Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   193 / 211
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a listát sokat segített, így 5 óra alatt sikerült elméletben mindent hiánytalanul megrendelni!
Tanulmányoztam a nyákot, és feltűnt pár dolog amit nem teljesen értek:
- az a két átvezetés a pic alatt a forrasztási oldal felől vagy a pic tokja felől kellene legyen?
- a pic alatti rövidebb átkötés (képen jobb oldali) szükséges egyáltalán? Az a vezetősáv össze van kötve alapból nem? Vagy az ilyen "biztonsági" okokból van?
- a C1-et (100nf) a pic alá kellene valahogy bezsúfolnom vagy az a másik oldalra kell kerüljön?
- végül az IRF7314 fet adapter kártyája zavart meg, mert a nyákon a Q4 2-es és 4-es lába össze van kötve, de van ott 1 kék vonal (képen sárgával bekereteztem), ami az adapter kártyán nincs. Rossz helyen keresem vagy az oda felesleges?
Remélem nem kérdeztem sok baromságot.

Névtelen.jpg
    
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
1: A PIC alatti és a többi átkötés egyoldalas kivitelnél az alkatrész oldalon vezetett szigetelt vezetékkel valósítható meg.
2: Szükséges minden átkötés, az a rövid átkötés a föld vezeték impedanciáját hivatott csökkenteni. Az USB B csatlakozó háza is egy föld átkötés.
3: A C1 egy aprócska kerámia kondenzátor, ami elfér a DIP foglalat résében. Ha ez a megoldás nem tetszik, akkor a DIP tok fölött a forrasztási oldalon elhelyezhető helyette egy SMD1206 kivitelű kondenzátor. Sok helyen szerepel a furatszerelt és az SMD 100nF párhuzamosan - csak ez egyiket kell beültetni, de ki-ki azt a fajtát ültesse be, ami neki tetszik...
4: Az IRF7314 -ek 2. és 4. lábai a forrasztási oldalon is (zöld) össze vannak kötve. Csak az SMD tokot használóknak segít, ha a panel nem furatfémezett - egy-egy átvezetás megspórolható.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Olvasva amit írtál, és igy hogy már a hozzá tartozó alkatrészek is megérkeztek így már kezd összeálni a kép.
Legalább is elméletben mert ma 2orán keresztül probáltam legyártani a nyákot mind hijába. Végén kiderült, hogy a papírral van a baj mert elökaptam egy régi kinyomtatott nyáktervet és azzal a papírral hibátlan lett a vasalás. Érdekes mivel a papír elméletben megegyezik (legalább is ugyan annál a cégnél lett kinyomtatva
)
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2014
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Elfelejtettem az előzőhöz odaírni, hogy a legújabb Firmware V2.32-es?
Köszönöm előre is a választ!
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Ahhoz a kapcsoláshoz, panelhez a V2.32.00 a legfrissebb gyári firmware.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Szia!
Az itt csatolt alkatrész jegyzékből hiányzik 1drb 100nf kerámia kondi. Remélem a bontott megteszi és az értéke is jó lesz mert nem tudom lemérni semmivel, hogy megfelelő-e a kapacitása és pont az MCP6002 alatt levő maradt ki
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Az is csak tápfeszültség hidegítő kondenzátor: 22nF .. 100nF közötti érték jó.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Értem.
Nem sikerül biztosra eldöntetem, hogy az IRFD9024 pontosan hova megy mert 8 lábra is ki van alakítva hely a nyákon gondolom a két középsőbe kellene, de nem vagyok benne biztos.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2014

Névtelen.jpg
    
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Olvastad a cikket?
Idézet:
„Amennyiben a Q1 helyére IRFD9024 kerül, azt a foglalat közepére kell tenni.”
(#) Mircsof hozzászólása Jún 22, 2014 /
 
Újabb aggasztó probléma.
Nincs senki aki felprogramozná a Pic18F2550 I/SP -t. A kérdésem az lenne, hogy Szegeden, vagy a közvetlen közelében lenne-e valaki aki feltudná programozni?
Nem szívesen küldeném el postán sehova, mert a szerb postán nagymértékben tűnnek el levelek.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2014
(#) KTobi válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Ha délen jársz megcsinálhatom.
(#) Mircsof válasza KTobi hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
P.Ü. ment
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Igen olvasom, amennyire bírom próbálom megérteni kisebb nagyobb sikerekkel

Idézet:
„U2: Nagyobb határfrekvenciás erősítő felhasználása esetén gerjedés léphet fel, melyet C23 beépítésével szüntethetünk meg. Az R42 közvetlenül az U2 kimenetét húzza fel a tápra, így felhasználható az LM393 és LM358 is, ekkor a R42 (1k) ellenállást be kell ültetni – más erősítőkhöz nem kell. A megépített példányban DIP8 tokozású MCP6002 -t használtam.”

Én Mcp6002-i/p T rendeltem bele C23 még nincs beültetve, de az R42 mivel nem figyeltem beültetésre került, vegyem ki vagy maradhat a helyén?
C23-at ha beépítem azzal bajt nem csinálok csak kizárom a gerjedés lehetőségét nem?

Idézet:
„Q7, Q8: A tervet úgy készítettem el, hogy ezen a két helyen BC547, BC548 illetve BS170 is használható. Tranzisztor alkalmazása esetén az R27 ill. R29 10k, az R38 ill. R39 ellenállások kimaradnak,”

Nekem Bc548 van beültetve. A kérdésem az, hogy a csatolt képen kijelölt 2 alkatrész az R38 ill. R39? Az R39 a kicsi, de még nem találkoztam ilyen jelöléssel ezért nem vagyok biztos benne az e az.

Névtelen.jpg
    
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Idézet:
„Én Mcp6002-i/p T rendeltem bele C23 még nincs beültetve”

Sem a C23 sem az R42 nem kell, ha az erősítő típusa MCP6002.
Idézet:
„Nekem Bc548 van beültetve. A kérdésem az, hogy a csatolt képen kijelölt 2 alkatrész az R38 ill. R39?”

Igen, ezek azok az ellenállások. Az R39 -et állítva kell beültetni a helyhiány miatt.
Figyelj: Előbb kell beültetni R40 - 100k ellenállást, mint a fölé kerülő L1 - 680uH induktivitást.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Jó akkor kioperálom az R42-est.
Köszönöm a figyelmeztetést, de azokon már túl vagyok. A végére hagytam amikben nem voltam biztos.
Vannak számomra beazonosítatlan forrpontok a nyákon azok mire valók? Ha jol látom nincs nevük se jelölésük esetleg felfogatások?!

Még rárakom a 3 ledet a panelre és félbetörik..
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 22, 2014 /
 
Idézet:
„Vannak számomra beazonosítatlan forrpontok a nyákon azok mire valók? Ha jól látom nincs nevük, se jelölésük. Esetleg felfogatások?!”

Mérőpontok: U5P fölött - a beállított Vdd, Q8 fölött - a nem kapcsolt Vpp, Q6 alatt - a kapcsolt Vpp azaz a ICSP MCLR vonal mérésére. A panel bal alsó és jobb felső sarkánál egy-egy föld pont található.
Ráfértek erre a panelre még a PICkit2.5 bővítései is...
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Idézet:
„. Az R39 -et állítva kell beültetni a helyhiány miatt.”

Nekem nem kell ezt az ellenállást beültetnem, mivel Q7, Q8 Bc548 ? Megzavart a kell szó.

Idézet:
„A fejlesztendő rendszer MCLR jelét a J6, D5, R42 elemek segítségével a Vdd_TGT -re húzhatjuk.”

Megkérnélek ezt egy kicsit szájbarágósabban leírnád nekem?
J6 érdekelne főleg, hogy bemérés közben zárva legyen és programozás közben?
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ha Q7 és Q8 bipoláris tranzisztor, akkor is ajánlott az R38 és az R39 beültetése: 10k.

Ha a PICkit2 -vel egy áramkörben levő kontrollert programozol vagy a benne levő program futását követed nyomon: A panelen kell lennie a MCLR lábat felhúzó (digitális bemenetnek felhasználva a meghajtó) áramkörnek. J6 nyitva, hiszen ez a funkció a panelen megoldott.
Ha a PICkit2 -vel egy önálló kontrollert (nincs bekötve a MCLR máshová, csak a PICkit2 -re) programozol, vagy a benne levő program futását követed nyomon: J6 zárva, hogy biztosítsa a MCLR láb felhúzását.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Idézet:
„A Q1 –et betéve mérjük meg a drain elektródáján a feszültséget. Lezárva 0V körüli, kinyitva (U2 7. lábát földre húzva) az USB táp körüli értéket kell mérni.”

Lezárva 0 addig meg van, de átunna fogjak egy 470ohm ellenállást és a Gnd-t és az U2 7. lábát kössem össze? Vagy nem kell az ellenállás csak 1 sima egyszerű vezeték?
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 23, 2014 /
 
Ha U2 nincs betéve a foglalatbe, a kimenetét (7. láb) R41 (100k) húzza az USB tápfeszültsége vezetékéhez. Ha 470 ohm 1k ellenállással az U2 7. lábát a földre húzod, a Q1 kapuelektródája szinte a földre kerül, azaz a MOS-FET kinyit.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„Tegyük helyére az U5P-t. Kapcsoljuk be a Vdd_GTG tápot a kontroller 25. kivezetésének földre húzásával (100 Ω). A potenciométerrel állított feszültségnek az ICSP Vdd kivezetésén is meg kell jelennie (kb. 0,2 .. 0,3V –tal kevesebbnek a Schottky dióda miatt).”

Ezzel a résszel megvolnék, ha zárom az ellenállást megjelenik a beállított érték egyben világit a sárga led! És ellenőriztem az előző pontok alapján is.

Idézet:
„Ellenőrizzük a Vdd_TGT mérését is a kontroller 3. lábán. Bekapcsolt Vdd mellett a PGC, PGD és az AUX jelek is vizsgálhatók.”

25. láb földre húzva (100ohm) 3. lábon semmi jel, 27-28-as láb (PGC, PGD) szintén semmi GND-hez képest mérve (AUX lábat nem sikerült beazonosítanom ).
A zöld led folyamatosan világit (elméletileg úgy is kell működjön).
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Idézet:
„A Vpp kapcsolását végző áramkör (az R40 –nek köszönhetően) mérhető, ha a Vdd be van kapcsolva és J5 nyitott. A Vpp mérése (kontroller 2. láb) is ellenőrizhető, a Vpp csatlakozóponton megjelenő feszültség 36% -át kell mérnünk.”

A Vpp csatlakozóponton 2.1V van akkor a kontroller lábán 0,25V ez nem felel meg 36% nak vagy ez az érték jónak mondható?
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
2.1 *2.7 / (4.7 + 2.7) = 0.766 0.766V -nak kellene lennie. Lehet, hogy a múszered terhelése is számít. Ha biztos vagy abban, hogy Q4 le van zárva (vagy nincs is beültetve), akkor mérhetsz J5 zárt állapota mellett is.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Lássuk jolértem-e Q4-et kiveszem a foglalatbol 3-6lábát rövidre zárom J5 lezárom és ugy mérjek?
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
??? Q4 egy TO-92 -es tok ??? A kollektora az R40 -en keresztül az USB tápfeszültségre megy. Ha J5 zárva, akkor az L1 párhuzamosan kapcsolódik az R40 -en. Az induktivitás egyenáramúlag rövidzár. Ha Q4 véletlenül kinyitna hosszabb időre (néhány ms elég lenne), egyből tönkre is menne.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Estére rakok majd fel képet. Q4-re Irf7314 helyett a másik ajánlott alkatrész lett beültetve sajnos a nevét n tudom fejböl a mobil meg nem ismeri azt a formátumot de majd estére megnézem.
Két használt Bc548 lett beültetve a Q7 és a Q8 helyére, remélem nem azokkal van a gondom
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Idézet:
„Q4-re Irf7314 helyett a másik alkatrész lett beültetve”

Az a Q1 és IRFD9024 van helyette beültetve, a DIP8 foglalat közepére...
Az előbbi hozzászólásban a Q4 -ről volt szó. Ott van közvetlenül a J5 fölött.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Soha többet nem nézek mobilon nyák tervet, ennyi ostobaságot még nem irtam mind az előző 2 hozzáoszlásomban.... Ezekért elnézésed kérem!! Csak kicsit bekattantam, hogy majd kiugrik a szemem úgy nézem és nem látok sehol se zárlatot elkötést és mégis valami nem stimmel.
Eltávolítottam a Q4-et J5 lezárása után Vpp csatlakozóponton (ICSP) 2,96V van, a kontroller 2. lábán 1,22V ez kb. 36%
Vdd 3,29V az U5P kivezetésein 3,5V ez normális.
Q4 hibás lenne? Merre keressem a hibát?
A mobilomba szerelt két megapixeles csoda akármilyen fény és távolság variációval is próbáltam nem akart "éles" képet csinálni.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2014
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Az 1.22V már jó. A +V_tgt jelen mérhető feszültség a PIC 13. lábára adott feszültség kétszeresével egyezik meg. Vedd le a J5 -ről a sapkát, tedd vissza a Q4 -et. A Vpp -t már a PICkit2 V2.61 programmal is tesztelheted.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2014
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Visszaraktam a Q4-et. Kontroller 2. lábán 0,24V a Vpp-n 2,11V van. Ez nagyon nem 36%.
Idézet:
„A +V_tgt jelen mérhető feszültség a PIC 13. lábára adott feszültség kétszeresével egyezik meg”

3,26V a Vpp 1,72V van a kontroller 13, lábán. Ez jónak tűnik.
A C19 alatti mérőpontnál 0,7V mérhető(Q4 a helyén J5 nyitott).
Következő: »»   193 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem