Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   813 / 1682
(#) Szebence hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Nagyjából befejeztem a már jó pár évvel ezelőtt elkezdett erősítőmet. Ezúton is köszönöm azoknak akik segítettek az építésben illetve tanácsokat adtak, mit, hogy lenne érdemes, stb. Itt tekinthető meg egy videó az építés folyamatáról:

Quad 405 3x200W[/b]
(#) demcar válasza Szebence hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Szia.

Nagyon gyönyörű az erősitőd, gratula. A videó is frankón ki lett találva.
(#) Szebence válasza demcar hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Köszi! Először az egyik képen látható toroiddalszerettem volna megoldani, meg szabvány rack dobozba, de sehogyan nem sikerült úgy elrendezni, hogy jó áramkörileg (zavarok) meg esztétikailag is jó legyen. Ekkor eladtam a toroidot és tekertem 3 trafót és egy PC házába lett beépítve. Olyan apróságok vannak hátra, hogy a kimenetek vezetékei rákellene kötni a speak on aljzatra, be kellene kötni a túlmelegedés védő áramkör szenzorait, ilyen apróságok. Meg egy festés sem ártana újból mert pár helyen le lett ütve a festék.
(#) szaboi válasza bbatka hozzászólására (») Okt 16, 2011 /
 
Köszi. Igen, átfordítottam 18f2525 -re mivel nem sikerült a 18f2620 -at beszereznem. A két pic között annyi a külömbség, hogy a 2525-nek kevesebb a program memóriája, de az adatlapjuk egyforma. Eddig az SPI protokolt figyeltem meg vele. Egy 16f690-es pic harware spi-jet nézegettem, a 10 MHz-es órajelet osztotam le 16 al, ami 625 kHz és azokat még jól fogadta. Fenebb nem mentem, de a fosc/4 spi clk-t már nem tudtam megfogni (2,5MHz).

A csatolt képen látszik a 625 kHz, ott a két marker között a periodus.

5.jpg
    
(#) bbatka válasza szaboi hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Van logikai analizátorom, de ennek ellenére úgy látom érdemes megépítenem a kapcsolást. Most ugyan mással foglalkozok, de egyszer megépítem. Köszönöm az infókat.
(#) Hp41C válasza szaboi hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Az Open Branch Logic Sniffer sem kerül sokkal többe, és 25 MHz -is biztosan használható.
(#) szaboi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Ez nagyon profi amit most építettem az kezdetnek tökéletesen megfelel. Majd mikor egyszer szűkség lesz rá akkor megépítem.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Találtam pár kisebb hardveres hiányosságot, hibát az ablakemelő modulban és az immobilizerben, ezért új nyákot készítettem nekik. Ezek most már végleges példányok. Közben a szoftver is elkészült rájuk sőt, az ablakemelőt már be is szereltem az autóba és pár szoftveres finomhangolás után most már tökéletesen működik is. Már a cikket írom hozzá. Az immobilizer is megy, de neki még kell egy kis vezetékezés az autóban.
Apropó, ha valaki tudja hogy az öt ajtós, 2000-es évjáratú, 1,3-as Suzuki Swift motorterében hol férhető hozzá a benzinpumpa vezetéke, akkor szóljon!

Ja és a kipufogót is kicseréltem mert kilyukadt a hátsó dob, illetve meghegesztették a katalizátort. De ezt pont elfelejtettem lefényképezni.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
A "szokásos", Tőled megszokott (elvárt? ) minőség, már-már gyári kivitel! Szívből gratulálok!
(#) Ktulu válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Remenykedem, hogy egyszer majd szoritasz egy kis idot es keszitesz egy videot SMD forrasztasrol. A vasalasos technikarol keszultet is neha neha ujra nezem.
Lenyugoz a katonas rend, ami a nyakjaidon uralkodik.
(#) zolika60 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Aki tud, az tud. Nincs itt mese.
(#) zoz11 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Hello
Ügyes munka.
Az üzemanyag szivattyú vezetéke az elég necces, de a kapcarajzából kilehet nyomozni hogy merre megy, annyit tudok hogy elől a motortérben van neki egy központi biztije, amiről, megy a szivattyú, és a befecskendező rendszer.
A külső reléket, én ott megnézném, mert van ami még ott jól jöhet neked. A gyári könyvében benne van, hogy melyik mi.

Üdv: Zoltán
(#) vanzerr válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Szia!

Úgy emlékszem a benzinpumpa vezetékét legkönnyebben a kormányoszlop alatti műanyag takaró "lemez" eltávolításával találod meg. Pontosan nem tudom melyik vezeték, de azt tudom az én autómban annó -a legkönnyebb hozzáférhetőség miatt - oda helyeztük el a tiltó relét.
(#) Attila86 válasza vanzerr hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
zoz11, vanzerr!
Köszönöm a tippeket, közben megtaláltam.
(#) steev válasza beton cipő hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Így már értem, szép feladat .
(#) Zsora válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
El kell hogy mondjam, nagyon szépek a panelek. Mind a tervezés, mind a kivitelezés példaértékű. A forrasztások minősége egyszerűen mesés, pedig még forrasztómaszkot sem használtál - ha jól látom. Mivel csináltad? Pasztával, hőlégfúvóval, vagy hagyományos módon pákával?
Profi, igényes munka. Minden elismerésem!
(#) Attila86 válasza Zsora hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Köszönöm, igyekszem.
Sima pákával és ónnal.
(#) lesliewednesday válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Az ablakemelődön (csak tippelem, hogy a 4 relés az) kicsit vékonynak tűnnek a relétől menő fóliák, vagy ezek csak segédrelék? Látom, meg is lett ónnal futtatva. Én készen vettem komfort modult és belenéztem. Abban sokkal vastagabb fóliákon megy az áram, amihez gyárilag is 20A-es bizti van kalkulálva. Amúgy gratulálok, tényleg szépek a dolgaid. A tartósságra és üzembiztonságra nagyon ügyelj minden autós elektronikánál. Várom a cikket.
(#) Attila86 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Tényleg vékonyak, de ha vastagabbak lennének akkor nem férne el az ekkora méretű nyákon, akkor pedig nem férne bele ebbe a dobozba és így nem férne bele az autóba. Ugyanis sajnos minden kicsit is nagyobb doboz amit a Lomexben kapni lehet, már nem fér be a kézifék mögötti részbe (itt vannak gyárilag az ablakemelő gombok).
A gyakorlatban így hogy átónoztam őket, nincs vele probléma.
(#) CIROKL hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
Szép estét , ismételten csak egy hivatkozást tennék ide !
Megint elkészült egy szerkezetem , ezúttal egy kis csöves előfok hátha valaki nem jár a csöves topik tájékán de érdekli az ilyen jellegű téma .
Bővebben: Link
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Fejhallgatóhoz is használhatod, persze csak 300/600 ohm illesztéssel.
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szokatlan ez a famentes design, de nagyon szép lett! Gratulálok! :kalap:
(#) Dániel X válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Szép munka. Megint találtam részletet amit a későbbiekben kölcsönözhetek.
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Alapvetően itt csak dobozt csináltam , semmi desing nélkül , az elsődleges a hangzás végett lett ez semmi extra .Egyéb iránt sajnos itt csak az erdőben van fa az is akác !
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Ez gyors meló volt mert az idő sürget . rögtön itt a tél !
A hangja nekem bejön de még további tesztelések váratnak , kell mert egyedül kevés ez a megállapítás hogy jó .
Sajnos a csövek használtak és össze -vissza gyártmányúak is de ettől független azért belőttem ha minden igaz .
Daniel :
Ennek örvendek ha találsz olyat amit majd a későbbiekben tudsz hasznosítani !
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Igen tudom , de nincs szükség rá tudod nem azért készült .
(#) H2opok hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Üdv
Először is, ez nem az aminek látszik!
Neten találtam hasonlót, gondoltam csinálok egyet. Egy sima egyszerű Pic-es óra, annyi hogy egy kedves ismerős (Sooty) módosította a programot. Ezen kívül semmi extra. Ja, fényerő szabályozás az van rajta. De ez látható is a videón. Alkatrészköltsége max.2000ft. A csőveket pvc vízcsőből daraboltam, majd pirosra festettem. Ennyi.
Viszont ezt nem szívesen postáznám így összerakva. (kint is lehet egy-két helyen rendelni, de "külföldre" nem postázzák) Így is gitteltem kicsit mikor hoztam haza a melóhelyről, nehogy belefussak egy közúti ellnőrzésbe, mivel mostanában igen csak át szokták nézni az autókat. A rendőrnek magyarázkodhattam volna, hogy mi ez a kesztyűtartóban.
Video
(#) Doszpot válasza H2opok hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Szia!
Ez nagyon jó! A PIC-es óra rész valóban nem lehet túl bonyolult, de így együtt, ezzel a "körítéssel" remekül néz ki. Ahogy látom, valami dugasztápról megy. A PVC csövekbe megoldható lenne akár hagyományos AA méretű akkuk elhelyezése is, akkor egy hordozhatóbb kivitel lenne. (illetve nem felejtené el az időt áram nélkül, bár ha van benne Realtime Clock, akkor ez tárgytalan.)
Ébresztés funkciója nincs? Annak a reggeli hatástalanítását a "piros vagy kék?" vezeték kihúzásával lehetne megoldani.
(#) zenetom válasza H2opok hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Hát ez marhajó!
Én is akartam ilyesmit csinálni, csak sajnos jövő április 1-je vasárnapra esik.
(#) H2opok válasza Doszpot hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Én is gondoltam ilyen extrákra, de nem akartam túlbonyolítani. 9V-os dugasztápról megy. A legelső tervben benne volt egy, 4db cerka elem a csőben- hogy táp nélkül ne veszítse el a beállításokat. De az első nyák hibás volt,stb. Ezen meg már nincs rajta ez a +. Nem ébreszt, de nekem nem is lényeg mert úgy sem használnám.

Ja. Jól néznék ki biztos reggel egy fogóval a kezemben (mint a video végén is), és tök kómásan keresném hogy melyik vezetéket is kell elvágni. ?
Az 5 let innen van:
Video
Következő: »»   813 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem