Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   23 / 39
(#) Zsooti87 válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Nem értjük egymást
Nekifutok mégegyszer. A szűrőben a sztereo jel (jobb és baloldal) két ellenállás után simán csak össze van kötve. Ez így rendben van a szűrő után. De a szűrő és a sztereo előfok - nézd meg a rajzodat - egy és ugyanazt a jelet használják. A szűrő és az előfok bemenete párhuzamosan össze van kötve. Stimmel? Most képzeletben vedd ki a szűrőt. Az előfok előtt csak simán kösd össze a bal és jobb oldalt egy 68k ellenállással. Ugyanez történik a szűrő behelyezésével.
(#) Szabi1 válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Dehát ha csak 2 ellenallast raksz a bal es jobb oldara nem törtéik semmi különös, a közösített jel megy a subszűrőhöz, igy normalis. Az előfoknál nem fog közösülni a jel, mert ott az ellenállás.
Az előfok sztereó kell legyen, ha monó akkor külön van egy közösítés mint a subszűrőnél, akkor közösül a jel.
(#) reloop válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 6, 2012 /
 
Nincs áthallás, meg is győződhetsz róla. Kösd be a szűrőt az előfok elé, és csak az egyik csatornára adj jelet.
(#) Zsooti87 hozzászólása Máj 7, 2012 /
 
Kipróbálom, hogy a hangkártya kimenetére a fejhallgatóval együtt bekötöm, a balanszt egyik oldalra elhúzom és a fülesen csak az ellentétes oldalt lehallgatom. Ha nem hallatszik bele másik csatorna akkor elhanyagolható mértékű az áthallás. Mert áthallása mindenképp lesz így, mondjuk kb -70dB átszűrődhet, de azt már nem igazán venni észre.
(#) reloop válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 7, 2012 /
 
Ebben az áthallás dologban az a trükk, hogy a két csatorna a műveleti erősítő invertáló bemenetén találkozik. Az erre a pontra érkező visszacsatolás (R3) gyakorlatilag kioltja a jelet. Egészen pontosan a műveleti erősítű kimeneti jelszintjét kell elosztani a - rendkívül nagy - nyilthurkú erősítésével. Ezzel még nem értünk a végére, mert ezt a parányi jelet tovább osztja a 39k a jelforrás kimenő impedanciájával.
(#) Zsooti87 válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Így már érthető a működése, sajnos nem igazán tudom ilyen módon levezetni magamnak, nem elektronika szakon végeztem.

Ha ebből indulok ki, akkor azért lesz nagyobb erősítése nagyobb potival, mert a visszacsatolás az ellenállás növelésével egyre gyengébb lesz. Azt meg már én is tudom, hogy hogyan viselkedik két ellentétes fázisú hullám, ebből kiindulva minnél kisebb a visszacsatolás, annál kevesebbet gyengít a bejövő jelen. Hurrá, ezt is megértem (értsd: korban)... vagy még ne örüljek nagyon?
(#) szabolcs_dtm hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a lenti "Egy subwooferhet.doc" ban található szűrőhöz.
Megrendeltem hozzá az alkatrészeket amik fel vannak sorolva de a mellékelt beültetési ábrán meg 1-2 alkatrész nem stimmel... Összeraktam a beültetési kép alapján de az egyik alkatrész sistereg az ic meg nagyon lassan melegszik. Akinek működik az nem tudna egy jó rajzot vagy alkatrész listát? Még annyi hogy fólia helyett kerámia kondenzátorokat használtam. Nem kételkedem a kapcsolás megépítőjében ne értsetek férre elég láma vagyok és pont egy ilyen szűrőre lenne szükségem.
(#) Szabi1 válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Hello!
Kérlek mellékeld a doc ot.
(#) szabolcs_dtm válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Van hozzá kapcsolási rajz, de hát elég tróger voltam sokat lógtam elektróról, aztán nem nagyon tudom az alapján megcsinálni
(#) Szabi1 válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Hát ezt én raktam doc ba, Topi munkája, a szűrő kell működjön,te ronthattál el valamit. Érdemes ICt cseréni és kipróbálni.
Hány voltról tápláltad?
(#) szabolcs_dtm válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Tuti én hibáztam csak abban a gondban vagyok hogy a beültetési rajzon másabb alkatrészek vannak mint a listában. A kapcsolási rajz az jó, abba stimmelnek az alkatrészek. Igazából egy beültetsi rajzra lenne szükségem, amin a "alkatrész listás" alkatrészek vannak.
(#) Szabi1 válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
TESSÉK használni az oldal keresőfunkciójit. Bővebben: Link
A képen bejelöltem azt az ikont amit ha megnyomsz bejön a topicképmellékletei.
(#) szabolcs_dtm válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Akkor úgy kérdezem hogy pl. a beültetési rajzokon van egy 1K5 ellenállás ami az alkatrész listában nincs illetve még 1-2 alkatrész nem stimmel. A képek alapján a beültesi rajzon szereplő alkatrészek a valósak vagy ami a doc-os mellékletben van felsorolva?
(#) Szabi1 válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
A beültetési rajz szerint kell az alkatrészeket berakni.
Kijavitva a doc, hogy legyen meg.
S mi nem stimmel?
(#) szabolcs_dtm válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
A 1K5 ellenállást nem találtam a listában illetve már rájöttem hogy a potmétereket is R-el jelölték, meg elvesztem a nano piko mikro váltásokban. Bocsi hogy feltartottalak és köszi a segítséget.
(#) Szabi1 válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Nah szóval:
1000pikofarad(pF)=1 nanofarad(nF)
1000nF=1 mikrofarad(uF, másképp így jelölikBővebben: Link)
Hát az 1k5 nem játszik szerepet a szűrésben.
Ha akarsz ledet beiktatni, hogy világítson ha áram alatt van a cucc akor kell egy előtét ellenállás hogy ne menjen a ledre a 12v, és a táp áramerősség. Ha tudod a leded áramerősségét akkor kiszámolod ohmbácsi képletével:
R=Utap-Uled/Itap-Iled
(#) szabolcs_dtm hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Marattam egy új panelt és így már működik. Ez a szűrő egyben előerősítő is? vagy ez csak szűr?
(#) Szabi1 válasza szabolcs_dtm hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Igen előerősítő is
(#) csikben hozzászólása Júl 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérem egy mélyládához való szűrő elkészítésében. Mivel elég költséges lenne egy szűrő a hangszóró előtt közvetlenül, ezért arra gondoltam, hogy az erősítő elé tenném be, mivel úgyis csak a mélynyomót hajtja meg.
Olyan sávszűrőre gondoltam amit az egyszerű keverőpultokban alkalmaznak. A megépítés menni fog, egyedül a tervezésben / értékek kiszámolásában kellene segítség. A 150Hz/200Hz alatti hangokat kellene átengednie.

Várom a válaszokat!

U.i.: bocsi ha ilyenről már volt szó, de még nem sikerült átnézni az összes hozzászólást.
(#) HA5AWS válasza csikben hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Szia!
Akkor hajrá, sok infó van, érdemes végig olvasni. Amiket kérdeztél, már mindenről volt szó.
Üdv: Gábor
(#) csikben hozzászólása Júl 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Átfutva a topikot a csatolt kapcsolás tetszett meg és most meg szeretném építeni. Megtaláltam a neten a hozzá való kalkuláló programot is, szóval az értékek számítása menni fog.

Csupán három kérdésem van:
-Ez a kapcsolás közvetlenül az erősítő előtt alkalmazandó?
-Milyen műveleti erősítőt célszerű használni a háromszögek helyére?
-Kell még a kapcsoláshoz előerősítő vagy ez egyben az is?

Üdv!
(#) Szabi1 válasza csikben hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Szia!
-Ezt a kapcsolást az erősítő és bemenő jel közzé kel rakni
-A lényeg hogy jó legyen a lábkiosztás pl.4558D, NE5532, Tl082,TL062 stb.
-Ez egyben előerősítő is mert aktív szűrő
Én ezt a kapcsolást ajánlom. Bővebben: Link S megvan adva a képlet is.
(#) csikben válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 20, 2012 /
 
Köszönöm!

Amit linkeltél, már próbáltam, de sajnos nem jött össze. Újra nem szeretném megkísérelni azt a kapcsolást.
Viszont ha lenne egyéb ajánlásod még, szívesen megnézném.

Üdv!
(#) Szabi1 válasza csikben hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Próbáld ezt ez passzív
(#) csikben válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Hány Hz-nél vág?
(#) csikben hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Megepitettem az altalam fent emlitett aktivszurot, de gondok adodtak vele.
Nagyon halkan szol, es torzit is, viszont a magasat egesz jol levagja. Mi lehet a gond? +-11,6V-ot kap. Lehet hogy amiatt van? A min. fesz +-12V, az ajanlott 13V az adatlap szerint. Mit gondoltok?
(#) Szabi1 válasza csikben hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Adj neki több feszt, amiatt vannak a torzitások, s azért halk.
(#) csikben válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Koszi! Hlnap kiprobalom. Muszaly stabilizalt feszultseget adni neki? Vagy eleg egy megfeleloen pufferelt, egyeniranyitott fesz is?
(#) Szabi1 válasza csikben hozzászólására (») Júl 25, 2012 /
 
Csak sima egyenirányítás és puffer, azt hiszem +-15v al lehet jól táplálni (IC től is függhet,adatlapban kell megnézni)
(#) Szikra Lacika hozzászólása Aug 10, 2012 /
 
Sziasztok. valakinek nincs meg véletlenül a Topi féle subwoofer szűrőnek a rajza .lay, .pdf vagy egyéb formátumban. A .doc sajnos nem jó!
Következő: »»   23 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem