Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Multiméter - miért, milyet?
Kérem, senki se vegye bántásnak, de most általánosságban írom: Én nem tudom, hogy miért akar mindenki Maxwell-t venni, szinte minden héten jön egy ilyen kérdés. Kérlek benneteket, olvassatok vissza 2-3 oldalt. Sem a Maxwell nem ajánlott "műszer" sem pedig a legújabban "átkeresztelt" Maxwell "műszerek" nem minőségiek. Érdekes, hogy okostelefonra senki sem sajnál 60-150 ezer forintot, akkor egy olyan műszerre miért sajnáltok 20-30 ezer forintot, ami akár 10-20 évig is szolgálhat benneteket?
... @.colin Inkább kevesebb tudású, de minőségibb multimétert érdemes venni, vagy gyűjts még rá. UNI-T, AMPROBE, VOLTCRAFT, KYORITSU... ezek között nézz körül.
Nem ajánlom az Extech műszert, jóval gyengébb minőség, a hasonló árkategóriájú társainál. Tesztet is láthatsz róla: eevblog #99
Az első műszerem is maxwell volt. Soha semmi nem volt velük.
Ugyebár sok 90+ dohányos elmondhatja, hogy soha semmi baja nem volt még a cigitől, és 10-20-40-50 éve szívja, ettől függetlenül a bagó még káros. Sokan elégedettek egy Codegen tápegységgel is, én nem raknám be a gépembe, és nem azért mert Codegen matrica van rajta, hanem azért mert egyszerűen vacaknak tartom. Én leírtam a véleményem, ami legalább 20-30 multiméter tanulmányozása után született, vagy élsz a tanáccsal, vagy nem, te dolgod.
Köszönöm a választ! Akkor még folytatom a keresgélést, hogy mi lenne az ideális, bár az elszomorító (tudom ez még egyáltalán nem "felsőkategória") dehogy az ember úgy gondolja, hogy 20ezer forint környékén már normális, jól használhatót lehet kapni és akkor kiderül, hogy mégsem úgyvan... :/ na de köszönöm a választ.
Akartam szerkeszteni a hozzászólásom, de valamiért nem engedte. Még az a kérdésem lenne, hogy semmilyen extech terméket nem ajánlasz, mert hogy drágák a tudásukhoz képest vagy csak kimondottan erre az árkategóriára igaz?
Sziasztok!
Multimétert szeretnék vásárolni, de nem tudom melyiket vegyem meg, mert amit kinéztem és mindenben megfelelne az , maxwell mx 25302 ennek teljesen megfelelőjét nem találtam meg más márkában. Mit keresek: -Szakadás mérés hang és !fény! jelzéssel (sokszor mérek zajos hangos környezetben) -Háttérvilágítás -A hőmérséklet mérés nagyon jó lenne de 3. a fontossági listámon Kérdéseim: Kicsit fázok az autorangetól ezeknék az olcsóbb termékeknél, hogy lassú, egyszerűbb a földihalandónak a sima Használati tárgyként tekintek az eszközre, terepen, telephelyen használom, a túl drágát lehet sajnálnám viszont belátom h azoknak komolyabb a tokozása törésállósága. Amiket még találtam komprumiszumokkal: Extol http://www.mixvill.hu/1/products/1196 Ezekhez nem találtam magyar árat: http://www.batronix.com/shop/multimeter/multimeter-bxm240.html http://www.batronix.com/shop/multimeter/multimeter-ut61d.html Minden tanács, eszmefutattás, rá/le-beszélés ajánlás érdekel
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy használt, hibátlanul működő Ganzuniv 3-as műszer, tartozékok nélkül milyen árban van? Láttam, hogy valaki árulja 70 000 Ft-ért, valaki eladta 4000-ért. Újonnan 90 000 Ft. Szerintetek mennyit ér meg?
Szerintem a 4000 az reális.
Annyira még nem régi, hogy igazi régiség legyen, de annyira már régi, hogy sokat ne érjen.
Köszönöm a választ!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
A 90.000 no comment. Én ötezeért vettem szép állapotban lévőt.
Sziasztok!
Szeretnék venni egy multimétert és abszolút kezdő vagyok a hobbielektronikában. Annyira, hogy még azt sem tudom, milyen paraméterekkel rendelkező multimétert kellene keresnem az alábbiakhoz: 1. Ár: 5.000 Ft -12.000 Ft 2. Felhasználás: - első körben alap arduino projektek az arduino tanulásához, mert abban is teljesen kezdő vagyok még, - később bonyolultabb arduino projektek - pl. arduino vezérelt léptetőmotoros fókuszírózó építése távcsőhöz, arduino vezérelt, érzékelőkkel felszerelt robotautó, stb. - jóval később az itt található cikkek alapján labortáp építés, forrasztóállomás építés. A fórumot olvasgatva ezeket találtam, amik árban még megfelelőnek tűnnek. Kérdés, hogy a felhasználáshoz is azok-e: UNI-T UT107 Voltcraft VC250 UNI-T UT61A - ezt nem a fórumban találtam, csak felfigyeltem rá a kapacitásmérési képessége miatt (amiről persze nem tudom, hogy szükséges lesz-e nekem...) Tehát: miket kell tudnia a fentiekhez egy multiméternek, a linkeltek elegek lehetnek ehhez, ha igen, melyiket válasszam, ha nem mit válasszak helyettük? Az árat azért adtam meg így, mert ha a fenti feladatokhoz elég lenne egy 5.000 Ft-os eszköz is, akkor nem szeretnék többet költeni, de ha még a 12.000 Ft-os sem elég, akkor veszek egy 5.000 Ft-ost most, majd egy komolyabbat később. Ha ezekhez a feladatokhoz viszont elég és ajánlott egy 12.000 Ft-os árkategóriájú eszköz, akkor annyit azért áldoznék rá. Köszönöm!
Sziasztok!
Sajnos tegnap elhalálozott a Maxwell multim. (ami eddig se volt a szívem csücske). Kb. 15000 forintig bezárólag szeretnék egy megbízható multimétert. A fő kérdésem, hogy az UNI-T műszerek a legszimpatikusabbak. 61 és 70-es szériáról mi a véleményetek??? Használta már valaki a rs232 portot ezeken?? Pontosan mit tudnak így??
Üdv!
Én is UT-61E vásárlásra készülök. Néztem pár tesztet róla és nagyon dicsérik, bár nem tökéletes a multi, de egy MX-25 304-nél biztos, hogy "multibb" multi már csak a TRMS miatt is. Neked is azt ajánlom, hogy nézz meg pár tesztet és hamar rájössz, hogy 15.000 alatt talán ez a legjobb választás.
Üdv. Szeretnék némi segítséget kérni. Műszerek közt keresgélek, de a bőség zavara nálam is betalált.
Olyan műszert keresek ami rendkívül nagy áramerősséget is tud mérni. Úgy látom, hogy ezek a lakatfogós kialakításúak. Nekem úgy kellene, hogy egyenáramot tudjon mérni. Külön tetszik a lakatfogó... tuti nem vágom tönkre egy áram méréssel sem. ![]() De csak egy típust találtam ami DC áramerősséget tud mérni, a többinél nincs ilyen adat megadva. Bővebben: Link A kérdés az, hogy ezek menyire megbízható méréseket adnak, egyáltalán lehet-e DC-t mérni lakatfogóval. És a belinkelt modellről mi a véleményetek, ár/érték arány...
Hello,
nem mindegyik lakatfogóval lehet dc áramot mérni. De kérdés hogy milyen áramokat akarsz így mérni mert szerintem 1A alatt a lakatfogó alkalmatlan, legalábbis nekem az a tapasztalatom.
30-40 amper lesz kb a maximum... valami extrém esetben 100A
De jó lenne ha kisebb áram mérésekre nem kellene még egy műszer. A kisebb, mondjuk 0.5 ampert még mutasson, és 0.1-0.2A-t tévesszen max Persze ha nem tud, akkor beérem azzal amit tud ![]() Amit linkeltem arról mit gondolsz? Van a márkával tapasztalat?
Sziasztok!
Van nekem egy gagyi ebayes VICHY VC99 es multim. Látom sokan vagytok ebben a topicban, szóval csak azt akartam megkérdezni, akinek van ilyen, vagy nincs, mi a véleményetek róla? Nekem nincs bajom vele, de kíváncsi lennék mások véleményére is. Csak hobbi szinten használom, szóval nem precíziós mérésekre. De mondjuk az érdekelne, mennyire pontos egy ilyen szerzemény, tudtok erről valamit? Vagy hogyan, vagy hol lehet ilyen műszereket hitelesíteni? Köszi...
Nem olyan rossz műszer ez, fotókat nézve olyan közép katagória lehet. Hobbi célokra egy ilyen műszer tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
Szia! Nézd, mit találtam: Bővebben: Link
Ugye, csak unatkozol?
A hitelesítés drága úri szórakozás. Ilyen processzust csak akkor érdemes eljátszani, ha feltétlen szükséged van rá, és ehhez megfelelő szintén nem olcsó precíziós műszered van.
Egyszerű, hobbi mérésekhez teljesen felesleges, ráadásul a műszer felépítése sem biztosítja hogy a hitelesített állapot hosszúidejű legyen. Akkor minek. Ha mégis szeretnéd, készíts normál elemet, és avval a feszültség mérőt hitelesíteni tudod, azzal pedig a többit. A nagyok is így csinálják, drága pénzért.
SzervízMacska, nem unatkozom, csak kíváncsi voltam, köszi a linket amúgy.
pucuka, nem is gondoltam, hogy olcsó pénzért megcsinálnák, csak a kíváncsiság hajtott. Amúgy az ütött szöget a fejembe, hogy ez a VC99 es úgy rémlik 11 millivolttal többet mutatott egy mérésemben mint az osszciloszkóp, a hulladék piaci 2000Ft os műszerem meg annyit mint a szkóp... igaz az csak 3,5 digites. Azért lettem volna kíváncsi, hogy valóban ez is csak egy kínai hulladék, vagy nem... Az eevblogon néztem az összehasonlítást amit a hapsi csinált 5 multiméterrel. Igaz egy kukkot sem értettem belőle mert angolbol nulla vagyok, de valahogy úgy jött le abból a filmből, hogy nem nagyon volt oda érte...
A 11 mV az még pont belefér a műszer tűréshatárába, pontosságába sőtt még több is. Hogy mennyire pontos egy adott műszer arról a kézikönyve ad bővebb információkat. A VC99 minden bizonnyal egy hihetőbb műszer bármilyen szempontpól szemben a piaci 2000 sel,már csak az ára miatt is. Hogy a "kicsi" épp annyit mutatott mint a szkóp az lehet csupán a véletlen műve vagy az hogy az adott méréshatárban tényleg jól mér az olcsó műszer.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2014
Én a szkópra nem igazán hagyatkoznék, hacsak nem valami hiper szuper digitális szkópod van.
Az analóg szkópokon van egy cal. nevű gomb, amivel a függ erősítést állíthatod. Avval lehet beállítani, hogy milyen értéket szeretnél látni. Viccet félretéve a leggagyibb multiméter is pontosabb mint egy szkóp, de azt is hitelesítheted, De mihez is?
Semmihez, csak gondolkodóba estem... Azt hittem, egy szkóp azért precízebb műszer, mint egy hétezer forintos DMM...
Amúgy OWON SDS5032E...
Az is kérdés, hogy mit is mértél a szkoppal meg a multiméterrel ( milyen jelet/jelalakot, ill. Maximumot, true RMS-t, átlagot?).
Ezek nagyon lényeges kérdések és nagyon eltérö értéket kaphatsz. A minap az egyik forumon valaki egy mezei multiméterrel 20V digitális jelet ( peak to peak) simán 40V-nak mért.....
Akartam írni, hogy tényleg nem muszáj minden áron Maxwell-t venni. Eddig volt 3 egyszerű multiméterem: egy gagyi (fél évig húzta), és két Mastech (az első is legalább 6 évig bírta, a második is ennyi idős és tökéletes). Erre most kiderült, hogy ezt is Maxwell-ék gyártják. :-]
A recept a többieknek műszervásárláshoz: - össze kell írni minden fontos tulajdonságot (pl.: hangjelzés, megfelelő pontosságú mérés, szakadásvizsgálat, PC-s kapcsolat, akármi) - összeírni minden kellemes, de nem annyira fontos tulajdonságot (pl.: automatikus méréshatárváltás, rózsaszín kijelzővilágítás, stb...) - meg kell keresni 2-3 bolt választéka alapján az első kört 100%-ban teljesítőket és olyan sorrendbe állítani, hogy a második körből melyik tud többet - ha ez a rangsorolás kész, akkor Google elő, és keresgélés panaszokra (minden egy évnél régebben kiadott típusra (amit végül vettek is emberek) lesz találat bőven, ha gond van velük) Ha ez macerás, vegyél MX25202-t. Nem számít mire kell, mások ezt ajánlják... ![]() A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2014
"Egy szkóp" nem feltétlenül. Egy digitális szkópnál a mintavételezés miatt van lehetőség a különböző paraméterek mérésére, és számértékkel való kijelzésére. Ez sokkal pontosabb, mint egy analóg szkópon leolvasott érték, nagyjából megegyezik egy jobb multiméter pontosságával. A kérdés, hogy amit használsz, abban van ilyen funkció. Az adatlap alapján gyanítom, hogy a tiedben van ilyen funkció, kiválaszthatod, hogy csúcstól-csúcsig, átlag, vagy effektív értékre vagy kíváncsi.
Azonban az abszolút pontossághoz ezt is hitelesíteni kell. Feszültség mérést hitelesítheted magad is, elég babrás, de nem lehetetlen. Készítened kell egy ún. normál elemet (leírást a .net -en találsz) azt megméred DC állásban, (effektív mérés állásban) és feljegyzed az eltérést. Ezek után a mért értéket korrigálod az eltéréssel. Az idő, és frekvencia méréseket egy pontos (hiteles) frekvencia mérővel ellenőrzött hullámforma generátorral elvégezheted. A frekvencia mérő pontosságát (hitelesítését) beállíthatod, pl. egy pontos frekvenciát adó időmarker segítségével, mérésével. (pl. DCF77) Aztán a mérési eredményt korrigálod a kapott eltéréssel.
Majd holnap lefényképezem, mi volt konkrétan. Igazából még a szkópomat se ismerem nagyon. Különben egy Li-Ion töltő kimeneti feszültségét mértem töltés alatt.
Ez hasznos volt, utánnanézek majd az elmondottaknak, köszi...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |