Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3975 / 3975
(#) Pali79 válasza pedro7 hozzászólására (») Kedd, 19:02 / 1
 
Az eltérő színű láb a visszajelzőé. Ha a másik két lábbal a fázist kapcsolod, akkor annak a lábnak nullát kell adni. Ha a nullát kapcsolod, akkor oda fázist kell adni. Remélem sikerült érthetően leírni.
(#) pedro7 válasza Pali79 hozzászólására (») Kedd, 19:05 /
 
Igen,azt hiszem ezzel megerősítetted az utolsó elméletem,amit még nem akartam
kipróbálni,de akkor így megteszem.
(#) Pali79 válasza pedro7 hozzászólására (») Kedd, 19:09 / 1
 
Csináltam egy móricka ábrát, hogy biztos legyen.

bekotes.jpg
    
(#) Skori válasza pedro7 hozzászólására (») Kedd, 19:37 / 1
 
Azért annyit illik megemlíteni még, hogy manapság már illene hálózati feszültség kapcsolása esetén kétáramkörös kapcsolót használni. Mert így nincs biztosítva, hogy a fázist szakítod meg, azaz a készülék így kevésbé tekinthető biztonságosnak.
Bővebben: Link
(#) proli007 válasza Skori hozzászólására (») Kedd, 19:40 /
 
Hello! Alapvetően ez nem illendőség, hanem előírás, ha nem fix a bekötés. Tudom, hogy a kapcsolós hosszabbítónál is ez van, de az is szabálytalan..
(#) Skori válasza proli007 hozzászólására (») Kedd, 20:10 /
 
Úgy emlékszem, hogy attól is függ milyen érintésvédelmi módot alkalmazunk (de már rég volt, az is lehet, hogy rosszul emlékezem). Mindenesetre saját készülékek esetén (is) célszerű a lehető leg-biztonságosabb megoldásokat használni.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 20:11
(#) dozol hozzászólása Kedd, 20:42 /
 

SMD alkatrész beazonosítása

Sziasztok, egy alkatrész beazonosításában kérek szépen segítséget. Az elektromos biciklim első fényszórója tönkrement. Miután szétszedtem láttam, hogy a nyáklapon egy smd alkatrész, talán egy SL dióda(?) egyik lába letört, a mellékelten küldött képen jól látszik. Mivel az alkatrésznek tőből letört a lába, így bajos lenne visszaforrasztani, szívesen cserélném egy újra, de nem tudom beazonosítani, pláne nem az értékeit. Ebben tudnátok esetleg segíteni? Lehetséges csak a kép alapján? A Lámpa adatai: 6-12 V, 3,3W, 750 mA. Előre is köszönöm!

SL SMD.jpg
    
(#) Pali79 válasza dozol hozzászólására (») Kedd, 20:49 /
 
1N5819HW
(#) Alkotó válasza Pali79 hozzászólására (») Kedd, 22:23 /
 
Ha esetleg folyamatosan világítana a lámpája, akkor a két feketét cseréld meg (mert nem tudjuk hogy a jelölt láb mellet a középső vagy a szélső lábra van-e kötve belül a glimm).
Megnéztem, a középső menjen a trafóra, és a szélsőre menjen a villásdugó.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 22:30
(#) Pali79 válasza Alkotó hozzászólására (») Kedd, 22:24 /
 
Jogos!
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Kedd, 23:16 /
 
Lassan már az is öregnek számít.
Következő: »»   3975 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem