Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1107 / 1679
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 17, 2013 / 1
 
Csak elkészült!!
Már csak egy kis esztétika hiányzik róla. Szövet, feliratozás.

SDC10515.JPG
    
(#) eyess válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 17, 2013 1 /
 
Jó lett bele az a gitár erősítő ahogy látom .
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2013
(#) lajos1969 válasza eyess hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Igen!
(#) vladcepes válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 17, 2013 /
 
Szép lett! Én is kipróbálnám.
(#) Suncorgo válasza Norberto hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Köszi Norberto
(#) zenetom válasza janimester hozzászólására (») Nov 18, 2013 /
 
Majdnem írtam, hogy nekem is ugyanilyen műszerem van, de nem. Kisértetiesen hasonlít erre: Maxwell MX-25201.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2013
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 19, 2013 /
 
Hát például itt... (HY-214, SCD 5583, HPDL 2416 8740)
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
csak azt kérdezted, hol akad ilyesmi az ember kezébe...
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
(#) Izeg. válasza sooty hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Na a középső pont jó lenne a DAC-omba
(#) killbill válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Zsirkutya a cucc! Miert van annyi jack az elejen?
(#) inci88 válasza killbill hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Linkelte a forrást az előző oldalon, a kapcsolásból gondolom: bemenet, fejlhallgató ki, vonalkimenet, maradék kettő pedig az effekt-kör.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2013
(#) lajos1969 válasza killbill hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Fejhallgató kimenet, line out kimenet, meg két effect bemenet.
(#) elektrorudi válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 20, 2013 /
 
Ilyen állat pedig nem is létezik!
Ez fantasztikus. Óriási gratula!
(#) gtk válasza Suncorgo hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Szep ! Full GND-t tehettel volna ra.
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Nov 21, 2013 /
 
Az már döfi, a felső van ebayen is, nemrég láttam kis tucattal
(#) Szpisti hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
A napokban sikerült taccsravágnom két L200-at és egy 741-et a kis duplatápomban . Igaz megérdemeltem, mert a fordított bemenőfesz ellen már lusta voltam a védő diódákat beszerkeszteni.
Most hogy kénytelen voltam szétkapni, javítás után elkövettem még egy változtatást.
A két kis műszer eddig csak a felvett áramot mutatta.
Időközben az ebayról rendeltem két apró "panelműszert", gondoltam majd valahová jó lesz.
Most jött el az alkalom, hogy felhasználjam, de hely hiányában kis fejvakarás után csak a már bent lévő mutatós műszer közepében találtam elegendő helyet nekik.
Egy kis farigcsálás után sikerült is beleapplikálnom mindkettőt.
Most így néz ki :
(#) sz_ferko válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Tetszik. Szép lett.
(#) kiborg válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Szia!
Tetszik az ötleted, a kettős kijelzésre, de ha már ennyire szét volt szedve, akkor igazán nyomtathattál volna egy hátlapot annak a szerencsétlen műszernek. Kicsit furcsa így leolvasni, hogy dB-t mutat, sejtelmem sincs, hogy a -5dB mekkora áramot sejtet....
Üdv Kiborg
(#) Szpisti válasza kiborg hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Végül is igazad van, de tudod hogy ezek a műszerek mennyire pontosak...
Nem tartottam fontosnak hogy a nem lineáris mutatómozgást beskálázgassam. Bőven elég, ha tudom hogy végkitérésben 2A, a kisebb mA nagyságrendeket meg úgyis külső műszerrel mérem ha szükséges.
Persze ha piacra szánnám, eladásra, elbabráltam volna vele, de nekem elég a tájékoztató jellegű kontroll.
A feszültségérték sokkal fontosabb a használata közben.
(#) resystance hozzászólása Nov 22, 2013 1 /
 
Sziasztok!

Nem rég alkatrészek kiforrasztása közben elfáradt a pákám, beszakadt a hegye. Úgy döntöttem, veszek egy rendes forrasztópisztolyt a célra (vagy pillanatpákát -ki hogy hívja).
Viszont annak el kéne viselnie, hogy órákon át használom pár másodperces kikapcsolt állapotokkal. Így született meg az ötlet, hogy hűteni kéne.

Először az elején lévő világításról akartam lopni az áramot, de hamar egyértelművé vált, hogy sehogy se fogok tudni az ottani fesszel meghajtani két ventilátort, főleg úgy, hogy közben a lámpa is tovább világítson.

Kénytelen voltam a trafóra tekerni némi huzalt, ami elég jól sikerült, 6Vac-t sikerült lopnom, ami egyenirányítva kb. 7.2V. Ez már forgatta a ventilátorokat, de nem úgy, hogy azok komolyabb hűtést tudjanak megvalósítani.

Kitaláltam, hogy építek eléjük step-up konvertert. Pár nap kísérletezés után sikerült feltuningolnom egy egyszerűbb fajtát annyira, hogy 8.5-9V van a végén két ventilátorral terhelve. A konverter feszültség erősítése terhelve kb. másfélszeres a bemenethez képest. Ez azért jó, mert már kis bemeneti feszültségre is idejekorán elkezdenek dolgozni a ventilátorok.

Ez így jó volt, csak szerettem volna, ha hőmérséklettől függően működne. NTC-s feszosztóval és áteresztő tranzisztorral sikerült megoldanom.

Lényegében ennyi, most van egy hőfokszabályzású, önhűtő forrasztópisztolyom, aminek nagyon örülök. Az ünnep fényét emeli, hogy ez volt az első nyákos kísérletem.

A véleményeknek örülök. Néhány kép a harcról:
(#) nagym6 válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
A trafó belsejét nem tudja hűteni. Ott is sok hő keletkezhet.
Hasonló megoldással én is próbálkoztam, nem sokat jelentett.
(#) Szammer válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Hááááát!
Biztató próbálkozás.
(#) resystance hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
Köszönöm! A tanulás volt a célom. Pár hónapja még azt se tudtam, miért kell ledeknél korlátozni az áramot, úgy nézzétek...
(#) efraim válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 / 1
 
A helyedben megelégedtem volna egy sörbekötött BY238-as diódával, a félhullámú egyenirányitás levett volna a trafó teljesítményéből, melegen tartotta volna a pákahegyet és gombnyomásra azonnal ráfűtött volna.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013

hobbie4.png
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza efraim hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Érdekes megoldás... a trafó egyenáramot fog kapni?
(#) laszlo raduj válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Nem . Vagyis nem egészen , de majd elmagyarázzak a nagyok
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2013
(#) laszlo raduj válasza efraim hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Nekem is ilyen kütyüm van , de én nem sajnáltam addig nyomtam amíg mar nem tudtam a kezembe tartani addig fórosodott a háza , de ezt így én megpróbálom.
(#) nagym6 hozzászólása Nov 22, 2013 /
 
A pillanatpákákat nem folyamatos üzemre méretezik, hanem szakaszos üzemre.
Ezért melegszik hamar. Szerintem nincs hatékony megoldás, mivel a trafó belseje nem hűthető.
(#) Alkotó válasza resystance hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Kísérletnek bármre mondhatjuk, hogy hasznos, hiszen minden egyértelmű eredmény értékes.
Két apró észrevételt engedj meg nekem.
A forrasztópisztoly arra van kitalálva, hogy kb. 5 másodpercig be legyen kapcsolva, aztán 20 másodpercre ki. A ciklusidőket saccoltam, de gyorsan ráérez az ember hol az értelmes határ, és ha azt betartod, akkor nagyon hosszú időn keresztül lehet túlmelegedés nélkül forrasztgatni.
Ha nálad olyan körülmények vannak, ahol ez a be-ki kapcsolgatási ritmus nem kivitelezhető, akkor vagy kompromisszumot kötsz, és lassítasz, vagy veszel egy forrasztó állomást (nem kell a legdrágább), vagy építesz egyet, és akkor ténylegesen folyamatosan tudsz dolgozni.
Ez a ventilátoros móka, talán egy picit módosít a hűlési időn, de számottevő hatást nem várnék tőle.
(#) resystance válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 22, 2013 /
 
Köszönöm. Az előző forrasztópisztolyom 15 évig bírta úgy, hogy nem kíméltem, utána is jó volt még, csak odadtam másnak. Az elején a hőálló műanyag volt csak megolvadva picit.
Nem tudok lassítani, mert ha egy trafó 20 perc alatt jön ki a nyákból, akkor az 20 perc, és még ott van 30 másik alkatrész mondjuk. Ha ez a kis hűtés segít, akkor már megérte, amúgy az elektronikai része miatt csináltam.
Volt pákám, jól beszakadt a hegye, miközben trafó lábához nyomtam kiforrasztás közben.
Most állomást tervezek építeni, de ahhoz is kellett egy forrasztó.
Következő: »»   1107 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem