Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3461 / 3580
(#) gyerek67 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Bezony!
Észrevehető, hogy amikor a melegítő felületről történő leszakadás után a bubik elkezdik elérni a víz felszínét, teljesen megváltozik a képződő hang.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
(#) BarnaPili válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Gyerekkoromban, mikor a teát még gázon főztük, Édesanyám mondta, hogy."suhog" a víz, nemsokára felforr.
Most elektromos forralónk van, és azt figyeltem meg, hogy amikor bekapcsolom, és lötyög még benne a frissen beletöltött víz, a suhogás hangmagassága a lötyögés ütemében változik.
Erről eszembe jutott egy másik dolog.
Kávéspohár vagy teáscsésze alján kopogva a kanállal, változik a hang magassága.
Ezt mi okozza?
(#) sany válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 5, 2023 /
 
Üresek a poharak? Vagy töltve vannak kávéval vagy teával?
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2023
(#) Suba53 hozzászólása Jan 6, 2023 /
 
Újabb próbálkozás a "nemjófiúk" részéről.

Kaptam egy emailt, a következő feladótól: RENDŐRSÉG dmpjs0916 kukac gmail.com
A tárgy: KONVOKÁCIÓ
A következő dumával:  
"Kérjük, olvassa el ezt az idézést a mellékletre kattintva.
Kérjük, adjon magyarázatot a felelősség értékeléséhez."

És azt kérik, hogy töltsek le egy pdf dokumentumot.

Természetesen eszem ágában sincs ilyen idióta próbálkozásra reagálni, még a rejtélyes, fenyegetően hangzó szövegkörnyezet hatására sem.

Mi lehet ez az újabb behúzási próbálkozás? Találkoztatok hasonlóval?
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Biztosan adathalász, ne nyisd meg!
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Eszem ágában sincs. Már töröltem az egészet.

Néha bepróbálkoznak mindenféle csavaros szövegkörítéssel.

És sajnos sokan vannak, akik reagálnak rá, esetleg meg is szívják a jóhiszeműségüket.
(#) elactrofan hozzászólása Jan 6, 2023 /
 
Helló!
ABS műanyagot(melyből készülékek háza készül meg a műszerdobozok) mivel lehet feloldani?
Újrahasznosítás céljából, vagy ragasztónak használnám fel.
Tud valaki ebbe segíteni?
(#) Rosszmáj válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Pl. aceton: Olvasnivaló.
(#) elactrofan válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Köszi, régebben próbáltam nem hozott eredményt valami kékes festék kioldodott belőle, de nem oldotta fel.
Na neki esek még egyszer,
(#) Gafly válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
3D-sek is acetont (nem körömlakk lemosó!) használnak.
Vagy nem ABS.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Vagy nem csak ABS van benne.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2023 / 1
 
Vagy egyáltalán nem is ABS-ből készül a doboz, hanem másból, például polisztirol.
(#) vision61 válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Szia!

Én ragasztáshoz Aromás hígítót szoktam használni. Ecsettel bekenem mindkét felületet, pár másodperc után ismét, és lehet összenyomni.
Nem tudom, a mostaniak milyenek, ez még a régi zöld üveges, szerintem van legalább 20 éves.
(#) BarnaPili válasza sany hozzászólására (») Jan 7, 2023 /
 
Teli vannak. Főleg kevergetés után hallani.
(#) szs válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 7, 2023 / 2
 
Ezen én is gondolkodtam -csak sajnos nem sokáig. Először magas hang, aztán mélyül. Újabb felkavarás után megint magas, és mélyül. De már nem iszom teát, így feledésbe merült a dolog -pedig érdekes!
(#) szs hozzászólása Jan 8, 2023 /
 
Nos, lazajlott a szavazási lehetőség létrehozásáról szavazás. Most akkor már megtehetem az észrevételem, már senkit nem befolyásolok vele (ha menetközben mondtam volna, akkor rosszízű lett volna).
A négy lehetőségből:
-Két lehetőség (kétféle indoklással) volt "igen"-el szavazni,
míg
-egyetlen "nem" szavazat volt. -még indokolás sem, de hát nincs is rá szükség szerintem sem, hogy indokoljon bárki)
-És egy "tartózkodom"
Így azért eléggé irányítottnak tűnt

Ha létrejön a topikon belüli szavazás, akkor arra érdemes figyelni, hogy ugyanannyi "nem"-re kifutó szerepeljen, amennyi "igen"-rs futó. Ha kétféle indokkal is lehet "igent" mondani, akkor kétféle indoklású "nem" legyen (egyébként elég 1-1, és nem kell egy szavazáson nyilatkozni a miértekről)
"Tartózkodom" "nem tudom" lehetőségre szerintem nincs szükség.

Remélem, nem zavartam meg senkit, praktikumról értekeztem, nem az indokokat véleményeztem. Az mindenkinek joga, hogy eldöntse, ő miért gondolta úgy.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Külön érdekesség, hogy:
-63-an szavaztunk.
Ebből
-65% igen (47,25 ember),
-10% nem szavazat(6,3 ember)
volt.
Tört emberek is szavaztak?
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Jan 8, 2023 / 2
 
Valami nem stimmel a matekben.
63-nak a 65%-a = 40.95 - ( nem 47,25 )
63-nak a 10%-a = 6,3
És még ott van a maradék 25%, akik gondolom tartózkodtak = 15,75
Ez adja ki a 63 főt.
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Igen
Valamiért 75%-ot számoltam, miközben 65% -ról van szó.
De remélem, azért lejött: nem kötözködésként, ellenkezőleg: jobbítás iránýába szerettem volna menni.
A tört emberekről is azért beszéltem: hasznosabb a százalékokat törni, mint a szavazókat (6,3 ember nemigen létezik)

Kb 6 szavazat lehetett "nem", 41 "igen".
A "tartózkodás"-t azért tartom feleslegesnek, hiszen aki egyáltalán nem szavazott (sajnos a fórumtagok nagy többsége), azok MIND tartózkodtak.
De: egy (bármilyen) szavazásnál úgyis azok szavazata számít, akik érdeklődnek, szavaznak. A többiről tudomásul kell vennünk: nekik mindegy.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2023
(#) klausz18 válasza szs hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Sőt, sokkal jobb lenne, ha legalább 27 tizedesjegy pontosan lenne kiírva a százalék, mert attól sokkal pontosabb egész ember darabszám lenne. Mert így, hogy kerekített százalék van kiírva, így egyszerűbb és átláthatóbb, de így viszont kell valaki aki a tört és nem egész emberek érdekképviseletét ellátja.
Lehet, hogy érdemes lenne szólni a moderátoroknak, hogy írjanak ki egy szavazást ami irányított és egy lehetőség van a kerekítésre, és 10 másik 1-től 10 tizedesjegyig.
(#) szs válasza klausz18 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 

De azért látod: nem a túlzásig szerettem volna menni. Csak megemlítettem azt, hogy egész darabhoz (jelen esetben egész számú emberhez) érdemesebb közelíteni, mint a százalékokat egészre kihozni.
Ez nem zárja ki, hogy a 27 tizedespontig elmenést sem kell erőltetni
-tehát elismerem a te igazad is.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2023
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Jan 8, 2023 / 1
 
Persze hogy lejött.
És igazad van, a többségnek sajnos mindegy.
(#) klausz18 válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Valószínűleg mindenkinek lejött, de talán az célravezetőbb kérni, hogy a százalékok mellett a szavazatok száma is ki legyen írva, mint hibás százalékszámítással kekeckedni. Főleg, hogy a jövőben ha jól értettem a fórumozók mondják meg miről és mikre lehessen szavazni. Gondolom ez valami teszt szavazás vagy figyelem felhívás volt csak.
(#) szs válasza klausz18 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Most komolyan csak arra koncentráltál, mintha csak
KEKECKEDTEM
volna?

Kár
Kár
Kár
(Csendben így szólt)
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2023
(#) szs válasza klausz18 hozzászólására (») Jan 8, 2023 /
 
Csak azért, hogy lásd a szavazás lényegét, azért tettem néked egy negatív szavazatot.
Mert nem a kekeckedés a célom, -én csak a jovbítás felé mennék.
Amúgy ennek az oldalnak (eddig) pontosan ez az egyik hátránya: 5 negatív szavazat után törlődik a hsz. Pedig jobban nézne ki: 28 negatív van "szs" hsz-re, 28 pozitív klausz18-nak.
Nem, nem kekeckedtem. Előrevinném , amit lehet. Van ez így.
(#) Fidel hozzászólása Jan 11, 2023 /
 
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó programot, dobolás gyakorláshoz?
Melodics programhoz hasonlót, aminek az ára elfogadhatóbb?
Gondolom, free program nem igen létezik ilyen célra!?

Van valahol ilyen zenei témájú fórum?
(#) jani1987 válasza Fidel hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Ha dobolni akarsz akkor az legyen egy alap dob felszerelés. A program nem ugyanaz.

Más: Budapesten keresünk egy olyan helyet ahol bőven van választék bejárati ajtóból. Cserés lesz a mostani mert jön be rajta a hideg.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Ne választékot nézz, hanem szigetelési értéket, igen jelentős összeg alatt a kivitelük úgyis hasonló. Barkácsboltokban megnézheted, mit nem annyira érdemes venni. De régi ajtóhoz képest kb bármi jó lesz. Nyilván szigetelt és osztott tok stb nem lesz fillérekért, emiatt lehet érdemes műanyagban gondolkodni.
(#) Peter65 válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Szia!
Itt többször vásároltam beltéri ajtót, szerintem elég jó ár/érték aránnyal. Van bejárati ajtó kínálatuk is, de szerintem jellemzően nincsenek raktáron, hanem legyártják neked. Az egyes ajtókról találsz valami adatlap félét, ahol van némi adat a hőszigeteléséről.
Véleményem szerint a bejárati ajtóból egy "réteg" sohasem az igazi. Ha megoldható, duplán érdemes tenni. Még jobb, ha a kettő között egy kis előteret lehet kialakítani.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Jászberényi u. 100, arra járok rendszeresen.
Ha nagyon jön be a hideg, akkor azt azért meg lehet "tákolni", például lécet beragasztani, profilt betenni, stb.
- Nem pont januárban állnék neki bejárati ajtót cserélni.
- Budapestről a szállítás hozzátok összemérhető lehet az ajtó árával.

ajtos.PNG
    
Következő: »»   3461 / 3580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem