Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1122 / 1129
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Igen reális. Ennyi pénzért mit vársz?
A gagyibbak írása 20MB/s alatt van. Az olvasási sebesség meg igazolja hogy ilyet USB2 nem tudna.
Ha gyorsabb kell vegyél USB-SSD-t..
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2024
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Ne érts félre, nem várok semmit, csak az igazat szeretném tudni. Van ebből a gagyibb fajta is,
az még ennyit sem tud. A sima 2-esnek ha jól emlékszem 4-5Mb/s az írása, az olvasás meg 16Mb/s.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2024
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 12, 2024 / 1
 
Idézet:
„Igazából akkor kezdtem el gyanakodni, hogy ez nem valós USB3-as, amikor USB2-es portba dugtam, és a rendszer nem figyelmeztetett, hogy az eszköz nagyobb sebességre is képes, ha USB3-as portban használja.”
Ez már nem is fog jelezni. USB1-es portnál jelzett egyedül, ha 2-es eszközt dugtál rá. USB3-2 közt ilyen figyelmeztetés már nincs.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Hátulról dugtad, vagy elülről ? nekem valamiért az előlapi usb3 port nem teljesen azonos a hátsóval, pedig az alaplap usb3 csatiba van dugva...
Ezzel nézd meg minek látja a pendrive-ot: https://www.uwe-sieber.de/usbtreeview_e.html
h2testw-vel én ilyet mértem.
Nem teljesen világos a sebességed, Mbit vagy MByte amit írsz, merthogy a h2tesw MByte...

Névtelen.png
    
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Na akkor úgy néz ki, hogy igazad van, és avval kavartam.
Az USBdeview szerint 3.2 -es...
Viszont sajnos VID346d és PID5678 azonosító szerint semmit nem találok.
Jó tudom, hogy madeinkína, de jó lett volna találni legalább valami gyártót.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Ezzel is nézd meg: https://rmprepusb.com/tutorials/007-all-about-fake-sd-cards-and-usb...2TESTW
Lehet az a 128G csak 8G valós
(#) bbb válasza pipi hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Annál a fajtánál, amit vett, elég esélyes a 2-8 giga 128 helyett... Viszont ez csak akkor derül ki, ha sikerül megtalálni a vezérlőt rajta, s annak a tesztelőjét megkérdezni, hogy vajh mennyit lát. Persze legegyszerűbb az lenne, ha szép óvatos noszogatással simán kihúzná a fémtokból és meglátnánk mennyi és mekkora modul van a lapon
Ilyen formában 4 gigásakat osztogattak annakidején repiajándékként mindenféle rendezvényen.
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Ott a kép. A h2testw tesztelő progi letesztelte mind a 119'000 MB-ot. Rendben van.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Ráengedtem azt is. Itt az eredmény. Aszongyahogy a 119532Mb -ból nincs meg csak 119400Mb.
Érdekes, hogy két külön program két eredményt ad. Akkor most mi az igazság?
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Üdv!

USB2.0 sebességgel nem tudna 110-es olvasást. Ez ennyivel tud írni: szimplán gyenge eresztés.
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
A h2testw 1 MB-al kevesebbet tesztel.
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 13, 2024 /
 
Jó reggelt.

Elfogyott a türelem és meguntam a kínlódást. PC csere lesz egy vadonat újra. Első sorban filmezés és pár régi játék játszásra használom. Számítógépház,ssd(másodlagos háttértár) és a collermaster hyper 212 multi venti átmentem az új gépbe.
Viszont win11 szeretnék használni de valami olyan dolog rémlik hogy az alaplapon valami biztonsági chip kell hogy legyen. Ezt hogy tudom ellenőrizni hogy tudjak haladni az alkatrészek összeválogatásában?
(#) Hutty válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
(#) xxxyyy válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
"Vadonat új" alaplap esetén ezzel nem kell foglalkoznod, mindegyik tartalmazza.
(#) bbb válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Nem feltétlen. Inkább csak támogatják és van rajtuk "TPM PIN Header", amihez hozzácsatlakoztathatod a TPM chipet. Pl. ráböktem egyre az MSI honlapján: Bővebben: Link
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Mégis mennyivel tudnak írni a "jó eresztésűek"?
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Kezd összeállni a gép.
CPU Intel s1700 Core i5-13400 - 4,60 GHz BX8071513400
ID-Cooling CPU Water Cooler - FX360 (35,2dB; max. 129,39 m3/h; 3x12cm, fekete)
MSI PRO B760M-P alaplap (7E02-009R)
Sapphire Radeon R7 240 4GB DDR3 videokártya (11216-35-20G)
SAMSUNG 8GB UDIMM DDR5-5600 PC5-38400R 1Rx16 288-Pin(+12gb a meglévő gépből)
A táp egy 600w lesz legalább. Az még nincs kiválasztva
Mivelhogy számomra már inkább kikapcsolódás a gép ami filmnézést jelent nem nagyon kell erősebb szerintem.
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 13, 2024 1 /
 
Idézet:
„1x TPM pin header(Support TPM 2.0)”
Ne feledd el megvenni hozzá a TPM modult! Bővebben: Link
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Szerintem ha csak filmnézésre kell akkor nem érdemes bele a videokártya, elég a CPU-ba integrált is. Már egy 10 gen Intel I3 is több mint sok erre a célra, és azon is elfut a Win11.

Az egy ventilátoros GPU amúgy is zajosabb, mint a több ventilátoros verzió, így nem sok értelme van a halk vízhűtésnek. Ráadásul a választott GPU már egy régi típus, az újabb belépő kártyák kevesebbet fogyasztanak, vagy nagyobb teljesítményt nyújtanak ugyanazon fogyasztás mellett mint a régiek.

Filmnézésre nálunk egy tv okosító szolgál, KODI, YOUTUBE, rádió, NAS elérés, stb. fut rajta. Kicsi, nincs benne ventilátor, fogyasztása 10W, és távirányítóval is vezérlehető.

Tudom hogy új gép a cél, de vannak cégek akik használt irodai pc-t (DELL,HP,stb.) árulnak garanciával. Azok ugyan csak korlátozottan bővíthetők (pl. videokártyával), de cserébe kompaktabbak, és SFF verzióban kisebbek, és halkabbak is.
(#) Ragathol válasza bbb hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Mért kellene?

Intel proc 8. generációtol tartalmazza.
Amd proc talán a Zen 1 től?

Csak BIOS -ban be kell kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2024
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Van egy amit kb. 10 éve vettem, az még a lassabbak közül való de 85-90 MB/s-el ír és 180 MB/s körül olvas. Az újabbak 2-300 MB/s felett írnak és olvasnak is, de az írás (a technológiából adódóan) általában mindegyiknél lassabb mint az olvasás.
(#) bbb válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Ezt a részét nem követtem. Nyilván, ha a prociban van TPM, akkor nem kell külön modul.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2024
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
A vízhűtéses rendszer csak azért került bele mert már régóta akarok. Amúgy a hyper 212 evo lenne használva a gépben. Most is az dolgozik minden probléma nélkül. Ez a kiegészítő csakis luxusnak lett betéve.

A vidkartya meg a jelenlegi egy kb 4cm van ami keveri a levegőt na az már tényleg hangos2. Igen új gép a lényeg. Első sorban filmezek de azért szoktam néha játszani is. Calll oda duty és társai. Halo stb. De a gyerekek még szeretnének játszani rajta. A gép meg most nem.lesz kihasználva az nem baj, legalább lesz benne tartalék
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Értem a vízhűtést, gondolom a házra is fel lehet dekoratívan rögzíteni.
VGA meg ha jól értem később lesz cserélve lesz erősebbre? Mert így jelenleg erősen bottleneck-es a rendszer. calculator
Ha már tudod hogy milyen lesz később a VGA, célszerű ahhoz választani a tápegységet is, nehogy később azt is cserélni kelljen calculator
Amúgy milyen a régi rendszered? Hogyan jön ki a 12Gb DDR5 RAM? Én még nem láttam 8Gb-nál kisebb DDR5 modult, de attól még lehetséges.
Ezek szerint M2.SSD is lehet a régi gépedben, ha minőségi akkor azt is simán át lehet emelni az újba, vagy abból is vennél egy nagyobbat?
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
A vízhűtést nem tudom hogy lesz megoldva még. Ehhez látni kellene hogy is néz ki. A Vga miatt cserélem az egész gépet. Már jó ideje akad az egér hiába cserélgetem újra. Egy darabig jól megy majd kb 1 hónap múlva elkezd szaggatni kihagyni az egér. Van hogy újra indításig megoldja a driver törlés és telepítés a problémát de kb 5 alkalomból 1x sikerült. Kép nem akad meg filmnézés közben sem. Azon gondolkodom hogy 2 rendszert is fent fogok tartani Régi ssd win 7 új meg win11. Van pár régi program a gépen amit nem fejlesztettek tovább és ki tudja lehet azon már nem megy stabilan.
win7
Jelenlegi 1024MB ATI AMD Radeon HD 6570 (MSI)
ASUSTeK COMPUTER INC. B85-PLUS (SOCKET 1150)
Intel Core i5 4570 @ 3.20GHz
111GB ATA WDC WDS120G2G0A- SCSI Disk Device (SATA (SSD))
8GB Dual-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)


csere:
CPU Intel s1700 Core i5-13400 - 4,60 GHz BX8071513400
ID-Cooling CPU Water Cooler - FX360 (35,2dB; max. 129,39 m3/h; 3x12cm, fekete)(vagy hypoer212 léghűtés)
MSI PRO B760M-P alaplap (7E02-009R)
Sapphire Radeon R7 240 4GB DDR3 videokártya (11216-35-20G)
2x SAMSUNG 8GB UDIMM DDR5-5600 PC5-38400R 1Rx16 288-Pin Majd ha kell bővítem még
Régi ssd mellé bekerül egy új is csak még keresem a jót.
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Akkor csak a 120Gb-os ssd tud átkerülni? Azt nem tudom hogyan fog futni a WIN7 ezen az új gépen, lesz-e mindenhez megfelelő driver.
Vannak itt a forumon akik javítanak SSD-t, érdemes rákérdezni náluk mit ajánlanak, mik a tapasztalataik.
RAM határeset, én épp most bővítettem a fiamét 16-ról 32Gb-ra, mert a mai játékok már igénylik a memóriát, igaz a fiam chatel kamerával, és videót is néz játék közben. Meg a VR-hoz is hoz kell.
Nem írtad hogy milyen felbontásban filmezel, játszol, de az R7 240 nagyon gyenge már, még egy RX5xx széria is jóval gyorsabb nála, de ha tudsz rászánni kicsit többet 60-65e körül már egy RX5500, RX6500, esetleg GTX1650 is kifogható.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2024
(#) antikzsolt válasza robis01 hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
1600*900 felbontás van jelenleg a tv/monitoron. Netfixen teljes felbontáson sem okoz neki problémát. Youtube 1440p60hd minőségnél simán tudok nézni filmeket. Nincs akadás.
Igen csak az fog átkerülni az új gépbe. Tehát akár meg is tarthatnám mert elég jól hozza még a teljesítményt nekem.
Próba alapján talán kiderül hogy megy e. Jó lenne de ha nem akkor nem. Talán egy
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 14, 2024 /
 
A helyedben biztos, hogy nem vennék új gépet, főleg ha filmnézésre használod, és mint írod az tökéletesen megy a régin is, inkább vennék egy új VGA-t és feltenném a win10-et. Ilyen hibával, hogy akad az egér kétszer találkoztam életemben, az egyik olyan gép(ek)en volt ami(k)ben annyira kevés volt a memória hogy tulajdonképpen a HDD volt a memória, a másik esetben meg vírusos volt a gép.
Nem tudom milyen egeret használsz, manapság kizárólag USB-set érdemes, azzal meg sosem lesz driver gondod, mert bedugod bármelyik USB aljzatba és működik. Annak idején amikor a 7-ről a 10-re váltottam én is féltem, mert a yotubon elmondta a "hozzáértő" hogy semmilyen régi szoftverem nem fog működni. Ehhez képest 2 szoftver volt ami nem működött, az egyikre már nem emlékszem, a másik egy régi nyáktervező program volt ami helyett meg lett újabb, jobb.
Játékra meg inkább valami GTX (vagy RTX) kártyát vegyél használtan, sokkal kevesebbet fogsz szívni vele mint a Radeon-okkal.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 15, 2024 /
 
Nem tudom hogy a BIOS alatt lehet virus okozta egér fagyás? Sajnos ott sem tudom használni mert kifagy teljesen és odaragad. Ezért nem hiszem hogy virus lenne az esélyes. Inkább valami hardveres probléma. Milyen egeret? A legolcsótol egészen a 20.000ft kategória is megfordult nálam. Majd darabokban végezte. A billentyűzet is sajnos megeszi valamiért..egy német nyelvű HP viszont jól működik nem akar elhalálozni.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 15, 2024 / 1
 
Az egér és a billentyűzet is a készenléti 5 voltról kapja a tápellátását és mindkettő az USB vezérlőn, illetve a SIO / EC-n keresztül kapcsolódik a rendszerbe, ami pedig a 3.3 voltos tápvonalról működik. Tehát ezek bármelyikének a baja okozhatja a hibás működésüket, illetve laptopnál már találkoztam olyannal is, hogy a CPU (chipset) melegedése miatt akadt a touchpad (ugyanezen az útvonalon működik), újrapasztázás után már semmi gondja sem volt.
Következő: »»   1122 / 1129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem