Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   34 / 88
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Adhezor nevű alapozó festékkel lehet alumíniumot festeni. Több színben létezik, ha megfelel valamelyik nem kell átfestened, de ha nem tetszik az alapszín azt már bármivel át tudod festeni. Adhezor Létezik spray változatban is.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Köszi, de ez magyar gyártmány, ilyen itt nincs. De szerintem itt is találok valamit, majd megkérdezem.
Üdv!
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Találkozóra jövet is vehetsz. :yes:
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Nem , mert sietős lesz. És a cél, hogy el vihessem a kész művet bemutatni a találkozóra.
(#) Massawa válasza Stewe hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Ahol meg nem ismerik, az ember egyszerüen beteszi az alulapot, dobozt (meg más anyagból készült darabot - kivéve a vasat tartalmazo anyagokat) a mosogatogépbe a tányérok meg a poharak közé. Az eredmény szontén lenyügözö és még hökezelt is.....
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
A sósavas technikánál azt kell csinálni, hogy egy rongyra ráöntöm, és áttörölgetem, vagy mit?
Sajnos több mint 10 euro-ba kerül nálunk az a bizonyos alapozó, ami kellene, most jártunk utána.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Most már lényegtelen. Ahogy CIROKL kollégánál látni szoktam, kipolíroztam az alut, totál megtisztítottam, és lelakkoztam 2 rétegbe. Ha lejön, ha nem, akkor is egy védőréteget ad. Később lesznek képek !

Üdv!
(#) CIROKL válasza janikukac hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Polirozni nem szoktam , csak csiszolni körkörösen és ennyi szép finomra .
A csiszolás után ajánlatos mosószeres meleg vízzel fémtisztára mosni és ha foltmentesre tudod szárítani akkor lehet lakkozni .
(#) janikukac válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Úgy volt, elég szépen letisztítottam, és úgy lakkoztam. Addig mostam alkohollal, amíg nem festette be a rongyot az alu por.
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
A sósavas technikánál az előlapot savba mártott ecseteléssel kezelem elő. Ecset savba, majd az előlapra ken. Megint sav, majd előlap. Fontos, hogy az előlap oxidmentes legyen (fel legyen finoman csiszolva), mert akkor hamarabb látszik a savas kezelés eredménye.
(#) Stewe válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Alumínium esetén tökéletes eredmény érhető el csiszolószerszámként (új) drótkefét használva.
Egyenletes szálrahúzás után nagyon apró körökben mozgatva, egyenletes selyemfényű felület keletkezik. Nagyon fáradtságos, de az eredmény mellbevágóan szép.
(#) Zoli_bácsi válasza Stewe hozzászólására (») Aug 7, 2012 /
 
Ez pontosan így van. Tényleg nagyon szép felület érhető el.
(#) helektro hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Ilyesmi dobozt keresek, de alacsonyabb árkategóriában: Bővebben: Link

Tud valaki ajánlani olyan helyet, ahol ilyet lehetne kapni, mertnem nagyon találtam?
Fontos lenne,hogy alu-ból legyen, ill. legyen vmi felfogató füle, ami kivülről elérhető. Ha még vízálló is lenne, az lenne a kánaán.
(#) zolika60 válasza helektro hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Pont ilyen méretet szeretnél? Mert otthon a kábeltévés időkből van néhány hatszögletes elosztódobozom. Ha érdekel este megadom a pontos méretet.
(#) zenetom hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Az ilyen: Bővebben: Link billentyűzetekhez lehet dobozt kapni?
Mert egy olyan helyre kellene ilyet fölszerelni, ami kívánja az esztétikus megjelenést.
Néztem, vannak szép műszerdobozok, viszont azokból ugye ki kellene valahogy vágni az előlapot, de azt nem tudom hogy lehetne megoldani, hogy jól nézzen ki (mint ha gyári kivágás lenne rajta).
(#) Stewe válasza zenetom hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
A "mintha gyári" lenne, az pontos munkát igényel, úgy hogy csak belül legyenek megmunkálási nyomok. A szegélyt szépen kell lesimítani, festeni csak ha már teljesen kész vagy.
(#) zenetom válasza Stewe hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Festeni? Műanyagot? De ha már egyszer fekete...
(#) _vl_ válasza zenetom hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Az felület- és anyagfüggő, hogy egy fekete műanyag reszelés, fűrészelés, simogatás után "szép" marad-e. Ha nem, még mindig le lehet fújni mattfekete sprével.
(#) zenetom válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Értem, köszi a választ!
(#) helektro válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszi. Közben találtam a lomex-nél és már vettem is belőle kipróbálni. Vizálló, alu, az ára is barátságosabb ( bár sajnos nem fél áron van).
Nekem fontos, hogy mindig kapjak ilyen dobozt, mert most kb. 10db kell nekem, utána meg attól függ, hogy a bele kerülő áramkört hogy tudom eladni.
(#) Moszkvai hozzászólása Aug 19, 2012 /
 
Üdv! Most lettem kész egy LENCO L75-ös átdobozolásával, gondoltam megosztom veletek is az örömömet és a végeredményt. A doboz alkoholos páccal és lakkozással készült.
Még több kép a PICASSA-ban.
(#) szamóca válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Szevasz hangtesó! Látom alkotsz!
(#) vicsys válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Szép lett! Milyen lakkot használsz? (PICASA az és nem PICASSA )
(#) Moszkvai válasza vicsys hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Köszi! Zománc spray fényest.
(#) Moszkvai válasza szamóca hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Készülök a találkozóra! Remélem ott leszel.
Most csak új dolgokat akarok vinni.
(#) Moszkvai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Köszi Zolibácsi!
(#) zolika60 válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
A doboz szebb mint amit a technika megérdemel. Gratulálok hozzá.
(#) Moszkvai válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Köszi! Szeretem ezeket az őskövületeket. Nem rossz kis gép ez még ma sem.
(#) zolika60 válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Nem rossz, de a korabeliek között nem volt a toppon. Persze ma már amit kapni még gagyibb.
(#) picard666 válasza picard666 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Hátha valakit érdekel sikerült végül megcsináltatnom a porfestést, és 600 forintért lefestették a dobozomat kívül-belül. Nekem csak a fémig kellett lecsiszolni itthon az alu dobozt, amivel néhol megküzdöttem, mert a rezgőcsiszolóval még rosszabb volt, mint kézzel. (A festést Szegeden csináltam a Colorsztatiknál, ha valaki esetleg hasonlót keresne, ajánlom őket, mert olcsón és jól dolgoznak.)
Ilyen lett, nekem nagyon tetszik, szebb az eredeti festésénél, ráadásul az egész egységes fekete kívül-belül.
(Egyébként egy Raspberry Pi fog belekerülni)
Következő: »»   34 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem