Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   708 / 1385
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Hello

Nem tudtam most hétvégén sem tesztelni a hígítást. Egy kapcsolóüzemű táppal szenvedtem 2 napot. (még mindig nem tökéletes)
A kemencémbe megrendeltem a PID-et. Olyan pontos lesz mint az állat. Nem is drága.

PID vezérlő

A légkeverés motorja is kicsit csapágyas. Megkentem WD40-el, és amikor föl fűtöttem, elkezdett szagolni a WD40. Lehet motort is kell szerválni. A Q...
(#) janikukac válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A cső 15-re a nyáktól..
(#) tomcsibacsi válasza janikukac hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
És egymástól?
(#) pcroland válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Hűha. Akkor ezek szerint a nyák elkészítése előtt kell kifúrni CNC-vel. Na de mivel pontosítom be, hogy a nyáknak hol a széle? Vagy csak nagyjából lehet és rá kell hagyni a nyákra?
(#) janikukac válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
A kettő cső egymástól 10cm-re kb, vagy picit kevesebbre..
(#) karaszbandi válasza pcroland hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Mindíg rá kell hagyni legalább fél centit oldalanként. Majd a végén levágod.
(#) pcroland válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ja értem. Na és készen mennyire borsos az ára?
(#) janikukac válasza pcroland hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Egy legolcsóbb házi CNC 100.000. forint. Ha profit akarsz, akkor szerintem még minimum 1 nullát adj hozzá !
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Előbb fúrok, és csak utána rakom rá a maszkot amin teli forrszemek vannak. Így mindig tudod úgy pozicionálni, hogy középre kerülnek a lukak. Utána levilágítom előhívom, kimarom, és kész.
A mostani, cirka 90.000 volt, de gyári 20-as lintengely és 4 nagy kocsi van benne, az a tartókkal úgy 50.000 körül volt, 2 motor, de az átkerül a másikra 20.000 felett. A többi motor bontott, de olyanok is. vezérlő 10.000, táp 8.000, ja és alu profilok, de a gyengébbek, úgyhogy lehet hogy inkább 100.000, vagy 110.000 ha minden anyagot beleszámolok. (Nem emlékszem mennyiért vettem a profilt.
Az újba csak az X aluja, 4 70cm-es alátámasztott tengely, 8 kocsi volt 70.000. Mondjuk az X aluja 10mm vastag 700mm hosszú és 250mm magas lap, a végén két 250*200*10-es lezárókkal. Elég komoly súlya van, a z nélkül cirka 15 kiló. Szerencsére az alátámasztott tengelyek amin menni fog ennél sokkal többet is elbírnak, sőt azt vettem észre, minél nagyobb a súly, annál könnyebben mozognak a kocsik. (Ebbe már golyós orsók mennek, az X-hez meg is van, egy ilyen golyós orsó végmegmunkálással 23.000ft +Áfa. De ha már az ember komolyat épít, akkor komoly pénzekbe is kerül.
A mostaniba 12-es menetesszár van danmid anyákkal. Az sem rossz, mert nem kotyog, csak hamarabb kopik mint egy golyós orsó.
Mindenesetre komolyabb darab lesz, a másikat meg eladom.
Ha innen onnan összeszedett alkatrészeket használsz akkor bele kerül 50-60.000 Ft-ba minimum, és akkor az olyan lesz amit éppen kapsz, és fél évig csak az anyagokat gyűjtögeted.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Ha a régit eladod szólj. Lehet rá ugrok.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Amit a videón láttál ott csak a fúró motor 50.000 forint ha ebayról rendeled, + a vízhűtés, a szerszámcsere meg még legalább 25-30.000 bár nem értettem hogy megy, viszont olyan finom mechanikák voltak benne, hogy az volt vagy 250.000. Profi energialánc, szerintem kompletten 400.000-450.000Ft.
És ez csak egy gravírozó.
Itt egy link a vateráról, mondjuk aki árulja nagyon vastagon nyomja a ceruzát, fele annyira sem profi mint a német videón, a marómotort meg inkább hagyjuk, a közelében nincs az ott találhatónak. Olcsó trapézmenetes orsók, tizedébe kerülnek egy golyósnak, de van munkadíj is, az megdobhatja ennyire az árat. Ebben max 200.000Ft anyag van, mert ráadásul negyed akkora mint az enyém lesz, azaz minden anyag ár osztandó 4-el (3-al biztos), kisebb motorok, az asztalt mozgatja, ami sokkal egyszerűbb, viszont nem pakolhatsz rá nehéz dolgokat, (mondjuk ahhoz kicsi is a Z)
Egy ilyet 250.000-ből szerintem ki lehet hozni.
Bővebben: Link

Itt nézz körül, ők a legolcsóbbak
Bővebben: Link, méretre vágnak alut, tengelyt, mindent, trapézmenetes orsót árul ugyan ez a ramotai a vaterán anyával, de azt kottyanásmentesíteni kell, szóval van meló vele azért. Mindenképpen kell egy műhely, a csapágyaknak házat marni, a tornyot kivágni, ha ilyet csinálnék valami vízsugaras vágóval levágatnám az anyagot méretre.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 15, 2012 /
 
Most lett igazán atom szilárd, hogy két oldalon van hajtva, de olyan gyengék az epson motorok, hogy egy ujjal visszatartom miközben forgatná, sőt még ellenkező irányba is el tudom forgatni. Az 1.7-esek az ujjamat letépnék. Holnap után veszek még egy 1.7-est, és onnantól tényleg olyan lesz, hogy akár eladhatóvá válik, de a motorokat nem adom hozzá
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Nem adod a motorokat? Nem baj. Majd beszéljünk róla.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Húha, jó drágák. Szerintem CNC-t nem fogok venni, de állványos Proxxont még lehet...
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Az én gépem is epson motoros de nem nevezném harmat gyengének. Ha könnyen jár a mechanika és az orsók is könnyen járnak akkor elég az is. Az enyémmel megy az alu marás is.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Meg tudod őket fogni forgás közben?
(#) karaszbandi válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Az orsót le tudom fogni ha nagyon akarom, de nem szoktam akarni. De a hidat már az áttétel miatt elég érdekes megfogni. Stabilan mozog munka közben 1000mm/perces sebességgel. Ez elég nekem mindenre. Ha alut piszkálok vele akkor ehez jön 0,2-0,3mm fogás.
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Hát ezek a motorok üresben nem forognak annyit, hogy összejöjjön az 1000mm/perc. A hidat ha nincs összekötve a menetesszárral kisujjal tudom tologatni, olyan szinten, hogy ha lejtős az asztal pár fokot, akkor átcsúszik arra amerre lejt. Rátettem a 20 kilós kalapácsot és nem volt változás. de ezek a motorok talán a papírtovábbításban lehettek, bordásszíjjal (a tengelyen az van) nem kellet percenként 1000-et fordulniuk. Nincs nyomatékuk. nagyon nem mindegy milyen epsonból és honnan lettek kiszedve. Eleve nem bíznám rá az alut, amikor a maró belekap az anyagba, és ellentart a mozgásnak. Mindenesetre ha csak gravírozni, vagy fúrni kell, ahhoz jó lehet egy a4-es méretig valami kicsi és nagyon pontos mehanikán.
Az első egy fagép, ahhoz csak pozdorja kell, tanulni jó az is, csak itt megint előjön a gond, ha olcsó lineket választaszt (pl fióksín) akkor erős motor kell, hogy a nem erre tervezett mehanikát tudja mozgatni, ha meg olcsó motorod van, jó lintengely kell.
Van erre topic ott érdemes megnézni, SirNyeteg saját bevallása szerint 5000Ft-ból épít használható mehanikát, de ne kérj tőle linket az 5000Ft-os gépalkatrészekhez, mert megdobál tengelyenként 15-20.000Ft-os lineáris sín linkekkel.
Szerintem 50.000-el neki lehet vágni valami pici minimálisnak, csak gravírozásra és fúrásra.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
10-es a vezérlés, maradék 40-ből kell kijönnie 3 vagy 4 motornak, lineáris tengelyeknek, (ugye ha az egyik olcsó a másiknak nem árt jónak lenni, és visszafelé is igaz), a tartószerkezetnek, a meghajtó tengelyeknek kottyanásmentes anyákkal, csapágyaknak a motorösszekötőknek, (nálam a mai napig egy darab slagcső két a tengelyvégeknél szinte összeérő szorítóbilincssel a kuplung, mert a gyári kuplung 2000Ft-3000Ft körül van, aminek a mérete nem is biztos hogy jó neked, az 3 motornál is 6-9000Ft (nekem pl tengelyenként 6000Ft lett volna boltban a tengely az 18.000Ft))
Túrni kell a netet, gyűjtögetni az agyagot és sok kompromisszumot kötni.
Itt kutassatok, ma került fel egy eladó cucc, a mechanika (X,Y, váz, pár tengely) cirka 40-ből megvan.
Bővebben: Link

Ehhez még jön a vezérlés, meg a motorok, meg egy rakat meló, és ez egy nagyon jó ár!!
(#) gulasoft hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Persze kell még hozzá X tartó, komplett z, viszont igy 100.000-ból egy kis A4-nél kicsit kisebb gép összerakható.
(#) gulasoft hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Igen jó ára volt, a síneket el is vitték már. Ez ilyen gyorsan pörög. Mondjuk az általam linkelt cncdrive-nál 21-ért lehet kapni 4 sínt 4 kocsival 400mm hosszú sínt.
(#) naberius hozzászólása Jan 16, 2012 1 /
 
Sziasztok,
Remélem jó helyen teszem fel a kérdést.
Szeretnék egy lámpa villogtató áramkört építeni, ami DC 24V-ról megy és két funkciója van, vagy folyamatosan világít az izzó, vagy villog.
Az oldalt böngészve sok okos dolgot tudtam meg és az alap kapcsolásokból összeraktam (elméletben) egy kapcsolást ami számomra megfelelő lehet.
Légyszi nézzétek meg működőképes-e az ötlet.
(+Ut fixen az áramkörön van, a GND vagy a GND lábon, vagy a kapcsolt GND lábon. Előbbi esetben az ák. villogtatja az izzót 1sec On / 1sec Off, utóbbi esetben folyamatosan világít az izzó)
Előre is Köszi!
(#) Balaa16 válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 16, 2012 1 /
 
Szia!
Igen, válaszolhattam volna rendesen. Ne vegyük a szívünkre!
Üdv! Balázs
(#) kaqkk válasza naberius hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Igen működhet ez a kapcsolás csak nem jó helyre tetted a kérdésed (ez az 555 ic-s kapcsolások témába való)
(#) dani9228 hozzászólása Jan 16, 2012 /
 
Üdv! Tudnátok ajánlani egy nagyobb átmérőjű filctollat amely bírja is a maratást. Egy tápegység panelt szeretnék megrajzolni vele, igen vastag vezetősávval, olyan 2-3cm-es. Valami olyan kellene amit az írószerboltban is megtudok vásárolni középár kategóriában. Köszi!!
(#) Frankye válasza dani9228 hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Körömlakk és gyógyszertárban vásárolható fecskendő+injekciós tű. A legjobb ilyenre. A tű végét egyenesre kell csiszolni, a fecskendő dugattyúját kihúzva, alatta kell két, egyenként 1mm-es furat, és kész a csőtoll.
(#) Frankye válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Uram, Ön nyert!
(#) pcroland válasza Frankye hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Én takartam le szigetelőszalaggal nyákot :eek2: Kétoldalú volt és az úsztatás nem ment. Egy oldalút tudok úsztatni, de kétoldalút már nem megy
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Akkor ne úsztasd , ha elmerül hát elmerül ,nabumm
(#) naberius válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2012 /
 
Köszi és elnézést, de csak most regisztráltam.
Következő: »»   708 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem