Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   788 / 1682
(#) zsuscsinyo hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Ahogy elnézem a nyár folyamán azért készülnek szebbnél szebb dolgok. Gondoltam megosztom a még készülőben levő projektemet (dobozolás hiányzik csupán) ami egy MP3 lejátszó. A különbség a mostani és az előző között, hogy méretben kisebb lett, kapott egy Nokia6610 grafikus színes LCD kijelzőt, a hatékonyabb programnak köszönhetően elhagytam a külső SRAM-ot belőle. Hogy mit tud?

-ATmega64L 16MHz-ről (picit túlhúzva a 8MHz-et de nagyon szépen bírja )
-SD kártyáról olvas (FAT32), hű maradtam az elődjéhez,
viszont ezt is átprogramoztam picit.
-2MB-os SPI-Flash memória a grafikának és az indító dallamnak
-VS1011E MP3 kodek van benne
-Nokia LCD-vel már grafikus felületet kapott, és éltem a lehetőséggel csináltam hozzá egyedi felületet, amit felhasználóbarát módon cserélgetni is lehet (skin)
- 7 nyomógomb vezérli (a mellékelt videó végén látszik is belőle valami)
- panelon van még microSD foglalat is
- a többit elmeséli a vidi

Bővebben: Link

További szép estét mindenkinek!
(#) ndavid87 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Nagyon szép munka, gratulálok!
Én is szeretném majd folytatni a
lejátszómat (most egy ideje félre van rakva.)
A fat32 kezelést is te írtad hozzá?
A kijelző háttérvilágítását mivel hajtod?
(#) zsuscsinyo válasza ndavid87 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Köszönöm! Igen én írtam hozzá a specifikációt kielemezve, a maximális kiolvasási sebesség elegendő (~220KB/s) ezen persze lehet faragni és javítani. Kiolvassa a hosszú-fájlneveket, folyamatos adatkiolvasás 512 byte-onként, 1 adott szektor kiolvasása a fájlból, meg ilyenek. Pár napom ráment. A háttérvilágítást egyszerű áramgenerátorral oldottam meg, LM317 és egy smd ellenállás az ADJ és OUT lábra 30mA-el számolva. Tetszik a tied is! Ha jól látom flash memóriáról olvassa ki a zeneszámokat. Milyen módon tetted rá a fájlokat?
(#) hackerfish hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Sziasztok! Ma végre bedobozoltam a nemrég elkészült bináris órámat.
Van benne jack aljzat is, de most 3 db gombelemről megy, kíváncsi leszek meddig bírja...
(#) janikukac válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Nekem is rég kész van az enyém, de nem tudom megtanulni leolvasni...
(#) hackerfish válasza janikukac hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Én már megszoktam, nem is nagyon gondolkodom rajta Amikor megláttam, hogy létezik ilyen, egyből megfogott...
(#) janikukac válasza hackerfish hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
De tudnál esetleg valamit segíteni ebben? Én is Vic binárisát építettem meg.. :yes:
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Mi olyan nagy dolog ebben? Ha kicsit is ismered a kettes számrendszert, akkor könnyű leolvasni. Bár számolni sem árt tudni.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Na, de azért segítetek? Számolni azt tudok. [OFF] 1+1=3 :hide:
(#) mate_x válasza janikukac hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
A sorok 2 hatványai. Amelyik led ég azokat kell összeadni egy adott oszlopban.
(#) janikukac válasza mate_x hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Aha. Ezt valami ábrán el lehetne érthetőbben is magyarázni?
(#) vagnerjazon válasza janikukac hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Igen, a Vicsys által írt cikkben remek ábra van. Bővebben: Link Ha jól emlékszem, a múltkor a LED-eket a másik oldalra forrasztottad be, azt már javítottad azóta?
(#) janikukac válasza vagnerjazon hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Jaja, már csak meg kéne érteni a leolvasást.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
[OFF] Nekem így állnak a ledek...

led.JPG
    
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Aug 25, 2011 / 1
 
Akkor jól állnak. Itt igazából az óra fel van bontva helyi értékek szerint. Az idő áll: Óra : Perc : Másodperc-ből. Például a 11óra: az 1db tízes és 1db egyes
És eszt ábrázolják oszloponként. Első oszlop az óra tízeseit ábrázolja. Az Az oszlopon a ledek lentről felfele ennyit érnek: 1-2-4-8. És azokat kell összeadnod.

ora.GIF
    
(#) janikukac válasza mrobi hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Ez nagyon eccerű' ! Köszönöm a leírást, főleg a rajzot !!!
(#) mrobi válasza janikukac hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Örülök hogy sikerült megérteni.
(#) DJanosi hozzászólása Aug 25, 2011 /
 
Üdv ! Készülget az ST 151 es erősítő ! Majdnem készen van meg a csatlakozókat kell beillesszem és egy ideális hűtést szereljek neki ! Használtam számos bontott alkatrészt de amennyire tudtam le ellenőriztem őket ! Elég drágák azok a Bipoláris tranyok ! Na meg azért is mert 2x ennyit vettem mert készülget meg egy ilyen hogy legyen stereo!
(#) Gyozo92 válasza DJanosi hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Szép!
200 wattos a kicsike?
(#) DJanosi válasza Gyozo92 hozzászólására (») Aug 25, 2011 /
 
Ez nem ! A 200 W osrol tettem nemrég fel képet ebbe a topikba ! Ez ha minden igaz akkor max teljesítmény 100 W korul van !
(#) ndavid87 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Jól látod ezt a programozót építettem meg hozzá. A mostani gépemen nincs párhuzamos port, de kaptam unokaöcsémtől egy régi p2-t. Azzal töltöttem rá a fájlokat.
Később csináltam egy nagyon egyszerű fájlrendszert hozzá, hogy több számot is fel lehessen írni egy ic-re.
Kísérletezgetni jó, de azért az sd kártyás megoldás csak kényelmesebb lenne .
A program is elég fapados még, újra kell majd írni az egészet.
Már egy vs1053-al is próbálkoztam, ha eljutok odáig, akkor ezzel készíteném el a végleges verziót.
Persze ahogy magamat ismerem, ez még nem most lesz
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Fogadd gratulációmat!
ndavid87: Neked is gratula!
(#) zsuscsinyo válasza zenetom hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Csatolok róla néhány képet, mert azok lemaradtak.

Megj.: Az a csúnya átkötés a hátoldalon szükséges volt mivel az analóg GND nagyon pici zajt vett fel és másik ponthoz kellett csatolni, az elején a 3,5jack aljzat ideiglenes.
(#) sanykaraj válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Nem rósz már csak dobozolni kell
(#) zsoltee0001 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Húúú, ez aztán a profi munka!
Kb mennyi munkaóra van benne,ha megkérdezhetem?
(#) ndavid87 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Köszönöm.
Ha befejeztem a mostani munkámat, akkor folytatom tovább.
(#) zsuscsinyo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Köszönöm! Körülbelül 15-16 nap dolgoztam vele napi 10 órában, szóval volt vele munka. Újraírtam a FAT32 fájlrendszer kezelését (egyszerűbbre, hatékonyabbra), mikor ez megvolt, jött a grafika és a kijelző kezelése. Ezzel is bajlódtam sokat, de megtanultam a bitkép specifikációját és már azt is szépen kezeli. Ezután jött a flash memória, valahogy át kellett tenni rá a grafikákat (ezzel nem volt sok gond, csupán az okozott fejtörést hogy megfelelően jöjjön ki a lépés SD kártyáról SPI Flash memóriára másolás alatt). Következő az MP3-as kodek, az adatlapjában benne van minden parancs, szóval azokat függvénybe kellett önteni, ez ilyen szöszölős volt. Ezt követően ezeket a dolgokat szép lassan összehangolni, mikor mennyi idő van a zeneszám lejátszása alatt, úgy kellet szervezni a műveleteket hogy ne legyen hatással a hangminőségre (pl. ne lassuljon "laggoljon"). Felhasználóbarát módon lehet cserélgetni a megjelenését úgy, hogy a tisztára formázott (vagy törléssel üressé tett) SD kártyára, a megadott sorrendben fel kell másolni a grafikus fájlokat, és az indító dallamot. A lejátszó "boot"-részénél (ahol megjelenik a saját logó) megvizsgálja a kátrya tartalmát, amennyiben megfelel a követelményeknek, pl. darabszám, fájltípus, akkor ráismer hogy frissítési fájlokról van szó, és automatikusan felülírja a Flash memória tartalmát az új adatokkal, és a következő boot-nál már az új színben és dallamban tündököl.

Ha valamire még kiváncsiak vagytok, várom kérdéseteket!
Üdv: Zsuscsinyo
(#) zenetom válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Milyen nyelven írtad? Gondolom C...
(#) zsuscsinyo válasza zenetom hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Igen.
(#) Zoli_bácsi válasza StefuPeti hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Hát ez az RGB óra eszméletlen jó lett! Nagyon ötletes és nagyon szép kivitelezés. Elismerésem!
Következő: »»   788 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem