Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MC-303 Groovebox
 
Témaindító: kmil, idő: Szept 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kmil hozzászólása Szept 26, 2006 /
 
Sziasztok!

Nemrégiben kezembe került egy Roland márkájú groovebox, ám van van egy kis baja. A táp bemeneten kaphatott valami nagy lökést, és elszállt benne néhány alkatrész, csak sajna nem tudom elolvasni, hogy milyen típusúak. Ha lenne olyan valaki, akinek van ilyen kütyülye, megmondaná a képen pirossal bekarikázott alkatrészek típusát? Vagy esetleg kapcsolási rajz, ha lenne?
Előre is köszi!
(#) mosomate válasza kmil hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
Hy!
Az alsó egy tranzisztor, a sík oldalára van ráírva a típusa, írd le nekem idea számokat és a betűket amit ott találsz! Az alsó pedig egy trimmerkondi talán, írd le milyen betű van mellé írva a NYÁK-ra. Akkor majd meg tudom mondani valószínűleg, a pontos adatokat.:yes:
(#) kmil válasza mosomate hozzászólására (») Okt 4, 2006 /
 
Sajna nekem is a számok kellenének, mert úgy elfüstöltek, hogy leégett róluk a betű. Az alsó mellett "IC11" látható, a másikat nem tudom elolvasni, de az tuti, hogy dióda. Ebben kellene segítség.
(#) Travolta válasza kmil hozzászólására (») Okt 5, 2006 /
 
Hello!

Az IC11 jelü sztem vmilyen feszstabilizátor IC.
Pl.7805 vagy ilyesmi.
A másik meg sztem tranzisztor lehet.Feltéve ha 3lába van.
Esetleg a kapcsolástechnikájából ki lehetne deríteni, hogy P-s vagy N-s tranyó.
(#) mosomate válasza kmil hozzászólására (») Okt 17, 2006 /
 
Az kéne tudni, hogy milyen az az áramkör amiben a tranyó van, és hogy a bázisa + vagy - lábra van kötve, azzal is előrébb vagyunk!:yes:
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem