Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   361 / 1680
(#) Zoli_bácsi válasza ATtiny hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Nagyon szivesen. Véleményem szerint pontos. Bár én hagyományos TTL IC-kel oldottam meg az időmérő eszköz építését, nekem bevált.
(#) Sigismundo hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Szervusztok!
Elkészült életem első áramköre, így a kivitelezés minősége elmarad némely itt látható műalkotástól, de szerencsére működik.
Sokat gondolkodtam, mi is legyen az első "készülék", amit megépítek. Végül zenész lévén az elektronikus hangszerek felé terelődött a figyelmem, így találtam rá az egyik legelső elektronikus hangszernek a Theremin-nek (Bővebben: Link) erre a végtelenül leegyszerűsített formájára.
Az én általam megépített változat antennák helyett fototranzisztorokkal működik és a hangmagasság változtatására kézmozdulatokkal, vagy fény segítségével van lehetőség. Természetesen lehetóségeiben is jócskán elmarad a "nagyok"-tól, de abszolút kezdőként így is örülök, hogy sikerült hangot kicsikarni belőle.
Felteszek pár képet, meg egy kis hangot is ízelítő (vagy éppen riasztó)-ként.
Üdv.: Sigismundo
Ui.: Bocsi a litániáért
(#) Action2K válasza Sigismundo hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ez észveszejtő! Hogy mit találtál! És még működik is! Ezer gratula! :kalap:
Az ilyen kapcsolásoknál, pláne, hogy Neked ez az életed első áramköre én egyáltalán nem nézem a kűlcsínt. Ez egy kísérlet (deszkamodell), ami tökéletesen sikerült. A kivitelezést, dobozolást majd akkor fogjuk értékelni (pontozni), ha már egy totál kész "termékről" van szó.
Bár ezzel az áramköröddel még a színpadra is kiállhatnál így ahogy van, (pl boci-boci tarka... előadásával) és ha nem tudnám hogy így működik, hát törném a fejem valamilyen kamerás, "gesztusfelismerős" verzióban.
Csak így tovább!
(#) Sigismundo válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Köszönöm szépen az elismerő szavakat, bedobozolásra valószínűleg ebben a formában nem fog sor kerülni, szeretnék még pár extra funkciót (pl.hangerő szabályozása, esetleg alapvető artikuláció), szebb hangot (a négyszögjelnél szebben szól a színusz, vagy háromszögjel, vagy esetleg mindezek egymással való keverése, modulálása).
És persze meg kellene tanulom NYÁK-ot gyártani, de egyetem mellett lassan megy az ilyesmi, főleg, ha nem elektronikát tanul az ember.
Még egyszer köszi a bátorítást, igyekszem beszámolni majd az újabb fejleményekről.
Üdv.: Sigismundo
(#) Vales válasza Sigismundo hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Én nem zenélek, de imádom az elektronikus zenét!
Jean-Michel Jarre-nak is van egy ilyen cucca, az Oxygene 7-13-ban (és az 1976-os Oxygene, 3-as tételében pl.) több tételben is használja.
(#) Action2K válasza Vales hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ezt nem láttam tőle, de a lézer orgonáját igen.
(#) llaci56 válasza Vales hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Tényleg klassz, amit építettél, - gratula! - s bár zenével elég sokat foglalkozom, nem ismertem ezt a hangszert. (Igaz, a jelenséggel találkoztam már.)
(off…Nem vagyok oda az elektromos zenéért, de meg van a helye a zenében, - ésszel. Jean-Michel Jarre egy egyéniség. Sokan próbálták utánozni, de sikertelenül…)
(#) Abukodonozo válasza Vales hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hihetelen, hogy Jarre milyen irtó jó zenét tud csinálni ezekkel a cuccaival, én imádom a zenéjét...
Sigismundo: első áramkörnek tökéletes!

Üdv: Abu.
(#) joko1313 válasza Vales hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hát igen Jean-Michel Jarre a nagy az elektronikus zenében.
majdnem az osszes albuma megvan.
az oxygene-t az egész világ ismeri.

de az elektronikához visszatérve elso áramkornek nagyon is megfelel.
a képen a kb 15. nyákom van amit készítettem 1992es évben. a mai napig mukodik.
(#) MPi-c válasza joko1313 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Tudom, hogy az "elsőre" szívesen emlékezik az ember, de azért kétszer, ugyanazt?! Bővebben: Link
(#) joko1313 válasza MPi-c hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
koszi a segítséget.
jon a tobbi.
már régebben megmutattam az elejét az erositomnek.
most jon a tobbi a belsejérol.
(#) Doncso válasza joko1313 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Topi ki fog térni a hitéből, már megint erősítő .
A viccet félretéve, ez nagyon komolyan néz ki, mennyit dolgoztál rajta? Gondolom nem keveset! Miket tud a kijelző? De ami a legjobban érdekel, miért van benne dugasztáp? Az mi célt szolgál? Egyébként nagyon tetszik!! Egy kicsit káosz uralkodik, de azért nem könnyű ekkora kábel kazulátumot kordába tenni, azt kiszem proli erre szokta mondani hogy

Idézet:
„a kábel korbácsot már rég elfelejtette mindenki”


De tényleg szuper!
(#) SALáta válasza joko1313 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Szia!
Nekem tetszik ez az erősítő, végre valami jó drótos erősítő.
Szépen néz ki az eleje. Nekem tetszik gratula hozzá.
Ezt valami gyáriból alakítottad át ? A doboz gyári de a kijelző és a többi?
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Topi szavaiból azt vettem ki, hogy: lehet erősítő, csak legyen benne kreativitás is.
Na ebben aztán van! De a kábelrengeteg nem semmi látvány!
Volt kitartásod, az szent!
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Persze, tudom, de viccnek szántam, egyébként nekem is nagyon tetszik. Respektálom!
(#) Topi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Idézet:
„Topi szavaiból azt vettem ki, hogy: lehet erősítő, csak legyen benne kreativitás is.”


Úgyvan. Ez aztán nem semmi. Ahogy a múltból emlékszem, azt írta Joko hogy teljesen processzor nélküli.

Azért itt az igazi Hard-Wired technológia! Ehhez nem semmi kitartás kellet...
(#) Attila86 válasza joko1313 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 

Ez övön aluli volt...
Mondtam már, hogy utálom a vezetékeket?!
(Költői kérdés volt, nem kell rá válaszolni.)
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Az igazi kreativitás még az lenne ha megcsinálnád vezeték nélülibe, ahogy a tápokat.
(#) Action2K válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Idézet:
„(Költői kérdés volt, nem kell rá válaszolni.)”
Én nem tudom megállni.
Akkor ehhez mit szólsz? Igaz kötegeltek a kábelek, de ide már GPS kell, hogy eligazodjon valaki
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hát az a vezetékelés azért nem semmi azt megkell hagyni ! Bár amit a joko1313 fórumtárs által összehozott erősítőjében láthatunk sem semmi !Amikor én egy régi általam gyártott diszkós keverőről föltettem egy képet , egy másik topikba. Mit ne mondjak kaptam érte - kritikát hogy ezzel nem kellene büszkélkedni. Bár én csak egy példának szántam , azt a keverő belső káoszát . Ezt itt megtekintheted. Még kiegészíteném annyival hogy ez a 80 as években készült !És még a mai naqpig müködőképes .
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Idézet:
„a mai naqpig müködőképes”
Ez sem elhanyagolandó tény!
(#) joko1313 válasza Topi hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hát koszonom a hozzászolásokat

hát igen megint erosíto de már anno 7 éve készult 1 honap leforgása alatt.az elokészuletek a tervezéssel anyagbeszerzéssel kb 3 honap.
a kijelzo: egy nagy nyák 45x20cm
vfd kijelzok balrol jobbra
prologic dekloder funkcioi pro logic/3Dstereo/stereo
bemeneti jelforrás DVD/VCR/CD/TUN/SAT/AUX1/AUX2 6CH/AUX36CH
hangszínszabályzo FLAT/ROCK/POPP/JAZZ/ BB/3d
tuner mode/ inp - effect/ pover OFF - ez a távirányito alap 8 kimenetének a megtobszorozése ,oldal
váltással.
1 nyomogomb 4 féle funkciot képes irányitani, TTL logika.
a vfdk multiplexben, 2716 epromba beégetett program vezérli. 4vfd 4 eprom.
Az U alaku valami a fotel imitácio és az 5 piros a hanfalak. a sárga a subláda.
még mi van benne?
elol a nagy piros nyák a nyomogomb funkcio tobszorozo. mogotte van az eredeti Dolby Pro Logic dekoder 6 kanálisos digitális hangeroszabályzoval .
a pro logic csak 4 kanálisos de kibovítettem még 2vel.
a bordák 4 LM3886T tipusu erositok és egy TDA7294 et takar. picit hátrább van a hangszínszabályzo PT valamilyen icvel és a bemenojel választo.
hát van benne 1 proci egy 2050es ami eredetileg a dekoder prologic nyákon van és a hangeroszabályzás vele mukodik.
dugasztáp- nem volt kedvem kiszedni belole az impulzus tápot ami a stby funkciohoz kell.
de ne hazudjak van még egy proci ami a távirányito jelét dekodolja de azt is készen vettem. csak egy modul.
Kábelrengeteg? nemérdekel. a tv asztalba beépítve senki sem látja. DE A HANGJÁT HALLANÁTOK, semmi brumm csak csend ,és aztán fulet befogni.
Jean-Michel Jarre orult vagyok az oxygene jol szol rajta.
Nos diohéjban ennyi.
bocs kissé hosszúra sikeredett, de remélem a modik nem fogják torolni.
(#) Doncso válasza joko1313 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
:kalap: Ez igen!
(#) joko1313 válasza joko1313 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
még van egy nagyobb projektem ami nagyságra 2x2m.
már sok minden kész van de én azt szeretem, ha teljesen kész és akkor rukkolok ki vele.kb 1év
(#) Attila86 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ennél nagyságrendekkel több vezetékezést is láttam már (kb három nagyobb méretű szobányit), de az és a te képeden szereplő is rendszerezett, sőt némileg átlátható. Ezzel nincs sok bajom, csak az eszeveszett drótdzsungelekkel...
(#) idlob válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Talán ez még belefér...
(#) Norberto válasza idlob hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Spagetti
(#) Action2K válasza idlob hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Ez ütött, így hajnal 10:42-kor! :wow1: Ha ezt a főnököm meglátja...
(#) Villanypasteur válasza Topi hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
"Most akadt a kezembe egy jópár hónappal ezelőtti kis áramköröm.

A következőt tudja:
- 6 ADC csatornán 2,54V-os méréshatárral 2,48mV-os pontossággal mér
- Az USB felületen, egy USB-HID device-t programoztam le, pontosabban egy USB-s Keyboard HID device-t."

Ez egy remek dolog! Lehet róla bővebbet megtudni? Nagyon nagy hajlandóságot mutatnék a megépítésére
(#) Attila86 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Engem is megrémisztett... Kora reggel ilyen képeket mutattok nekem, én meg gyanútlanul rákattintok...
Következő: »»   361 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem