Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 26
(#) andras99 hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy egy Basetech AP-2100 típusú autós erősítőhöz milyen tápegység kéne. (az erősítő 2x 50w) A lényeg, hogy a tápegység kisméretű legyen, könnyen hordozható. (az erősítő áramfelvételét nem tudom) Előre köszönöm ha válaszoltok! andras99
(#) kamaro válasza andras99 hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Nekem van egy 250 Wattos tápom ami egy 300 Wattod ATX számítógéptápról megy ... Egész jól csak egy kicsit esik a fesz, de ez szerintem egy nagyobb kondenztorral kiküszöbölhető bár mondjuk én még nem próbáltam ki ... Mivel én nem vagyok túl tapasztalt azt javaslom várd meg még valaki hozzáértő ér úgyhogy ez csak egy tipp
(#) Inhouse válasza andras99 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Valószínű, hogy autórádiókban használatos erősítő IC van benne, és csak marketing 50W. Valójában max 20W körül lehet 4ohmon. Elég kevés adatot adnak meg hozzá, az is csak abból derül ki, hogy 12V-os, hogy említi a kesztyűtartót...
A csatlakozók és a doboz méretéből adódóan nem lehet benne transzverter, így nincs nagyobb feszültség, csak 12V. A biztosítékból nem látszik semmi, a kábelen lehet.
Egy 200W-os PC AT tápot szerzel és átalakítod, hogy a 12V-ot figyelje, ne az 5V-ot. Ez le van írva többször is itt...

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza kamaro hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Idézet:
„van egy 250 Wattos tápom ami egy 300 Wattod ATX számítógéptápról megy”


Nem megy róla esetleg egy harmadik táp?

Üdv
Inhouse
(#) kamaro válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Bocsi elírtam...
(#) benocs24 hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Sziasztok! Tettem fel egy kérdést az Autós erősítős kérdések problémák- ba mert utólag vettem észre hogy itt kelett volna feltennem a kérdést! Kérlek nézzétek már meg! Előre is köszi!
(#) deny-g válasza andras99 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hello ahoz az erősitőhöz elég egy számitógépes táp is hasonlo volt nekem is csa nekem Toxic-100 volt az is 2x50W
és egy sima 300w-os pc táprol ment itt egy link
http://www.youtube.com/watch?v=4PjtI7FvJuo&feature=related
(#) Szabi1 hozzászólása Jún 9, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy autóerősítőm és tápról szeretném működtetni.
Van két PC-s tápom egy ATXes es egy AT-s mindegyik kiválóan működik.
Valahogy meg lehet oldani hogy meghajtsa szépen az erősítőt ? Gondolok a párhozamos kötésre ? Vagy érdemesebb venni egy aksit meg egy töltőt?
(#) radocroli válasza r3pl4y hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Nem autóba van hanem szobába, akumulátor töltőről üzemel. Nem iszem hogy melegszik mert ha bekapcsolom és azonnal feltekerem a hangerőt máris szaggat a hang....
(#) emersys válasza radocroli hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Persze ,hogy szaggat .....
Azt azért ugye nem gondoltad komolyan, hogy egy aksi töltő ami mondjuk tud pár Amperes töltő árammal dolgozni, az elhajtja neked a gyári kocsierősítő végfokát, amibe általában van egy kapcsolóüzemű inverteres tápegység, pont azt kihasználva, hogy az akkumulátortól felvett nagy áramimpulzusokat, átalakítva, az áram rovására-> a feszültség megemelésére hasznosuljon a befektetett munka.
Az alapelgondolásod jó, mert megy róla, addig a hatásfokig amíg a töltő és a végfok,úgymond illesztett terhelésen üzemel.
Ezt eltekintve, nézd meg autóba is mint produkál az eseted, ill az mekkora terhelésnél következik ez be. :heureka:
(#) radocroli válasza emersys hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Az aksi töltő 6 ampert visz simám de már 2 ampernál szaggat a zene.eddig arról működött és 5 amperon is simán és jól szólt a zene.... az aksi töltőn van kijelző illetve analóg mérő, azért tudom hogy hány ampert húz az erősítő.mondom még1x , eddig hibátlanul működött és nem gondoltam hanem így volt... Én bízok a szakértelmedben de ez most így nem talált...más gondolat?
(#) pucuka válasza radocroli hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Az eszedbe sem jut, hogy az akkutöltő áramgenerátor? Ha megnő az áramfelvétel azonnal leesik a feszültsége, persze hogy szaggat az erősítőd. Tegyél rá egy égőt, és látod, hogy nagyobb kivezérlésnél hunyorog.
(#) radocroli válasza pucuka hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Nem esik le...működött..órákig is szinte max
hangerőn...különben meg miért lenne áramgenerátor??? Ez csak transzfomálja az áramot , neem?
(#) pucuka válasza radocroli hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Mert az, nézz át az akkutöltös topikokba.
(#) radocroli válasza pucuka hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Én hiszem ha látom tipus vagyok és ennél a dolognál semmi ilyent nem tapasztalpam. Szóval a cucc működött, most 1 ideje rosszalkodik...az a kérdés hogy miert és nem az hogy az akutöltő generátor e.
(#) matyusz válasza radocroli hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Üdv.
Szerintem valami haldoklik a töltőben. Ezek nem ilyen célra vannak kitalálva, hogy pulzál folyamatosan az áramfelvétel...
(#) radocroli válasza matyusz hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
na ez már elfogadhatóbb...és ha 1 akumulatorról működtetném és közbe tölteném?
(#) emersys válasza radocroli hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Nem tudom mennyire olvastál végig figyelmesen.. úgy érzem semennyire.
Ahhoz , hogy kizárhatónak lehessen tekinteni a táp problémáját, ahhoz kösd rá egy kocsi jól működő akkumulátorára, lehetőleg úgy, hogy azt a generátor töltse.
És vele sorba egy árammérőt a főtápra.
Én általánosságban mondtam neked, h ez nem megoldás h aksitöltőről üzemel., feltéve ha nem viszed azt el illesztett terhelésig, úgy még csak-csak...
Nézd meg mi a jelenség így aksin, általában fetes kapcsi üzemű a táp része, amit felvesz áramok azok bőven 10A feletti ill annak sokszorosa!
(#) radocroli válasza emersys hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szilveszterkor nagy a buli Szilveszterkor egész este traktor akumulátorrol és annak töltőjéről üzemelt az erősíő , plussz mégegy somogyi aktív sub is innen kapta a 12 V ot.Max hangerő. Nem hiszem hogy 10-12 Ampernál több lett volna a terelés. Én próbállak figyelmesen végig olvasni és megérteni de ezek tények és ha így ez és eddig működött, most miért nem?? bocs ha érthetetlennek tűnök...
(#) kiss1999 hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
ez nem éppen ide tartozik de mást nm találtam... na én építenék egy 2.1-et a gépre úgy, hogy lesz 1db 500w-os mélynyomó meg mellé egy 150wos erősítő + egy 2x50w-os erősítő(ez is autós) és 2db 60wos hangfal... namost ugye én buherált(feszültség emelésre gondoltam) pc tápokról akarom hajtani őket, úgy hogy 2-3 tápot schottky diódával párhuzamosítok, és így kötöm az erősítő(k)-re őket... namost a kérdésem a két erősítőt lehet egy ilyen közösített tápról hajtani vagy külön építsek mindkettőnek... és ha külön akkor melyiknek mennyi kell?? a mély-nek 2 a másiknak meg 1 táp elég? ja és a tápok 300wosak lesznek... szeretném ha minél olcsóbban úsznám meg mert egy db táp 2500ft és a másik kérdésem hogy ha gépre akarom őket kötni akkor kell előerősítő??? a 2 táp együtt 23 ampret bír kiadni magából maximum de akkor már fűtenek a diódák... ez a 23 amper szerintem elég nekik ha 14 volton járatom az erősítőket... vagy nem?? mert ugye 23A*14V=322w a kisebb erősítő felvesz kb 140w-ot a nagy kb 190w-ot ez együtt 330w de ugye nem hajtom ki teljesen hiszen kitörne az ablak... tehát 3/4 hangerőn is még viszi... szerintetek?
(#) kiss1999 válasza pedrock hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
szerintem nincs igazad mert ha fog 2pc tápot párhuzamosan köti őket és arról hajtja az erősítőt máris 5000forint és megvan a táp... és ha a 8ohm-os hangfalakat párhuzamosan köti mári 4ohm tehát ráköti az egyik csatornára a másikra pedig később köthet még

A shift gomb jó dolog! A shift gombot használjuk! A shift gombon kívül pedig írásjeleket is.
(#) Major87 hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Az lenne a kérdésem a témával kapcsolatban hogy egy 15A-es autóserősítőhöz elég lenne vennem egy ilyen tápegységet: http://bolthely.hu/mikroshop/id/00082_Halozati_tapegyseg_12V_DC___2...07-918

Kibírnám vele hajtani?
Mert a pc tápról nem megy valami jól a basszusnál torzít nem bírja a terhelést!
(#) kiss1999 válasza Major87 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
szerintem bírná, mivel 20A-es a táp... de az lesz a gond hogy kevés a feszültség. nekem a fejegység is 12v.ról megy (pc táp ami simán bírja) de mégis hangosan torzít... nem hinném, hogy jó ötlet ebbe belenyúlni mert garivesztés. de 12v-ról nagyon gyér lesz... ink vegyél 2 pc tápot és azzal olcsóbb és jobb mert azt könnyeb megcsinálni
(#) pinyó39 válasza kiss1999 hozzászólására (») Júl 14, 2011 /
 
Legtöbb ilyen tápot kb. 13,8V-ig lehet "feltekerni". Ezen is a csati mellett van egy poti ha jól látom. Autós cuccoknak 11 volttól illik azért működni. Én is használok ilyen tápokat 10A-tól 200A-ig, igaz hogy néhány F-nyi kondit párhuzamosan szoktam velük kötni.
(#) kiss1999 válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
ha igazad van ezzel kapcsolatban akkor elnézést kérek ha rosszat mondtam... Amúgy az én kérdésemhez mit szólsz? 1-2-vel feljebb.
(#) pinyó39 válasza kiss1999 hozzászólására (») Júl 17, 2011 /
 
Bocs hogy nem írtam előbb. Azt nézd meg hogy a számítógépes tápod 12 voltos része mekkora árammal terhelhető, abból kiszámolhatod mekkora kakaó áll rendelkezésre, az összediódázás plusz kondizást én is elkövettem amikor még nem volt nagyobb tápom, arra vigyáztam hogy a kimenő feszt a tápok potijával pontosan egyformára állítottam, és a kimenetre nagy kondit tettem, ez a bekapcsoláskor sokat segített. Méretezd túl a tápokat mert a párhuzamosan kapcsolt mindenféle kapcsolós tápokból nem sikerült kiszedni a ráírt teljesítmények összegét a gyakorlatban, mert az egyik mindig elkezd hamarabb határolni. Mielőtt a tápokat kötöd, gondold át mit hogyan kötsz (érintésvédelem). Én Mean Well kapcsitápokat használok azok az évek során már beváltak és problémamentesen működnek (nálam legalább is).
(#) kiss1999 válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Rendben arra én is gondoltam hogy pont ugyan arra fesz-re kell állítani. de ha megnézem hogy milyen egyenirányító dióda van a tápokban, és azok adatait adom össze azt bírni fogják vagy sem? és szerinted mekkora kondi lenne jó? mondjuk 4700uF? és még egy kérdés: ennek a kondenzátornak is low esr-nek kell lennie vagy lehet egyszerű mezei kondi?
(#) kiss1999 válasza kiss1999 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
én úgy gondoltam a 4700µF-ot hogy azt mindegyik tápba külön külön... öszediódázás után pedig 47000µF-ot akarok rá tenni... ez már atombiztos lesz
(#) griff hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy autós végfokom 30A -es biztosítékkal.Egyelőre szobában szeretném használni mert autóba most nincs rá szükség. Van egy Pentium 2-es számítógépból kiszedett tápegységem aminek az 5voltos részét egy 12voltos 21W-os égővel terheltem a 12voltos kimenetére pedig az erősítőt kötöm. Nem merem hangosan hajtani mert egy idő után már az 5voltos égőn látszik hogy tul van terhelve gondolom hogy ez a 200Wos táp elég kevés egy ilyen erősítőnek de nem vagyok benne biztos hogy ennek az erősítőnek a pc táp jó -e egyáltalán.
Kérlek segítsetek fontos lenne!!
(#) Kovidivi válasza griff hozzászólására (») Aug 29, 2011 / 1
 
Miért nem méred meg, hogy terhelés alatt mennyit esik a táp feszültsége? Ebből lehet konzekvenciákat levonni.
Következő: »»   18 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem