Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   429 / 3568
(#) DuMatyi válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Vasárnap van. Én is dolgozok
(#) zoly15 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Vasárnap? Az mi?
Én is dolgozgatok majd mindjárt..
(#) googa válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Zolikám, vasárnap itt igazán megszokott a kevés mozgolódás.
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Én itt vagyok, csak nem tudok mit írni. :no:
(#) vicsys hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni, hozzáértő gépész-műszaki rajz készítő kollegáktól! Cad-ben tervezek a szakdolimhoz és van egy olyan érzésem, hogy nem túl helyes a méretezésem. Mivel nem akarom bakanccsal taposni a szabályokat, kérném, hogy aki otthon van a témában segítsen egy laza lektorálással-útmutatással.

2_elolap.dwg
    
(#) googa hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Úgy érzem igen kecsegtető a fődíj a Videó versenyen, ezért lesz pár száz pályamű.
Topi, máshol is meg lett/lesz hirdetve?

Viktor, mire felrakom a CAD-et, valaki úgy is megelőz, de azért felteszem. Már csak azét is, mert holnaptól mérnök állásban dolgozom végre.
(#) zoly15 válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Az oké hogy nincsen mozgolódás de ennyire?
Ezt épp hogy leírtam el akartam küldeni erre a képen látható jelenség fogadott
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Pedig, hogy őszinte legyek, benned bíztam mint a vezércikkben!
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Jó-jó, rajta vagyok az ügyön. Egyébként nem tudom mi ez a jó hangulat itt a szobámban, de ezerrel üvölt a retró music én meg fel-fel pattanok és nyomok egy táncot


Nemsokára ünnepelhetjük a 1111. hozzászólásomat!
(#) Georgee hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Visszatérve az uldabára Kaptam ma egy emailt, nem is tudom mit mondjak róla ez állt benne :
Idézet:
„szeretném, ha az e-mail me back to my inbox, hogy mi az én képet, ha tudod, ki am.i hinn tudunk egy tartós kapcsolat is. iezen kívül én, mint te hogy válaszoljanak nekem az én private email box. Ez azért van mert én dont tud lehetőségeinek maradó fórum egy olyan hosszú idő. Kösz arra várva, hogy hallani rólad leghamarabb.”
Valaki le tudja fordítani érthetően magyarra?
(#) zoly15 válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
ma még ellősz 10 Hszt-t és megvan
Én kitudja mennyinél ünnepeljek
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Jónak tűnik. Mondjuk azért azt képzeld el, hogy Te lennél akinek ezt le kellene gyártania és megkapnád a rajzot. A méretek alapján át tudnád rajzolni a munkadarabra, esetleg egy másik rajzlapra? Mi a helyzet a ferde oldalakkal? Lehet egy kicsit több támpontot meg kellene adnod, hogy könnyebb legyen kiszerkeszteni azokat a vonalakat.
Hiányolom a metszeti rajzot, de minimum az anyagvastagság feltüntetését. Valamint szerintem túl zsúfolt a méretezés. A vízszintes méreteket nyugodtan ki lehet vetíteni a munkadarabon kívülre. Be akartam Neked rajzolni, de azok a szenyó méretszámok, mindig a vonal másik oldalára kerültek és egyelőre nem találom, hogy kell átpakolni őket a rendes helyükre.

Egyébként klassz és ügyes munka. Mi lesz ez?
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nagyon köszönöm a fáradozásodat! Igazad van, az anyagvastagság tényleg hiányzik. Ami még érdekelne:
- Nem minden furathoz tettem méretet (mivel egyformák és nem fér el) Ez nem gond? Vagy hogyan lehet megadni (mint pl. osztókörnél)
- Szabad a szimmetria tengelyhez méretet megadni? (vagy csak nem illik?)
- Konkrétan mi a lemezvastagság megadásának a jele? (x=1,2?)
- A ferde oldalakhoz tényleg adjak meg szöget/hosszot? (elég idióta méretek jöttek ki...) Ráadásul kiszerkeszthető/adja magát. Maximum szidja a kezemet aki legyártja.
- Mivel a hátlap befoglaló mérete ugyanaz mint az előlap nem tüntettem fel újra a méreteket. Ez így helyes?
- Ha kötőelemként M3 csavarokat használok, azt külön ki kell rajzolnom?
- A nézetek jó helyen vannak? (Mindig elszúrom)

Pfuuu.... Bocsánat a sok kérdés miatt! Amúgy egy iskolai csengető óra lesz.
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
- Azonos méretű furatoknál nem kell mindegyikhez méretet megadni, kivéve, ha nem egyértelemű, vagy nem egy kupacban helyezkednek el.
- Szabad a szimmetria tengelyhez méretet adni, csak a méretsegédvonalat nem kell ráhúzni a tengelyre.
- Az anyagvastagságra nekem nem rémlik semmi...basszus.
- Nem kell méret a ferde oldalakhoz, ha így tényleg megszerkeszthető.
- A hátlap már egy másik munkadarab, ezért ott is fel kell tüntetni a befoglaló méreteket.
- Kötőelemek, mivel szabványok, ezért egy darabjegyzékben bővel elférnek.
- A nézetekre nem tudok mit mondani.

Viszont észrevettem egy hibát. A rögzítő fül oldal nézetében (jobb oldali), ahová a 21-es méret bal oldali segédvonala van húzva, ott az a pici vonaldarab nem kell szerintem, mert az akkor az anyagon belül van.
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Köszi
Nem anyagon belül van, hanem 2 félből lett összeállítva. Amolyan kész munkadarab. (2 nyákdarab lett összeforrasztva)
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Akkor házi feladat, a forrasztott részek műszaki ábrázolása. Mert ez így nem OK ám!
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Tegyek oda egy fekete pacát?
Na mutatok képeket, hogy érthetőbb legyen.
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Anyagvastagság jelölési módja csatolva.

A nézetek úgy szoktak lenni (európai rendszer szerint!), hogy középen van az elölnézet, fölötte az alulnézet, alatta a felülnézet, balra a jobb oldali nézet, jobbra a bal oldali nézet, és ha szükséges, akkor ettől még eggyel jobbra a hátulnézet.
(#) googa válasza Norberto hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Na igen.
(#) vicsys válasza Norberto hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 

Köszönöm! Emlékeztem valami x-re, így már tiszta.
(#) sound.man hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Nem tudtok valahol olyna oldalt ahol trigonometria feladatok vannak megoldásokkal? 40 fealadat kell mert nem mentünk fel szólni a tanárnak mert elfelejtett lejönni. 11-et már csináltam még 29-re lenne szükségem.
(#) googa válasza sound.man hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Ekkor ezt most megszívtátok Bár először nem értettem, hogy ki nem ment hova és ezért miért nem jött le a tanár valahonnan...
(#) sound.man válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nem volt itt a matek tanárunk és nekünk felkellett volna menni szólni, hogy jöjjön le valaki. Mi meg nem mentünk sehova és az igazgató rántalált és ilyen hülyeséget kitalált. Amúgy olyan igazgatónk van, hogy még piercing-et is tíltja és senkinek nem lehet olyna haja amilyet akar.
(#) llaci56 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Végre egy normális iskola igazgató!
Hajdani igazgatónk úgy tudott pajszont* adni, hogy annak csodájára járt mindenki.
(*pajszon: pajesznál fogva felemelt kölyök, a lába és a talaj között legalább 50cm, pajesz elenged, de 45 cm-nél már akkor pofont kap, hogy a fal adja a többit.)
Nem adott mindenkinek. Aki viszont kapta, az megérdemelte, és nem merte elmondani otthon, mert akkor kapta volna a mégnagyobbat.

(#) sound.man válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
a-a... Nem normális. Múltkor felmentünk szólni, hogy nincs tanár és minket szidott le mert hogy ez hülyeség meg ilyenek... Jó hogy ott volt az osztályfőnök és megvédett minket. Utána elöttünk felhívta a tanárt és kiderült, hogy nekünk volt igazunk tanárt is leszidta, tőlünk meg nem kért bocsánatot. Viszont, ha valakinek megengedték a szülei, hoyg bemelírozza a haját, akkor az igazgató meg nem és egyből igazgatói. Bemelíroztatom a hajam én is hátha kirúg.
(#) Norberto válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Azóta (sajnos az emberi evolúciós fejlődés kárára) ez a rendszer megváltozott, ilyen esetekben már az van sajnálatos módon, hogy az illető (agy nélkül született) szülő legrosszabb esetben feljelenti a tanárt, rosszabb esetben lepofozza, mégrosszabb esetben megveri (ezt esetleg többen teszik), legrosszabb esetben meg a tanár alulról szagolhatja az ibolyát. CSAK azért, mert ő az egyetlen a hétköznapi körfolyamatban, aki nevelni próbálja az amúgy nem gyengén elkanászodott kiskorú népet.
(#) googa válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nem értek egyet! Norbertoval sem! Az erőszak hol megoldás egy pedagógus részéről?
(#) vicsys válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Makarenkó elvtárs ezt vitatná...
(#) googa válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Majd adok én neki egy jó nagy pajszont!
(#) Norberto válasza googa hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Lehet egyetérteni, és nem egyetérteni (mert miért ne lehetne), és lehet szeretni, vagy nem szeretni, de ha az elkanászodás igen látványosan (minden épeszű ember számára) nyilvánvaló effektus a mindennapokban egyre fiatalabbak körében és egyre növekvő mértékben, akkor nincs mit hozzáfűzni...

Szerinted az iskolapszichológus sokat ér? Gondolom, ezt az irányvonalat képviselnéd, mint a néhány havonta leadott pofonokat... (ugyanis "nevelésre" nemigen létezik más út ezen a kettőn kívül, legalábbis, ha reálisan gondolunk a helyzetbe, és nem komolytalankodva)

Én megmondom őszintén, nekem az a véleményem, hogy ez az iskolapszichológus nem sokat ér. Nem tud ő sem tenni semmi érdemlegeset (persze próbálkozni lehet...). A lüke gyerekek (akik ugye egyre nagyobb számban vannak jelen mindenütt, és egyre bátrabbak is) abszolute tesznek a fejükre. Lehet, hogy meghallgatják őket, muszájból és a megértést tettetve, a következő effektus viszont az, amikor az ajtóból kilépve az elhangzottak szépen tovaszállnak az amúgy is lila ködbe, és elkezdenek a "bandával" azon gondolkodni, hogy azzal a pszichológussal mikor, hogyan lehetne kitolni, amiért azt a hosszú beszélgetést végig kellett szenvednie "szegény" rosszindulatú gyereknek...
Következő: »»   429 / 3568
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem