Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
... meg 2db. kondi is lóg a levegőben... :no:
Mutass rá a kapcsolásra, én is megpróbálok valamit rajzolni.
Sziasztok!
Nem tudom nekem újdonság csak, de leírom mit fedeztem fel. Ugye autoGND használatakor macerás az alkatrészeket feloldani és az egyik forrszemet összeadni a GND területtel. Én most a következőt tettem: Először is bekapcsoltam az AutoGND-t. Az összes GND pontot összekötöttem egy vezetősávval. Lényegtelen a vastagsága úgy is a GND területen lesz. Majd a TEST MODE-al ráböktem egy GND pontra. Ekkor kijelöli az összes pontot amit körábban összekötöttem vezetősávval. Nincs más hátra mint a kijelölt résznek 0 távolságot állítani a GND panelen. És láss csodát egycsapásra minden rákerült az autoGND területre semmit sem kellett feloldanom. Bízom benne, hogy érthetően írtam le.
igy is lehet, csak az alkatrész feloldásnak az a szerepe, hogy a GND PAD ne olvadjon bele a GND területbe teljesen, hanem az mint thermal PAD jöjjön létre.
És mi a különbség? Én mindig bele olvasztom.
Úgylátszik sok retró nyák volt a kezembe
Nálam is működik. De van egy gonosz mellékhatása, ami nekem szemet szúrt. Ilyenkor a beolvasztásra kerül maga az összekötő vezeték is, ami persze nem is baj, csak mivel ez is része lesz a nagy GND-nek, ezért az alakja is megváltozok, a kikerülési távolság szerint.
Egyébként a többi módszer, és a thermál pad is csinál néha elég fura dolgokat. Ilyenkor is logikus, csak az eredmény szokatlan.
Eddig még hátrányával nem találkoztam és az a vezetőság utólag törölhető. Amúgy 0,2-0,4 nagyobb sávot nem használok erre a célra.
Mi a különbség ? Ha amúgy is beolvasztod akkor semmi
Alkatrész elhelyezés és huzalozás szempontjából viszont ez a megoldás esetenként zavaró és rossz.
Anno én is így csináltam. A dolognak egyetlen szépséghibája van: A beleolvasztott forrszem, nehezen forrasztható, mert a nagy fólia elviszi a hőt. Erre találták ki a thermal pad-ot. Használd inkább azt, szerintem. :yes:
Csak thermalpad esetén szét kell szedni az alkatrészeket.
Vagy nem szeded szét hanem teszel rá még egy forrszemet és annak a tulajdonságát állítod?
De most komolyan, egy lépésre vagytok. Csak egy vezetékdarab kell, ami 0GND re van állítva és átmegy a forrszemen (keresztbe hosszába, tetszőleges darabszámmal, mérettel).
Ezzel áthidalja a forrszem kürüli szigetelősávot, másolható! egyszer kell megcsinálni (ctrl+d). Ott is alkalmazható, ahhol a gyári termopad hibázik.
Hol hibázik a gyári thermal PAD ?
Minek valamit kitalálni, vagy olyant monyákolni ami van ?
pl mert nem kell szétkappni az alkatrészt, vagy mert az SMD nek nincs ilyen funkciója.
De ha kicsi a hely, akkor meg simán hibázik, meg amúgy sem modosíthatom tetszőlegesen az áthidalások számát méretét, legalábbis az én verziómban (nem frissített). Így manuálisan oda, olyat és annyit teszek, ahhova, amilyet és amennyit akarok (talán még gyorsabb is, mint szétkapni az alkatrészt és a lábát bepipálni termopadra).
Javítva ! Köszönöm az észrevételt !
Ezek nem ide való hozzászólások!! Itt kéne folytatni, és javaslom az eredetit is megnézni. Szerintem egészen jól sikerült, mégha a hátát nem is látom.
Sziasztok!
Egy trükk arra az esetre, ha csak egy forrszemet szeretnétek kijelölni az adott alkatrész szétbontása nélkül: Solder mask eszköz -> Klikk jobb egérgombbal a forrszemre! Ez jól jöhet a Thermal pad-ek kiválasztásakor is!
Köszi! Mennyit szenvedtem egy nagyobb panelnél mire szétbontottam az alkatrészeket, hogy thermal pad-et csináljak.
Sziasztok!
Találtam pár csatlakozót a topicban amit még nem tartalmaz a programom de nem tudom hogy hogyan kell elmenteni úgy hogy a könyvtárba is bekerüljön! Tudnátok ebbe segíteni?
Szia!
Le kell menteni őket,és a macros könyvtárba bemásolni . Ha akarsz,csinálhatsz ott egy külön mappát mondjuk 'új alkatrészek' néven,ekkor a jobbo ldali Macros panelen az Új Alkatrészek 'könyvtárat' keresd.
Eljött a pillanat, hogy gerber fájlokat kell készítenem, és elküldenem. Ez elsőre meg is történt viszont a gyártó azt írta vissza, hogy minden megnyitott fájlban 3x szerepel a panel, és ebből kettő üres.
Miért lehet ez a jelenség ?
Ohh meg is van köszi szépen a segítséget!
Én már évek óta használom a gerbereket gond nélkül. Az elején én is féltem tőle, nagyon misztifikusnak látszik, de valójában ez is csak egy képformátum, amit a nyákosok találtak ki maguknak.
De a lényeg. Tölts le valamilyen gerber nézegetőt. Én a melléklet szerintit használom, de biztosan vannak mások is. Ezen meg tudod nézni, mit is tartalmaz a küldött gerber fájl. Ellenőrizhető rajta minden, jól nagyítható (kell is, mert alapból csak a sarkában van egy kis piszok), mérhetsz rajta, esetleg lehet inverzé tenni, stb. Ha ezzel jó, akkor a célhelyen is jónak kell lennie. Ha viszont itt is rossz, akkor a forrásnál vagy a készítés beállításainál nézd meg. Nem találtam olyan opciót, ami sokszorozná a panelt. És még valami eszembe jutott: Gerber szempontból a beállított panelméret a panel. Hiába van annak csak a sarkában rajzolat, akkor is az egészet nézi, tehát ki kell vágni célméretre, ami nálam 1 raszterrel szokott nagyobb lenni a kész mérettől.
Én is ezt a nézegetőt használom, nálam jó, mielőtt elküldtem meg is néztem. Akkor a gyártónál a "más" program hozza ezt a hibát.
Akkor az a kérdés, hol tudnak, kivel érdemes panelt gyártatni ? Idézet: „mert az SMD nek nincs ilyen funkciója. De ha kicsi a hely, akkor meg simán hibázik, meg amúgy sem modosíthatom tetszőlegesen az áthidalások számát méretét, legalábbis az én verziómban (nem frissített).” Akkor inkább ez a probléma, hogy nem frissítesz, mert amit leírtál mint hibát, már évek óta megoldották
Hello
Keresés van: Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |