Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UTP teszter
 
Témaindító: erobi82, idő: Jún 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 6
(#) potyo válasza damatic hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Idézet:
„Vélemény?”

Nekem nem tűnik működőképesnek, de azért sok sikert hozzá.


A képen egyébként egy Ethernet vezérlő chip bekötése látható. A jobboldalon ábrázolt csatlakozószerűségben már be vannak építve a transzformátorok.
(#) damatic válasza potyo hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Bocsánat, hogy up-ként írok egy hsz-t, de inkább, mint új témát nyitni...

Szal ki nem ért egyet potyo-val, illetve tud-e valaki valami konkrétabbat mondani az elképzelésemről?
(#) Lucifer válasza damatic hozzászólására (») Jan 11, 2008 / 1
 
Nem tudom, de szerintem a etherneten mozgó adatfolyam nincs megfelelő hibakezeléssel ellátva mint pl. a wifi. Továbbá a hálókártyák észlelik, hogy "van e szemben velük valaki". Azaz a van e kábel túlsó végén egy kis trafócska. Szóval szerintem holt ötlet.

De hogy segítsek is valamit nézd mit találtam:
Bővebben: Link

Anno "kiskoromban" vagy két évvel ezelőtt feldobtam már egyszer mint ötletet itt a fórumon, de sok biztatást akkor sem kaptam. Értetlenkedtem egy sort, 200 illetve 400 megás kvarc létezik-e erre akkor azt mondták az okosabbak hogy létezik.Viszont személy szerint azóta sem találtam még olyat.
(#) potyo válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Kvarc nem létezik, már 40MHz-re is elég nehéz találni alapharmónikuson rezgőt. Inkább kvarc+PLL lehet az, ami 200 ill. 400MHz-es, de a PLL-t a chipeken belül szokták elintézni, és kívülről egy 10-20MHz-es kvarcot akasztanak rá.
(#) Lucifer válasza potyo hozzászólására (») Jan 11, 2008 /
 
Akkor viszont valószínűleg kamu a rajz.

Update:
avagy a gugli okos:
Muwahhahhha

Idézet:
„No, I've not picutures of my devices becauses I have not build this
device. I have just done its schematic.”


Ímádom az ilyeneket
(#) damatic válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 12, 2008 /
 
Jéééé, ezt már láttam, csak elfelejtettem. Mindegy, lehet, hogy játszok egyet, aztán legfeljebb nem megy. De én ugyan nem fogom modulálni, mi a francnak...

Amúgy mindegyik adatátvitelnek van valamilyen szintű hibakezelése. Vmi CRC adatot küld el minden csomagban, a fogadó újra legenerálja és ha nem egyezik, akkor megismétli a csomagot - asszem. De hogy ez mire elég, nem tudom...
(#) Loncos hozzászólása Ápr 15, 2008 /
 
Megcsináltam vicsys által használt tesztert egy kis kibővítéssel, miszerint egy astabil multivibrátort kötöttem a 14-es lábra, hogy a villogási sebességet lehessen álítani
(#) crok hozzászólása Ápr 30, 2008 /
 
Sziasztok,

Van nekem egy nagy problémám. UTP tesztert szeretnék készíteni, de az itteni leírások nem megfelelőek. Amire nekem szükségem van az olyan, hogy 2 részből áll: az egyik tulajdonképpen egy valamiféle visszacsatolás, a másik az alapegység, amin a kijelzés van. Mikrokontrollerrel csinálom (Parallax BS2SX, mert ezt könnyű programozni), az LCD vezérlés már megvan (HD44780 4bites vezérléssel, pin-takarékosság végett nem 8-al), csak az a problémám, hogy nem tudom hogyan alakítsam ki a visszahurkolást és ezáltal a tesztelést. A lényeg tulajdonképp az, hogy a visszahurkolás olybá legyen megoldva, hogy ugye a 100m falban levő kábelt megbontani nem tudod, hogy mellétegyél plusz ereket és az sem járható, hogy kívülről húzd oda, így a 8 eret kellene valahogy variálni, csak nem tudom hogy. Követelmény lenne, hogy ne csak az érpárhelyességet tudja vizsgálni, hanem a szakadást, cserét..stb is. Nem egyszerű, de rendkívül kitartó vagyok Az elektronikához konyítok kicsit de a kontrollert jól kezelem, azzal nem lesz gond. Ha esetleg van ötletetek szívesen fogadnám
A mellékletben az eddigi ötletet vázolnám, a kontroller már felismeri az egyenes illetve kereszt kábeleket, ha minden ér be van kötve és helyes is.
A kép alapján ha az 1. ér H és 8. H akkor ugye az 1. ér az 1.-vel van összekötve, vagyis egyenes bekötés első és az utolsó ere helyes, ha az 1. ér H és 4. H, akkor az első ér a 3.-al van kötve és keresztkábel első ere lehet.
Ez mind szép és jó, csak ha az egyik ér szakadt, akkor a másik ér sem fog menni a kontroller szerint
Ennek megoldására szeretnék ötleteket kapni tőletek
(#) patexati hozzászólása Jún 24, 2008 /
 
Valaki meg tudná nekem mondani,hogy hány méter utp kábel lehet hub nélkül a router és a gép közt?? 50m átmegy még?
(#) potyo válasza patexati hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
100m a maximum a szabvány szerint két hálózati eszköz között.
(#) patexati válasza potyo hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Köszi!Akkor nem kell hálaisten hub meg egyéb!
(#) kistaska hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Szervusztok ! Szükségem lenne egy kábelteszter rajzára, hogy megépithessem. Gondolom a problémával nem vagyok egyedül és másnak is szüksége lehet alkalmanként egy ilyen eszközre.
Várom (várjuk) a segítségeteket !
Köszönet előre is !
(#) potyo válasza kistaska hozzászólására (») Júl 29, 2008 / 1
 
(#) erobi82 válasza kistaska hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Van egy ilyen topic, ha jól tudom UTP Teszter a címe.
Még én nyitottam ha jól emléxem.
Nézz körül ott is.
(#) herzsolt hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Nem tud valaki valahol a neten egy olyan UTP teszter-t, amelyik LCD-vel van megvalósítva, és után lehet építeni?
(#) Inhouse válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Már a LED-est sem igazán éri meg utánépíteni, mert a csatlakozók ára alatt veszel egy ilyen készüléket...hajrá kína!

Üdv
Inhouse
(#) vilmosd válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Hali
Hat nem LCD-s, de inteligens LED-es: UTP teszter.
Udv Vili
(#) alex981 válasza erobi82 hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Én már csináltam ijet kell hozá:
7db led
1 kapcsoló
2 utp csatlakozó
1 műanyag doboz( férjen el az elem)
1 4,5v-os elem

Furj 7 lukat a ledeknek meg a kapcsolónak.
Az egyik(1) csatlakozó öszes lábát kösd össze.
A másikra(2) forasz rá 8 vezetéket
Utána furd ki a dopozt hogy a csati(2) kiférjen. Az egyik vezetéket foraszd rá a kapcsalóra.
A kapcsoló másik lábát kösd az elem negativjára.
A ledek pozitivját kösd össze és kösd az elem pozitivjára.A 2-es csatlakozó maradék 7 kimentét foraszd a ledek negativukra. Kösd össze a kábelel és működik.Sok sikert az elkészitéshez.
(#) herzsolt válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Igen, lehet venni olcsóbban, de akkor minek lenne ez a web, ha nem azért, hogy építgessünk saját örömünkre.
(#) Inhouse válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
...hogy olyat építs, amit nem kapsz meg olcsóbban, mint az anyagár, vagy olyat, amiből tanulsz, vagy olyat amilyet nem lehet kapni, vagy olyat amiért megfizetnek, vagy ha rám hallgatsz, amilyet akarsz...

Üdv
Inhouse
(#) gerasz88 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Grat
Nagyon jó kis szerkezet megpróbálom én is megépíteni.
(#) Inhouse válasza gerasz88 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Az anyagárnál olcsóban megveheted a boltban. Megépítettem, dolgoztam vele, aztán megláttam olcsóbban és még többet is tudott...

Üdv
Inhouse
(#) tbence3 válasza gerasz88 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Én is csak azt tudom ajánlani, hogy vedd meg. Interneten nagyon sok helyen lehet már ilyet rendelni, ha nem sürgős akkor meg külföldi webshopokat ajánlom, ott meg szinte vicc áron vannak.
(#) Laciveszp hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok. Én egy olyan UTP tesztert szeretnék építeni, amelynél mind az adónál, mind a vevőnél felvillannak a ledek szép sorban. Azért kellene így, mert ha pl a kábel két vége mondjuk 50 méterre van egymástól, akkor is lehessen látni, hogy a ledek szép sorban villognak, magyarán nincs elkötés. Elég, ha a Vicsys féle kapcsolást kicsit áttervezzük, és az adó oldalra is beletervezünk egy ugyanolyat, mint ami a vevőnél van?


Előre köszönöm a segítségeteket.
(#) micimacko válasza Laciveszp hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Nem lesz jó, csak azt látod majd, hogy az "adó" kimenetei milyen sorrendben kapcsolnak be... (Látszólag mindig jó lesz a kábel )
(#) vicsys válasza Laciveszp hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Az én változatomban rá van dugva az adó az egyik végére aztán elsétálok a másik végéhez, komotosan rádugom a vevő (ledes részt) és megnézem, hogy okés-e? Ha igen, lehúzom a vevőt és visszacaplatok a kiindulási pontra. Sajnos nincs egyszerűbb megoldás.
(#) Laciveszp hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
De lesz, már készülget Hétvégére remélhetőleg lesz belőle valami.
(#) Laciveszp válasza Laciveszp hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok, kicsit agyaltam tegnap este, és a következő sült ki belőle. Elvileg ez így működik. Ezen még a 4017 többi része nincs megtervezve, de amúgy sem Eagle-lel fogok tovább dolgozni, hanem Sprint Layout-tal. Ezt csak kapcsolási rajzokhoz használom. A 6-os csatlakozó azért van ott, mert bele lesz tervezve az is, azt végülis csak párhuzamosítani kell az RJ45-tel. Várom véleményeteket.
(#) neogeo2 válasza Laciveszp hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Ezt nem lehet megnézni, valszeg nem sikerült a képfeltöltés...
(#) vicsys válasza Laciveszp hozzászólására (») Okt 21, 2011 /
 
Laci!
Vagy PDF-et, vagy JPG-t tölts fel. Png-t még ne.
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem