Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1908 / 3562
(#) Frankye válasza sastas01 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
A kutatások szerint a majom húsának megevésével terjedt át az emberre, és mutálódott a HIV vírusa. Mivel főzéssel elpusztulnának a kórokozók, vélhetően nyersen ették meg a húst, ami az afrikai kontinensen lakók körében nem ritkaság. Onnan terjedt tovább a világ többi részébe, a "civilizáció"-ba.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Ez nagyon ott van! (Egy kérdés csupán: A hasán mi célból van a festés? Üzemszerűen ugyebár az nem látszik, ellenben kopik a használattal...)
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Nem kopik, mert van rajta skatez. Azért van az alján is, mert ha megfordítod, üres lenne...
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Naggggyon idióta, de jó!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Azmijaza "skatez"?
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Az a kis teflon csúszó felület, amin siklik az egér. Általában a tetején és alján van és úgy ragasztják fel.
(#) janikukac válasza sastas01 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ, szerintem akkor efelől megnyugodhatunk.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Ma megint tanultam valamit...
(#) vicsys válasza Frankye hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Tudom, hogy tudod, de kinagyítottam.

skatez.jpg
    
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Váááá....
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Ungarische:csúszka (siklató)
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Nehogy összevesszetek már ezen.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Ki mer veled vitatkozni?
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Már eddig is hátul ültem.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Úgy látszik, hogy a meleg ellenére mindenki a humoránál van. Vályog házban lakok, de mégis szakad rólam a víz.
(#) jani1987 hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
(#) mrobi válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Attól hogy vályog nem feltétlenül igaz rá hogy hűvös van. Sokat számít a fal vastagsága is. A mi házunk csak 30cm vastag. Itt 29°C van. Mamáméknál 50 cm vastag. Na őnáluk akár délben is le lehet feküdni. Nem szokott melegem lenni. Még a takarót is magamra szoktam húzni.
(#) zoly15 hozzászólása Júl 4, 2012 /
 
Szép estét mindenkinek!
Úgy tűnik csak megérte a másodszakmámat letennem, mert 2012. 06. 26.-án megkaptam a bizonyítványomat, de már 2012. 07. 04.-én már munkába állhattam. Ami ebben a helyzetben elég jó, szerintem.
(#) mrobi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek! Technikusira akarok menni. 2 mellett gondolkodok.
Az első a CAD-CAM informatikus. Ez ugye cnc programozás, kezelés. A második pedig a mehatronika. Ez pedig PLC programozás. Igazából érdekelne mind a kettő témakör. Szerintetek melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?
(#) pepe091 válasza mrobi hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
A CAD-CAM informatikus nem egyenlő a CNC programozás, kezeléssel. Nagyrészt szerintem tervez, (ez a nevében a CAD) különböző gépipari alkatrészeket, és hasonlókat. Majd a CAM pedig a megtervezett alkatrész programjának megalkotása. Persze itt nem arra kell gondolni, hogy el kell kezdeni pötyögni, hogy na most akkor Z tengely lefele 5mm és hasonlók, mert ezt program végzi, csak persze annak a programnak ami ezt csinálja, a szakembernek kell megmondania, hogy mi hogy legyen.
A CAD-CAM-esek is tanulnak CNC-t attól, de nem tudom milyen mélységben, szerintem csak kontúr programozást és hasonlókat, mind esztergán, mind marón Szóval , hogy valamilyen szinten ismerd, a G kódokat, és bele tudj nyúlni egy programba, ha valami gikszer van. Meg mondta Dobó L., hogy a CAD-CAM-esek is tanulnak PLC-t valamilyen szinten.
Ha nem vennének fel az egyetemre, akkor én is a CAD-CAM-re pályázok. (Szintén a Dériben )
Amúgy lesz majd valamikor augusztusban nyílt nap, ott biztos sok hasznos infót lehet majd megtudni.

Üdv!
(#) lui144 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Nyugodj meg. Nálam a lakásban 32 fok volt árnyékban. Még most is szakad rólam a víz.
(#) lui144 válasza mrobi hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Én elektronikai technikusin tanultam PLC-t és rendkívül szórakoztató. Főleg amiket csináltunk programokat a LOGO! SOFT COMFORT programmal. Pl: lemezolló-vezérlés, sebességváltó programja, futófény, parkolóházak programja, betűkiíratás csakhogy példákat említsek. Viszont én nem szerettem papírra írni PLC-s programot. Akár létradiagram valamint utasításlista nyelven. Nemhiába lett a szakmai vizsgán a PLC írásbelim a leggyengébb a csoportban 18%-al. Márpedig ezeket is fogod tanulni, ha PLC programozást választod. Tapasztalatom az, hogy a PLC-t könnyebb a gyakorlatban megcsinálni, mint papírra.
(#) jani1987 válasza lui144 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Családi vagy társas ház?
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
A mi házunknak 70cm-es vert fala van. Mostanra már ez is kezd melegedni, 25C° van. Pedig a redőny is le van eresztve napközben a szobákon, hogy be ne süssön a Nap. De nincs mit tenni, mert kint is annyi van jelenpillanatban. Bővebben: Link Hűlni csak hajnalban tud.
(#) zolika60 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Gratulálok hozzá. Nem is számíthattunk másra téged ismerve. Sok sikert.
(#) lui144 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Társasház 3. emeletén.
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Azon gondolkodok már régóta, hogy a föld alatt milyen hőmérsékleti viszonyok vannak. Ugyanis az elméletem szerint egy mélyre helyezett hőcserélőn keresztül a levegőt keringetve hűteni lehetne a házat. De ha van véleményetek erről, akkor tessék.
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Van ilyen így hűtik például a parlamentet. Egy bizonyos mélység alatt folyamatosan 11C° a hőmérséklet télen nyáron. De tulajdonképp így hűtenek a kút klímák is. Csak ott nem kell levegő a föld alá. De ha van egy nagyobb pincéd, onnan szellőztetve is hűtheted a házat. Megyek aludni, mert mindjárt kelhetek.
(#) mrobi válasza pepe091 hozzászólására (») Júl 4, 2012 /
 
Én voltam már kétszer is nyílt napon. Tudom hogy CAD-CAM infón is tanítanak PLC programozást. De szerintem az csak nagyon felületesen. Mégse olyan mint ha mehatronika szakon csak azt tanulnák. Ha még nem adtál be jelentkezést akkor szerintem minél előbb tedd meg. Mondta az osztályfőnököm, hogy adjam le időben a jelentkezést mert érkezési sorrendben történik a felvétel.
Mehatronikát jelöltem meg elsőnek. Remélem összejön a 12 fő mert ha igen akkor már tudnak indítani osztályt. Ha nem akkor marad a CAD-CAM.
(#) szamóca hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Tök lámpa.
Következő: »»   1908 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem