Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemes mobiltöltő
 
Témaindító: Dempsey, idő: Okt 8, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 12
(#) dangermind1 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Ja és mielőtt valaki kétfajta napelemet vegyít akkor azt így tegye mert így jön ki a legtöbb kraft a napelemből.
(Kerti napelemből) más kapcsolás nem igazán jó.
(#) Atis57 válasza dangermind1 hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szia!
Az elválasztódiódák miért maradtak ki?
(#) dangermind1 válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia!
Az elválasztódiódák nélkül is működik tökéletesen.
Nem egy nagy érték amit óvni kell.
Majd az új táblámra kell vigyázni
(#) dangermind1 hozzászólása Okt 23, 2010 /
 
Tessék itt egy jó kapcsolás, állítható voltal.
3-akár 20 voltig.
csak arra kell figyelni hogy a benő áram legyen legalább 6 volt ekkor lehet tölteni 3 voltal.
Telómon tesztelve és tökéletesen tölt!!! ja és nem usb-n.
(#) katona.t hozzászólása Nov 16, 2010 /
 
Üdv,
Egy üresjáratban 7V környéki napelemből (merthogy ilyenem van itthon) LM317-el lehet 3,7V-ot csinálni. Ha ezt közvetlenül bekötném a telefon és az aksi közé akkor az úgy jó lenne?
Gondolom a készüléknek nem árt, mert az akkuból is annyi jön ki. Annyi aggodalmam van, hogy az akku nem lesz-e esetleg túlöltve vagy ilyesmi. Bár gondolom a töltés az több mint 3.7V-al megy, és az elektronikája biztos megvédi.
Ez így korrekt? Vélemények?
(#) peti16biro válasza katona.t hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Heló!
A stabilizátort egy 7806 -tal csináld meg.Az ic kimenetére köss egy 100nF-es kerámia kondit,és remélhetőleg menni fog.Ha nem megy a töltés akkor vedd ki a kondit és így próbáld meg.Ha ez sem lesz jó akkor a napelemet direktben kösd a telóra(nem fog benn kárt tenni,mert az gyári telefontöltő is kb.6v-tal tölt),Csak arra figyelj hogy a napelem kimenetére tegyél egy diódát hogy nem follyon vissza az áram a napelembe,mert ez nagyban károsítja azt.Ilyan soklábú LM317-ed van otthon?Mert ez nem az igazi(csak a áramerősséget csökkenti nem a feszültséget) erre a célra szerintem a legmegfelelőbb a 7806.Abból is ez Bővebben: Link A napelem áramerősségét meg felesleges korlátozni,csak a feszültséget kell.
Hát így elsőre ennyit tudok mondani.Remélem sikerül.
üdv.: Peti
(#) katona.t válasza peti16biro hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Érdekes amit írsz.
Miért 7806? Két helyen lehetséges tölteni. Az USB-n ami 5V, és közvetlenül az akku és a készülék közé, ez szerintem 3,7V. Azért gondoltam a második megoldásra, hogy ne lógjanak drótok a telefonomból. A 7806-nak tudomásom szerint legalább 9V-os bementi feszültség kellene, hogy rendesen tudjon működni. 7805-el meg lehet próbálni, ez a "B" tervem amúgy... (igazából egy 7803,7 kellene )
Nincs itthon még LM317-em, de 3 lábút gondoltam venni, mert régen már építkeztem olyannal.
Igazából, nem is biztos hogy tölteni szeretném az akkut, csak mondjuk kitolni úgy az üzemidőt, hogy készenlétben ne az akkuról menjen, hanem a napelemről. Terveim szerint stabilan lenne bekötve és a napelemet a hátlapba "integrálnám". Csak azt nem tudom, hogy az akku mit szólna ehhez. Azt tudom hogy van benne valamiféle védelmi áramkör, csak azt nem tudom, hogy a töltést is az vezérli és a telefon csak adja neki cufflát amíg az akku nem jelzi, hogy "fel vagyok töltve köszi elég" , vagy a telefon vezérli a töltést is (áramok, valami karakterisztika lapján)...
(#) peti16biro válasza katona.t hozzászólására (») Nov 17, 2010 /
 
Heló!
Szóval nem napelemes töltőt akarsz,hanem napelemes telefont.
Nem tudom milyen telefonod van illetve telefontöltőjét sem ismerem de a tapasztalatim alapján nekem a 3.7v-os akksit a gyári töltő 6v-tal tölti.(gondolom ez majdnem minden telefonnál így van) Ha a napelemet a a telefon és az akku közé akarod,akkor gondolni kell arra hogy csak a telefon kapja a napelemtől az áramot,mert nem fogja bírni (szerintem) a telefont és az akkut egyszerre.
Először töltsd fel a telefonod maxra és utána mérd meg mennyi áram van benne,és ha ze megvan, akkor tudjuk mennyire kell stabilizálni a napelem 7v-ját.
Szerintem a telefont és az akksit diódával kellene összekötni,és a napelemet rákötni a telefonra és az akksira is,és egy kétállású kapcsolóval tudnád választani hogy a telefont vagy az akksit töltse.
(#) szuszo hozzászólása Aug 10, 2011 /
 
Szevasztok naplopók!
Kertilámpából készitettem mobiltöltöt, 4cella sorbakötve pluszágba egy dióda. Igy kapott feszültség 7,5v rádugva a mobilt leesik 5,7V-ra. A töltés elindul de kb 30 másodpercután leáll. Az akku kijelzője felugrik mintha már fellenne töltve. Erre a problémára szeretnék megoldási javaslatott. Olvastam hogy másoknál igy müködikakkor itt is menni kéne.
(#) pucuka válasza szuszo hozzászólására (») Aug 10, 2011 /
 
Kinyiffantottad az akksit
(#) szuszo válasza pucuka hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
A tünet olyan de nem hinném. Annyira egyszerü az áramkör hogy nem ronthattam el semmit. Arra gyanakszom hogy kevés a töltőáram és lekapcsol ez okozza hogy azt hiszi készen van azért kapcsol le. Ma felrakom hálózati töltőre hogy ellenőrizzem a rendszert. Csak ebben az esetben várhatok 3-4 napot hogy újra lemerüljön és próbálkozzak a nappal.
(#) szuszo válasza szuszo hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Na felraktam a gyári töltőre. Megy az nincs semmi baja az aksinak, 500ma szivja magába a delejt. Valszn az van amit gondoltam kicsi a töltőáram. Pedig ez egy normál teló akku 3,7V 800ma kapacitással. a négy napelem cella 60-80 ma tud ami pont a c értéknek felel meg. Azt hiszem az akku elektronikáját kellene átverni hogy ne gyorstölteni akarjon.
(#) Atis57 válasza szuszo hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szia!
Ha kiveszed az akkut --akkor töltődhet.
ha benne van a mobilban akkor legalább 4-700mA-t kellene tudnia a napelemnek.Ezért van ez a jelenség . A mobilok 2-t óra alatt szeretnék "telenyomni" az akkut és csak utána jöhet a kisáramú majd a cseptöltés.
Az akku elektronikája csak a túlfesz és a hőmérséklet ellen véd.
(#) Elektro Boy hozzászólása Aug 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Én építettem egy napelemmel telefon töltőt úgy, hogy 3db napelemes kertilámpa napelem paneljét sorosan kötöttem, és így 5V-ot ad le, ami töltő áramnak nagyon jó!
Szóval ki is próbáltam és működik is, de nem szeretném hosszú távon használni addig, míg meg nem tudom, hogy kell-e valami túlfeszültség védelmet rakni a csatlakozó elé.

Szóval azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy magában a töltőben van-e a túlfeszültség védelem vagy a telefonban??
Ha a telefonban, akkor nyert ügyem van.

A segítségeket előre is köszönöm!
(#) Fényt Kibocsájtó Leddióda hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Kérdés: ha eleve usbn keresztül akarom tölteni a mobilt napelemmel, oda jó a 7805?
akkor ez elvileg lehatárolja 5 Voltra akarmekkora is a nap es most tulméretezem de télen is tölthetem.
Vélemén?
(#) Baltazár professzor hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
kell egy dióda is mert másképp tönkremegy az akku.
(#) Baltazár professzor hozzászólása Aug 30, 2011 /
 
Párdon én is új vagyok nem csak a kérdés. Többet nem fordul elő.
(#) szuszo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Megoldottam a problémát a következőképpen. A kertilámpa 2V, 10-20ma közötti áramot tud termelni. 8 napelemet használtam páronként párhuzamosan vannak kötve az igy kapott feszültség 2V, 20-40ma. Ez ugye van 4X ezzel töltök négy 1,2V akkumlátort. azért választotam ezt a megoldást mert aksikat egyébként is használok (távirányitó, modellezés, zseblámpa stb) Igy másra is jó nem csak mobiltöltésre. Na szóval töltöm az aksikat és arról töltöm a teló aksit. Ez a módszer nekem tökéletesen bevált.
(#) martin6789 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Sürgős kérdésem lenne 2 hónap múlva az iskolával 3 napos táborba megyünk a robinzon szigetre, de a tanárunk azt mobdta hogy áram nincsen a robinzon szigeten, ezért az lenne a kérdésem hogy mit csinálljak hogy mind a 3 nap este legyen fény a faházunkba?
Vannak napelemünk meg lámpák.
(#) dinnyextra hozzászólása Márc 6, 2012 /
 
Sziasztok! Kaptam egy napelem modult és szeretnék vele kezdeni valamit. A csatolt pdf-ben látszik a karakterisztikája. Érdekes a karakterisztikája, a munkapontját nem is sikerült meghatároznom, többször is mértem.
A véleményetekre lennék kíváncsi, hogy ezzel a panellel érdemes lehet-e egy NiCd akksi töltőt tervezni? Keresgéltem MPPT töltésvezérlőt is de ebben a kicsi tartományban nem találtam semmit.
Továbbá az lenne a kérdésem, hogy ha egy step-up konvertert használnék, hogy 5V körüli feszültséget kapjak, mi történne az árammal? Lecsökkenne?
Előre is köszi a segítséget!
(#) StMiklos válasza dinnyextra hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
Igen, az áram a feszültség növelésével arányosan csökken.
A gond az, hogy nehéz találni ezen a feszültségen induló (már működni képes) step-up IC-t..
Régen keresgéltem, talán 1 típust találtam de lemondtam róla.
Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza martin6789 hozzászólására (») Márc 6, 2012 /
 
És mit tud az a napelem?
Mert nyilván valami akku jön majd szóba, de ez a napelemtől is függ, no meg a fogyasztóktól, üzemidőtől.
Üdv: StMiklos
(#) ZOL94 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Kérdéseim lennének a következő kapcsolással kapcsolatban. Rajta maradhatnak-e az akkumulátorok ha teljesen feltöltött?Illetve kell-e valamit módosítani rajta?
Napelem 15V 280mA névleges teljesítményű(napsütésben kb. 16-17 Voltot is termel), LM317-tel csinálnék 13.6 voltot.

töltés.JPG
    
(#) ZOL94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Köszi a gyors választ!
(#) Oraculum hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok
Nekem először is egy kérdésem lenne hogy szerintetek érdemes e megvenni ezt a napelemet?
De a nagyobb gond az az hogy 0.6V a kimenő és nekem abból kéne 5V-ot csinálnom ami nem egyszerű feladat..
Valaki csinált már ilyet vagy van valami öltet?
(#) zolika60 válasza Oraculum hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Egy tucatot sorba kötsz belőle és meg is oldottad.
(#) Oraculum válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Akkor kéne 8 darab a 4.8V feszültséghez és úgy adna le nekem 8 A-t. Minek nekem annyi? Mobiltöltéshez elég nekem a 600-800 mA. Na meg ha meg is venném a 8at akkor máris ott vagyok hogy nem 500 hanem 4000 Ft és annyit nem akarok rászánni.
(#) dizi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia
Elmégy egy barkácsáruházba,veszel 4 db leszúrható kerti lámpát és össze kötözgeted a napelemeket és kész.
Asszem most ezek olyan 300Ft körül vannak akciósan.
(#) nedudgi válasza Oraculum hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
A napelemen kívül még kellene egy pár apróság, ami már húzóssá teszi a dolgot. Például a valami mechanikai védelmet kell építeni köréje, mivel ez egy fél milliméteres kerámia lapka... Ha csak egy alkalmazásra akarsz napenergiát használni, akkor jobban jársz, ha egy kész panelt veszel. Lehet ugyan kapni olyan step-up áramkört, ami 0.35 volt körül már működőképes.
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 7, 2012 /
 
Érdekelne ez a napelemes töltő dolog. Sokat vagyok a szabadban és utazok. És hát mit ne mondja szeretem a zenét hallgatni,böngészni filmet nézni. És elég hamar lemerül a telefonom. k 4-5 óra alatt kikapcsolásik tudom meríteni ha filmet is nézek. Arra gondoltam hogy egy nagy akkupakkal helyettesíteném a töltőt. 5000mAh gondoltam. De itt meg is áll a tudásom. Valaki meg tudná nekem tervezni hogy minden tökéletes legyen. Lehetőség szerint kellene egy kis használati útmutató is.
A forrasztáshoz nem vagyok profi és sajnos eszközöm is csak kezdetleges van. Fahrenheit analóg forrasztóállomás)Köszönöm. Ha kell valami még akkor azonnal válaszolok mihelyt tudok.
Következő: »»   8 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem