Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   804 / 1385
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Egyébként tényleg a vasalás kívánja a legkevesebb ráfordítást, ha van egy kasa lézernyomtatód.
(#) tras hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Ezt a nyák tervet valaki meg tudja nekem csinálni .lay fájlba?

http://www.jabel.com.pl/files/instrukcje/J-247.pdf

Nagyon megköszönném!
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nekem valahogy a fóliás jobban kézre áll.
(#) pjg válasza tras hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Ne már! No mindjárt.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Neked van úgy tudom .De mindegyik jó ha jól van beállítva mindjárt kész a harmadik bár ez már valamivel jobb alakul azért , épp hívódik elő.Nem próbáltad a vasalást véletlenül ahogy a videón csináltam ? Csak kérdem .
(#) pjg válasza tras hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Azért nézd át, lehet benne hiba.

Mic.lay
    
(#) eyess válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Igen sőt rendesen súrpálom :gun: , de majd teszek képet mindjárt.
Végül is meg lehet a vékony vonalak is így csinálni , csak nagyobb munka árán.De viszont lötstopra egyértelmű , hogy nagyon jó dolog.
(#) eyess hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Na ez nem hogy jobb lett , de még sokkal rosszabb mint az előző , lehet kicsit hanyagolni kéne , vagy pihenni , mert már azt is elrontom ,amit előtte talán jobban sikerült.Leírom a tapasztalatokat , rá lamináltam , mert hátha az előzőnél az volt a baj szép sima volt, semmi buborék nem volt alatta, tovább megyek , akkor tovább világítottam le , de akkor már olyan szinten sötét kék lett , hogy az istennek nem akarta az előhívó előcsalni amit kell .Inkább egybe vált le az egész szinte annyira megkeményedett.Nem nyerte meg a tetszésemet a dry fólia nagyon nehéz kordába tartani a tulajdonságait , és nem olyan könnyű vele bánni pepecselős stb.Ezzel szemben aki erre van ráállva , és hozzászokva annak biztos jó , de én vasalással hamarabb megcsinálom ugyan azt amit a dry, és jóval kevesebb idő alatt.Majd egy A4 es fóliát elpróbálgattam , és az eredmény 0.

2.JPG
    
(#) tras válasza pjg hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Ezer köszönet csak most sikerült meg találnom a programot amivel lehet csinálni bocs ha lefoglaltalak mindenesetre nagyon köszönöm!
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Hány fokon lamináltad? Szar maszkot nem szabad agyonvilágítani, mert ott is bekeményedik ahol nem kéne. Mellesleg fdlhívom a figyelmed, hogy ez a harmadik, de a maszkoc még mindíg megvan, vasalással már 3 maszkot kidobtál volna.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Ajánlom figyelmedbe a
alkatrészrajz
képet.
Szerzői okokból vannak kitörölve képek.
Azt hiszem elég finom, ilyet vasalással csinálj úgy hogy semmi kis hiba nem lehet benne. És ezt 10-ből 10*produkálom.
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nem nem 3x csináltam mindent újra maszkot mindent a laminálás ahogy leírtad úgy csináltam.A maszk a biztos jó , hisz ha nem fedne rendesen , akkor tudjátok mint a szita olyan lenne , de itt más lehet a hiba.vasaláshoz is igaz mindig újat kell csinálni , de az nem kerül semmibe , de ha a dry lesz selejt az már deficit .Hát nem tudom , de ha nyomdai a maszk , és sokáig van levilágítva ott is bekeményedik a dry tulajdonságai attól nem változnak , hogy most milyen maszk van előtte max a levilágító berendezés milyensége a meghatározó itt.Másra nem tudok tippelni , de ha meg a napot veszem alapul , akkor sem lenne garantált a végeredmény , mert az is kiszámíthatatlan.

Közbe irtál tudom ez fent volt régebben , az alkatrész oldalt is megtudnám csinálni , és a pozíció felőli oldalt elsőre az eyess féle nyákon lévő sűrű vonalak után ez nem lenne gond nekem.
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
És az eljárás dry ?
(#) interferi hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Kinyomtattam az icl7107 nyákrajzot azt még birja a nyomtató de a mellékelt pdf ben lévő terv also csatijánál már a nyomaton összeérnek a vezetösávok és kiváncsi lennék másfajta nyomtatonál is ez a helyzet-e vele (Xerox phaser 3117 és HP irodai nyomtatón is ez lett az eredmény )
(#) emmzolee válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Te.
Ez a kép azt mutatja, hogy a pauszpapír amit hordozónak használtál a maszkhoz, nem engedi át a fényt. Ahol meg kellett volna maradnia a fóliának, ott sokkal világosabb mint a szélén ahol gondolom egy szigszalaggal oda rögzítetted. A szikcsi frankón megvédte a fóliát.
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Azt nem írtam hogy lézernyomtatokról van szó és vasalásos technikához (a nyákra való felvitelnél nincs probléma).
(#) eyess válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nem nem pausz , és nem volt szigetelő szalag sem
(#) eyess válasza interferi hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Melyik 7107 est nyomtattad ki , mert azt írod , hogy azt még bírja Ez meg olyan furcsa terv mintha csak teszt lenne jól látom ?
(#) interferi válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nem teszt egy 1,3" ide vinyohoz készült (ez a verzió már ki is lett maratva és beültetve) Bővebben: Link
Bővebben: Link2
(#) emmzolee válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Minden esetre a hiba jelenség az tuti a fény át nem jutása miatt van.
(#) emmzolee válasza interferi hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Na hallod, én az ilyen terveknél mondom azt, hogy elmegyek a nyomdába maszkért. Ezt már sima nyomtatóval nem csinálod meg. Legalábbis szépre nem.
Nyomdai maszkkal síma ügy. Igaz gulasoft?
(#) eyess válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Az lehet annyira nem értek hozzá , de kezdem azt hinni , hogy én vagyok béna hozzá pedig már mindenki vágja.
(#) emmzolee válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nekem úgy tűnik, hogy te a víz alatti módszerrel viszed föl a fóliát a nyákra. Nekem az marhára nem jött be, mert ha maradt egy zárvány, akkor nem volt jó. Mondom venni kell egy laminátort és minden átalakítás nélkül lehet hozzá használni. 3000Ft a tecskós.
Fóliának meg az OfficeDpot-os írásvetítő fóliát használom. Tökéletes.
(#) interferi válasza emmzolee hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Ez akkor kettös célú volt a nyákvasalás határainak feszegetése (de a nyomtató lett a korlát nem a nyákon való maradása a rajzolatnak) másik a kis vinyó kiprobálása hogy, müködik-e még .
A fotó eljáráshoz már megkezdtem a készülödést egy arcszolárium képében.
(#) eyess válasza interferi hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Pill nyomtatok egyet neked , de ezek szerint már te ezt megcsináltad , akkor?
(#) interferi válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Igen és az érdeklödés tárgya az, hogy van-e olyan "háztartási" lézernyomtató tipus ami úgy ki tudja nyomtatni ezt a rajzolatot, hogy sehol nem ér össze a rajzolat . Mert a nyomaton már összeérő sávokat vasalás, áztatás után tüvel kelett szétválasztani (kikaparni a felesleget).
(#) eyess válasza interferi hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Gondba vagyok kinyomtattam egy helyen talán ha összeér , de a két rajz sem egyforma nem egyforma távolságok vannak a csatlakozó lábak közt.

Az a gond megmutatni hogy tudnám a nyomtatást be scanneltem csak 2400DPI vel mert ez is elég sok idő volt , de olyan méretű lett , hogy azt ide nem tudom feltölteni , mert nagyítottam is a scannelést , hogy jobban lehessen látni , de a nagy méret miatt ,lehet le kell kicsinyiteni , ja és jpg minőség az nem vektoros pdf még ennyi.
(#) eyess hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Gondolom ez a rész érdekel ennyit tudtam kiemelni belőle , hogy feltölthető legyen.De két helyen a padeknél össze ér , de szerintem azért , mert aki csinálta a rajzot nem tudom szóval nem párhuzamos a vonal , mert más padek között meg nem ér össze , tehát valahogy se a padek , se a vonalak nem egyformán lettek rajzolva , illetve a távolság sem ugyan az.Vagy nem tudom lehet annak össze is kell érnie ?

3.JPG
    
(#) interferi válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nyomtasd ki pdf creatorral és nézd meg a pdf méretét.
(#) eyess válasza interferi hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Nem tudom , hogy amire kíváncsi voltál azt megkaptad e , vagy nem
Következő: »»   804 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem