Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Témaindító: sound.man, idő: Nov 25, 2007
Témakörök:
Rendezvényen élő hang zengetésére keresek megoldást.
Egy régi laptop mikrofon/hangszóróval próbáltam, a VLC térhangzás effektjével. Elfogadhatatlanul nagy késleltetéssel működik. Létezik olyan program, ami nem ( jelentősen ) késleltet? Vagy a laptop+program nem járható út?
A Windows illesztőinek elég nagy már magában a késleltetése, emiatt érdemes kernelszintű illesztőt használni, mint az ASIO4ALL. Lehet, hogy ez megoldja a problémát.
Köszönöm mindkettőtöknek! Az ASIO4ALL után a vsthost-ot és az ambience visszhangot raktam össze. Szerintem használható.
Sziasztok! Szeretnék vásárolni 2db aktív falat. Eddig Mackie-ket használtam, meg voltam velük elégedve. Azok csak 350W-osak voltak, most viszont 500-1000W-ban gondolkodom. Melyik típust tudnátok javasolni, amelyik minőségben azonos ( túllépi?) a Mackie-t, és árban is hasonló kategória.
Persze nagyobb teljesítmény, arányosan magasabb ár.
HK Audió egyes szériáiban RCF sugárzó van és árban is azonos kb a Mackie vel
Mi a cél ? A nagyobb teljesítmény önmagában még nem mond semmit. De lehet kapni kicsit drágábban tényleg olyat ami jóval nagyobb hangnyomásra képes.
Nagyobb területet kellene behangosítani.
Ha maradsz a Mackie.-nél, akkor az SRM-650.-et javaslom. Folyamatosban kb 800 W.-ot tud és nagyon szépen szól. Facen ha megkeresel, van fent pár anyag, hallgatózz. Én komplett Mackie.-vel dolgozom.
Köszi, megnézem, és majd kereslek!
Hangzásban még jobb is, és terhelhetőségben is.
Hangzásban biztosan, egyébként amit én használok, az aktív D osztályú biamp láda. Subnak az SRM-1850.-et, topnak az SRM-650.-et monitornak pedíg az SRM-550.-et. A keverő DL-32R.
Sziasztok! Vettem 2db Mackie SRM-650-es ládát, és találtam benne egy gerjedésgátló elektronikát. Azt szeretném megtudni, hogy kapható-e Mikrofon gerjedésgátló külön egységként, és milyen néven keressem. Vagy esetleg melyiket ajánljátok.
Köszönöm a segítséget.
Itt egy pár gerjedésgátló (feedback destroyer):
Behringer FBQ2496 Feedback Destroyer Pro gerjedésgátló dbx AFS2 digitális gerjedésgátló processzor Behringer SHARK FBQ 100 Behringer FBQ 1000 FEEDBACK DESTROYER
Szia!
A DBX AFS2 nagyon jó cucc, csak ajánlani tudom! Viszont ár/érték arányban jobban jössz ki, ha veszel egy DBX DriveRack rendszervezérlőt, pl. PA2-t, az tartalmazza az AFS2 funkciót, és még sok mást is, ami hasznos lehet.
Hali!
Bocsi hogy bele kotyogok, de csak egy kérdés. Ezt a gerjedés gátlót a keverő után kell felfűzni, vagy csak egy adott mikrofonra funkcionál.?
Sziasztok! Van egy Yamaha keverőm, (24 csatornás), amelyik fixen be van építve a pultba, erről hajtom az erősítőket. Most viszont kell használnom egy külső keverőt is, ami egy Mackie lesz.
A Yamaha melyik bemenetére köthetem a Mackie-t? Mehet az XLR-re (mikrofon bemenet), csak a fölötte lévő kapcsolóval osszam le a jelet? A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
Szia!
Célszerű a Mackie kimenetét a Yamaha vonalbemenetére kötni. Ebből a videóból minden fontosat megtudsz ezzel kapcsolatban.
OK, köszönöm!
Az Electro Voice aktív dobozokról van valakinek valami tapasztalata?
Konkrét elképzelésem még nincs, egyelőre annyi, hogy topnak, és kontrollnak is tudjam használni.Persze nem egyszerre. Kb. 600W körülire gondoltam.
Jelenleg a belépőszintjük az ZLX széria, viszont azt nem merem ajánlani, több forrásból is hallottam hogy gyakori a meghibásodások száma. Ár/érték arányban nem rossz amúgy, sokaknál hiba nélkül üzemel. Utána következik az ELX, szép hangú és megbízható ládák, de nem hangnyomásbajnokok. EKX, ETX már abszolút profi kategória.
Jó lenne tudni mekkora hangnyomásra lenne szükséged, és hogy körülbelül mennyit szánnál rá.
A 127 decibel kellene, és kb. 200-250eFt (br.) lehetne a max.
Persze, ha más típust ajánlanál ebben a kategóriában, az is megfelelne...
Mondjuk ha a 12" ládákat nézzük, ebbe belefér az EV ELX, talán még az EKX is. Más gyártóktól pl. a Mackie SRM550 amit tudok ajánlani, még érdemes lecsapni a kifutó QSC K12-esekre is. Ezek tökéletesen megfelelnek az igényeidnek, de azt javaslom ha teheted mindenképp hallgasd meg mielőtt megveszed. Személy szerint jelenleg én ezek közül válogatnék, de nem tudom neked milyen hagzás jön be, lehet dB/RCF, Yamaha vagy egyéb vonalon is nézelődni.
Az SRM-550 től nem szabad kopogó basszust várni. A Mackie lágyan zenél. A 12" mélyközép topnak jó, de subot mindenképpen ajánlok hozzá. Monitornak tökéletes. A 650 már komolyabbmélyeket ad, ez kis helységben sub nélkül is megállja a helyét. A 200-250.000/db, vagy a teljes tételre szánsz ennyit? Az utóbbi esetben csak használt jöhet szóba szerintem, ha minőségnél maradunk.
Darabonként szántam rá ennyit, de végül az Electrovoice-nál maradtam.Sok pénzért vásároltam több mindent, így az árakból sikerült egy jelentős összeget lealkudnom.
Sziasztok! Ismét segítséget szeretnék kérni, mert még nagyon tanulom a hangosítás.
Van egy, a képen látható Yamaha keverőnk. 2 laptopot kellene rákötnöm. Az egyik a gép mellett van, annak a potikkal nem tudom levenni a hangerejét nullára. A másik a színpad mellett van (vetítenek is vele). Rátettem a laptop kimenetére a stereo-2x6,3 jack-et, DI-BOX, ledug stagebox, stúdióban van XLR vége. Bedugom a keverőbe, erősen búg. Nagyon megköszönném, ha valaki leírná, mit-hova kellene dugnom, mert sajnos nekem nem megy. Esetleg egy Móricka-rajz is sokat segítene. |
Bejelentkezés
Hirdetés |