Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 26
(#) EcoPityu válasza griff hozzászólására (») Aug 29, 2011 / 1
 
Szia!
Nos, egy 200W-os táp 12V-os része, jó, ha 8A-t bír (bár ezt általában rá is írják), az max egy fejegységnek elég!
Azzal az erősítőd 50-60W-nál megáll.../12V-ról, nem 14,4-ről//
Másik az, hogy a PC táp alapállapotban jó, ha eléri a 12V-ot, a 8A-es terhelésnél már inkább csak 11V-az a 12V!
Vagy több PC táp, vagy normális trafós!

Pityu
(#) griff válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat azértis maradnék inkább a tápegységnél mert ha abbol beszerzek mondjuk egy 400W osat az már ahogy néztem jólenne ez egy ideiglenes megoldás azértis nem veszek egy trafót(ami kb annyiba kerülne mint maga a vég volt) inkább egy nagyonn pc tápban gondolkodtam. PC tápoknak nemlessz semmi baja ha párhuzamosan bekötök 2-t az erősítőnek?
(#) EcoPityu válasza griff hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia!
Ez a kérdés itt már kitárgyalásra került, olvass vissza ide

Pityu
(#) griff válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
bocsi nem olvastam végig a témát..
köszi a segítséget
(#) griff hozzászólása Szept 4, 2011 /
 
Üdv ismét!
Sikerült szereznem egy 300W os COGEGEN tápegységet és azt szeretném hidalni a kis 200Wos tápommal (a codegen 16A a 200W-os 10A terhelhető) schottky diódával/diódákkal.
A diódák egy tápegységől származnak (MOSPEC S20C40C).
Azt szeretném megtudni hogy miként lehetne őket bekötni hogy elbirja az erősítőm áram felvételét.
(#) EcoPityu válasza griff hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Szia!
Akkor majdnem jól megsaccoltam, hogy 8A-t bír a 200-as...
A 40V-os, 20A-es diódáid jók is lennének, párhuzamosítani kell diódánként a két anódot (szélső lábak), mert csak úgy 20A a 20A...
Hűtsed is a diódákat!
Most jön a bibi, én csak egyforma árambírású tápokat kötnék párhuzamosan, mert kiegyenlítetlen lesz köztük a terhelés, ráadásul , csak fel kéne őket húzni vagy 13V-ra, mert a shottky-kon esni fog fesz!.
Na mindegy, majd kiderül... fogsz vagy 4 szál sárgát táponként, és 2-2-őt rákötsz egy diódára, a másik táppal ugyanígy. Ha a diódákat közös bordára teszed, akkor a borda lesz a plussz, és táponként vagy 4 feketét összeközösítesz, a tápokat összekötöd vele, és így a közös 8 fekete, és a diódák hűtése között megkapod a "12 voltodat"...

Pityu
(#) griff válasza EcoPityu hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Köszönöm mihamarabb megcsinálomDD
És hogy lehetne 13voltra felhúzni?
(#) Inhouse válasza griff hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Idézet:
„És hogy lehetne 13voltra felhúzni?”


Na ne.....

Üdv
Inhouse
(#) griff hozzászólása Szept 5, 2011 /
 
köszi
(#) EcoPityu válasza griff hozzászólására (») Szept 9, 2011 /
 
Szia!
Nézz körül a PC-tápos topicokban, már többször lement ez a kör!
itt olvasgass
Pityu
(#) Rammstein hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Üdvözlet lenne nekem egy JVC KS-FX240 rádiós erősítőm autóban és megszeretném tudakolni hogy hogy tudom hálózati feszültségre kapcsolni 200mA és 12 V os 4x40w-ot bír el
(#) Pék Pál hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Az autós végerősítőm nagyon búg ha hálózati tápra kötöm,több puffer kondít próbáltam de nem jutok eredményre.
(#) Bassmester válasza Pék Pál hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szerintem földelési probléma.
(#) reloop válasza Pék Pál hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia! Milyen végerősítőd van és milyen pufferekkel próbáltad?
(#) Pék Pál válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia!
Auto Sound AP 25/4 HiFi-Amplifier (TDA1515) 220/15,5v 160VA tafó 2x1000mikrós kondi.Az 50Hz jól hallható de ha akkuról üzemeltetem tökéletesen tiszta.
(#) reloop válasza Pék Pál hozzászólására (») Dec 3, 2011 / 1
 
A 2x1000µF sajnos kevés, egyszerű (nem low-esr) kondiból akár egy nagyságrenddel is több kellhet. A 15,5V remélem a kondenzátoron mért feszültség, 12VAC szekunder után.
A huzalozás is fontos. Közvetlenül a kondenzátor lábaira kösd az erősítő felé menő tápkábeleket. Gyakori hiba, hogy a pufferek egy kis vezeték toldást kapnak, ezzel tovább növelve belső ellenállásukat.
(#) Pék Pál válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
15,5V a trafó kimenet,diódák után gyenge 15V=,kondik után 18,7 terhelés nélkül,erősítővel 18,4 de nem max. kivezérlésnél.Ha jól gondolom le kell tekernem a trafót?
(#) reloop válasza Pék Pál hozzászólására (») Dec 3, 2011 / 1
 
Le bizony! Rendes kondival ebből 20VDC lesz. Az IC terhelés alatt max. 18V-ot bír az adatlap szerint. A 15,5VAC-ból egyenirányítva, pufferelve - a terheletlenül mért 18,7VDC gyanúsan kevés. Ott valami egyéb probléma is lehet.
(#) Pék Pál válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Nekem a két kondi is gyanús,(tudom nem a méret a lényeg) akkorák mint radír a ceruza végén,de értékre ez van ráírva.Holnap trafó tekerés lesz.Köszi a tippet!
(#) reloop válasza Pék Pál hozzászólására (») Dec 3, 2011 / 1
 
A kondit biztos le kell váltanod. Bővebben: Link
(#) Pék Pál válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
A probléma megoldva Trafó 13,5V AC lett,kondik lehető legrövidebb lábakkal forrasztottam,3x1000µF üresen 18V DC terhelve az erősítőn 16,6V közepes kivezérlésnél (szomszédok örömére Köszi a segítséget!
(#) csabee hozzászólása Dec 6, 2011 /
 
Üdv!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy egy mikro trafó megfelelne-e autós erősítő hajtására? Primer maradna csak a szekundert tekerném át...
(#) reloop válasza csabee hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
Szia! Úgy tudom a primer menetszámot is ajánlott növelni, de a pontos válaszért írj a trafós témába: Bővebben: Link
(#) csabee válasza reloop hozzászólására (») Dec 6, 2011 /
 
O.K. Köszi... ott is megkérdem...
(#) kamaro hozzászólása Dec 11, 2011 /
 
Sziasztok! Régebben én is sokat küszködtem vele hogy tudnám hálózatról járatni az autós végfokomat. Az eredmény egy 300Wattos ATX pc táp lett. Egy 2*125Watt (hídba van kötve: 300Watt) erősítőt hajt amire 420 Wattnyi hangfal van kapcsolva. Kifogástalanul működik, mélyet tisztán adja semmi problémám sincs vele ráadásul hozzá sem nyúltam a táphoz. Ha valakit érdekel teszek fel képeket. Remélem valakinek segítettem.
(#) Inhouse válasza kamaro hozzászólására (») Dec 11, 2011 /
 
Erről egy vicc jut eszembe:
Első randi,
Fiú: Mit mondanál arra, ha letépném a bugyid és elvenném a szüzességed?
Lány: Varázsló vagy!

Üdv
Inhouse
(#) EcoPityu válasza kamaro hozzászólására (») Dec 13, 2011 /
 
Szia!
Szerintem is varázsló vagy! Miért?
Egy 300W-os táp a 12V-os ágra max 10-12A-t képes kijuttatni, ez az autóserősítődön max 150W felvett teljesítményt jelent, amiből, jó ha 100W-ot le is ad...
Arról nem is beszélve, hogy én eddig csak 500-750W-os tápoknál láttam olyat, hogy a 12V-ja a PC tápnak, valóban 12V lett volna, elterjedtebb, inkább a 11,8, 11,6 max kimenőfeszültség... Hát még a max áramfelvétel környékén!
Ne keseredj el, te jó ha 90-100W-al hallgatod az autós erősítődet!
(#) kamaro hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Egyébként több helyen is olvastam hogy az autós végfokok 11,5 és 13,5 V között működnek. Lehet hogy nekem ezek szerint valami különleges erősítőm van mert a pc tápon ugye mint mondtad 11,4 V az alap feszültség és nekem használat közben nagyobb hangerőn van hogy 9,6 V -ig is esik a feszültség de a végfokot egyáltalán nem zavarja. (Nem halkul, nem torzít) Akkor lehet hogy ez valamiben eltér a többitől? Egyébként hogy erősítene ki 90-100watt 2db 120Wattos Sony állóhangfalat + hídba egy 200Wattos mélyládát ?
(#) Inhouse válasza kamaro hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Látod, hogy nem olyan jó átalakítás nélkül, leesik a feszültség, ráadásul a multiméterrel nem is biztos, hogy a minimumot látod, épp hol vesz mintát, a tüskéket nem látja a műszer.
Ha ennyire nem változik, akkor lehet, hogy szabályzott a tápja az erősítődnek és szerencsédre még nem tilt le.

Idézet:
„Egyébként hogy erősítene ki 90-100watt 2db 120Wattos Sony állóhangfalat + hídba egy 200Wattos mélyládát ?”


Egy 300W-os táp? Sehogy. Több szempontból sem. A 300W a maximum kivehető teljesítmény, az összes feszültségen. Tehát csak a 12V-os rész megában nincs ennyi, főleg úgy, hogy közben 9V-ra esik. De ha menne a 300W a 12V-os részen, akkor is gáz van, mert az erősítőnek van hatásfoka, ami a nem "digitális"-oknál elég jelentős ahhoz, hogy a te 4*90-100W-od (vagy trimodba van kötve 2 csatornára?) a kanyarban ne legyen. Mindezek nem okoznak gondot, ha nem hajtod túl nagy hangerőn.
A lényeg, hogy ne biztassunk senkit erre a megoldásra, mert gondot okozhat.

Üdv
Inhouse
(#) kamaro válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Két csatornás az erősítő a bekötést mellékeltem mert elég bonyolult leírni. Egyébként a sonykat feles hangerő körül széthatja.. ráadásul ezek 8 ohmosak. De nem veszekszem biztos neketek van igazatok, én még nem tudok annyit az elektronikáról. Egyébként a táp feszültségét lehet valahogy növelni? Úgy emlékszem hogy voltak olyan kapcsolóüzemű tápok amiben az IC-nél lévő egyik ellenállásal lehetett (a határok között) állítani a feszültséget.

bekötés.JPG
    
Következő: »»   19 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem