Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   116 / 607
(#) mefi01 hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
sziasztok, kaptam ingyen 1 trafót van rajta 14 vezeték de nemtudom hogyankell bekötni...

1 címke van rajta,amin ez áll:

Unitra
Zatra
Bv 62292

Google-ban rákerestem semi használható infót nemdobott ki
csináltam róla képeket, csatolom
hátha tudtok segíteni...
köszi előre is
(#) Bassmester válasza mefi01 hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Ez így ránézésre egy "lánc" tipusú trafó. A csévetestek alsó felén össze kell kötni a kivezetéseket (színt a színnel) aztán Ohm , vagy induktivítás mérővel megállapítani, hogy melyik a primer. A szekunder mérését már feszültség alatt kell elvégezni.
7294 végfokhoz szánod a trafót? Ha igen, akkor kicsi lesz hozzá, mivel ez a mag legfeljebb csak 50 VA-es lehet.
(#) DJmike hozzászólása Okt 25, 2009 /
 
üdv!
Egy kis segítséget kérnék. Van nekem 2db egyforma trafóm. 75va, 6,5a ,a sec:11,5v.
Pufferelve sajnos nem elég, hogy tda7294et hajtsak vele, de tda2030-nak elég. Az lenne a kérdésem, hogy ez a trafó, pufferelés után, elbirna esetleg 4db tda2030as végfokot?
(#) lapose válasza DJmike hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia!

Ha a két trafóval csinálsz szimmetrikus tápot a TDA2030A-nak, akár 6db.-ot is rárakhatsz.
(#) DJmike válasza lapose hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Kösz, még annyi, hogy lehet ezt a végfokot hídba kötni?
(#) lapose válasza DJmike hozzászólására (») Okt 26, 2009 /
 
Szia!

Igen, lehet.
(#) Andreas89 hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Hellósztok
vettem egy Pedró féle hidalt végpanelt, összeraktam, de van egy olyan gondom hogy a toroid túl nagy feszt tud, viszont lemezzel boritott toroid, hogyan tudnám visszavenni a feszt.? 56.5V oldalanként, bár az ic-k mennek szól is szépen, de az egy kicsit sok, nem akarom megsütni
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
+/-56,5-ről jár a végfok ?
Biztos hogy TDA7294-ed van?
Ha igen akkor jól bírja. Sajnos a burkolt toroidot elég nehéz megbontani és nem is érdemes. Inkább másik végfokot kellene csinálni hozzá. Mekkora teljesítményű a trafó? Egy jó kis kapcsolótáp lenne hozzá az igazi :yes:
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Igen eléggé jól szol ( bár tuti hogy sok neki ) most próbáltam, amugy Beag tipusu toroid és 5-600W-ot tud, +-42V-os, úgy emlékeztem hogy ezt egyenáramon tudja, de aztán mégsem, így ez jött ki próba közben : ( kép )
(#) djgombi válasza Andreas89 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Csoda, hogy még szól
(#) martin96 válasza Andreas89 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Nálam +-45 voltról ment de már nagyon melegedett.
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Hihetetlen.... jó az a műszer?
Szerintem még a gyártója sem merte ekkora tápfesszel tesztelni. Minden esetre, le a kalappal a TDA 7294 előtt!
Ha ezt kibírja akkor sokminden mást is :yes:
(#) Robi85 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Sziasztok.

Van egykis problémám a TDA7294es végfokjaimmal. A képen bejelölt kondik mindig felpuposodnak (50v/47uF). Mitől lehet ez?

Tápfesz: +-27V

Két db Videoton DC 2050 E hangdoboz szól velük. KB 1 hónapja cseréltem ki a kondikat.

tda7294.jpg
    
(#) jandark válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia.
A körátméró szerint nagyobb lenne benne.Cseréld 63v feszültségtürésüre és megoldódik..
(#) Robi85 válasza jandark hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
63voltos mindkettő. Ekkorára cseréltem őket. Igy is pupos lesz. De hogy miért azt nemtudom.
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Fordított tápfeszültségtől púposodik a kondi. Mérj rá multival, hogy milyen polaritású, és mekkora feszültség van a kondi lábain! Üdv!
(#) Andreas89 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Igen jó a műszer azért nem egy kinais cucc.. hát a tda előtt meg tényleg le a kalappal, mostmár csak azt nem tudom mit tegyek, másik táp vagy másik panel...
(#) Bassmester válasza Andreas89 hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Egy másik végfokkal olcsóbban kijössz mint egy másik táppal. Nekem is nagy kedvencem a TDA, de ilyen esetben más mellett döntenék.
(#) Robi85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Megjavitottam az erősitőt. Megnéztem amit irtál, de ott nemlehet feszültség mert a kondi az IC kimenetén van. Polaritás helyesen van a panelba. Szóval nemértem, hogy mitől romlik el mindig. Minden esetre most tettem bele 100v/47µF kondit. Remélem most már jólesz.
(#) Kovidivi válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
A nemlehet és a van nem ugyanaz. Megmérted?
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
A 6-14 láb közti bootstrap kondiról van szó? Miért van ott 47uF, amikor 22µF/50V van a gyári kapcsolásban? Az ícé 6 lábára megy a kondi + lába, a 14-re pedig a - . Nem érdemes eltérni a gyári előírásoktól. Csináltam már egy párat, de ilyen hiba még nem fordult elő, pedig +/- 40V-os tápokat használok.
(#) MPedro válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Nálam sem fordult elő még ilyent - sem a sajátjaimnál, sem a látószögemben lévő helybeli építésűeknél. Azt a nyákot azonban nem ismerem, nem tudom miben tér el az enyémtől.

Andreas89 : NE GYILKOLD !

P.
(#) Robi85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Igen rámértem multival és 0v-ot mutatott.

Bassmester: Nem én cseréltem 47µF-ra hanem ez már igy volt benne. A kondinak a +lába megy a az IC hangszóró kimentére a másik pedig a földre. Nem tértem el a gyáritól, mivel már igy készen kaptam a modulokat.
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Direktbe be van rakva egy 47µF-os elkó a kimenet és a GND közé? Ha ez valóban így van, akkor az a kapcsolás alapjaiban rossz. Másikat kell csinálni helyette, a gyári kapcsolási rajz alapján. Ha nincs kedved nyákot tervezgetni, akkor ajánlom Pedró-félét, ami nagyon bevált. Csupán annyi apró negatívuma van, hogy az 1000µF/50V-os kondiknak kicsi a lábtávolsága. Nekem is van egy saját nyáktervem szimpla kapcsolásra, csillagpontos GND-vel, de még nincs kipróbálva, ezért egyenlőre nem ajánlhatom megépítésre.
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Ha még egyszer előfordul akkor csináltatok neki uj nyákokat egy jol beváltat. Hallod, akkor lehet, hogy e miatt volt nekem ez halk még a multkor mikor erről kérdezgettelek benneteket? Lehet, hogy nem is a tápfesz volt a kevés.
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
1000%-ra meggyőződtél róla, hogy az előbbiekben leírtak szerint van benne a kondi? Ha igen, akkor jogosan reklamálhatsz annak aki ezt elkövette. 47uF, az már a mélyközép frekit is erősen vágja, feleslegesen és károsan terheli az ícé kimenetét és mivel nem bipoláris kondi, így hamar megadja magát a hangfrekis áramoktól. Ne várj a mégegyszeri előfordulásra, mivel biztosan be fog következni, még ha 1000V-os kondit raksz oda akkor is. Próbáld ki úgy, hogy nem rakod bele azt az elkót, hanem beteszel helyette a kimenet és a GND közé, egy 6,8 Ohm -os és egy 100n-s mkt kondit sorosan.
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Jol benéztem. Ha jol sejtem akkor ez a 6os és 14es lábat köti össze. Jó, nemkicsit beszéltem hülyeséget. Bocsi.

panel.jpg
    
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Az a bootstrap kondi. A 6-oson kell legyen a (+), a 14-esen a (- ) és 22µF kell oda.
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Szerintem az pont forditva volt benne eredetileg is. Akkor ezért púposodhat fel? Na meg persze a 22 helyett 47µF van ott.
(#) Bassmester válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 29, 2009 /
 
Ha fordítva volt benne, akkor egyértelmű hogy azért.
Következő: »»   116 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem