Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Számlapok és előlapok készítése
Kapcsolódó téma: Dobozolási technikák, műszerdobozok
A téma elején linkelt frontdesigner progit próbáltad már ?
Sziasztok
Egy nagyon egyszerűnek tűnő kérdést szeretnék feltenni, hogyan lehet a Front Designerben 0.5mm állítani a raszter méretet. pl: ha szeretnék egy furatot 10.5mm tenni akkor ezt hogy tudom megvalósítani?
Köszi Szépen
Egész eddig SHIFT gomb nyomva tartásával húzkodtam a szimbólumokat!
Sziasztok
Egy kis segítségre lenne szükségem, csináltam egy előlapot, és nyomtatáskor csak fekete-fehérben tudom nyomtatni pedig színesben lett megtervezve és a nyomtató beállításoknál is színes opció van kiválasztva. Üdv
Sziasztok!
Nekem van egy analóg voltmérőm, aminek megkopott a számlapja. Egy sima etikett papírra rá tudnám nyomtatni, ráragasztani és körbevágni, de hogyan tudnám méretpontosan megcsinálni főleg, hogy még szép is maradjon. Addig jutottam, hogy beszkenneltem PDF-be. Photoshopban próbálkoztam egy Print screen után, de több óra szenvedés után feladtam. Valakinek van ötlete?
Készíts teljesen új számlapot ! Itt a téma elején találsz
egy progit (front designer ) avval fél óra alatt (ebben benne van a kezelés elsajátítása is ) tudsz csinálni egy új számlapot
Mivel photoshopban otthonosabban mozgok ezért abban javítottam át a beszkennelt előlapot.
Majd word-ben mérethelyesre igazítottam és egy öntapadós etikett papírra kinyomtattam, majd ráragasztottam és körbevágtam ollóval. Ezek után következett az összeszerelés és az utókalibrálás. Remélem segítettem azoknak akik egy régi analóg mérőt akarnak felújítani.
Sziasztok
Egy pici segítséget szeretnék kérni! Szeretnék rajzolni front designerben egy dupla(V-A) mérésre való skálát de nem jövök rá hogyan lehet dupla skálát csinálni ezzel a programmal ha valaki csinált már ilyet vagy hasonlót kérném segítsen. Esetleg van erre a célra konkrét skála rajzoló program?
A Corel remek választás. X3-al remekműveket lehet készíteni hihetetlen pontossággal és a kreativitásnak nem szab határt ez a program.
Gondolom hogy remek kis program de szerintem én mire a skálát amit a műszerre szánok megrajzolnám jövő karácsony lenne még sajnos sosem használtam.
De azért köszönöm a tippet
Szívesen segítek, ha kéred.
Igazság az hogy egyenlőre azt sem tudom mi fán terem ez a program ezért igazán nekiállni sem merek. De ha nem lesz más megoldás akkor belevágok.
Megköszönöm ha segítesz majd.
Sziasztok!
Ha valakinek segítség, én OpenOffice Drawban készítem az előlapjaimat. 0.01mm pontos és aránylag jól konvertálható - a pdf is egy gombnyomás. Mindent tud ami az előlap készítéshez kell. Ha a dobozon is meg akarom nézni akkor google sketchup és ráfeszítem a kész képet. Régen Adobe Illustratorral is dolgoztam, haláli precíz és az ember keze alá dolgozik, de fizetős. Tegnap belenéztem az új inkscape-be az is ígéretes, de nem ismerem a pontosságát.
Melyik verziót érdemes használni a CorelDraw x3 hun?
Esetleg ehhez a verzióhoz valamiféle használati leírásod nem lenne véletlenül?
Szia!
Használd a skálaasszisztenst. Először megcsinálod a felső skálát, méreteket skálaosztást mindent beállítasz rajta és átrakod a munkaterületre. Utána szintén a skálaesszisztensben megcsinálod az alsó skálát, kisebb sugárral megfelelő osztással stb. Ezt is áthelyezed a munkaterületre. Az áthelyezés előtt néhány dologra figyelni kell. Minden osztás egyforma hosszú legyen ne legyen futókör és a számok se legyenek rajta. Minél pontosabban egymásra illeszted őket. Rácsra illesztés parancscsal egymásra húzod őket. Utána körív rajzolással megcsinálod az alsó skála futókörét az osztások felső végére illesztve. Utána rajzolsz egy segédkört az alsó skála fő osztásvonalainak beállításához. Megrajzolod a fő osztásvonalakat, számokat felrakod segédkört letörlöd a még szükséges feliratokat felrakod.
Kipróbáltam (2.0 verzió) és valami ilyesmire gondoltál, mint amit mellékeltem?
Direkt eltérő osztást választottam. (Belső skálát úgy lehet rajzolni, hogy a osztásvonal hosszra negatív számot adsz meg Ilyenkor a futókörön belülre kerülnek az osztások.)
Igen. Erre mínusz értékre nem is gondoltam. Így még egyszerűbb mint ahogy írtam. Jó lett a rajz
Köszi
Volt egy sejtésem erre a "nem gondoltam volná"-ra Nekem az bökött szemet, hogy egy ilyen nyilvánvaló dolog, mint a kettős skála, nem valósítható meg egyszerűen? Kipróbáltam és tessék. Ha nem tetszik a proginak, amit beírtam neki, akkor legfeljebb sipákol (De miért tenné ebben az esetben? Enélkül tényleg nem ér semmit az egész.). Próba és hajrá
Igen pontosan ilyet szerettetnék én is csinálni.
Akkor ezt most milyen programmal csináltad? (Front Designer)
Próbálgattam igaz a 3.0 verzióval de nálam nem enged sehova sem mínusz értéket beírni, ilyenkor mindig írja hogy nem korrekt érték.
Pontosan melyik értéket is kell változtatnom?
A 2.0-s Front Designer-rel csináltam.
A mellékelt képeken a Scale assistant és a program verziója látható. A Scale assistantban direkt csak a kis osztások hosszát vettem negatívra, hogy lásd az eltérést, meg hogy milyen. Annyi volt a művelet, hogy egyik skálát megméreteztem, beosztást, szöget beállítottam, majd kiraktam. A futókör maradhat. Aztán ugyanezekkel az adatokkal egy másik skálát is létrehoztam, de itt a "Division: Lenght" adatot negatívnak adtam meg. Természetesen az osztások kialakítása eltérhet, csak a méret és a szög maradjon ugyanaz (ha gondolod, de ez már rád van bízva, ha mást akarsz, nyugodtan, az egyik lehet lineáris, a másik logaritmikus is akár, kezdet-vég máshol... ). A futókör itt is maradhat, úgyis egymásra kerülnek... Aztán ugyanazzal a középponttal kiraktam. A V és mA feliratokat még hozzáadtam és tessék
Tessék, a lehetőségek kavalkádja.
Van itt lineáris-logaritmikus, meg ellentétes skálázású is, ráadásul eltérő végződéssel, meg kivett Inscriptions-szel, hogy a belső logaritmikus skála olvasható maradjon Pár perc volt összedobni. Arra figyelj, hogy a Scale assistant-ban ha valamit módosítasz, akkor kattints át egy másik mezőre, mielőtt leokézod, mert különben nem jegyzi meg. Legalábbis az én verziómban. Amúgy soha sem rajzoltam még skálát, de a progi megvan (mert köllhet, meg elfér), aztán csak logikusan törpöltem és tessék, úgy tűnik, mintha profi lennék, pedig dehogy
Sőt, a második skálán a betűket megdöntöttem, hogy a fáradt hobbista fekve is le tudja jól olvasni
(Meg rövidebbre vettem a belső hosszú vonalakat a számok jobb elkülönítéséért.)
Nekem is a 3-as verzió van és engedi.
Idézet: „meg kivett Inscriptions-szel, hogy a belső logaritmikus skála olvasható maradjon” Pontosítok: az Inscriptions-ben kivettem a páratlan számokat, vagy legalábbis a nagyobb értékűeket, mert a skála végénél zsúfolódnak. A "nagyok" is így szokták csinálni
Nagyon szívesen!
Közben lebugyogtattam a neről a 3.0-s FD-t, install és próba. Pikk-pakk, az eredményt mellékelem :smoke: A másik mezőre kattintás, hogy érvényesüljön az új beírt érték a Scale assistant-ben, itt is érvényes! (Ezt nem javították ki.) Jó rajzolgatást! |
Bejelentkezés
Hirdetés |