Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1889 / 3587
(#) nagy hoho válasza pepe091 hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Már kihúztam a rasher hálót paradicsom és paprika fölé, eddig minden évben elverte a jég.
(#) Moderátor hozzászólása sogitsek hozzászólására (») Jún 9, 2012
 
Gratulálok! A bemutatkozásod elképesztőre sikeredett.
A létező összes szabályt sikerült elsőre megszegned. Ha volna olyan funkció a moderátoroknak, hogy 500-szoros szabályzat olvasás, most adnám meg.
Vagy kezdesz normálisan, szabályzathoz híven viselkedni, vagy az igénytelenséged miatt eltávolítunk.
(#) kokozo válasza pepe091 hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Igen.. ugyan ezt mondanám, mivel volt ilyen tavaly, tavalyelőtt és minden évben.. Annyi a különbség, hogy most ha már villámlik egyet, akkor mindenki a világ végét várja..
(#) pepe091 válasza kokozo hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Ezt azért ne mondd, hogy nem változott meg nagyon az időjárás, mert szerintem nagyon is. Jóformán a kemény tél 2-3 hétig tartott. Nálunk (Szeged) február közepén 50 centi hó esett, majd rá 2 hónapra áprilisban 30 fok volt. Ez nem szokványos dolog, ne mondd.
(#) kokozo válasza pepe091 hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Pár példa arra hogy régen is voltak ilyenek:Legnagyobb becsült széllökés:87-103 m/s Vác-Bia tornádó 1924. június 13. Legnagyobb felmelegedés 18 óra alatt:26.7°C Békéscsaba 1963. február 3. Leghosszabb kánikula (Tmax>=30°C):19 nap Pécs 1946. augusztus 3-21. Legalacsonyabb napi maximum hőmérséklet:-23.0°C Kecskemét-Miklóstelep 1942 január 24.
(#) pepe091 válasza kokozo hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
Idézet:
„87-103 m/s Vác-Bia tornádó”

Nem kötözködésből, de ezt azért ne hidd el mert az ~370 km/h ami nehezen hihető. Gugli szerint is a legnagyobb 172 km/h volt.
No de mindegy, lényeg, hogy szeszélyes az időjárás, és pont egy kemény, zivataros időszakban vagyunk, amit félvállról venni sem lehet.
Joccakát'.
(#) szamóca válasza kokozo hozzászólására (») Jún 9, 2012 /
 
(#) jani1987 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Hajnal 2-kor felkeltem a kutya ugatására. Kinéztem és felettünk csillagos az ég, körbe villámlik.
(#) Jimmy777 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok,

nem akartam új témát nyitni gondoltam itt felteszem a kérdésem és ha ráugrik valaki akkor nyithatunk is hozzá egy topicot...
0,5mm2-es vezetéket kellene kompaktálni egy ellenállás hegesztővel. a megfogó már készítés alatt. Van köztetek aki foglalkozik ilyennel? a paraméterbeállításban kellene segítség
Előre is köszi
Üdv Jimmy
(#) pepe091 válasza Jimmy777 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Miért akár mindenki a offban dolgozni?? Olvasd már el az 1. Hozzászólást a topicban....
(#) Jimmy777 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Hello,

na ezt a keresést én is megtettem csak nem találtam olyan topicot amibe tartozna a kérdésem. Szerintem félreértettél én nem építeni akarok csak olyan embert keresek aki kompaktálással foglalkozik a munkahelyén. Ezért nem akartam új topicot nyitni...
Üdv Jimmy
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Egyik sem rossz szakma, azt gondolnám nem gond velük elhelyezkedni. Persze lehet, hogy felétek más a helyzet, de itt a főváros környékén nem volna gond munkát találnod.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Te leszel a boltvezető?
(#) zoly15 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Szép estefelét mindenkinek!
Egy darabig el voltam tűnve, meló volt meg szórakozás a motorkával. Mára beindult tartósan is, bekarburálva ugyan még nincs. Itt van egy pár új kép róla, a kipufogóval nagyon jó hangja van
Egy rövid videó:Bővebben: Link
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Szuper lesz. Már ez is haladás, hogy jár a motor. Látom jó lett a karbi.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Bizony, hogy szuper A karbi nem volt teljesen jó bele, mert a furata 11mm volt a karbi pedig 10mm így van beleütve egy kis 0,5mm vastag falú cső De eu a kipufogó különösen tetszik nekem, nagyon brutál lett
(#) jani1987 hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Remélem tudtok segíteni. Egy egyszerű dísz tárgyat szeretnék péntekig készíteni. Egy sima fatörzsből vágott korong, amire egy szöveget szeretnék írni. A forrasztóval való égetés macerás, mert mégsem egy tollról van szó. Várom a megoldásokat, tippeket.
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Egyre jobb lesz. Bár a fordulata még elmarad az eredetitől. Kíváncsi vagyok hogyan fog muzsikálni, ha beépíted valami szekérbe.
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Igen, egyre jobb, még nem volt beállítva rajta semmi, csak annyira hogy forogjon. Teát ez még csak egy nagyon nagyon próba verzió még így
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Majd belövöd. Milyen keverékkel járatod?
(#) zoly15 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Pontosan nem tudom, mert apu motorjából szívtam le pár 10 ml 1:50-es keveréket, majd még adtam hozzá kenőolajat...
(#) ZLED hozzászólása Jún 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Tegnap este vihar volt és elkezdtem fényképezni az ablakból. Az ablaktól 3-4 méterre van néhány fa, szerintetek baj ha a fán egy ilyen finomság jelenik meg?

fa.jpg
    
(#) zoly15 válasza ZLED hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Tesla tekercs van a fán?
(#) sastas01 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Biztos ez az öntekercselés jelensége!
(#) zolika60 válasza ZLED hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Csak akkor, ha a TV antenna is rajta van. Úgy 30x éve én a diófára tettem a 2-es antennát, ami jó ötletnek tűnt egy hasonló esetig. Akkor viszont porrá égett a Jácint TV-nk belseje. Naiv módon szétszedtem, de amikor a tápegység panel alján láttam, hogy elpárolgott a fólia letettem a javításáról. Még szerencse, hogy az egyik nagybátyám az Orion szervizben dolgozott és megjavította garanciában. A képcsövön kívül nemigen maradt épp alkatrésze. :yes:
(#) zenetom válasza ZLED hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 

Annak nagy hangja lehetett.
Ha meg nem, akkor optikai csalódás.
(#) ZLED válasza zenetom hozzászólására (») Jún 10, 2012 /
 
Nem a fába csapott, valahova máshova, de villant meg szólt egy igényeset, gondolom ide is jött egy kis töltés. Ha a fába csapott volna szerintem nem marad üveg az ablakba
(#) janikukac hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Huhh...
Anyám ki akar rakni a műhelyemből...
Azaz az van, hogy anyu csinált egy konyhát direkt a műhelyem mellé, és azt akarja spájznak csinálni, de apa mondta neki, hogy én jó helyen vagyok ott, nem megyek sehova.. Még szép.. Remélem nem lesz tényleg semmi...

Nameg, elkezdődött a legnehezebb utolsó 2 hét a suliban. Annyi minden lesz, hogy ...
Megyek is biológiázni, sziasztok ! :integet2:
(#) Imi65 válasza ZLED hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Érdekes, és kalandozó természetű a villamos ív. Nem feltétlenül arra megy, amerre szeretnénk. És a fizika könyvet sem olvasta.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Nekem annyira nehéz ez az utolsó hét, hogy ma nem is kell menni, holnapi nap megint lehet elmarad és szerdán sem megyek. Két utolsó napon kell menni gyakszira és vége a sulinak.
Következő: »»   1889 / 3587
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem