Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   362 / 1679
(#) berjoska hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Asztali lámpába építettem 3 db 1W fehér ledet.
A megoldást és problémákat pdf filébe irtam meg.
Hátha valakit érdekel a téma.
(#) Attila86 válasza berjoska hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Adóbevallást írsz?
(#) Doszpot válasza berjoska hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szuper lett ez a kis leírás! Ezt rendszeresíteni kellene, ugyanis imádok ilyeneket olvasgatni. Mindíg beindítják a fantáziámat. Már kattog is az agyam, hogy én hogyan valósítom majd meg az itthoni cuccokból a műhelyasztal világítását.
Jó olvasgatást és bütykölést kívánok az új fényforrásod mellett!
(#) Krisz03 válasza berjoska hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Gratulálok, nagyon ügyesen készítetted el! És ez a leírás... Tetszik.

Erről jut eszembe. Mi a véleményetek a hidegfehér LED hasonló célú alkalmazásáról? Vagy ha nem is épp asztali világításhoz, de talán stekklámpának megfelelne szereléskor (motor, autó)? Ezt mindig odaütöm valamihez, és már cserélhetem is az izzót (természetesen van rajta burkolat, de attól még elszakad az izzószál)...
(#) JZoli válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Nézd meg kicsit hátrább Topi SMD LED-es lámpáját! Az biztos ad elég fényt, meg kis koccanásokat is kibírja.
(#) MolnarG válasza Krisz03 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Nekünk van itthon gyári hidegfehér fényű Ledes
Idézet:
„izzónk”
, szerintem olvasáshoz meg lakásvilágításhoz a melegfehér fény a jó. Szereléshez pedig inkább a hidegfehér. Szerintem :gumicsirke:
(#) Krisz03 válasza JZoli hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Igen, láttam. Nagyon ügyes a kivitelezés.
(#) Krisz03 válasza MolnarG hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Én is valahogy így gondolom a párosítást. A neon sem éppen meleg fényt ad. Akkor valamit majd alkotok én is...
(#) proli007 válasza berjoska hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hello!

Ügyes munka!
Egy megjegyzésem lenne. Ha a tápegységed kapcsolóüzemű célszerűbb lett volna az állandó kimeneti feszültségét kis módosítással állandó áramúra alakítani. A hatásfok jobb lenne, és az LM317-re sem lenne szükség, plusz nem melegedne. (diódák=9V, LM=8V ha jól látom)

üdv! proli007
(#) bodosi válasza Travolta hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
szia ezt a rajzot nem tudnad elkuldeni nagyon szepen megkoszonnem
(#) G-Lex válasza bodosi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Nem biztos, hogy arra régi hozzászólásra még valaki reagálni fog.

Ajánlom, hogy keresd meg MPedro nevű fórumtársunkat. Neki van Szombathelyen egy boltja. Régen én ott vettem egy fényorgona kit-et. Nagyon jó konstrukció volt. Pedro saját tervezése. Sajnos a weboldalán nincs fent ez a kapcsolás, de ismerve Pedrot biztosan el tudja juttatni hozzád sőt, talán még panellal együtt egységcsomagban is meg tudja neked küldeni.

Tényleg profi minőség! Csak ajánlani tudom!
(#) Erick hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Hellóztok!
Ma 99%-ig készen lettem az Attila féle kapcsolóüzemű táppal immár másodszor!
Ugyanis én már építettem egyet!
Az is tökéletesen üzemel mindmáig,és remélem ez is fog menni sokáig még!
Itt van pár kép róla és a REF198GP clone-omról
Várom a véleményeket!
Annyi,hogy még nincsen kész a 100uH-is tekercsem de holnap az is készen lesz!
(#) zoly15 válasza Erick hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Jó lett de két észrevétel:
- Az sz alulap nem vékony a hűtésnek?
- A Proci hűtőt rosszul fogattad fel hisz nagyon kevés a hőleadó felület ugyan is a hő felfelé száll ennek meg a bordái között megreked a hő....
Úgy kéne felfogatni hogy a bordás MERŐLEGESEN álljanak..

Üdv!
(#) Kovidivi válasza Erick hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Az utolsó képen nagyon szépen látszik, hogy nagyon jó minőségben tudsz nyákot maratni! Gyönyörűek a kontúrok! Üdv!
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Egyet értek Zoly15-el.
Én nem mernék ilyen vékony lemezt odatenni, és a hűtőbordát nem szabad így felfogatni, csak akkor hogyha ventilátor van rajta.

Egyébként egész pofás lett!
Látom, még az L1 hiányzik. Külön plusz pont, hogy az alkatrészlistához hűen fóliakondikat és 1%-os ellenállásokat használtál. Nagyon helyes. :yes:
(#) Erick válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Helló!
Köszi a véleményeket!
De sajnos nemtudok olyan jol nyákot maratni,mert az a kis ref imitálás egy marógépen készült!
De azért köszi!
Ha a bordáról van szo,akkor azt tudom mondani,hogy a másik tápban is ugyanilyen lemezt használtam,és az is működik simán a 7A-es terheléssel,de ha esetleg valami gond lesz,majd kicserélem!
Viszont azt szeretném megkérdezni,hogy nem építhetnék-e esetleg ehhez a bordához egy hővédelmet,pl azt amit Attila csinált?
Mert akkor mind a két tápomba raknék egy egy dbot!
Köszi a választ!
Üdv Erick!
(#) Erick válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Helló Zoli!
Köszi szépen a javaslatokat,és a véleményt!
Ha lesz vmi gond a hűtéssel,majd módosítani fogom,de lehet hogy be is szerzek vmi izmosabb hűtőbordát!
(#) Attila86 válasza Erick hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Idézet:
„Viszont azt szeretném megkérdezni,hogy nem építhetnék-e esetleg ehhez a bordához egy hővédelmet,pl azt amit Attila csinált?”


Miért ne építhetnél? Senki sem tiltja meg.
(#) vologya válasza cimopata hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Zseniális elrendezésü hangszínszabályzó.Csak gratulálni tudok hozzá!
Halkan merem csak megkérdezni,hogy nem lennél szíves a paneltervét és a kapcsolását megosztani?
(#) Travolta válasza bodosi hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
A fenyorgona topikban mindent megtalalsz rola.De ha barmi kerdesed akad, segiteunk szivesen.
(#) hapro hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Ezt csak Topi kedvéért ! Vagy lehet hogy ez nem a megfelelő topic ehhez? Lehet hogy ide kéne rakni? Bővebben: Link

Hozzá jutottam bagóért egy leharcolt, szétégett, erőteljesen hiányos úgyis kitaláljátok mihez. A fólia szanszét volt égve, kipótoltam. Alkatrészek nem megfelelő helyen és nem megfelelő értékűek voltak. Lepucoltam az összes alkatrészt, és a linken lévő képen láttok némi forrasztó ónt, azt is...
Tegnap újjá született, illetve ma hajnalban.
Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Ügyes vagy! Apát még hagyd aludni!
(#) Attila86 válasza hapro hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
(#) Abukodonozo válasza hapro hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Idézet:
„Ügyes vagy! Apát még hagyd aludni!”
Szép végfokok! Mellesleg ilyen cinleszippantóm van nekem is.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Höhöjj!! Hapro koma! Ilyen szép kislányt én is építettem , nekem al LCF-mérőmmel játszik. Nagyon aranyos ahogy a szippantót fogja! Mellesleg jó lett a panel! Első osztályú restaurálás!!
(#) hapro hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
aha..lassan leköröz engem. Pl már jobban megszereli panelfúróval és egyéb szerszámokkal az erősítőim és egyéb karcolékony tárgyak előlapját mint én
(#) pepe33 hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Készítettem egy tápegységet a SIM300-as modulomnak MC34063 -al.
Korábban LM317-et használtam de az iszonyatosan melgedett.
Mivel nem épitettem még kapcsolóüzemü tápot ezért kérdezném hogy a SIM300-nak megfelel-egy ilyen?
Nem lesz-e valami baja a GSM modulnak tőle ?
Az adatlapban szereplő 5V 500mA verziót épitettem meg. Amikor nagyobb terhelés van rajta kicsit elkezd sisteregni , gondolom a tekercs, nem tudom ez mennyire okozhat problémát ?
(#) llaci56 válasza pepe33 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Nem kellene sisteregnie. Nem ismerem a tekercsedet, de impregnálással rögzíteni kell rajta a "madzagot", különben dörzsölödnek a menetek. (Persze, ha nem gyári, és egyáltalán az sistereg.)
(#) pepe33 válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
A tekercs 220uH 0.8A -es gyári.
Mi más sistereghet még ?
(#) llaci56 válasza pepe33 hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Milyen frekin dolgozik a táp?
Következő: »»   362 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem