Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3974 / 3974
(#) Régi motoros válasza proli007 hozzászólására (») 9:39 /
 
Az R6 lehúzót nem csak fethez kell betenni? Tranzisztorhoz nem szoktak úgy tudom. Vagy mire fel?
(#) kendre256 válasza Régi motoros hozzászólására (») 11:08 / 4
 
Korrekt kapcsolásokban szoktak. Ha nincs, akkor a kollektor-bázis közötti szivárgó áram valamennyire tudja vezérelni a tranzisztort, és nem zár le teljesen. Kapcsoló üzemben pedig a kikapcsolást segíti azzal, hogy a bázisrétegben lévő töltést gyorsabban levezeti. (Vagy negyven éve én is megtapasztaltam ezt, egy teljesítménytranzisztor füstölt el a lehúzó ellenállás hiánya miatt...)
(#) Régi motoros válasza kendre256 hozzászólására (») 12:40 /
 
Oké, akkor jegyzem.
(#) pucuka válasza Régi motoros hozzászólására (») 13:15 /
 
Mikor még a logikai áramkörökben Ge tranzisztorokat használtunk, enélkül nem is igazán működtek az áramkörök, olyan nagy volt a kikapcsolási idő, ráadásul igencsak hőmérsékletfüggő volt. Ezért aztán ezt az ellenállást némi negatív feszültségre kellett kötni.
Következő: »»   3974 / 3974
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem