Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1319 / 1319
(#) glaci hozzászólása Júl 29, 2024 /
 
Sziasztok!
Találkozott már valaki olyannal, hogy az internetről szerzett egy hex fájlt. A pickit2-vel felismertetem a picet, beolvasom a hexfájlt, elkezdem beírni a picbe, ami látszólag be is íródik, majd a beírt programot ugye ellenőrzi a pickit2. Az ellenőrzés során viszont hiba üzenet érkezik a pickit2-ből, hogy nem található pic. És a pic-cel többé nincs kapcsolat.
(#) Bakman válasza glaci hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
Tools menü -> Use VPP First Program Entry
(#) pipi válasza glaci hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
LVP bit hogy áll? Pickit2 progiban próbáld a VPP first-ot .
(#) glaci válasza Bakman hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
Szia!
Igen, ha kipipálom az általad javasolt menüpontot, akkor felismeri a picet, ha nincs kipipálva akkor nem. Ez így használható?
(#) Bakman válasza glaci hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
Hp41C válaszában benne van, miért nem tud kapcsolatot teremteni a PICkit2 a kontrollerrel, programozás után: Bővebben: Link.

Idézet:
„A belső oszcillátoros konfiguráció miatt a program egyből indul a Vdd rákapcsolására. Ha a MCLR láb benenet, a PowerOnTimer le van tiltva, a programozó láb(ak) kimenetnek állnak be rögtön a program elején, az újraprogramozáskor nem tudja felvenni a kapcsolatot a programozó.”
Ha így van megírva a program, akkor nincs mit tenni, az említett opciót kell használni (újra)programozáskor. Alkalmazás kérdése, hogy ez hiba-e vagy sem (azonnal [a lehető legkorábban] kell indulnia a programnak, vagy meg kell várnia, amíg egyéb periféria is észhez tér).
Sem a kontrollernek, sem a programozónak nem lesz baja ettől, ha pedig a PIC is úgy viselkedik, ahogy elvárod, akkor csupa öröm az élet.
(#) glaci válasza Bakman hozzászólására (») Júl 29, 2024 /
 
Köszönöm szépen! Nagyon megnyugtató volt a válasz.
(#) pajti2 hozzászólása Aug 4, 2024 /
 
Sziasztok!

Usb device hid / mouse, keyboard - van ezekkel valakinek projekt elrakva saját kód raktárban?

Néztem legacy mla, mla 2018, harmony help weben, és finoman szólva kicsit üresek a példa projektek. Például egér kurzor mozgatásra van példa, de gomb lenyomás / felengedésről semmi. Billentyűzetnél status led kezelés van, billentyű lenyomás / felengedés nincs. Ha valakinek van ilyesmi saját kód raktárban, és nem túl félénk megosztani, sok kotorászástól tudna engem megkímélni.

Bármilyen tippet előre is köszönök.
(#) Hp41C hozzászólása Aug 10, 2024 / 1
 
Két új PIC család:
32 bites dsPIC
64 bites PIC
(#) f2f2 hozzászólása Aug 12, 2024 /
 
Programozás technikai segítséget kérnék.
18F26K22 re írtam boot ot és PC progival a firmware t írnám fel, de az a gondom,
ha configban ráadom a CP védelmet a szektorra mintha a törlés és a flash írás se megy.
CP nélkül tökéletes. Menet közben a 300008 configot byte osan nem tudom változtatni.
De akkor, hogy oldhatom meg, hogy ne legyen könnyen lopható a firmware ?
Köszzi
(#) Hp41C válasza f2f2 hozzászólására (») Aug 12, 2024 /
 
Boot block: Ide kerül a boot loader. és legyen írásvédett. A további blokkokra kiolvasás elleni védelmet kell aktivizálni - ez nem érinti a kontroller saját memória kiolvasását.
Innen már csak egy dolgot kell megoldani, a boot loader ne adjon lehetőséget programterület kiolvasására. Az ellenőrzést (verify) valahogy másként kell megoldani.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2024
(#) f2f2 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 12, 2024 /
 
Boot om 0x20-0x5CF ig van kb PDF ben 0x7FF ig is tarthat.
Firmware 0x1000 től van 512hossz CP0 0x800-0x3FFF

bootra CPB-0 WRTB-0 menjen ?
0x800-0x3FFF tól melyiket adjam rá, hogy flash törlés/írás működjön de ICSP se n kiolvashatatlan legyen ? WRT0 tuti nem adhatom.
Jó lenne, ha a CP0-0 san működne ez.
(#) Hp41C válasza f2f2 hozzászólására (») Aug 12, 2024 /
 
Az előbb nem jól írtam....
Ahogy most be van állítva, működnie kellene, de meglehet, hogy a WRT0, EBTR0 védelem a 0. blokkra nem teszi lehetővé a boot blokkból való olvasást és/vagy írást. Meg kellene próbálni a firmware -t az 1. blokkba tenni, kódvédelmet adni az 1. blokkra CP1=0, de nem aktiválni a WRT1, EBTR1 biteket.
Ha jól értem az adatlapot és a programozási leírást, akkor a boot loader fogja tudni törölni, írni és kiolvasni az 1. blokkot.
(#) f2f2 válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 12, 2024 /
 
Ohhhhh már látom mi a gondom. Felíráskor íródik CP0-0 san rendesen csak vissza kell frissitenem a felépítést az elejétől 1 pontra ugorva.
Kösszi
(#) cross51 válasza pajti2 hozzászólására (») Szept 3, 2024 /
 
Én annak idején a PIC16f1455-tel játszott USB-HID-el és már meg nem mondom, mi volt a framework/tool neve, de nem volt bonyolult beállítani.

Meg MZ-hez használtam Harmony v2.x-et és ott CDC-ztem, és bár bármennyire is csak utálatott halottam a "harmmóníáról", én szerettem, bár elsőre komplex volt nagyon, utána belejöttem, már nem volt vele semmi gáz, én utólag jobban bírtam a harmony-t mint a cubemx-et.
(Bár nekem ebben benne volt az is, hogy a cube api-jai nem jöttek át, az MCP sokkal logikusabb volt nekem, de az EFM-é, igazándiból azok az amerikai kontrollrek amikkel én találkoztam mindig "szebb" stack-et kaptak)

A 1455-öt hoz van valami kódóm, "de semmilyen felelősséget nem tudok érte vállani" 10 éve írtam , de ha segít csatoltam.
(ha jól emlékszem hid-ről lehett írni a flash-t és egy soros vezérőröl kitolta a textet egy hd44780-ra)
(#) halfbit válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
"32 bites dsPIC" Nem, sajnos a dsPIC33CK sorozat is csak 16 bites.
(#) Hp41C válasza halfbit hozzászólására (») Szept 4, 2024 /
 
Igazad van, a dsPIC33CK csk 16 bites, de a dsPIC33AF család már 32 bites. A hír igaz, de a link nem jó helyre mutat.
Következő: »»   1319 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem