gyorsban még azt kipróbáltam, hogy rádugtam egy decket és a kivezérlés mérőjén néztem, hogy ha valamelyik bemenetre ráadok jobb vagy bal oldalon jelet, akkor a decken még nincs keveredés a két csatorna között.
Tudnátok segíteni, hogy merre induljak?

Köszi.
(#) dzsolti06 hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Üdvözlet!

Van egy Kenwood krf-5200d erősítőm, ugy került hozzám, hogy nem voltak benne a végfok ick, a kérdésem az lenne, ha bekapcsolom egy másodpercig megy utána letilt, azért tiltle, mertnincs benne az stk-333-330 és stk-333-130 hibrid ic, vagy zárlatos esetleg?
(#) Ruby75 hozzászólása Szept 6, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.

Van egy ilyen Kenwood erőlködöm.Keresgéltem itt,és láttam,hogy másnak is produkálta ugyanazt,mint nekem.Nevezetesen azt,hogy készenlétről ha bekapcsolom akkor egy pillanatra bekapcsol majd ki,és villog a készenlét ledje addig míg meg nem nyomom a készenlét gombját.Utána folyamatosan világít.Ha megint megnyomom kezdődik az egész elölről.
A megoldás nála az egyik (STK 443-070) végfok ic volt.Tulajdonképpen nálam is ez volt a hunyó.Viszont míg a másik emberkének megjavult ennyitől,nekem nem.
Összehasonlítottam az új és a készülékből kiszedett stk-t és kiderűlt,hogy az 1-es és a 7-es láb rövidzárba van.Máshogy kifejezve,az egyes lábon lévő +65 V-ot kiküldte a kimenetre.Kicseréltem az ic-t de maradt minden ugyan az.Segítségeteket kérném,hogy mi szállhatott még benne el,ill az lenne még a kérdésem,hogy a benne lévő uCom ic (az egész lelke) kinyiffanhatott-e?
Köszönöm.
(#) Ruby75 válasza Ruby75 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Az erőlködő típusa Kenwood KRF-V4060D.
(#) Petjaa válasza Ruby75 hozzászólására (») Szept 6, 2012 / 1
 
Helló!

Én nagyon régen javítottam ilyen erősítőt. Ha jól emlékszem ott a végfok ic-n kívül még a stab ic-k is tönkrementek. Nézd meg azokat is. Hogy esetleg többet tudj méregetni a CN103-as csatlakozón kösd ki a 7-es és 8-as lábat. Emlékeim szerint ha kikötöd akkor nem lesz védelem és nemfog kikapcsolni az erősítő.

Üdv Petjaa
(#) Ruby75 válasza Petjaa hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.Ha hazaértem megnézem őket.Bocsi,hülye kérdés:a stabkocka miért száll el?
Megnéztem a rajzot,jól emlékszel.A 7es 8as láb a protect1 ill. 2.
(#) Petjaa válasza Ruby75 hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Azt már nem tudom azok miért mentek tönkre. Arra emlékszem, hogy abba azok is rosszak voltak.
(#) Ruby75 válasza Petjaa hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Értem,és köszönöm.Ha jól nézem,csak 2 van benne - az is a hűtőbordán.
+12V és -12V,ugye?
(#) Ruby75 válasza Petjaa hozzászólására (») Szept 7, 2012 /
 
Szia.Nos,úgy fest,hogy ebben is megdöglött az egyik stabkocka.A +12V-os rendbe van annyi van a kimenetén amennyinek kell legyen,viszont a -12V-os-ból 0,6 volttal kevesebb jön ki mint a bemenetén mérhető.Számokban kifejezve bemegy kb. -22 -23V és nem -12Vjön ki hanem 0,6v-tal kevesebb.Kikötöttem a negatív stabot,tovább maradt bekapcsolva (5-10 mp) viszont amikor kikötöttem a pozitív stabot is,akkor nem kapcsolt le.Nem tudom,hogy ez normális-e,de a negatív stab biztos halott.Megyek ma venni stab ic-ket,biztos ami biztos cserélem mind a kettőt.Remélem megoldódik a problem.
(#) Ruby75 válasza Petjaa hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Üdv.
Nos,úgy fest,hogy megdöglött az egyik stabkocka.A +12V-os rendbe van annyi van a kimenetén amennyinek kell legyen,viszont a -12V-os-ból 0,6 volttal kevesebb jön ki mint a bemenetén mérhető.Számokban kifejezve bemegy kb. -22 -23V és nem -12Vjön ki hanem 0,6v-tal kevesebb.Kikötöttem a negatív stabot,tovább maradt bekapcsolva (5-10 mp) viszont amikor kikötöttem a pozitív stabot is,akkor nem kapcsolt le.A negatív stab biztos halott.Kicseréltem a stabkockákat.Megfordult a helyzet.Mostmár megvan a -12V,viszont a +12 stab bemenetén csak 9.2V megy be.Kimenetén pedig 7V körül mérhető.Kikötöttem a D313-at.Így nem kap tápot a védelem 2 tranyója.
Az megy a CN 103-as csati 7-es 8-as lábára (prot 1,prot2).Így már nem kapcsol le,csak marha halkan búg a hangszóró.A végfok kimeneteken -0,68V ~ -0,7V van.
(#) Ruby75 válasza Petjaa hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
A lényeg az,hogy a 2 új stabkockával is ugyan az a hibajelenség.
(#) CHZ válasza Ruby75 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Mivel az előző sem volt rossz!
(#) Ruby75 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Köszi,rájöttem.
Csak olyan tanácsolta,aki már javított ilyet és ez neki hibás volt,ebben is rossznak tűnt.
Egyébiránt valami építőjellegű 5leted van????
(#) varbence112 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Helló Segítséget kérnék egy kenwood 4040R erősítő javításában!
a problémáim vele: Bekapcsolom röcsög a hang de valamikor rá hagyja hamar valamikor elő se jön és van rajta egy direct source gomb amit ha megnyomok kiakad és ki kell kapcsolni és újra kell indítani ahhoz hogy működjön. mennyi az esélye hogy a driver ic ment ki? és mennyi az esélye hogy a végtranyók a hibások és a direct source funkcióért mi a felelős?
Minden segítséget köszönök szépen! (ha valaki tudnak kapcsolási rajzot küldeni megkönnyítené a munkámat!)
(#) so-laci hozzászólása Márc 12, 2020 /
 
Kedves Pali, (Spal38)
Igaz, hogy majdnem 9 éve érdeklődtél itt, de talán még ma is olvasgatod a fórumot.
Solti Laci vagyok, a régi BEAG-os kollegád. Az egész neten csak itt találtalak meg. Boldog lennék,
ha jelentkeznél nálam: soltilaci2 et gmx.de
Remélem, hogy az erősítődet meg tudtad oldani.
Üdvözöllek: Laci
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem