Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   390 / 3569
(#) Action2K válasza Frankye hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Jó reggelt mindenkinek!

Azért akkoriban is voltak ilyen játékok:
Idézet:
„lődd ahol éred”
- Rambo, Tank Action, űrhajós lövöldözős...
Idézet:
„addig öld, amíg mozog”
- International Karate, Last Ninja, Commando...
De mégis, nem voltak olyan brutálisak, mint a mai 3D-sek. Talán épp a grafikai, hangi "gagyisága" miatt.
(#) Egry hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Nekünk a kevésbé vérengzős Boulder Dash volt a megunhatatlan kedvenc.
Most találtam PC-s verzióját is. Ez, már a hangulat miatt nem ugyan az, de hát, semmi nem ugyan az, mint huszon éve.
A „dzsojsztik” is hiányzik, mert ehhez a játékhoz nagyon kellett.
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Jó reggelt mindenkinek! Annyit fűznék hozzá az öldöklős játékokhoz: A mai játékok nagyon plasztikusak ugye. Egy 6-8 éves forma kis lurkónak nincs a szoros értelemben vett halálfogalma. Ez a fogalom 10-11 éves korra "esik" le náluk. Hiába van ott a16-os karika a játékon , sok szülőt nem érdekli... Főleg nem Amerikában. Aztán csodálkoznak, ha apuci önvédelemből tartott fegyvere "játékból", de véletlenül elsül, és a gyerek szegény ugye nem fogja fel mit is tett... A Ti időtökben (Laci, Egry) csak egy potyogó karakterfolt volt a hangya, ami leesett. Most meg fröcsög a vér, stb... Én a magam részéről sohasem játszottam ilyen játékokkal. Az én kölökkoromban (12-13 évesen) a DOOM volt a menő, viszolyogtam tőle! Én 11 évesen ültem először számítógép elé. 286, 4MB RAM, Monochrome VGA monitor. Az első PC-nk egy használt 386-os, 4 megabájt RAM-mal, 170 megás winchesterrel, 14 éves voltam! Előtte volt egy TV-computerünk... A mai napig hajkurászom a DOS-os játékaimat, de nem jön össze... Szóval azt akartam kihozni ebből, nem a PC előtt szocializálódtam, nem játszottam ilyen játékokat. Nem is hiányolom.

Amiért leírtam ezt: "Könyvtári foglalkozások" című órán 20 perc csak az enyém. Egy csapatnyi lurkóval. Tartok a gyerekektől, nem ok nélkül... 4-6. osztályosokat fogok kikapni. Én nagyon szerettem annakidején Fekete István életművét. Szerettem sétálni a természetben. Tudom, ez ma már nem divat annyira. Médis ezt választom, mert ebben nehezebb sarokba szorítani. Kedves gyakorló apukák! Kérlek segítsetek, hogyan lehet egy gyerek figyelmét felkelteni, fenntartani egy esetleg olyan téma felé, ami nem érdekli annyira? Én a Tüskevár filmsorozatból egy részre gondoltam, utána meg fényképek a Kis-Balatonról, a madarakról, stb... Igen, ennyit ér az oktatás! Nagyon jól bemagoltatják velünk a pszichológiai elméleteket, de ilyent nem tanítanak. Pedagógia óráink is érdekesek, de ezt nem tanítják. Mi tévő legyek most? Segítségeteket előre is köszönöm! Ráadásul vadászhatom az óraterveket...
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Idézet:
„Jó reggelt mindenkinek!”

De korán keltél...
(A koldus a 7. határban jár...)
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ja, hát régen fenn vagyok már... (most aztán magyarázom a bizonyítványom ) Eszembe jutott benézni ide, és megszokásból így köszöntem be Tehát módosítom: Jó HOBBIELEKTRONIKÁS napot mindenkinek! :whistle:
(#) kaszarobert válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Igen, ilyen szempontól nehezebb ma az oktatás. Ma is elmegyünk ugyebár kirándulni, csak visszük az mp4-et, meg a mobiltelefont, mert unalmas! Aztán meg belegabalyodunk a zsinórba legurulunk a dombról, ellopják a mobilt.

Egy könyvtári foglalkozást nagyon nehéz megtartani olyan gyerekeknek akiknek nagyon rossz a szövegértése, és videón már látta százszor. Alsóban kellett volna odaszoktatni őket: Nagyon sok hajós, autós modellezős régi könyv van, melytől eláll az ember lélegzete.
Szerintem ez az egyik legkreatívabb és legnehezebb dolog könyvtáros foglalkozást tartani!!!
(én nem tartok)

Sajnos afelé megyünk, hogy minél több szemléltetőeszközt lásson a gyerek, s ha valaki csak beszél és meg kell érteni akkor már baj van! Interaktiv tála kéne, meg proji, meg videó, dvd. Aztán már a gólya is az a madár a tv-ből. Én például a cseresznyefát is csak júniusban ismerem meg. Nem rossz ha animációt lát a gyerek egy molekulaszerkezetről, de egy képeskönyv ezerszer szebb és jobb...
(#) DuMatyi válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Hidd el, a kedves leendő kolleginák és kollégák mindent megtesznek azért, hogy a gyerekek értő szövegértő, önművelő, könyvtárhasználó olvasókká váljanak! A könyvtáros szakma is átalakul, 10-15 éven belül nagy, nekem nem tetsző változások lesznek! Sajnos nincs türelmem a gyerekekhez (illetve van, 14 év fölött. Ők már nem gyerekek, és meg tudom velük találni a közös hangot.). Hozzáteszem, és gyakorlataim során úgy látom, egyre nehezebb a "merítés"-ből olyan kis lurkókat kiválogatni, akikkel lehet kezdeni valamit. Ezért félek: Egy egész osztállyal mit fogok én kezdeni?! Ezt a félelmet a gyerekek is megérzik, és "megesznek". A pedagógusnak ( A könyvtáros is pedagógus!) egyre nehezebb a dolga, hiába ír haza... Nekem ez a fegyverem sincs... Megjegyzem, nem akartam iskolai könyvtár szakirányra menni. Ez indult. Én felnőtt könyvtárba mennék dolgozni. A tárgyat teljesíteni kell, nincs mese! A barátaim lebeszéltek arról, hogy Öveges bácsi fizika életművéből mutassak be. Szerintük kiröhögnének. Nos akkor most mitévő legyek? Öveges vs. Fekete István?
(#) kaszarobert válasza DuMatyi hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Olyat válassz amit, te magad meggyőződéssel át tudsz adni, az életkori sajátosságoknak megfelelően! És mivel Öveges és Fekete István, is érték, úgy gondolom mindkettő megfelelő, ha változatos nekik megfelelő feladatot adsz.


Most negyedikben tartottam órát, egyszerű animációt kellett a gyerekeknek készíteni, a jelzőlámpa "fényeiről". Az animáció sikerült, csak a színek nem stimmeltek. Volt ott zöld sárga, piros zöld minden. --> Tehát néha pont a lényeget nem tudják megcsinálni, hiába kezelik jól a megfelelő programot, illetve készüléket...
(#) zoly15 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Amúgy a szmájlikat MSN-en le lehet tiltani és te azokat nem látod hanem a "rendes írást"
(#) llaci56 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Szerintem egyszerűbb az msn-t letiltani.
(#) Norberto válasza kaszarobert hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Idézet:
„visszük az mp4-et, meg a mobiltelefont, mert unalmas”


A kulcsszó, kérem, ki is lett mondva.
Idézet:
„Unalmas.”


Unalmas az, amit azzá tesznek. Akár a tanárok, akár a diákok. A kirándulás nem feltétlenül azért van, mert a tanároknak ezt kutya kötelességük megtenni, hanem a száraz tananyagtól való eltávolodásra, kikapcsolódásra, egymásra való odafigyelésre (illetve korábban erre, de legalább ilyesmire volt hivatott a létrejötte).

De mivel a mai gyerekek az otthoni környezetben (direkt nem családot írtam!) nem úgy nevelkednek (nagyrészt), hogy egymásra teljes szívből odafigyelve férjenek meg egymás és szüleik mellett, így nem csoda, ha a társaikkal sem találják meg a közös emberi hangot és inkább mindenki viszi a saját játékokkal teli telefonját vagy zenelejátszó kütyüjét. Azért elég brutális, hogy egyre fiatalabb korosztályokat érint ez a probléma...
(#) zoly15 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ebben osztom a véleményedet...
Igaz én is még abba a korosztályba tartozom...
én nem hordok ilyesmit telót is csak akkor ha kell...
Nem valami sok értelme van...
Ha zenélni akarok hazajövök itt a gép ........
Engem is szokott idegesíteni ha megyek valakivel haza és egyszer kotorja a fülhallgatót aztán beszélhetek magamba
No meg van hogy megyek a buszon és én 5-6 m-ről jobban hallom a zenét mint aki hallgatja
Közben gondolom "ez se lehet süket"...
Én különösen vigyázok a hallásomra mert nagyon érzékeny
Szinte nincsen készülék (TV Monitor néhány táp) amiben nem hallanám a kapcsolóüzemű táp vagy meghajtó tápját
Néha ez hátrány..

Üdv!
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Elkészült a C64-es síelős játék PC-s verziójának bétája .
Csak lusta vagyok pályát szerkeszteni.......
Lenne jelentkező tesztelni?

Nem tudom ésszel felfogni, hogy mostanában miért nem készül hasonló ÜGYESSÉGI lövöldözés nélküli játék????
(#) fureszk válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Úgy emlékszem a szmájlik küldését lehet letiltani, a fogadásukat nem.
(#) moltam válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Én ezzel szoktam játszani szerintem jó.
Van egy pár szintje Bővebben: Link
(#) DuMatyi válasza Norberto hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Unalmas, unalmas... Egy frászt! Én ennyi unott, céltalan, kiégett emberrel nem találkoztam, mint mostanság... Semminek nem tudnak örülni! Általánosan, nem csak egy korosztályt érint! Tudok örülni a családomnak, anyukám főztjének, egy jól sikerült napnak, baráti társaságnak, egy bögre meleg teának, egy virágzó meggyfának, egy működő ötletnek, egy saját kezüleg fehérre kifestett szobának, egy őszinte köszönömnek, egy jó szónak... Remélem felfigyeltetek: NEM pénzkérdés. NEM új DVD, MP3... Ámbár a Maslow-féle piramis alapján: Akinek alapvető gondjai vannak, az nem fog ilyennel törődni... Neki az elsődleges cél a máról holnapra való élet, nem feltétlenül az ő hibájából...
(#) kaszarobert válasza moltam hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ezt én is szoktam népszerűsíteni, én is szeretem, bár mintha változott volna az elmúlt pár évben. Például magyar nyelvű menüt kapott. Viszont az egyik résznél mérges lettem, mert valami agyament angol szót kellett kirakni, és sehogy se jöttem rá mert értelmetlen volt. Aztán újrakeztem azt a részt, és egy másik szót kaptam azzal már ment
(#) kaszarobert válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
És az internet szabadságába :google:
Majd amikor az internetdíjban benne lesz a szerzői jogdíj az lesz ám a szép világ :action:

(Remélem ezért a figuráért nem kapok warnt!)
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Zoliiiiii! Az mi???
(#) vizor válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Én kipróbálnám. Valami link...?
(#) brezinajanika hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
(#) wg_kezdo válasza vizor hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Itt tudod letölteni:
(Még nagyon béta sőt inkább alpha):
(#) wg_kezdo válasza vizor hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Na, szóval itt lehet letölteni.
C64 síelős játék PC verziója

Ha tetszik átdolgozok többet is, legalább nem őrülök bele a sok ügyviteli rendszerbe...
(kislányom oda van ezekért így megvan a "kötelező" hobbi ).
(#) DuMatyi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Annyira jóóóóóóóóó! Őszintén emelem a kalapom! Jófej vagy, hogy a feldöntött bójára is adsz pontot! Köszi az élményt így éjfélkor! Jóéjt mindenkinek!
Boldog újnapot!
(#) kaszarobert válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Hát én meg össze-vissza töröm magam. Persze, hogy a másik sarokba kell menni a következő bólyához
(#) vizor válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Ez nagyon jó lett A következő verzióba kéne valami turbó oldalazás, hogy elérhető legyen minden zászló
(#) wg_kezdo hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Köszönöm a dícséreteket.

Mint írtam programozni szeretek, de pályát csinálni.... Lusta vagyok.

Esetleg csinálhatok egy pályaszerkesztőt és akkor úgy csinálják meg az emberek az egyes pályákat ahogy nekik tetszik

Amúgy a feldöntött zászlóért nem jár a pont. Megnéztem miért is kaphattál .

Ha tetszett kérnék ajánlatokat a következő PC-sítésre váró C64-es játékról
IK és Elite, Green Beret kizárva.

(kár, hogy nem lehet ilyen formában publikálni a játékokat csak átdolgozott grafikával a szerzői jogok miatt. 20 éve nem létező cégekről van szó és ingyenesen terjeszthető játékokról....).
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
A most szombati (feb.07.) börze iránt érdeklődőket szeretettel meghívom a Börze topikba!
(#) hapro hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
ha érdekel valakit elektrotanya meghívó....
(#) zolee1209 válasza hapro hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Engem érdekelne! :yes:
Következő: »»   390 / 3569
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem