Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   503 / 1681
(#) Medve válasza patexati hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Gratula! Kihajlása sincs?
(#) patexati válasza Medve hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ezt,hogy érted?
(#) Medve válasza patexati hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Az oszlop (a szerszám) hogyan reagál az oldalirányú, vagy a függőleges irányú erőknek. Én egy hobbi-CNC egyik tengelyét készítettem a napokban el, kézzel nézve semmi kottyanása nem volt, viszont amikor mérőórával ellenőriztem, bizony volt benne vagy 5 század (10 lépésnyi!) elmozdulás, amikor csekély erővel megnyomtam.
(#) patexati válasza Medve hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Hát ilyen pontos méréseket nem tudok végezni de egy 4mm-es laposvason van két 10mm-es köracél felhegesztve és összefogatva felül is ez elég merev! A drill alul van befogatva és a felső lemez pedig támasztja,hogy ne tudjon elmozdulni mikor a fúrót rányomom a munkadarabra! Kétoldalas panelon teszteltem tökéletesen egyenes lyukat fúr a másik oldalon is középen jön ki nem mint mikor kézzel fúr az ember szinte lehetetlen az ilyen pontosítás
(#) njOrd válasza varttina hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Köszi a segítséget. Amit szeretnék, az egy min. 0°C-+85°C között működő olyan kütyü, ami a változó hő hatásra, változó hangfrekis feszültséget állít elő. A kimenet egy R-09HR-hez lenne illesztve, aminek extra érzékeny mikrofon bemenete és vonalszintű bemenete is van. Tehát, pár mV-tól 2V-os vonalszintű jelig széles impedancia mellett bármi jó neki. Egy hasonló készüléket szeretnék fényre is, nem tudom, melyiket egyszerűbb megoldani. Bármilyen ötletet, tanácsot előre is köszönök (meg utólag is)
(#) Moderátor hozzászólása njOrd hozzászólására (») Nov 26, 2009
 
De miért itt? Ez a ki, mit épített topic.
(#) Action2K válasza njOrd hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Bővebben: Link R1 vagy R2 helyére betenni egy fotoellenállást, vagy hőellenállást. A kimenetet feszosztóval illesztheted a készülékhez.
(#) njOrd válasza (») Nov 26, 2009 /
 
Bocs, de ha meg új topikot nyitok, akkor az a baj... mások is írnak ide folyamatban lévő projektekről.
(#) njOrd válasza Action2K hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Szuper! Nagyon sokat segítettél. Köszönöm! Az ellenállások szerinted milyen értékűek legyenek? Jó az 1-10k közötti tartomány vagy ki kell kísérletezni?
(#) sargarigo hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
A dobozom tetszett valakinek? Itt pár hozzászólással lejjebb...
(#) vicsys válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Igen. Nekem tettszett. Szép munka és ötletes! Gratula
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Csatlakozom, tényleg szép lett! A kedvesed biztosan örül(t) neki. Az ötlet pedig zseniális!
(#) marcall hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Estét!
1 tda7250 2*70W erősítő lesz(TIP142 és TIP147 Darlington tranzisztor párral)!
A képeken látható a transzformátor,az egyenirányítás,az előerősítő(LM1036),az erősítő kapcsolás TDA7250 el plusz hangszóró védelemmel(kössz cimo),plusz a két darab hűtőbordácska!!
A részeket majd egy álló PC-és házban fogom majd elhelyezni!
Eddig ennyi!
Jah már majdnem elfelejtettem a képek
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) pixels válasza marcall hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Nagyon szép munka! Bár a jelkábeleket árnyékolttal vezetném a helyedben!
(#) marcall válasza pixels hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
köszi!
igen az t majd ki kell cserélnem!
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Ki, mit épített? Én ma ezt a konyhaszekrényt építettem.
Elektronika nincs benne de egy konnektor lesz a középső polcon a kávé és tea főzőnek.
(#) sargarigo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Köszi!
Büszke is vagyok rá

Egyébként ha valakit esetleg érdekelnek részletek, akkor volt itt egy topic, amiben az építésről vannak képek.
Itt van, ez az
(#) sargarigo válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Ez tök jó!

Ha lenne bátorságom hozzá, tán én is nekiállnék ilyeneknek. De egyenlőre nincs meg hozzá sem a helyem, sem a szerszámom..
Szóval gratula!
(#) nagy hoho válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Köszönöm: Nem egy nagy durranás, megtervezed, a lapszabász leszabja,élfóliázza, Lammelózóval bemarja a "tiplik" lamellók helyét, csak össze kell ragasztani, ajtókat felszerelni. Fiókkal volt a legtöbb munka. Off vége.
(#) levy_k válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Szia!

Szép hangja van és nagyon ötletes ajándék... Bár nekem jutnának eszembe ilyenek.

Üdv.
(#) sargarigo válasza levy_k hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Abból a mosolyból nektek is dukál, mert Ti segítettetek benne!
Szóval köszönöm! :yes:

Krisz
(#) Pulyka hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Sziasztok

Megépítettem végre a tesómnak szánt mobil hívásjelzőt
Igaz nem most,csak most készítettem róla képeket,hogy megoszthassam Veletek.

Előre is köszönet a segítségkérő hozzászólásom utáni segítséget adó kollégáknak ,nélkülük a nyákot nem tudtam volna meg csinálni.

Összeraktam neki egy dugasztápot is,de a jack dugó forrasztása után a kábelt túlságosan összenyomtam a szorítóval(ami olyan bevágású,mint a kígyó nyelve ),és emiatt vagy leégett a trafó primerje,vagy a benne lévő bizti(vagy miaz) olvadt ki,mindenesetre égett lakk szaga van,de semmi leégésre utaló jel nincs(se olvadás,se elszíneződés)
Dolgozok rajta

Egy 555 időzítő a kapcsolás lelke.
Ha valakinek kellene a kapcsirajz,szóljon
Elgondolkodtató,hogy mikre nem használhatóak ezek a mai bonbonos dobozok...
Egyébként a plexi belső felét csiszoló papírral direkt összekarcoltam,hogy a panelek,és a vezetékek ne látszódjanak nagyon,csak a led-ek fényei...

Csatolva 4 db kép

Üdv:
Tomi
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
és még 2
(bocsi a kép "minőségért")

Egyébként ki mit szól hozzá?
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Köszönöm

Inkább egy ilyen ajándék jutott az eszembe a virágok,csokik,és dísztárgyak mellett.
Igaz arra gondoltam a készítésnél,hogyha telefonál mesze a "szívtöl",akkor csak nem fog azért felkelni,hogy az asztalon lévő szerkentyűmre rakja a telefont
dehát...
...legalább eggyel több dolog van,amit portalanítani-a kell

Szép Estét
(#) bankimajki válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Köszönöm szépen az ötletet, már megvan mi lesz az egyik karácsonyi ajándékom Amúgy nekem is tetszik.
(#) roland0327 válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szia Pulyka.

Engem érdekelne a kapcsolás barátnőmet szeretném vele igy karácsonykor meglepni vele Csak én azt írnám bele, hogy LOVE mert túl hosszú a neve.

Köszi szépen
(#) klemo86 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Szerintem a LOVE nem túl eredeti, inkább egy rövid általad használt becenevét írd bele…
Amúgy nekem is tetszik a kütyü
(#) gg630504 válasza klemo86 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Karácsonyig még változhat a barátnő neve
(#) roland0327 válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Ez is lehetséges de ilyen nem lesz.
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Pulyka várom a kapcsi rajzot
Következő: »»   503 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem