Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1452 / 3975
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nincs Sprint Layout-od?

névtelen.JPG
    
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Miért tüntetném el? Így alig kell tunert nyomtatni a maszkra. Mivel a dry fordítva működik a P20. Így kíméli a tonert és a nátrium-peroi-diszulfátot. Nem telítődik olyan hamar...
(#) kadarist válasza pcroland hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Értem én, de akkor legalább kösd GND-re ezeket a fóliafelületeket (legalább két távolabbi ponton), mert levegőben lógó fóliának nincs helye egy nyákon.
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nem látom értelmét. Tudom, hogy eredetileg Auto GND-nek van, de én nem arra használom. Én csak toner és marató kímélésre használom... Ha adsz nekem maratót és tonert, akkor Auto-GND nélkül fogom készíteni a nyákokat a te kedvedért :beka3:
(#) kadarist válasza pcroland hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Kösd GND-re a fóliaszigeteket a saját érdekedben, nehogy meglepetések érjenek a használat során. Vagy auto GND-vel vagy anélkül, ahogy jónak látod.
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
De milyen meglepetés érhet, hogyha mondjuk egy itteni cikk nyákját letöltöm, bekapcsolom az Auto-GND-t és nem kötöm rá? Csak kitölti az üres helyeket.
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Köszi!
(#) kadarist válasza pcroland hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nem így van, de még jó, hogy ez nem egy analóg áramkör. Kapacitív csatolásokat okoznak, gerjedési forrás, brumm-antenna, és még sorolhatnám. Nem esztétikailag helytelen a fóliasziget, hanem funkcionálisan. Egy gyári nyákon sem látsz ilyen megoldást, pedig ott igencsak adnak a takarékosságra. Földelni kell, ez nem vitás.
(#) yoman917 hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a házban új tető építése után nem igazán van térerő, csak nyomokban. Létezik erre valami ´térerő erősítő´? Azért ide írok, mert igazából foggalmam sincs, hogy milyen témába tartozik.
Üdv,
yoman
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Áhhhhhh. Értem. Miért nem ezt mondtad? Akkor nem fogom így csinálni. Inkább leveszem. Ez egy taps kapcsoló nyákja. Ennek gondolom ez nem okoz gondot.
(#) pcroland válasza yoman917 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Létezik, de nagyon drága. Tedd a telefont térerős helyre és onnan telefonálj. Egyszerűbb, mint építeni valamit hozzá...
(#) kadarist válasza pcroland hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Annál is okozhat gondokat, ha nagy erősítésű a dolog. Ezek szerint full analóg.
(#) bancsi15 hozzászólása Szept 19, 2011 /
 
Sziasztok!

Ha egy SA08-11 kivitelű 1 digites 7 szegmenses led kijelzőn (úgy tudom ez elég gyakori) a közös pozitív az adatlap szerint a 3,5,11,16 lábak, akkor mindegyikre pozitív feszt. kell adni vagy elég csak az egyikre?

Köszi

sa-08.jpg
    
(#) kadarist válasza bancsi15 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Multiméterrel mérd ki, hogy belül össze vannak-e kötve a kivezetések.
(#) bancsi15 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
A dióda-teszter részével?
(#) kadarist válasza bancsi15 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Igen, vagy akár az ohm-mérő állásban is lehet.
(#) pcroland válasza pcroland hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
De hát a nagyon nem is csúnya szó
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Megépítem azért. Ha nem megy újat építek.
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Nagyon nagy vagy Roland ! Köszönöm ! Igazán tetszik ! Használni fogom mindig ! A nyák szép. Én is dryoznék(mert olcsó), ha lenne laminátorom.
(#) zolee1209 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Van a HE-n cikk a dry fólia használatáról, három módszert taglal, ha jól tudom, ebből egyhez kell laminátor...
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Köszi! Vegyél laminátort! A3-as 4500Ft. 4-5 nyák után megtérül az ára.
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
De nem akarok annyit rákölteni.Azért köszi..
(#) pcroland válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Ez igaz, de tudod a többi módszer nem egyszerű!
(#) pcroland válasza janikukac hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Akkor ahogy Zolee mondta...
(#) proli007 válasza pcroland hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Hello!
Bocs, de most tényleg ilyen értetlen vagy, vagy értetlenkedsz, vagy csak szívatsz, vagy nem tudom jól elmagyarázni?
A PIC-nél a MCRL-lábnak három állapota van.
- GND-n van ("L" szintű): ekkor a proci RESET állapotban van.
- Vdd-n van ("H" szintű): Ekkor a processzorban futhat a program.
- Vpp-n van (+12V szintű): Ekkor égetés, vagy ellenőrzés van.

Ha bekapcsolod a "Főkapcsolót" akkor az PIC +5V tápfeszültséget kap az égetőről, a 10kohm-on keresztül MCLR "H" szintet, tehát futhat a program.
Ha bekapcsolod a Vpp kapcsolót is, folyhat a PIC égetése és ellenőrzése.
Ha leválasztod a paneledet az égetőről, és a panel a saját tápjáról kapja a +5V feszültséget, akkor a MCLR ismét a 10kohm-on keresztül "H" szintet kap, tehát futhat a program.
Az "R6" mindig a panelre kell, az égetőbe csak akkor kellene ha a panelen nincs. Itt elolvashatod.
Remélem most már érthető, mert ha nem feladtam..
üdv! proli007

PIC-MCRL.png
    
(#) pcroland válasza proli007 hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Tényleg ilyen értetlen vagyok! Én magában fogom égetni a PIC-eket. Te arra gondoltál, hogy akkor nem kell az R6, hogyha céláramkörrel égetem, ami már tartalmazza az R6-ot. Köszi, hogy válaszoltál a "hülye" kérdésekre! Drukkoljatok, hogy sikerüljön az égető!
(#) Moderátor hozzászólása chocob hozzászólására (») Szept 20, 2011
 
Itt jobb helyen van: Link
(#) peter1995 hozzászólása Szept 20, 2011 /
 
Hello. Hány ohm / Kohm-os ellenállásokat használjak hogy a 27V-ból 5V legyen. A 5V terhelése elenyésző így nem szükséges adat. A tsab kocka nem jó mert az 5V nak csökkennie kell a 27Vtal együtt.
(#) sastas01 válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Tévedsz. Kell egy adat a bemenő áramról(I) mivel ugy tudsz számolni csak ellenállást!
(#) peter1995 válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 20, 2011 /
 
Az vanm hogy egy pc tápot alakítok amibe az IC kér 3,3V-ot 5V-ot(amit minden valószínűséggel figyel=ha esik a fesz több kakaót ad) és 12V-ot is kér. Na én az össze gyári feszültséget kitakarítottam létre hoztam 27V új feszültséget és a 12V-os részre csatoltam vissza így két ellenállással. De hiába terhelem nem stabályoz. A követhező ötlet hogy az 5V-ot figyeli és így kéne az 5V a 27ből. a bemenő áram pff 5A max. De teljes terhelésen. Az Ic hez a felétel meg talán 100mA.
Következő: »»   1452 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem