Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   167 / 582
(#) vgyre válasza hegyilakó hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia!
Ha feje tetejére állítod a gépet könnyen ki tudod szerelni a szivattyút. Hátrafelé kell kihúzni. Sajnos előfordul, ha csontdarab, vagy valami más hasonló kerül a szivattyúba, hogy a lapátok letörnek róla. Amúgy külön lapátsora van a lúgszivattyú résznek, és külön a nyomóoldalnak közös tengelyre szerelve. A motor forgásiránya határozza meg, hogy éppen mit csinál. Van hozzá javítókészlet, nem nehéz kicserélni.
Gyula
(#) frázis hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Szevasztok.
Segítséget szeretnék kapni. Adott egy Ardó TL 1000 EX felültöltős mosógép, valami meghibásodott. Bekapcsolás után csak mos, mos, mos, és mos, mos, szóval nem áll le, nem csinál a mosáson kívül semmit. Mi lehet a gondja? Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) lukovicsek válasza kozmi hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Üdv.

Fütőszálat nézd meg.

Laci!
(#) kozmi válasza botesz hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A start led villog újra ,fűtőszál jó, NTC 12.6kohm.
(#) palko0125 válasza kozmi hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Hi!
A piros hibajelző leddel együtt kell világítania az állapotjelző ledek (előmosás főmosás öblítés....) közül valamennyinek is. Nos melyek ezek a ledek amik világítanak? (balról jobbra 1. 2. 3. 4. 5.)
Bye
Palkó
(#) kozmi válasza palko0125 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
A főmosás és az öblítés led világít,vagyis a 3.és a 4. Ha újra megnyomom a start gombot a gép elindúl 20mp múlva amikor megkellene húzni a mágnesszelepnek leáll.
(#) petiiii hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Hello! Van egy felültöltős whirlpool awt 2288 as mosógépem és kíváncsi lennék hogy a dobon kívül az a kis műanyag tartály micsoda? egy cső megy belőle a vezérlőhöz.

Másik kérdésem. Most vettem bele egy másik motort és mikor 800 on centriz akkor nagyon süvítős éles hangja van. mi lehet az ? a szénkefe? vagy az ékszíj? nem a motorhoz való pont az ékszíj mer a motoron lévő bordázat nagyobb és mélyebb mint az előző motoron volt. talán ez az oka?
(#) botesz válasza petiiii hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Az a kis tartály a légsűrítő.Ha olyan sipító hangja van az normális általában a szénkeféseknek ilyen hangja van.
(#) lukovicsek válasza petiiii hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia.
A kis tartály a légcsapda ami a szintérzékelőhöz vezet onnan érzi a gép, hogy mennyi viz van benne. A motortól ha éles hang jön akkor az a szénkefe, ha a komutátorra amire a szénkefék rányomódnak egy finom csiszolóvásznat rátartol és megforgatod a motror mindkét irányba kézzel akkor val.szinüleg jobb lessz, szij kétfajta van aszt hiszem amikor a motort akartad venni emlitettem hogy arra is figyelni kell van sűrű bordázatu és ritka bordázatu, ha más tárcsa van az uj motron akkor a szijjat is cserélni kell olyan kialakitásura amilyen a motron van mert két hétig fog tartani kb.

Laci!
(#) botesz válasza kozmi hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Ha jól néztem ez az F6 os hibakód tachogenerátor hibát ír.
(#) petiiii válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
a szíjra rátérve sajnos tényleg nem jó rá. tudnál linkelni hol tudok ilyet venni hozzá? remélem nem vmi nagyon drága.
(#) petiiii válasza petiiii hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
talán ez a fajta a nagyobbik bordázatú? mert akkor már meg is rendelném. http://heilmann.unas.hu/spd/3047-130/Bordas_szij_Whirlpool_1207_4_P..._18204
(#) hegyilakó válasza vgyre hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Szia! Köszönöm a segítséged,megint "okosodtam"....Gondolom ismered a gépet,ha a lapátsorról,és a kettős működésről ennyit tudsz,kár,hogy nem mondhatom ugorj át egy kis segítségre(Rákoshegyen lakom.....) Mit értesz az alatt,hogy fejre állítom a gépet?Ez ugyanis be van építve a konyhapultba,gondolom akkor előbb a gépet kell valahogy kivenni a "beépítésből",és utána jöhet a fejreállítás.Egyébként egy lapátsor látszik(gondolom ez a külső) a belsőt nem látni csak ha kiszerelem a szivattyút? Javítókészlet van,megkérdeztem kb 5000ft.

DSCF2146.jpg
    
(#) lukovicsek válasza petiiii hozzászólására (») Júl 25, 2012 / 1
 
Az bizony, "j" jelzéssel jelölik, a hosszát nézd még meg a régin ezerkettőszázvalamenyi cm.

Laci!
(#) petiiii válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Bordás szíj Whirlpool 1207 4 PJE 4812 358 18204
Ebben a sorban melyik a hosszúságot jelző szám?
és mi a többi? ha esetleg tudod. köszi
(#) vgyre válasza hegyilakó hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Természetesen ki kell venni a konyhapult alól. Először egy szivaccsal ki kell szedni a vizet, majd hátára fordítani, és utána a tetejére lehet állítani. Mielőtt megvennéd a lapátsort célszerű megnézni nincs e dugulás a gépben, illetve a szennyvíz-lefolyóban.
Jó munkát!
Gyula
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Gondolom mm-t akartál írni.
(#) lukovicsek válasza petiiii hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Az 1207. és igen bocsánat mm, a 4 a bordák számát jelenti a j a borda kialakitást a többi nem kell.

Laci!
(#) palko0125 válasza kozmi hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Szia!
Ahogy botesz is írja ez F6-os hiba tachogenerátorra utal.
Nézd meg a csatlakozásait, aztán mérd meg a tekercset 70-80Ohm- nak kell lennie. Aztán a mágnest is ellenőrizd a tengely végén.
Bye
Palkó.
(#) petiiii válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Nah megnéztem az enyém 1204 mm . de sztem akkor nyugodtan megvehetem a 1207est. 3mm ert lehet rajta állítani.
(#) lukovicsek válasza petiiii hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Az is jó lesz rá.

Laci!
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
A dobon lévő ékszíjjtárcsával nem lesz gond?
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Mármint milyen értelemben?
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Azon nem más a bordák mérete?
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
A dobtárcsán nincsenek bordák az sima felületü minden gépnél már.

Laci!
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Ezt nem tudtam köszi.
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Tényleg!Én is csak bámultam az Indesit nél amikor tök sima volt a dobnak a szijtárcsája.A motornál még van borda de a dobnál...........oda már fölösleges így is kibírja azt a röpke 2.5 évet.......
(#) zolika60 válasza botesz hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Látszik, hogy pár éve már nem láttam mosógépet belülről.
(#) radioenekes hozzászólása Júl 26, 2012 /
 
Sziasztok! Az alábbi probláma megoldásában kérem szíves segítségeteket: Bosch Classixx5 mosógép centrifuga programban nem hajlandó magas fordulatra felpörögni, csak ide-oda forgatva helyezget egy fürdőszobai szőnyeget. Más programban, több ruhával minden oké. Köszi minden ötletet!
(#) lukovicsek válasza radioenekes hozzászólására (») Júl 26, 2012 /
 
Nem is fog centrizni val.szinüleg sulyautómatika van benne és egy darabot nem tud mindenhova elosztani.

Laci!
Következő: »»   167 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem