Fórum témák
» Több friss téma |
Ha annyira építeni szeretnél akkor ezt ajánlanám.
Sziasztok !
Vásároltam egy kék lézert, meglepődtem a teljesítményén. Milyen elven működnek a kék lézerek, olyan mint a zöld lézer, ami alapvetően infravörös ?
Wikiből:
Idézet: „A 2006 körül elérhetővé vált kék lézermutatók alapkonstrukciói megegyeznek a DPSS zöld lézerekével. Leggyakrabban 473 nm-en bocsátanak ki fényt, amelyet egy diódával szivattyúzott Nd: YAG vagy Nd: YVO4 kristály 946 nm-es lézersugárzásának frekvencia-duplázása hoz létre . A neodímiummal adalékolt kristályok fő hullámhossza 1064 nm, de a megfelelő fényvisszaverő bevonattal a tükrök más nem fő neodímium hullámhosszakon is lézerezhetők, például a kék lézeres alkalmazásoknál használt 946 nm átmenetnél. Nagy kimenő teljesítmény esetén a BBO kristályokat használják frekvencia duplázóként; alacsonyabb hatalmak esetén a KTPhasznált. A rendelkezésre álló kimenő teljesítmény legfeljebb 5000 mW. A 473 nm-es lézersugárzás előállításának konverziós hatékonysága nem hatékony, és a legjobb laboratóriumi eredmények 10-15% -kal hatékonyabbá teszik a 946 nm-es lézersugárzás 473 nm-es lézersugárzássá történő átalakítását. Gyakorlati alkalmazásokban arra lehet számítani, hogy ez még alacsonyabb lesz. Ennek az alacsony konverziós hatékonyságnak köszönhetően az 1000 mW IR dióda használata legfeljebb 150 mW látható kék fényt eredményez. A kék lézereket közvetlenül az InGaN félvezetőkkel is elő lehet állítani, amelyek kék fényt produkálnak frekvencia-duplázás nélkül. A 445 nm-től 465 nm-ig terjedő kék lézerdiódák jelenleg elérhetők a nyílt piacon. Az eszközök lényegesen fényesebbek, mint a 405 nm-es lézerdiódák, mivel a hosszabb hullámhossz közelebb van az emberi szem csúcsérzékenységéhez. Az olyan kereskedelmi eszközök, mint a lézer projektorok , csökkentették ezeknek a diódáknak az árait.”
8,4 Volton 900 mA-t vesz fel, vajon mekkora lehet a kimenő teljesítménye ?
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2020
Sziasztok,
Adódott egy kis problémám ,nem tudok rájönni melyik pin-re küldi ki a vezérlő jelet a Grbl az arduino nano shield-re, a képe látható két wattos kék lézert szeretném vezérelni vele . A segítséget előre is köszönöm. A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2020
Nem használok ilyen schildet , de a mellékelt kép szerint , itt is az ARDUINO D11 kimeneten jön ki a PWM jel , ami a schild V4 en ugyan az mint a CNC SCHIELD V3 kioosztása, vagyis a Z+ láb. Csak GRBL 1.1 feletti verzióval működik helyesen.
Köszönöm a gyors választ ,de közbe össze jött ,kiderült hogy a shield hibás nyák tervel gyártották le dugdosós próba panelen össze raktam és tökéletesen működött ,a shield-et meg küldöm vissza a boltba ahonnan vettem.
Sziasztok!
Lett egy lézergravírozóm! Tetszik nekem így elsőre az a LaserGRBL program, nincs ehhez nagyon hasonló Linuxos változat? Vagy nagyon meg kell dolgoznom a mostani Win8-at, mert az összes szőröm feláll tőle!! Ráadásul tetűlassú!!
Elvileg Linuxon is futtatható Wine vagy PlayOnLinux segítségével: FAQ 3. pont.
Igen azt néztem, én nem szeretem az ilyen hekkeléseket, van buktató amúgy is..
Sziasztok!
Játszom a lézeremmel, de már most látom hogy gravírozáshoz elegendő, de én vágni is szeretnék! Csak dióda lézer jöhet számításba, ki mit ajánl??
Azon az áron mire veszel egy tartós de diódás lézert egy k40 lézergép bőségesen kiszolgál. Arról nem beszélve hogy gravírozás és vágás időben is gyorsabb leszel. Bár csak A4 méretben gondolkodhatsz. Kék lézer nem vágásra való.
Megnéztem kicsit jobban ezt a K40-t!
Biztos nem lesz, hacsak nem kapok ajándékba egyet! Talán azoknak való akik naponta vágnak vele, én nem tervezek ennyit dolgozni vele! Ráadásul a méretét már most kinőttem, pontosabban a mostaninak is ekkora a mozgástere, de ebből könnyedén csinálok nagyobbat. 40-50 ezret adtam volna egy bikább diódáért, ami mehetne majd a készülő nagyobb gépemre is, de csővel, tükrökkel nem állok neki egyenlőre szenvedni! 3mm-es műanyag lapot akartam vágni, egyébként pár körben a mostani 0,5W lézer is átviszi...
Tessék. 100.000Ft csak a fej. Bővebben: Link De mint ahogy mondtam nem vágásra van kitalálva még ez sem.
Én ezt a lézert 40W , vettem meg nemrég. Tapasztalat az hogy gravírozáshoz túl jó, vágáshoz viszont lassú. kb 4mm vastag rétegelt lemezt, S255 100mm/min előtolással 6 menetben vágja át, vagyis 10 cm hosszúságban , 4 mm mély vágás, 6-7 percig tart. A lézert nem szívesen hagynám magára dolgozni . Egy komolyabb munka fél napokig is eltarthatna így ha vágni is szeretnénk. Ha valaki vágni szeretne, akkor a CO lézer számára az igazán megfelelő.
Köszi a választ!
Levegő fúvatást használsz?
Ez a lézer max a 40w fogyasztása van. mennyi az optikai teljesítménye? Azaz ami kijön a lézerből? Ezzel tükrözik a kicsi kínai.
Valós 40w co cső talán 1 menetben vágja a 4mm rétegeltet 10mm/s sebességgel. K40 tulaj vagyok és valós 40 w teljesítményű csövem van a gépben.
Érdemes használni. De szabályozhatóra kell építeni vagy gyári megoldás kell előhozni. hailea-aco használnak sokan kb 60l/perc vagy feletti értékkel.
Kifejtenéd ezt bővebben egy CNC "ovisnak"?
Köszi! Idézet: „40w fogyasztása van. mennyi az optikai teljesítménye?” 10 Wattot szoktak hazudni optikai teljesítménynek! Nekem 0,5W optikai van, és vágási kísérleteket csinálok vele. Látom rá az esélyt, hogy a 2mm vastag fekete műanyag lemezt vigye pár fogásból. Persze nem ez lesz az élete célja... Most hogy ilyen szépen semmitérő lett a forint, nem veszek semmilyen komolyabb lézert.. A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
Kb 6-7W az optikai teljesítmény (ami lézerként lép ki a diódából), a többi hővé alakul a hűtőbordán
Ha jól tudom 7W- nál nagyobb teljesítményű kék diódát nem is gyártanak . A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2022
A 40Wattosba, elméletileg már 2 dióda van...legalábbis ezt hazudják. Ezek a fényét összegzik.
Lényegében a hasznos teljesítmény ami tényleges munkává alakul. A többi mind veszteség. Pl hő. A 6-7w kilépő teljesítmény már az elég drága kategória.
Itt egy minta ami megbízható. Bővebben: Link
Ha úgy is volna 7+7 = 40 ?
Kaqkk!
Ne idegelj Ez olyan mint a PMPO.. Ha a villamos oldalon tényleg felveszi a 40 Wattát, akkor ok, nem hazudtak, csak félrebeszéltek! Úgyis egy halom más paramétertől is függ még a lézer használhatósága!
Akkor mondom, aVariometrumos lézermodulban egy nubm44 dióda van 7W, és egy Blackbuc 8M meghajtó, már építettem egykét ilyen modult ha valaki ügyes maga is meg tudja építeni.
Szerdán jött meg a Variometrum-os lézermodulom. NYÁK-ot akarok vele készíteni festék égetéses módszerrel, illetve készülék előlap gravírozásra fogom még használni. Nézegettem már egy ideje, de aztán csak megvettem. Olcsóbb már biztos nem lesz. Nem úgy néz ki a gazdasági helyzet.
Van egy csomó kérdésem felétek a használatát illetően. Előre is köszönöm a válaszokat. 1, A fókuszálást a lencse tekergetésével saccra, szemmel tudom elvégezni ? 2, Vettem hozzá spéci védőszemüveget, de így is tartok kicsit tőle. A nullpontra állítást csökkentett PWM-el szemmel szoktátok állítani? 3, A harmadik kérdésem már körvonalazódik. A CNC gépem szintén Variometrum-os CNC3040Z-DQ 4 axis. Egy napig bűvöltem a MACH3-at, de csak nem sikerült a 300W-os motort vezérelnem róla. Aztán találtam egy nagyon jó oldalt. Ezt itt. Kiderült belőle, hogy a fő vezérlő panelre be sincs kötve a maró motor PWM vezérlője. Úgy gondoltam, hogy a PWM jelet a JP-382A fővezérlő panelről fogom levenni optikai leválasztós elektronikával, a lézer részére. Van erre egy üresen álló csatlakozója. Jó ötlet ez így ? A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2022
Szia!
1,A fókuszt a lehető legkisebb teljesítménynél kézzel állítjuk! A LaserGRBL-ban ehhez van egy gomb is.. 2, vehetsz fel még 1 napszemüveget is, vagy hegesztőpajzs.. Nem jó ezeket nézegetni.. 3, Idézet: szerintem a panelon már rajta van az opto leválasztás, csak PWM kell„JP-382A fővezérlő panelről fogom levenni optikai leválasztós elektronikával, a lézer részére.” Nézz utána a kapcsolásának!! Engem meg az fog érdekelni, hogy jutsz el a nyáktervből a gravírozásig! A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2022
Köszönöm a válaszodat.
Van egy spéci védő szemüvegem UV lézerhez, de a hegesztőpajzs is jó ötlet. Van egy automata sötétedős hegesztőpajzsom. "Engem meg az fog érdekelni, hogy jutsz el a nyáktervből a gravírozásig!" Ez még biztosan sok idő lesz, de majd beszámolok róla. Sok még a munka. A PWM szabályozó részt én is úgy tervezem, hogy lesz egy külön PWM elektronika a nullpont beállításhoz, nagyon kis teljesítménnyel. . A tápegység modul készen van (Hestore 12V/8A) , de még dobozt kell készíteni. Még a 4 pólusú csatit a JP-382A-ra most keresgélem. Valószínűleg rendelni kell. Aztán ha már a gép kész van, akkor program keresgélés hogy mivel generálom le G kóddá a nyák grafikát. Van számos ingyenes alkalmazás. Akár a Inkscape G-code tools. Festékek próbálgatása. Lézer teljesítményekkel kísérletezgetés. Esetleg Positiv 20 levilágítása igen kis teljesítményű lézerrel. Mivel ez egy UV lézer. Sejtem hogy ez egy kihívás lesz. Ez a szép benne. A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2022
Felejtős az automata. Mert az ha be is sötétedik addigra neked mindegy is. Addigra már vak vagy. Amúgy a lézersugarat 2x tudod megnézni. Egyszer bal majd a jobb szemeddel. Építeni kell rá egy dobozt és kamerán keresztül figyelni. Pl webkamera.
Ez a legbiztonságosabb. A fókusz inkább legyen fix és az egész gép vagy asztal mozogjon. Sablont kell 1x csinálni és vigyázni rá. Időnként tiszta szesszel pucold a lencsét főleg ha festéket égetsz. Esetleg egy légbefújás kívülről ami védi a lencsét a füstöktől.
A frászt hoztad rám , de igazad van. Nagyon jó dolgokat írsz, amikre nem is gondoltam. (WEB kamera, Elszívás, Lencse védelem) Sok dolgom lesz még.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |