Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   806 / 1385
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Nagyon helyes. Előbb dokumentálj. Várjuk.
(#) Szpisti válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ezt a nitrohigítós módszert egyszer kipróbálom, mert nagyrészt én is pauszról maszkolok. Lézer nyomtatóból (a tintasugaras nekem elég gyalázatos fedéseket produkált) ugyanabból két példányt nyomtatok, fedésbe teszem őket és összeragasztom stabilan. Ez a módszer persze csak bizonyos felbontásig működik.
Ha finomabb rajzolatokra van szükség, van egy nyomdász ismerős, 1-2 napon belül elkészíti a film maszkot . Egy kb. A4 méretű filmet 300 Ft-ért megcsinál. Egy hátránya van, én szeretem ha reggel elkészül a nyákterv, este meg műxik az áramkör
Visszatérve a duplapauszos megoldásra.
Én kb. 25 éve ugyanazt az 1000W-os ceruzahalogén reflektort használom levilágításra. A két réteg pausznak kell a 7 perc kb. 40 cm-ről. A kis távolság miatt nagyon oda kell figyelni hogy a fényérzékeny réteg ne hevüljön túl. Itt most elsősorban P20-ra gondolok, de próbáltam dry fóliával is, az is kényes.
Ezért a szükséges időt 3 részletben exponálom rá kis hűlési szünetekkel, ventillátoros hűtéssel . Azon kívül a P20-nak totálisan kipárolgott szárított felületűnek kell lennie (elektromos sütő legalább 20 perc 75 fokon.)
Az előhíváshoz a szokásos TN140-et használom, de az 1:9 vízel higítás nekem sosem jött be, inkább az 1:6 töménységű.
Azt hiszem a P20 használatának egyik ha nem legfontosabb hibaforrása a nyáklemez lefújásakor keletkezhet. Erre rá kell érezni, gyakorolni kell (mondjuk elég drága ahhoz hogy sokat gyakorolgassunk vele). Mert ha vékonyra sikerül a réteg az a gond, ha vastagra akkor az, ha meg nem egyenletes az a legnagyobb probléma.
Látom van aki a vasalásos módszerre esküszik, van aki a dry-ra, van aki a cnc-re
Én elmeséltem a saját verziómat, hátha valakinek még bejön hasonlóan.
(#) morzsa15 hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Üdv!
Valaki nem tud ehhez a nyáktervhez pdf-es változatot ami 2x rajta van egy lapon pls nagyon sürgős lenne Bővebben: Link
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Tulajdonképpen nem nagy dolog a fóliára kinyomtatott rajzolat mikor meglett , akkor loptam egy kis parfüm dezodort az egyik embertől neki most úgy sem kell mert alszik
Nos ezzel a dezodorral lefújtam nem túl erősen , de hogy takarjon azért , és mikor kezdett párologni érdekes módon a rajzolat meg sötétedni kezdett , persze nem úsztatni kell , és ki lehetne másfajta spréket is próbálni alkoholos kontakt spré stb stb stb , nekem , most hirtelen ez jutott az eszembe .Szerintem használható ötlet .

Szpisti: Én szinte mindegyikbe belefolytam már , de csak addig érdekel amíg van miért vele foglalkozni tehát vannak megoldatlan kérdések stb . Utánna is de már akkor nem annyira .Addig szoktam vinni a dolgokat amíg a legtökéletesebbre nem sikerül kitartásom végtelen.
(#) pjg válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Itt van egyik verzióban
(#) Szpisti válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Így megfelel ?

DS_Clock.pdf
    
(#) pjg válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Itt meg tükrözve
(#) morzsa15 válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Ugye ezt csak nyomtatni kell és vasalni??
(#) Szpisti válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Én nem nyomtattam ki, de ha 105mm a hossza a panelnek, akkor jónak kell lennie a méretnek.
(#) janikukac válasza Szpisti hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Elhiszem ! Azért élesben én sem teszteltem még igazán ezt a módszert, de elég jó lett. Majd holnap rakok fel képet !
(#) kovacsfr hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Hello! Van egy kétszer használt vas-klorid oldatom üvegben, aminek az aljára leüllepedett valamilyen rozsdaszínű anyag. Ez a korábbi kioldott réz lehet, vagy a szilárd vas-klorid?
Újra akarom hasznosítani és nem tudom hogy összekeverjem, vagy csak a tetejét használjam fel, vagy csak az alját inkább. A lé felső része sötétzöldes színű.
(#) havranarpi hozzászólása Júl 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék fotó technikával panelt csinálni.
Mindenem meg van hozzá kivéve az előhívó(Sajnos nem tudom beszerezni a környéken)
Az lenne a kérdésem ,hogy házilag előállítható-e előhívó?
(#) eyess válasza kovacsfr hozzászólására (») Júl 30, 2012 / 1
 
Én nem keverném össze , ha már 1x fel lett oldva a "szilárd vasklorid" az általában nem alakul már vissza még egyszer szilárd alakúra.Ha csak nem elfogy róla a folyadék , de én még ilyet nem nagyon tapasztaltam , mert nem nagyon párolgó folyadék.A már lemaratott anyag rakodott le az aljára .
(#) havranarpi válasza kovacsfr hozzászólására (») Júl 30, 2012 / 1
 
Az a lemart réz az aljában
Én Szűrő papíron szoktam átengedni az szépen kiszűri az összes apró rézdarabkát.
(Vegyszerboltban beszerezhető)
(#) kokozo válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Szia! Ha jársz Szentesen akkor Ombodinál lehet venni. (Kereskedôház, Füsti Cukrászda mellett)vagy ez
(#) havranarpi válasza kokozo hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Tudom ,hogy hol van .
Szeptember 1-től egész tanévben ott leszek Szentesen.
Az előtt viszont nem járok arra.
(#) kokozo válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Akkor b verzió
Bővebben: Link
Hátha kapsz nálatok SZI-TI lefolyótisztítót
(#) janikukac válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Lefolyótisztító is jó, de NaOH-t lehet venni talán a patikába is.
(#) havranarpi válasza kokozo hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Kerestem de nincs.
nem ismerik sehol
Van itthon tiszta Nátrium Hidroxidom az megfelel?
(#) janikukac válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Hogyne, én is azzal dolgoztam ! Persze a dry-hoz nem jó, mer totál leviszi a fóliát.
(#) kokozo válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Tisztán semmiképp hígítani kell! Az arányt meg ki kell kísérletezned. egyre töményebb oldatot kell csinálnod és amikor el kezdi leszedni a felesleget az a nyerő koncentrátum.
(#) havranarpi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Csak a bolti fotó lakkos panelhoz akarom használni.
Egy 100*75mm-es panelt akarok levilágítani.
Kb mennyit oldjak fel mennyi vízben?
Hőfok függő az előhívás?
(#) janikukac válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
7g + 1000ml víz. Én régen így csináltam. Minél langyosabb, melegebb a víz, annál jobb !!
(#) havranarpi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Csak 7 gr :eek2:
Ennyire tömény ez a cucc?
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Ez lesz az első levilágításod ?
És ha igen min keresztül fogod ezt megtenni úgy értem mi lesz amit levilágítasz saját maszk , vagy ?
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Írás vetítő fólia 2 rétegben tintapatronnal nyomtatva.
Levilágítónak 2 db 6W-os UV cső.
Kvarc üveg a cső és maszk között.
Tükrözni kell a maszkot ?
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Nem kell tükrözni , azt vasalásnál kell , de egyébként ha meg fóliára nyomtatod úgy forgatod ahogy akarod. Aztán sok szerencsét hozzá.
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget ma este megcsinálom.
a kvarcüveg még várat magára ma este jön meg.
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Igen, lehet forgatni, csak ha a festékes oldal van fenn, rohadt könnyen alávilágít...
(#) havranarpi válasza janikukac hozzászólására (») Júl 30, 2012 /
 
Tehát a festékes oldal nézzen a nyák fele?
-Van rajta szöveg-
Következő: »»   806 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem