Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   974 / 1385
(#) eyess válasza balazska1987 hozzászólására (») Dec 12, 2013 1 /
 
Idézet:
„De a fehér nem attól fehér, mert a papír fehér? Én úgy tudtam hogy a nyomtató fehéret nem nyomtat, ezért használunk fehér papírt,”


És mi van akkor ha mondjuk nem fehér lapra nyomtatnál hanem feketére hm ?
És ha meg jól megnézed a felvasalt nyákra ahol a te mondásod szerint a nyomtató kihagyná,mert ugye ott fehér a papír ott réz színű lenne ugye ? Vagy nem ?
A nyáknyomtatóm az most talonban van nem használom .Színes lézerből meg van egy két darab.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2013
(#) BBoyBen hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Sziasztok!
A mai nap elsőnek marattam itthon NYÁK-ot. Az esztétikához ragaszkodva fotólakk és fotózókészülék hiányában vasalásos technikával készítettem volna a NYÁK-ra a rajzot. Ki is nyomtattam nagy felbontásban egy sima, TESCO-s A4-es nyomtatópapírra. Vasalom már egy ideje, viszont a tinta nem került sehogysem a NYÁK-ra, csak a hőtől körvonalazódott a lemezen a rajzolat. Kétszer is megpróbáltam, közepes hővel nem jött össze,tisztítottam ismét súrolóporral,max hővel és így sem. Sokat számít az adott papír vastagsága? Tudtok nekem néhány jó fogást mondani, ami bevállt?
(#) laszlokunstar válasza balazska1987 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
OKI laser fehér tonerrel. Költségek itt.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) balazska1987 válasza BBoyBen hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Mivel nyomtattad ki? Lézer nyomtatóval?
(#) szili83 válasza BBoyBen hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
És sima A4-es papírra? Mert az nem lesz jó!
(#) BBoyBen hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Tintasugarassal nyomtattam a rajzot és igen, egy sima A4-es papírra, semmi extra.
(#) BarnaPili válasza BBoyBen hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Tintasugarast vasalhatod napestig.A lézernyomtató tonerjét lehet átvasalni,mivel az nem szivakodik bele a papírba.
(#) eyess válasza szili83 hozzászólására (») Dec 15, 2013 1 /
 
És miért nem jó a sima papír ?
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Azért, mert a papír rostjai közé olvad a toner por és nem tapad át jól, papír lehúzásával felválik.
Az előnyomott papírról meg leválik könnyen a nyomtatás.
Nem drága a műnyomó papír sem kb 10Ft/lap(A/4).
Ha többet nyomtatsz 1 lapra egész olcsó lesz.
Ha nincs lézernyomtatód akkor menj el olyan helyre ahol lehet nyomtatni (mindenhol lézeres masinák vannak). Vagy pár ezer forintért kapsz régebbi HP nyomtatót(pár hete adtam el 2db-ot, mert régi LPT portos volt nekem meg USB-s kellett)
Remélem tudtam segíteni.
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 15, 2013 1 /
 
Szerintem sima papírral is meg lehet csinálni mit szólsz hozzá ?
(#) gaspar_zsolt válasza BBoyBen hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Ezt a megoldást hol olvastad?
(#) gaspar_zsolt válasza eyess hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Megcsináltad már és sikerült? Ezt akarod mondani?
(#) eyess válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Dec 15, 2013 1 /
 
Meg bizony saját találmány videó is van róla .Aki keres az talál.
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Igazad van meg lehet.
Én is próbálgattam, lehet hogy pont a te videód alapján.
Rávasalás, vizezés, vasalás, vizezés...
De nekem nem volt tökéletes, inkább laminálok hozzá való papírral.
Te sok dolgot bizonyítottál már, ha jól emlékszem volt A/4-es vasalásod is már.
Éppen ezért nem is akarok kötekedni.
De tény, hogy jó cuccokkal sokkal könnyebb.
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Az emberi leleményesség határtalan.És kinek milyen a kreativitása , és ki tudja e használni. Nekem sincsenek hiper szuper cuccaim.Sőt mindig arra törekedtem , és törekszem , hogy a legprimitívebb eszközökkel csináljam , hogy másnál is elérhető legyen ezek eszközök bármelyike.Tehát vasaló , papír , némi tisztítószer , és türelem , és kitartás , és nem marad el a jó végeredmény.
Igen volt A4 es is úgy gondolom elég jól sikerült . Ott én is csak arra voltam kíváncsi egy teszt erejéig , hogy meg lehet e csinálni ekkora méretet mondjuk több darab , vagy többféle rajzolat egyszerre történő felvitelénél.Ugyan A3 mast még én sem próbáltam , de az A4 es is elegendő azt hiszem otthon körülmények közt.
(#) gaspar_zsolt válasza eyess hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Én 135g-os műnyomó papírral és lézernyomtatóval csinálom a prototípusokat vasalással. A panelok hibátlanok és ennyi kell, mert aztán megy a NYÁK gyártóhoz sorozatra, ha tetszik a modell!
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2013
(#) eyess válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Ez egy folyamat , amit leírtál , és több darabnál , vagy sorozat gyártásnál ez megfelelő is.De aki csak egy darabot készít valamiből , és nincs lehetősége megfelelő eszközök használatára megfelelő papír stb.Annak is a rendelkezésére álló eszközökkel el kell tudni érni közel , azt a minőséget , amire azt lehet mondani , hogy elfogadható , és ha ügyes , akkor még túl is szárnyalhatja saját határait.Ez már több mint jó.
(#) efraim válasza eyess hozzászólására (») Dec 16, 2013 /
 
Én az ebayról rendeltem transfer papert, A4 méretű. Ennek okán a szükségesnél nagyobb darabot vágok ki belőle, felragasztom egy normál A4 papír közepére, a nyomtatást középre állítom és lézernyomtatóval nyomatom. Utána vasalás, vagy laminátor. Tökéletes. Eddig vaskloriddal marattam, most hajtom a nátrium-perszulfátot.
(#) kaqkk válasza efraim hozzászólására (») Dec 18, 2013 /
 
Írhatnál egy cikket a transzfer papíros nyák készítésről , errefelé nem elterjedt dolog ez. A kék PNP fóliát vagy a sárga papírt használod?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2013
(#) efraim válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
A sárgát, de van olyan is, hogy a nejem kezéből veszek ki egy divatlapot és abból vágok ki "transfer" papírt
(#) zzz hozzászólása Dec 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Itt a fórumon olvastam, hogy a black cuvering spray-vel lefújt pausz kontúrosabb sötétebb lesz. Én is ki szeretném próbálni, de hol lehet ilyet kapni? Legalábbis a google nem talált ilyen webáruházat.
(#) kaqkk válasza zzz hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Nagyobb írószerboltokban , de csak az eredeti toner tolerálja, legalábbis a hp2100 utángyártot toneren semmi változást nem hozott. Viszont amióta kiöntöttem és újratöltöttem a tonert azóta csodálatosan látni a hatását . Én írásvetítő fólián használom ott még szembetűnőbb a hatása.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2013
(#) orcika70 válasza zzz hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
(#) every hozzászólása Dec 19, 2013 /
 
Szerintetek ezt: Bővebben: Link kell áztattni vagy csak le húzni kell?
(#) pjg válasza every hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Szerintem nem áztatós.
(#) Szpisti válasza zzz hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Én már párszor próbáltam favorizálni a nekem bevált megoldást, a Label Off 50 Sprayt.
Egyértelműen javítja a fedést a pauszra nyomtatott fotomaszknál, és a vasalásos megoldásnál is. Próbáltam már a céges Xerox, Canon és HP laserekkel is, itthon meg Brother van. Utóbbiban az eredetivel és most az utántöltöttel is tökéletesen működik.
De most hogy elfogyott a készletem, és látom az 50mL-es is 2,5e Ft körül van, elgondolkodtam hogy ki fogom próbálni benzinnel vagy petroleummal egy pumpás parfömös flakonból. Majd öntök hozzá egy kis narancs aromát is, mert a labeloffban az is van
Végülis az a lényege hogy picit feloldja a toner anyagot, és elterül, összefolyik a rajzolat a vonalakon belül. Ha sok kerül rá, és erős az oldószer akkor viszont már szétfolyhat a rajzolat is.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2013
(#) Szpisti válasza every hozzászólására (») Dec 19, 2013 /
 
Végigfutottam a leírását, sehol nem említi hogy áztatni kéne.
(#) s.peter hozzászólása Dec 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy A4-es méretű nyáklapot hogy érdemes kisebb méretekre szeletelni?

1. Milyen eszközzel? FR4-es típusú.
2. Először a teljes lapot bevonom P20-al, és utána darabolom, vagy először darabolom majd azután egyesével fújom le? (Nem tudom mennyire pattogzik a fotoreziszt daraboláskor.)
Köszi!
(#) hotib válasza s.peter hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Én azt gondolom, amíg a reziszt (bármilyen) a nyákon van, mechanikailag ne bántsd. Vagyis: először darabolás.
Mivel? Ami van: karos lemezolló, vasfűrész (bimétál lap jobban bírja), cnc felső maró. Én ezeket használom, de számtalan eszköz van, amivel hatékonyan lehet darabolni. Ha válogathatsz, akkor ami az adott feladathoz leginkább kézre esik.
(#) papus51 válasza s.peter hozzászólására (») Dec 21, 2013 /
 
Hali!
Én 1mm-es vágókorongot használok. Kicsit porzik közben, érdemes szabadban csinálni.
Ez nagyon gyors és elég pontosan lehet vágni, ha biztos kezed van.
Következő: »»   974 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem