Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Témaindító: Topi, idő: Nov 18, 2007
Az 1kg baromi sok, de majd szétnézek, köszi.
Csak azt nem értem, hogy ha jogszabályi baromság miatt gyógyszertár nem adhat ki 10 grammnál többet, akkor máshol hogy a fenébe árulhatják ezt 100x nagyobb kiszerelésben??? Idézet: „Megvan , nem kell inni alkoholt!” Vedelni kell?
Lehet. Csak mértékkel, de a legjobb ha elkerüli az ember.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
Ha szomjas vagyok. De szigorúan csak vizet.
Egy ismerősöm mondta: A víz örüljön hogy megfürdöm benne
Neked elhiszem. Megjegyzem Babilont is a sör mentette meg. Aki ott vizet ivott, nem élt sokáig.
Lenne egy kérdésem. Használ itt valaki szén-monoxid érzékelőt? Milyet érdemes venni, ami ér is valamit? Persze nem a 2-3000 Ft-os vackokra gondolok.
A kollegám 2 különbözőt is vett, miután alaposan utánajárt a témának. Az egyikre emlékszem hogy Honeywell, a másikat passzolom.
Két link: Bővebben: Link, és Bővebben: Link Na jó, még egy harmadik: Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
Köszi, át tanulmányozom őket. Mintha nekem is a Honeywelt mondták volna,de nem emlékszem pontosan.
A vízbe *** a halak!
Nem kéne! A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
Moderátor által szerkesztve
Ja tényleg. ( Azért lehet emberek is ha még tagadják is. Pl.: szennyvíz )
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
Honeywell XC100, 10 évet írnak rá, 15 eFt volt tavaly.
Nekem volt ilyen. A vejemtől kaptam ajándékba. Az elem nem hozzáférhető roncsolás nélkül. Két év után egyszer nyár közepén amikor minden ajtó ablak nyitva és nem is fűtünk elkezdett jelezni. Kikapcsolni nem lehetett, szét törtem és kidobtam.
Már ketten vagyunk. Ha tudnák vízutálók, hogy a sör, bor nagy része víz.
Az elem nem véletlen nem szedhető ki belőle roncsolásmentesen. A gyártó addig vállalja a garanciát a működésre amíg az elem tart. Tudtommal maga a gázérzékelő is öregszik, nem garantálható évtizedekig a helyes működése akkor sem, ha mindig friss elem van benne.
Még ha évente is kell venni egyet, szerintem akkor sem sok, cserébe a biztonságért.
Az igaz, de a borban levő vizet igen jól megszűri a szőlőtőke. Már ha nem vizezik a bort.
A sörben viszont olyan víz van, amilyen.
Csak az alkohol kivonja a szervezetből a vizet, és többet, mint amit beviszel sörrel. Ezt a tapasztalat is bebizonyította már nem egyszer, miszerint egy átmulatott éjszakán, 5-7 sör után következő nap vattát köpök.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
Ezeket nem lehet takarítani, mint pl a füstérzékelőket? Már arra gondolok,hogy egy bizonyos idő után megtelik porral és az nem okozhat riasztást?
Idézet: Kívülről gyakran permetezni kénytelenek a gazdák, innen ami bejut... Szüretelni szoktam segíteni egy ismerősnek, tíz perc szedés után permetszínű a kezem a felületen lévő permettől. Darálás préselés ezt szépen bemossa a lébe. A gazda megsértődik, hogy nem vagyok hajlandó egy korty mustot sem inni. Őt nem zavarja a rengeteg permet, azt gondolja ha eddig túlélte, ez nem árt. „Az igaz, de a borban levő vizet igen jól megszűri a szőlőtőke.”
A füstérzékelők, legalábbis a mostaniak, optikai elven működnek, azokat lehet takarítani. A CO érzékelők, a leírások szerint, félvezető vagy elektro-kémiai elven működnek, bővebbet nem tudok.
Minden szenzornál megadják a hosszútávú csúszást, miszerint mennyi idő múlva milyen mértékben csal. Ez egy udvari páratartalom mérőnél nem okoz nagy gondot, CO érzékelőnél már "kellemetlenebb" mellékhatása is lehet a hibás mérésnek.
Oda ne menj többé szüretelni! Én sok éve járok szüretelni, -igaz csak 2-3 ismerőshöz, rokonhoz-, de még soha nem lett permetes (színű vagy szagú) a kezem. A muston sem éreztem soha ilyet. Ők elmondták, hogy szüret előtt mikor, mennyit, meddig lehet permetezni, hogy kimenjen a szőlőből.
Sajnos itt a piacon néha van olyan szőlő, amelyiken érzik a permet.
Idézet: Olyat nem tud csinálni, mert nincs lába. De ha lenne is lába, a szemeken lévő viaszrétegbe alaposan beleragadna, elég nehezen kecmeregne ki belőle. Ha elolvasol egy korrekt vegyszergyártó leírást, abban még azzal is dicsekszenek, hogy a szer beépül a viaszrétegbe, sőt a viaszréteg alá, ezáltal is hatékonyabbá téve a szem védelmét.„Ők elmondták, hogy szüret előtt mikor, mennyit, meddig lehet permetezni, hogy kimenjen a szőlőből.” Az meg onnan már nem megy sehova, úgymond felszívódik. Bomlik, hogy mennyire azt vagy ráhazudják a leírására vagy nem, de ha le is bomlik teljesen (amit nehezen hiszek), a bomlásterméke akkor is ott lesz, amit megeszel (iszol). A víz meg lehet jó is, csak nem olyat kell inni amit a Balatonból vagy a Dunából szipókáztak ki és tisztítottak előtte, hanem mondjuk 160m mélyen lévő kútból. Nálunk falun az utóbbi van.
Most szüreteltünk 2 hete apámnál. Ő eleve olyan permetszert vett, ahol elmondták,mennyi a kiürülési ideje. Úgy számította ki a permetezést, hogy ne legyen gond. 1 hetes kiürülési ideje volt a szernek. Persze függ ez az időjárástól, esőtől stb is nyilván. Le is lehet szemezni és vízben átforgatni. Kinek-kinek ízlése szerint. Ez a must isteni finom volt - még élek.
Ezért a szösszenetért kár volt! Hagyományos szereket használnak, amelyek (nem köztudottan) bizonyítottan lebomlanak, eltávoznak bizonyos idő alatt; na ezt az időt betartják. A víz meg esővíz (most jöhet az, hogy az esővíz is szennyezett ), nálunk a hegyoldalban csak nagyon mély kutak vannak (amelyek még vizet adnak, mert a bauxitbányászat miatt a magasabban lévő források 90 %-a végleg kiapadt), és abból nem öntözik a szőlőt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |