Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 576
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Koszos a kazánköröd! Tele van vasiszappal és a váltószelep nem biztos, hogy teljesen átvált.
Javasolnám a tisztítását.
:yes: :yes: :yes:
(#) Tudatlan01 válasza toro hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Akkor keresek egy ehhez értő szakembert, köszönöm a választ. Kettő, egészen pontosan lassan már három éves kazánnál meg sem mertem volna gondolni, hogy máris koszos...
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Aug 23, 2011 /
 
Pedig az! A gépkönyvek - általában leírják, beüzemeléskor mit KELL ELVÉGEZNI! 3-4 év használat során, régebben írtunk többen erről, oxidálódnak a radiátorok és ennek az oxidnak a kevergése lassan a kazán hőcserélőjében köt ki. Sok-sok galibát okozva!
:yes: :yes: :yes:
(#) Zsuzsafi válasza gazszeres hozzászólására (») Aug 24, 2011 /
 
Szia András !

Elkészültek a fényképek, remélem jól csináltam mindent.

Köszönettel: Gábor
(#) gazszeres válasza Zsuzsafi hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Szia!
A brahma felirattal rendelkező alkatrész a gyújtó trafó.
Elektronikai Web áruházban is beszerezhető. Ha nem tudod megoldani írj.
Üdv András
(#) Zsuzsafi válasza gazszeres hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia András !

Kiforrasztottam az alkatrészt, de semmi egyéb feliratot nem találtam rajta, így keresni se nagyon tudtam. Meg tudnád mondani, hol találok ilyen alkatrészt ?

Köszönettel: Gábor
(#) gazszeres válasza Zsuzsafi hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Szia Gábor!
Hát tényleg vacakul alakulnak a dolgok.
Javaslom, fogd az alkatrészt és térj be egy üzletbe vele.
Ne a te fejed fájjon a miatt, hogy mi ez, kérj egy ugyan ilyet. Ha nem megy keresek egyet itthon. De ezt már privátban beszéljük meg.
Üdv András
(#) Zsuzsafi válasza gazszeres hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szia András !

Meg tudom valamilyen módon vizsgálni, hogy tényleg ez az alkatrész a hibás ?

Gábor
(#) toro válasza Zsuzsafi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Ellenállásmérővel mérd meg a tekercseket! :yes: :yes: :yes:
(#) Zsuzsafi válasza toro hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Szia !

És mit kellene mutatnia a mérőnek (kérlek egy laikusnak is érthető módon magyarázd el.)

Köszönettel: Gábor
(#) toro válasza Zsuzsafi hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
A szekunder körnek (nagyfeszültségű rész) 6000-12500 Ohm, a prímer kör 600-1200 ohm. Ha nullát mérsz, akkor az a tekercs szakadt. :yes: :yes: :yes:
(#) zolika60 válasza toro hozzászólására (») Szept 1, 2011 /
 
Bocsánat, de ha 0-t mér zárlat van. Szakadás esetén végtelen ellenállást mér. :yes:
(#) toro válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
ok
(#) Zsuzsafi válasza toro hozzászólására (») Szept 2, 2011 /
 
Sziasztok !

Ha ti sem tudtok megegyezni, hogy mit kéne mérjek, akkor mit szóljak én
Szóval a kimenő részen 369 Ω-ot mértem, a bemenő részen 0-t. Ha jól értettem amit mondtál ez rossz hír a tekercs szempontjából, de jó hír abból a szempontból, hogy tényleg ez az alkatrész a hibás. Most már csak az a kérdés, hogy hol találok másikat. Eddig a LOMEX-be (1134 Budapest, Lehel út 17) jutottam el, de ők ilyet soha nem láttak. Tud mondani valaki ajánlatot, hogy hol keressem ?

Köszönettel: Gábor
(#) gazszeres válasza Zsuzsafi hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szia!
Sajnos ritkán jutok mostanában net-hez.
Nem értek azzal egyet, hogy hibája; teljes lenne ennek az alkatrésznek. A leírásaid alapján adott szikrát. Amire én utaltam, az az hogy, alkatrész gyengülése lehetséges.
Esetleg egy menet zárlat, ami teljes meghibásodást nem jelez.
Persze nem ismerik fel mindenütt, ez már nekem is jelentett problémát.
Elég a perifériákat ismerni; tudni kell a primer oldali bemeneti feszültséget és a kimeneti azaz szekunder oldalon megjelenő feszültség adatokat.
Ami jelen esetben: Bemenet ( szerintem meg kéne mérni , más is lehet ) 240 V.
Kimenet: 15-18 ezer volt körül kell hogy legyen. Bármilyen transzformátor meg felel ha ezeket az értékeket tudja, akár egy másik kazáné is.
Ezt a végtelenségig is írhatnám, erre mondtam, írtam vidd el elektron műszerészhez.
A mekkelést inkább szakemberre bízd, ha olcsón megakarod úszni.
Mint írtad laikus vagy, ez itt nem egy gyorstalpaló, ahol bármit percek alatt megtanulhatsz, meg értheted, de ezt a részét bízd szakemberre.
Türelem, ahogy minket megtaláltál, úgy erre is megfogod találni a megfelelő embert.
Egyébként én is javítok paneleket és biztos vagyok benne, hogy a közeledben is van olyan szaki aki foglalkozik ezzel.
De ha végképp nem találsz senkit, javaslom küld el a panelt nekem.
Kérlek ez esetben privátban folytassuk, és csak a végeredményt osszuk meg az oldal használóival, így sem terhelve felesleges adatokkal az oldalt.
Üdv András
(#) esszekely hozzászólása Szept 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Ha valaki tudna segíteni megköszönném!
Van egy Ferroli elite kombi cirkóm.Tegnap óta a főégő nem gyújt be gáz sem jön belőle. Melegvíz csap nyit relé kattan mágnesszelep kattan gáz nem jön csak az őrláng ég. Előre is köszi!
Üdv:Sanyi
(#) toro válasza esszekely hozzászólására (») Szept 18, 2011 /
 
Tegyél fel egy-két képet, s írom a teendőt!
:yes: :yes: :yes:
(#) bbalazs_ válasza esszekely hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
A kombiknal altalaban a membran kettos vezerlesu, eloszor bontja az egyik kapcsolot majd zarja a masikat.
Vagyis az elsonel hallod, ahogy a szelep ELENGED, de a masodiknal nem biztos, hogy mar elegge felmegy ahhoz, hogy zarja a masodikat. Probalj kezzel (esetleg finoman, kis ruhan at fogoval) rasegiteni, amikor a melegvizcsapot kinyitva elindul a rud felfele.
Egyebkent futes van? Mert nalam legalabbis ugy van, hogy futes alapbol van es ha kell a melegviz, akkor a membran kapcsolja at a masik korbe.
(#) toro válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Ez a kazán nem úgy működik Balázs. :no: :no: :no:
(#) esszekely válasza toro hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ! Az én cirkóm még nem new semmi kijelző meg ilyesmi. De néztem a pdf-et a gázos rész olyasmi.Fűteni sem fűt.Küldök pár képet.
Köszi
Üdv
(#) esszekely válasza bbalazs_ hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia!
Neked is köszi, a fűtésnél ugyanazt produkálja.Olyan foghatót nem láttam rajta amire rásegíthetnék.Raktam fel képet.Üdv
(#) bbalazs_ válasza esszekely hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
OK, ha futesnel is csinalja, akkor nem az a gond.
(#) toro válasza esszekely hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia, ok, látom a képet.
Azt írod gyújtó láng van, de nem indul a főláng!
Nyisd ki a melegvizcsapot, kattan a relé - mint írod - a gázszelepen lévő fekete tekercsre tedd rá a kezed, hogy húz-e. Ez a szelep engedi be a főláng gázát.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
A másik lehetőség: a HMV (melegvíz) és a fűtőköri csövön van egy-egy érzékelő NTC. Szine zöld. Elég pocsék érintkezése van! Óvatosan húzd le és egy mm-t feszítsd szét, majd dugd vissza a csatlakozót! Esetleg fújd meg tisztító sprayvel.
:yes: :yes: :yes:
(#) esszekely válasza toro hozzászólására (») Szept 19, 2011 /
 
Szia!
Nagyon köszi a segítséget! Rájöttem mi volt a baj, a főkapcsolót begyújtás után nem tekertem normál üzemmódba! Így csak az őrláng működik meg kattognak a relék! Ó én....
Bocsi, hogy fárasztottalak!
Még egyszer köszi!
Szép napot!
(#) toro válasza esszekely hozzászólására (») Szept 19, 2011 / 1
 
Ok, látod erre nem terjedt ki a "tapasztalatom"!
Sok sikert a melegvízhez.
:hide:
(#) bandika69 hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Hello!
junkers euroline kombi kazán gondom van és senki nem tud semmi értelmes megoldást adni a következö a probléma meleg viz készités allat ingadozik a viz höfok a magyarul zuhanyzás közben a beállitott melegviz langyosabb lesz majd aztán egyszer csak vissza áll a be állitott értékre .Ha valakinek van ötlete mi lehet a baj a kazánal örömmel venném.elöre is köszönöm
(#) toro válasza bandika69 hozzászólására (») Szept 28, 2011 /
 
Koszos a lemezes hőcserélő!
Engedd le a kazánkör vizét majd zárd el a bemenő hidegvizet. Engedd el a nyomást a melegviz csapon.
A négy hollandit 24-es kulccsal leveszed és a hőcserélőt kisavazod.
Röviden ennyi, időben 30 perc.
:yes: :yes:
(#) becist hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Sziasztok! Most próbálnám a fűtést indítani, felteekerem a termosztát hőmérsékletét és a kazán RENOVA C 24 E csak kattan, de nem indul be. Ha melegvizet próbálom, akkor indul, de a fűtés nem indul el. Gondolom sokféle baj lehet, de merre induljak?
Következő: »»   42 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem