Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   548 / 1318
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Megtaláltam, ANSELH-t törölni kellett.
(#) trudnai válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Egy rajz sokkal többet mond, mint bármilyen leírás, főleg ha az úgy hangzik, hogy "bekötöttem"...

A 24H-nál mintha lettek volna mindenféle varázslatok, pl. tobb Vdd és Vss vonal van(?), ezek mindegyikét hidegíteni kellett, valamint ha emlékezetem nem csal akkor abban van egy regulátor amivel kell valamit csinalni?

(nincs előttem az adatlap, mivel szabin vagyok)
(#) gulasoft válasza trudnai hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Minden vdd vonal be van kötve csakúgy mint a vss is, ezek ki vannak kötve a pickit2 megfelelő lábaira, már az oszcillátort leszedtem, hogy minél kevesebb hiba lehessen maradt egy ellenállás meg egy dióda.
(#) m.joco hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Hello
Ez a kapcsolás mennyire pontos? 32768Hz-es kvarccal szeretném használni, és a PIC16f628a RA4/T0CKI, vagy a RB0/INT lábára szeretném kötni az egyik kimenetét. Órát akarok csinálni multiplexelt LED kijelzővel, de főoszcillátornak 10Mhz-es kvarcot akarok használni a gyorsaság miatt. Így ha ez a kapcsolás nekem pl. 128 megszakítást okozna a pic programjában, az jól jönne a kijelző meghajtásakor a multiplexelésben is, meg persze akkor 128 megszakításonként növelném a programban a masodperc változót.
És ha használható a kapcsolás, akkor nem egyforma kondenzátorokat kéne használnom?
Üdv.
(#) watt válasza miklosch hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Biztosan rosszul van beállítva a port!
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Rajzot és képeket kérnénk...
(#) icserny válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Idézet:
„Mclr be van kötve, vdd, gnd, data és clock megvan az ic lábain, de a pickit mégsem ismeri fel.”

A felsoroltak szükséges, de nem elégséges feltételei a működésnek, mivel a PIC belül 2,5 V-os. Ha a belső feszültségszabályozót engedélyezni akarod, akkor ENVREG-et (71.láb) össze kell kötni Vdd-vel, a Vcap/Vddcore lábra (70.láb) pedig kell egy 10 µF-os szűrés.
(#) jdani hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Hali. valaki leellenőrizné, és megmondaná, hogy jól-e tudom? a PIC12F629 lábkiosztása: (égetőre kötném)
GND- 8
DATA-7
CLK - 6
VCC-1
MCLR - 4
(#) kissi válasza jdani hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Szerintem OK!

Steve
(#) jdani válasza kissi hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
tökéletes. felégettem köszi
(#) szilva válasza m.joco hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Szerintem mondtuk már korábban ezzel a problémával kapcsolatban, hogy nem feltétlenül szükséges mindenféle külső hókuszpókuszokkal bonyolítani a dolgokat, a PIC-ben minden rendelkezésre áll ahhoz, hogy önmagában is működőképes legyen az óra.

Még a 628-ra is tehetsz két kvarcot, egyet az óra időalapjának, egyet pedig a programvégrehajtáshoz. De ha nem ragaszkodsz a 10MHz-hez, akkor van neki 4MHz-es belső oszcillátora is, aminek a pontossága ugyan óra céljaira egyáltalán nem felel meg, de a programvégrehajtásnál ez nem gond. Az időt számolhatod a 32768Hz-es Timer1 oszcillátorról is.

Ha viszont LED kijelzős lesz az óra, akkor ott nem a PIC fogja a nagy fogyasztást produkálni, így nem annyira fontos az alvási lehetőség sem, a CPU futhat mindig aktív módban. Ekkor lehet használni a timer2-t automatikusan újratöltődő módban, és egy nagyobb, pl. 12MHz-es kristályból úgy osztani, hogy másodpercenként egész számú megszakítás történjen, pl. 50 vagy 100. Ebben a megszakításban aztán lehet növelni az időt, és lehet foglalkozni a kijelzővel is.
(#) gulasoft válasza icserny hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Aha. És ezektől nem ismeri fel a pic-et?
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Akartam felrakni nem tudom hova lett. Honnan tudom, hogy esetleg megsült az ic a forrasztásnál?

feltet.sch
    
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Kérlek a rajzot képként tedd fel(PrintScrn+Paint->GIF). Nem lehet minden szerkesztőprogram mindenki gépén fenn!
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Az IC-t nagyon nehéz megsütni! Ha azt kibírja, hogy hőfúvóval percekig melegítjük leszedésnél, akkor pákával szinte lehetetlen megsütni.
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Akkor png-ben a séma.

schema.png
    
(#) Thowra hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Szeretnék kérni egy kis segítséget egy programhoz.
A feladat pl anyi lenne, hogy van egy számláló ami szépen másodpercenként számlál felfele. Megnyomok egy gombot és ekkor már nem egyel növeli a számot hanem 2 vel. Miután a hozzáadandót módosította folytassa a számlálást.
A progi ennél azért kiterjedtebb, a lényeg, hogy valamiféle megszakítás kellene szerintem. A gond az, hogy még nem csináltam ilyet és kicsit zavaros amiket olvastam. A progi Proton IDE vel készül (basic). Tud esetleg valaki írni a fenti példához egy szájbarágós példát? A segítséget előre is köszönöm.
(#) icserny válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Idézet:
„És ezektől nem ismeri fel a pic-et?”

SZVSZ ezek nélkül a PIC működésképtelen, tehát a "felismerés" (kiolvasás) sem működhet.
(#) watt válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Azhogy icserni - ebben a hozzászólásban - már említette, nem elég azokat bekötni amik eddig bevannak. Olvasd el és egyeztesd az adatlappal is!
Ha megvan, akkor várjuk a módosított rajzot!
(#) gulasoft válasza watt hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
A nyák már elkészült, de mivel próbanyák ezért ezeket is be tudom köttni, köszi, majd megpróbálom.
(#) szkrep hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Sziasztok!
Most kezdtem PIC-el próbálkozni; programozni még nem tudok, csak a CCS-C mintaprogramjait és az itteni cikkben lévő programokat tanulmányozom.
De.
Sokszor olyan, mintha "bizonytalanul" működne. Pl van egy léptetőmotor vezérlő; egy potméterrel tudom szabályozni a forgás sebességét. Na ez hol működik, hol nem. Találomra. Minden jól van bekötve, mert van hogy életre kel. Az itteni gombokkal vezérelt LED-es futófény is hol elindul, hol nem. Lehetséges, hogy a PIC beteg?
A kvarc közel van a lábakhoz, a táp előtt van szűrőkondi. A táp hol gyári pickit2, hol 7805IC-n keresztül jön, de megbízhatatlanul működik.
Van valami ötlet, hogy mit rontok el?

-ja és 16F877A-ról van szó 4MHz kvarccal.
(#) szilva válasza szkrep hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Sejtésem szerint nem tiltod le a config-ban az alacsony feszültségű programozást (LVP) és a PGM láb lebeg a levegőben, nincs GND-re húzva. Ha ez a helyzet, akkor tegyél a PGM és a GND közé egy pár kohm-os ellenállást!
(#) watt válasza szkrep hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
...vagy a konfigban tiltsd le a LVP módot!
(#) szkrep válasza szilva hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
A #fuses végén ott van, hogy NOLVP, gondolom ezzel le is van tiltva. Különben a PGM láb egyben az RB3 is, ami már a motor egyik tekercsére van kötve jelen esetben. (5 madzagos unipoláris; RB0-RB3 lábak a tekercsekre, +1 a földre; B7-en nyomógomb, ami rejtély, hogy mit kéne csinálnia; A0-on egy potméter kimenete)
(#) PLaci hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Villám kérdés. Lehet-e a 3V-os tápról járatott 18F67J60-t az ICD-2 vel programozni? Mit fog szólni a PIC az 5V-os jelszintekhez? Valakinek tapasztalata?
Köszi előre is!
(#) potyo válasza PLaci hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
A válasz egyszerű, a PIC-re nem fog 5V-os jelszint kerülni.
(#) watt válasza szkrep hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Idézet:
„Különben a PGM láb egyben az RB3 is, ami már a motor egyik tekercsére van kötve jelen esetben.”

Ez nem jelent semmit az LVP probléma esetében, de ha kikapcsoltad, akkor az LVP kilőve.

Mi van az MCLR-el, hogy kötötted be?
Milyen kondik vannak a kvarcon és mekkora a kvarc és milyen a konfig beállítása hozzá?
(#) szkrep válasza watt hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
4MHz kvarc van rajta, 22pF kondikkal van földre húzva. XT oszcillátor van megadva konfigban.
MCLR láb 10k-val van tápon.
Itt a program eleje:
  1. #include <16F877A.h>
  2. #fuses XT,NOWDT,NOPROTECT,NOLVP
  3. #use delay(clock=4000000)
  4. #use rs232(baud=9600, xmit=PIN_C6, rcv=PIN_C7)


-vagy arra gondoltak, hogy nyomtatóportra van kötve? Mit szeretnének az RS232-vel?
(#) mammut válasza szkrep hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Biztos, hogy nem ez a probléma kulcsa, de a config-ban az OSC-nek megadhatsz HS-t is, én 2MHz feletti kvarcoknál már HS-be állítom.
(#) webinas hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Kövezzetek meg, de képtelen vagyok beazonosítani az ICSP lábait a PIC16F84 nél.

icsp1 - Vpp/MCLR = IC4
icsp2 - VDD = IC14
icsp3 - VSS/GND = IC5
icsp4 - ICSPDAT/PGD = IC ?
icsp5 - ICSPCLK/PGC = IC ?

Súgna valaki egy kicsit?
Következő: »»   548 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem