Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   39 / 105
(#) patexati válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szia! Ha ilyen probléma van akkor azt csak újragolyózással lehet javítani.. Sajnos van az egyenáramnak egy rossz tulajdonsága mégpedig az,hogy elektrolízis jön létre a rossz érintkezéseknél (egy megrepedt BGA golyó is ilyen) és kis pára hatására eloxidálódik. Ezt hiába melegíted nem fog megforradni mert nem tiszta a forrasztandó felület.. Esetleg híg flux segíthet ha nyomsz alá de nem mindegy milyen mert leemeli a BGA-t ha olyat használsz mi fel tud forrni. Szóval ezzel csak óvatosan!
(#) emmzolee válasza patexati hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Igen lehet.
Szerintem akkor is gyári hibáról van szó az esetemben, mert 5 egyforma laptopnak is ez a baja.
(#) patexati válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Minden alacsony és középkategóriás laptopnak ez a baja A professzionális 500 ezer feletti gépeknél ritkábbak ezek a hibák.. Valószínű nem véletlenül.. Ha a hiba fennáll régebb idő óta akkor bizony oxidálódik a nem jól érintkező rész és ez mindegy milyen okból keletkezik nem válogat..Minden baj oka az ólommentes technológia ez nem bírja a fizikai behatást reped törik mert rideg,sokkal nagyobb a hőmérséklet amin forrasztani kell (a szilícium hőtűrése az persze marad annyi mint ha ólmos forrasztás lenne)..
(#) ha8lls hozzászólása Dec 26, 2011 / 1
 
Sziasztok!

miutan vegig sikerult olvasnom mind a 39 oldalt (nem kis teljesitmeny volt) ismertem fel, hogy en mar regen tul vagyok a bga forrasztas rejtelmein es technologiajan.
Meg annak idejen, mikor a nokia elkezdte kisyorni a vacak 3210-es bunkofonjait, akkor tortem meg a jeget. Ugyanis ezeknel a telefonoknal jelentkezett legeloszor nagy tetelben a rossz bga-forrasztas problemaja.
Vegulis a problemat ugy sikerult megoldani, hogy hofokszabalyozos pakaval az ic tetejere on-gombot "varazsoltam" es a beallitott hofokon addig ott tartottam, amig latszott szepen a bga tok megmozdulasan, hogy mar megolvadt alatta is a forraszanyag. Ezutan levettem a pakat a tok tetejerol es hagytam kihulni, majd kihules utan az ongombocot levettem a tok tetejerol. A tella az elavultsag pillanataig mukodott tokeletesen.
akkor nem is tudtam, milyen uj technologiat sikerult "parasztosan" megoldani
udv!
Imre
(#) nyakas00 hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sajnos csak most kaptam meg a PID szabályzómat amivel az alámelegítőm hőmérséklet szabályzását szeretném megoldani. Ennek beállításában, bekötésében kérném segítségeteket.
Leírás 1 Leírás 2 bekötés
Egy 25A-es szilárdtest relé-t kötnék rá és erre jönne az 1500W-os fűtőszál.
Relé bemenet értékei: DC 3-32V.
PID típusa: C700FK02-M*EN

A hőelemet rákötöttem méri is szépen a hőmérsékletet de nem jön össze a megfelelő beállítás/bekötés.

emmzolee: Így szeretném megoldani
(#) zenetom hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Nagyon örülök, hogy pont ezzel foglalkozol. Én is ilyet szeretnék tenni a kemencémbe. (nyák szárítás, lötstop be égetés, reflow kemence.)
Azt nézem, hogy a tiéd 0-400 fokig beállítható.
Mekkora lesz ennek a hő kilengése?

Kinéztem egy pid-et én is. Meg nézed, hogy nekem jó lenne? Kössz.
Bővebben: Link

Nem vagyok egészen tisztában a pidekkel. Nem is tudom pontosan, mit lehet vele be állítani, és mi az a két kijelző.
Amit magamnak kinéztem, abban hosszabban benyúló érzékelő van. Az talán annyiból szerencsés lesz, hogy jobban érik majd a hatások belül.
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Vannak ilyen szilárdtest reléim. Ezek jók lesznek? 1600W-os a kemencém. ha csak a fölső, vagy csak az alsó fűtést kapcsolom be, akkor csak 800 - 800 W.

P1000670.JPG
    
(#) nyakas00 válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Az a baj hogy én sem vagyok tisztába pid-vel. nekem sima on/off szabályzás tökéletes lenne de nem tudok belőni ezt sem Azért vettem pid szabályzót mert nagyon olcsó volt

A 2 érték amit mutat az a mért érték (pv) és a beállított érték (sv). Ha nem on/off szabályzást akarsz hanem pid szabályozást akkor még egy rakás értéket be kell állítanod majd...
Az én cuccomnak 2 kimenete van egy 3A 220V relés, és egy ssr kimenet. Az én elképzelésem az volt hogy bekapcsoláskor indul a fűtés, ha elérte a 180fokot kikapcsol. Itt jön a kérdés amit te is feltettél kilengéssel kapcsolatban, de választ nem tudok rá
Lehet hülyeségeket írtam, várunk egy hozzáértőt aki helyreigazít majd.

(véleményem szerint használhatod hozzá a reléket)
(#) bundyland válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Szia !

Ha jól értelmezem a leírást (nekem nem ez a típus van) akkor a tiéd relés kimenetű mintha az az M opció azt takarná tehát az ssr vezérlése közvetlenűl nem fog menni ha ez így van, még nézegetem mert nem igazán értem hogy ha relés a kimenete akkor mit keres ott az a + - jel.
(#) bundyland válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Igen továbbra is így látom úgyhogy ahhoz hogy meg tudd hajtani az ssr-t külön tápra lesz szükséged. SSR-hez V-set kellett volna rendelned. Keresel egy tápot 3 és 32v között amit egyenirányítasz és a relé azt kapcsolja az SSR bemenetére.
(#) nyakas00 válasza bundyland hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
A termék oldalán a leírásban a V-s leírásban szereplő is szerepelt... :@
Szóval egy sima ac-dc adaptert tegyek a relé kimenetére és ezt az ssr-re? ezt a 8-as és 10-es kivezetésekre kellene kötnöm? vagy 5-7?
Beállításban is tudnál segíteni?
(#) bundyland válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Igen , tehát a relé az acdc adapter feszültségét kapcsolja az SSR ledjére polarítás helyesen.
Én az enyémen nem állítottam el semmit csak az
érzékelő típusát, de a PID értékeket nem bántottam.
(#) bundyland válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Szerintem 5-6 láb fog kapcsolni, de ezt egy sima multiméterrel is tudod ellenőrizni, hiszen amikor bekapcsolod rögtön zárnia kell hiszen a beállított érték jóval magasabb mint a szobahömérsékleten lévő érzékelő hőmérséklete ergo 5-6 lábnak zártnak kéne lennie.
(#) nyakas00 válasza bundyland hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
hétvégén letesztelem... Én is multiméterrel estem neki de nem sok sikerrel. Össze vissza kapcsolgatott...
Te szabályzód ha elérte a beállított hőmérsékletet és kikapcsolt utána hány foknál kapcsolta újra be fűtést? Ezt is állítani lehet esetleg?
(#) bundyland válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Nekem PIDszabályzóként működik és SSR-t vezérel és az teljesen másként kapcsolgat mint a relés üzem. Értékekre nem emlékszem, de nem is lenne mérvadó
mert ugye a PID szabályzó igazodik a fogyasztó tehetelenségéhez tehát nem mondható ki hogy mondjuk 300C beállított értéknél 290Cnél fog bekapcsolni. Pont az lenne a PID lényege hogy ne legyen hullámos a hömérsékleti görbe.
(#) nyakas00 válasza bundyland hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
köszönöm a segítséged!
(#) nyakas00 válasza bundyland hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Most kezdtem keresgélni a kimenetet ezen de hiába. Már 1 órája ülök mellette és szórakozok vele de semmi.
Multiméterrel keresgélem hogy mi és hol van de semmi.
Hallom hogy kattan(nak) a relé(k) de semmi. Ha világít az OUT vagy az AL1 a panelen akkor sem, világítás nélkül sem. Valami ötlet esetleG?
(#) nyakas00 válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
megoldódni látszik Madár voltam
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Én reflow kemencén gondolkozok, nem BGA-n, de esetleg neked is jól jöhet. Arra gondoltam, hogy venni kéne egy időzítőt is, hogy be lehessen állítani a melegítés idejét is.
Találtam olyat, ami úgy néz ki mint a PID
Erre gondoltam.
Van benne. bemenet, amiről indítani lehet, meg ilyesmi.
Azt lenne jó kitalálni, hogy az időzítőt hogy kapcsoljam össze a termosztáttal, hogy megfelelően működjön.

A sütőt előbb föl kell fűteni, majd hőmérsékleten tartani.
Amikor fölfűtött, akkor jeleznie kell, hogy bele tehetem a cuccot. Miután bele tettem a cuccot, vagy a sütő ajtajába kéne tenni egy kapcsolót, vagy én tovább indítom.
A végén jelezzen, hogy vegyem ki a cuccot, és kapcsolja ki a fűtést.

Erre van valami ötleted?
(#) emmzolee hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Kinéztem magamnak egy PID termosztátot. Rá pillantanátok, hogy jó-e ez nekem?

Olyat szeretnék venni, amihez adnak érzékelőt is.
230V-ról akarom üzemeltetni
Szilárdtest relével akarom a fűtést kapcsolni
Szükség lenne egy jelzésre, amikor elérem a beállított hőfokot.

Azért hezitálok, mert nem tudok valami "jól" Angolul :hide: és nem tudom pontosan mit írnak. Van amikor oda írnak egy kérdőjelet. Nem is értem.

Ez lenne az egyik

Ez meg a másik
(#) nyakas00 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Ez az izzó jó választás lehet rework stationbe?

emmzolee: Nem írok semmit hülyeséget, inkább várjunk egy hozzáértőre
(#) nyakas00 hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
infra izzó beszerzésében tudna valaki segíteni?
(#) ZsoltyFM hozzászólása Jan 15, 2012 /
 
Sziasztok! Smd szerelt nyákot tervezek. Audió célú alkalmazáshoz. Az a problémám az lenne hogy most kezdenék belekóstolni az smd világba a számtalan előnyei miatt és nem találtam túl sok információt a tervezési szabályokról. Pontosabban elhelyezés, táp vezetékelés (szürőkondik elhelyezése) , test felület kialakítás stb. Ha már smd-zni akarok akkor szeretném tényleg profin
(#) SzervízMacska válasza ZsoltyFM hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ha lehet, csak egy helyen kérdezd, ahogy a szabályzat is rendeli. Akkor nem lopod feleslegesen az olvasók idejét...
(#) emmzolee válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Megrendeltem a PID-et. Cimborám talált egy jó leírást a beállításhoz. Ha megjön lehet vele mókolni.
(#) Saggitarius válasza nyakas00 hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
eBay
(#) Saggitarius válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
SMD "kemence" nem olyan szimpla mint gondolod, 3 zonaja van, kulonbozo hofokokkal -profil-.
Az alkatreszeknek megfeleloen egy profil mas es mas zonahomersekletet tartalmaz.
(#) Saggitarius válasza ZsoltyFM hozzászólására (») Jan 15, 2012 1 /
 
Vegyel egy jo mikroszkopot is! Tapasztalat, nap mint nap hasznalnom is kell.
PL ilyesmit: Bővebben: Link
(#) Saggitarius válasza Saggitarius hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
En erre gondoltam, kimondottan rework station-hoz valo:Bővebben: Link
Következő: »»   39 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem