Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   430 / 3579
(#) KTobi válasza Norberto hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Az még hagyján volna, ha a megfelelő esetekkel foglalkoznának a pszichológusok. De amióta van, azóta nem lehet senkit kidobni az iskolából. Viszont kerül-fordul nekem kell mennem hozzá órán, mert épp hiányol. Nekiálltak valami tehetségfejlesztést "szervezni". A hangos ígéretek és vállveregetésen kívül még semmi nem lett belőle, és ebben a tanítási évben nem is valószínű.
(#) llaci56 hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Azért el kell mondjam, hogy 100 gyerekből 99 nem kapott. (Vajon miért?)
Aki pedig kapott, arra tízből 8-9 -re hatással volt. Persze, ott is maradt az az 1... De ez még mindig csak ezerből EGY! Hol van ez a mai arányhoz???
Makarenkót nem kellene idesorolni, mert ez messze volt attól az embertelen bánásmódtól. (Az ott volt jó, ahol volt.)
(#) Georgee hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Videó pályázat 2009 megnéztem volna ha valamelyik modi poénból warn-olja Topi-t érte. Már erősen gondolkozok, hogy mit kéne videózni
(#) Topi válasza Georgee hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Gondolkodj is... Már jönnek szépen be a nevezési lapok, és lesz mit nézni

Gyerünk gyerünk! Nevezés ingyenes, csak agyalni kell és kész!
(#) Istike88 válasza Topi hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Hú, nekem volna egy nagyon jó ötletem! Csak kellene hozzá szkóp!
Nem lehet meg előlegezni azt az első díjat?
Na jó, viccet félre téve, nekem is van ötletem, de szkóp híjján nem biztos hogy megérné belevágni
(#) Norberto válasza Istike88 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„Nem lehet meg előlegezni azt az első díjat?”


Nem az lett mondva, hogy ilyeneken agyaljatok

( )
(#) Georgee válasza Istike88 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
nekem sajnos időm nincs
(#) sound.man válasza Georgee hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nekem meg kreativitásom.
(#) Istike88 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Tudom Van más ötletem a szemléltetésre, abban a témában amit kitaláltam, de az igazi a szkóp lenne. Ha bár most nekem sincs sok időm, de azért jelentkezek, hátha sikerül összehoznom valamit.
(#) zoly15 hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Én meg nem tudok videót vágni
(#) Norberto válasza sound.man hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nekem meg ösztöndíjam

(Hiába gürcöltem érte keményen... 3,6-ra nem képesek adni...)
(#) Topi válasza Georgee hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„nekem sajnos időm nincs”


Jajj nemá'. Több mint két teljes hónap van egy 10 perces videó elkészítésére. Két teljes hónap alatt nincs egy max 2 óra szabadidőd amikor leforgasd!

Jajj skacok! Nemár itt a lustaság győzzön nálatok
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„Én meg nem tudok videót vágni”


Hát szerintem senki nem úgy jött világra hogy tud... Itt az idő megtanulni. Egy egyszerű vágóprogramot megtanulni 1 óra max a nulláról.
(#) zoly15 válasza Topi hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
olyanról is lehet Pl videót készíteni hogy dobozolás?
Tippek mit hogy mit ne csináljunk?

Üdv!
(#) Topi válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Simán. azt hiszem van ilyen kategória is!

Nem csak elektronika lehet... Lehet mechanika is, ami sok esetben kapcsolódik az elektronikához igen szorosan.
(#) Georgee válasza Topi hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
nekem majdnem minden adott csak még a téma is kérdéses amugy megpróbálnám...
(#) Action2K válasza Georgee hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„csak még a téma is kérdéses”

Nálam csak a téma kérdéses

szerk: Hosszú évek, inkább 10-15 év után kezdtem el újra hobbizni. Most már kezdem utolérni a többieket, titeket. Fogalmam sincs mit tudnék produkálni.
(#) Georgee válasza Action2K hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
mit nem szabad kezdőknek (R) erre gondoltam de azért nem fogok bele nyúlni a 230ba, hogy prezentáljam hogy kell kezet rázni az árammal
(#) Topi hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Annyi, számotokra teljesen evidens téma áll kiaknázatlanul.

Forrasztás. Egyáltalán miért forraszt a forrasztóón. Milyen műszereket és szerszámokat érdemes beszerezni.
Mit kerüljünk messzire, nehogy rosszat vegyünk.
Hogy kell egy sima multimétert használni.
Hogy kell alkatrészeket kiforrasztani. Mi az a tranzisztor, mi az a műveleti erősítő. Nagyáramú, hálózati kapcsolóelemek (SSR / Relé / Stb)
Kezdő kapcsolások NE555-el. Ledek használata - előtét számítás, kapcsolástechnika.
Akkumulátorok használata, töltési eljárások.

Hihhetetlen mennyi dolog van. Olyanokra is tessék gondolni, amit Ti teljesen közérthetőnek vagy elfogadottnak tekintetek. Egy kezdőnek komoly kérdés lehet, hogy kell multiméterrel áramot mérni.
(#) wg_kezdo hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Kedves Topi!

Azt hiszem minden kezdő társam nevében csak gratulálni tudok a videó-versenyhez.
Remélem sok ilyen lesz még, mert mint tudjuk egy kép többet mond 1000 szónál, hát még egy videó.
Kíváncsian várom, hogy mi fog kisülni belőle.
Sőt, még az is lehet, hogy benevezek (Természetesen AVR-el) DDD

(#) wg_kezdo válasza Topi hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Szerintem érdemes a kezdőket megkérdezni mit nem értenek mit nem tudnak, azt hiszem tudnék témaválasztékot felsorolni .
(#) Topi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Tessék, sorold. Talán sokan ötletet merítenek belőle. Sorold, szerinted mi lehet homályos pont.
(#) zolee1209 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nem tudom, hogy én vagyok ennyire vizuális-mentes , vagy tényleg lehetetlen?! Vannak témák, amiket profin ki lehetne dolgozni egy videóval, de például egy OPA felhasználást hogyan? Sejtésem nincs, hogy miből lehetne kiindulni, vagy megvalósítani...
(#) KTobi válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Akkor tessék, kérek jó ötleteket. Jelenleg a NYÁK készítés sajátos módszeremre gondolok, de van még pár ötlet. A fényekkel még meggyűlik a bajom. Mikrofon szintúgy, de majd valahogy. Még jó, hogy van kamerám. Múltkor készítettem egy videót már a nyákkészítésemről, de akkor még nem lehetett feltölteni.
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Nekem három és fél év KÉNYSZERŰ kihagyásom volt. Borzasztó nehéz... Bizonyos dolgok csuklóból mennek, másokra meg nem emlékszem.
(#) Topi válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„Vannak témák, amiket profin ki lehetne dolgozni egy videóval, de például egy OPA felhasználást hogyan?”


Pl. Egyszerű erősítés demonstráció, szűrő áramkörök, komparátárok. Frankón videón gyorsított felvételen próbapanelon összedugdos, színes papírra gyorsított felvételben kapcsrajzot felrajzolni (mythbusters style).
Utána normál sebességben, hanggal magyarázat, stb.
(#) zolee1209 válasza Topi hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Tényleg...
Lehet, hogy csak azért nem jön az ihlet, mert zavar, hogy nem tudok jelentkezni... Nem kötekedésképp, de miért suliszezonra jött ez össze? Miért nem nyáron? :no:
(#) Topi válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„de miért suliszezonra jött ez össze?”


Mert egy délután alatt össze lehet hozni egy ilyen videót, és két hónapos verseny ideje alatt, elég sok délután, hétvége stb van.
(#) KTobi válasza Topi hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Eléggé kételyes a hozzáállásom. Indultam a MARSra, és azt csinálom ahogy időm, kedvem engedi. Sokat már megtanultam, kikísérleteztem. Hétvégén a születésnapom, jövőhéten a nemzetközi matematikaverseny Gyulán. El akarom rendezni a hajtásit, kellene érkeznem a lomokat is tüntetni a pincében. A ház körül is akad munka.

Mindennek ellenére, elég komoly tudással rendelkezek, ha nézem azt, hogy az osztálytársaim közül még mindig van aki nem tud mérni multiméterrel. Tehát elvileg bármi jó. DE mégis mi ér meg egy videót, vagy miért nem szégyen kiállni. Ahol kapcsolási rajz lesz, oda akkor majd képként is be lesz téve, vagy majd paussal akit érdekli?

Ha máskor volna, egyértelműen lelkesednék. Valahogy majd megpróbálok elkészíteni 3-4 filmet (eddigi szokatlan ötleteim alapján, pl 10Arel aku töltés).
Ha nem úgy hatok, mint akik a mennyezetbe veri a fejét az örömteli ugrálástól, attól még nem biztos, hogy nem tetszik, csak mindig a kételyeimet, aggályaimat írom, bocs, ez rossz szokásom, mint ahogy általában feketében látom a világot. Sok minden elkeserít főleg ilyesmire, hogy nincs kivel csinálni, senki nem tudja körülöttem, senkit nem érdekel. Az osztályban senkit semmi nem érdekel, csak egész nap gyilkolhassák egymást a netten keresztül.
(#) DuMatyi válasza KTobi hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Ha lenne kamerás telefonom, fényképezőgépem, vagy kamerám, a "hogyan tegyünk rendet a szobánkban- mely műhelyként is funkcionál- ahol kupleráj van, és már aludni sem tudunk az ágyon, mert ott is panelek vannak szanaszét" című filmmel neveznék!

Ui: Hol a csavarhúzóm? ja,épp a hátamból áll ki...
Következő: »»   430 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem